Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

Sziasztok Sorstársak!

Nem régiben szert tettem egy '94es,2,5D,4x4es,duplakabinos Campora. Eddig nagyon tetszik bár elég hosszú a hibalista. A legtöbb hiba javítását vállalom. De nagyon nagy segítség volna ha valaki megtudná mondani hol találok hozzá szerelési könyvet. Honnan lehet ezt letölteni? Vagy esetleg a vákumcsövek hovatartozásáról ha kaphatnék információt az is jól esne. pl.ha valakinek van jól működő szívó dízele és néhány fényképpel kisegítene azt nagyon megköszönném. Természetesen ha tudom viszonzom... Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Sorstársak!

Nem régiben szert tettem egy '94es,2,5D,4x4es,duplakabinos Campora. Eddig nagyon tetszik bár elég hosszú a hibalista. A legtöbb hiba javítását vállalom. De nagyon nagy segítség volna ha valaki megtudná mondani hol találok hozzá szerelési könyvet. Honnan lehet ezt letölteni? Vagy esetleg a vákumcsövek hovatartozásáról ha kaphatnék információt az is jól esne. pl.ha valakinek van jól működő szívó dízele és néhány fényképpel kisegítene azt nagyon megköszönném. Természetesen ha tudom viszonzom... Üdv!

Feldúrtam már egy párszor a netet de egyedülezt találtam:

http://www.emanualonline.com/Cars/Opel/Opel-Campo-Workshop-Repair-And-Service-Manual.html

Nem tudom mennyire megbízható forrás.

viszont sokat segítettek ennek a katalógusnak a robbantott ábrái:

http://www.partsbase.org/opel/campo-1991-1996/

Ha valakinek meg lenne a kézikönyv, engem is érdekelnie. Megpróbálok képeket csinálni a vákumcsövekről.

Sok sikert a bütyköléshez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! profilképemben van a szervizkönyv, ha kell valakinek belőle bármi???infó

Ígértem már régebben, de nem igazán sikerült még a 148 oldalt beszkennelni :sick: bocsánat!!

Igazából csak szervizelés, karbantartás stb.

ELSŐ KÖRBEN AMIT SZERINTEM NAGYON FONTOS CSERÉLNI ELLENŐRIZNI ( aki akarja fontolóra veszi az infókat, nehogy sértődés legyen :icon1: )

-vezérműszíj,görgők,plusz 2 szíj ez a 98 utáni 2.5td-hez

-váltóolaj csere 5w30 MOTOROLAJ 4,3 liter kb. (érdemes kipucolni a váltót előtte mondjuk egy motoröblítő adalékkal) A váltót fellehet újítani van hozzá minden ,de időigényes több hónap mire minden megjön érdemes figyelni erre,de nagyon ja és qurva drága!!!!

-hátsó difiolaj :http://www.olajwebshop.hu/termek-Castrol%20Syntrax%20limited%20slip%2075w-140%20(SAF-XJ)/2411/ a lényeg a limited slip adalék kb 2 liter

-első difi: 80w90 gl-5

-kardánkeresztek zsírzása

-porvédő gumiharangok

-hátsó laprugó felfüggesztés cuppánt plusz gumi szilentek (szétrohadnak idővel)

-féknyergek,betétek,tárcsák (van felújítószett plusz külön dugattyú) :

,,Fék anyagárak:

- féktárcsa 8-12.000 / db minőségtől függően
- fékbetét japán 14.000.-

- féknyereg javítókészlet, eredeti Isuzu ( gumi karmantyú + csuszka gumik) 23.000 / 2 db nyereg

- dugattyú 8000 / db

Kormánymű, amennyiben felülről ereszti az olajat, ott cserélhető szimmering, 4500ft. Ha alul a karnál, mely csatlakozik a nyomtávrúdhoz, akkor cserére szorul. Alaposan meg kellene mosni a kormányművet és a környékét, s megfigyelni honnan szivárog az olaj."

ez tuti kompatibilis, lehet próbálkozni máshol is van, de nem minden egyezik pl. a gumikarmantyúk már megsz@vattak) konkrétan isuzu gyáltól kértem az ajánlatot.

Bontott féknyergek is vannak a neten 30 ezerért (pár),de én inkább felújítanám,mert 1,685 tonna az sok :omg:

-hátsó fék sem olcsó én szabályoztattam plusz betétek , de érdemes cserélni a rúgókat feszítőket stb. is

-motorolaj (10w-40) - szervólaj GM Dexron III -,fékolaj dot 4, de ezekről felesleges fecsegnem mert alap.......... plusz szűrők, gázolajszűrőből, motorolajszűrőből csak jót !!!!! 3-4 ezertől indul....

Most cserélem a kapcsolható kerékagyakat a 4x4-hez elől AVM449 ,de előtte meg kell nézni a féltengelyen lévő tűgörgős perselyt is, mert gyakran gatya 3 ezer körül van per db.

Auto-lock kuka mint már írtam, ja és az összkereket csak terepen,laza talajon használjátok aszfalton soha!!!!!!!!!!!! :sick:

Guminyomás nekem 205/80/16 hoz elől 2 bar hátul 2,7 könyv szerint

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem akarok belekotyogni ebbe a részletes és hasznos leírásba, de a váltóba 10w40 motorolaj is jó. Ez az ár miatt jól jöhet valakinek, bár nem tudom most milyen árban mérik az olajokat. Ugyan az a váltó van bennük mint a 2.0 Fronterákban (MSG) és oda a haynes útmutató azt is írja. A hajtás és a futómű nagy része ugyan az mint a Fronterákban, szerintem annak a haynes manualjában is lehetnek hasznos dolgok a Campohoz. (pl kerékagykapcsoló le/felszerelés stb)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem akarok belekotyogni ebbe a részletes és hasznos leírásba, de a váltóba 10w40 motorolaj is jó. Ez az ár miatt jól jöhet valakinek, bár nem tudom most milyen árban mérik az olajokat. Ugyan az a váltó van bennük mint a 2.0 Fronterákban (MSG) és oda a haynes útmutató azt is írja. A hajtás és a futómű nagy része ugyan az mint a Fronterákban, szerintem annak a haynes manualjában is lehetnek hasznos dolgok a Campohoz. (pl kerékagykapcsoló le/felszerelés stb)

Szia! Biztos vok benne, hogy a 10w40 is tökéletes,de én a könyvet vettem alapul :icon1: , plusz még annyi, hogy max. 40 ezrenként érdemes cserélgetni ezt szaki mondta,szerintem hihetünk neki, mondjuk én évente kiöntöm belőle.5-6 ezerért van már 4 liter. Frontera ugyanaz lehet sok mindenben arra is lehet indulni tanácsokért.Kösz a kiegészítést minden plusz infó jól jön. Jövőhéten cserélek féktárcsát,betétet kerékagykapcsolót majd leírom, hogy küszködtem össze :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Arra esetleg van-e tippetek,hogy ha az alváz belülrőr rozsdásodik azt hogyan lehet megállítani? Ajánlottak valami üregelő anyagot és volt aki azt javasolta fújjam be olajjal. Mindkettő okosnak tűnik de.mi van ha befújom üregelővel és az alá beférkőzik a víz. Azt utána nem nagyon tudom kiszedni belőle. Az olajjal szintén ez a.

kétségem mert az után már semmi tömítő nem fog rátapadni. Mit gondoltok erről? Az kezelési könyvről meg annyi,hogy sajnos nekem nincs szkennelőm. de ha valakit érdekel akkor lefénymásolom és postára adom ha nincs jobb ötlet.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Arra esetleg van-e tippetek,hogy ha az alváz belülrőr rozsdásodik azt hogyan lehet megállítani? Ajánlottak valami üregelő anyagot és volt aki azt javasolta fújjam be olajjal. Mindkettő okosnak tűnik de.mi van ha befújom üregelővel és az alá beférkőzik a víz. Azt utána nem nagyon tudom kiszedni belőle. Az olajjal szintén ez a.

kétségem mert az után már semmi tömítő nem fog rátapadni. Mit gondoltok erről? Az kezelési könyvről meg annyi,hogy sajnos nekem nincs szkennelőm. de ha valakit érdekel akkor lefénymásolom és postára adom ha nincs jobb ötlet.

Üdv!

Szia!

Most készülök üregvégelemre sűrű 20w traktorolajjal, de előtte letömítem a lyukakat (ahol kifolyhat) majd hagyom állni benne .Nyilvánvalóan nem 20 litert :evilgrin: öntök bele. Mosó pisztollyal befújom az üregekbe, ajtókba.Fúrok még egy-két lyukat a problémás helyekre, majd bolhával letömítem, még esztétikus is lesz.Szerintem ez a legolcsóbb módszer,felesleges valami spéci üregvédőt venni :sick:.

Az alváz védelmet pedig így oldottam meg:

-gőzborotva

-brigéciol

-gőzborotva

-drótkorong a felületi rozsdánál ha van (komolyabb rozsdát én karosszérialakatossal javíttatnék, purhabos, epoxygyantás téma szerintem vicccccccc)

-rozsdamaró, vagy bármilyen felületkezelő nagyon óvatosan (fékek,fékcsövek,gumirészek lefóliázva)

-festékszóróval valami ilyesmit (ezekhez nem szükséges alapozó, pl. http://www.trilak.hu/termek/Trinat_Decor_femfestek, próbáltam nagyon ott van, de bármilyen hasonló festék tökéletes lesz)

3 hónap alatt semmi gond,de tavaszra látom igazán. A régebbi bitumenes téma szépen mállik a kritikus helyeken :blush: nem győztem lekaparni, ja és a elváló réteg alatt szépen megül a víz.....

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet! Megpróbálom ezt az eljárást. Rozsdamaró helyett viszont én ajánlanék egy terméket. FERROKEMIA ROZSDAÁTALAKÍTÓNÉVEN fut a kereskedelemben. Kevesen ismerik de nagyon nagy találmány szerintem. Azt pontosan nem tudom mit csinál a rozsdával de nincs maró hatása,nem difundál be a vasba így nem dobja le a festéket sem. Nagyja rozsdát el kell távolítani majd ecsettel felvinni a felületre. Jó idő esetén fél óra múlva festhető. Próbáltam,bátran ajánlom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet! Megpróbálom ezt az eljárást. Rozsdamaró helyett viszont én ajánlanék egy terméket. FERROKEMIA ROZSDAÁTALAKÍTÓNÉVEN fut a kereskedelemben. Kevesen ismerik de nagyon nagy találmány szerintem. Azt pontosan nem tudom mit csinál a rozsdával de nincs maró hatása,nem difundál be a vasba így nem dobja le a festéket sem. Nagyja rozsdát el kell távolítani majd ecsettel felvinni a felületre. Jó idő esetén fél óra múlva festhető. Próbáltam,bátran ajánlom.

http://www.kemikalrt.hu/termekek/rozsdaatalakitok/korant-rozsdaatalakito-festek.html :omg: na ő lesz az én barátom, csak jókat írnak!!!! kösz a tippet

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az olajos por a legjobb vízzáró réteg. :)

A por megköti az olajat ez pedig ledobja magáról a vizet. Mi még csak az alvázvédővel kentük/fújtuk, de tervben van a tél előtt az olajos dolog is. (igaz frontera, de alvázvédelem szempontjából ez lényegtelen szerintem)

Öreg szakik mind ezt mondták....gyors ,ócsó, fájin,de csak ha nincs szétrohadva!!!!!! Ezeknél a 15-20 éves gépeknél csodák nincsenek ,havonta állok aknára nézegetem,kopogtatom pedig az enyém 2001-es :D . anno a trabantomat valamilyen nyersolajjal - valaki hozta a finomítóból talán nem tudom- fújtam ki ...örök

Link to comment
Megosztás:

Öreg szakik mind ezt mondták....gyors ,ócsó, fájin,de csak ha nincs szétrohadva!!!!!! Ezeknél a 15-20 éves gépeknél csodák nincsenek ,havonta állok aknára nézegetem,kopogtatom pedig az enyém 2001-es :D . anno a trabantomat valamilyen nyersolajjal - valaki hozta a finomítóból talán nem tudom- fújtam ki ...örök

Persze :) A rohadáson csak a lakatos segít. Nekem 18éves, de csak az egyik küszöb lukas (megsérült valamikor, átrohadt, előző gazdi pedig bekittelte, én meg nem vettem észre), de az alváz makulátlan. Persze minden előélet függő. Sokan csak használják, de nem javítják és meg vannak lepődve, hogy tönkremegy.
Link to comment
Megosztás:

Persze :) A rohadáson csak a lakatos segít. Nekem 18éves, de csak az egyik küszöb lukas (megsérült valamikor, átrohadt, előző gazdi pedig bekittelte, én meg nem vettem észre), de az alváz makulátlan. Persze minden előélet függő. Sokan csak használják, de nem javítják és meg vannak lepődve, hogy tönkremegy.

Sajnos a magyarországi campok 90 %-ban széthajtott műhelykocsik, elhanyagolt saras, koszos romok kikozmetikázva.....soha a büdös életbe senki sem állt aknára és tisztességesen nem mosta le az alvázat gőzborotvával, mert lesz@rta, így évekig rohadt a sár a hidakon felfüggesztéseken oszt jóvan...

600 plusz áfáért vettem saját családi gazdaságba teljesen rendben 278 volt az órájában nagyjából fedi a valóságot most 302 van benne ha a váltót nem szívom meg remek vétel :blush:.

a hulixok 1 millióval drágábbak, de annyival nem jobbak 2000-es 1.85 millióért vicc,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szakmai segítség kellene :icon1: Konkrétan a hátsó híd kerékdob találkozásánál találhatók úgynevezett alátét vagy hézagoló lemezek lapok (robbantott ábrán a fenti hozzászólások egyik linkjében SHIM, BEARING HOLDER néven futnak 5 db.).

Az egyik tengelyen van a másikon nincs, pontosabban csak 1db. van a campómon. Infó valakinek??????, gondolom kell mindkét tengelyre kell. Ha jól számoltam a vastagságuk: 1,86 mm, pótolható valamivel??????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szakmai segítség kellene :icon1: Konkrétan a hátsó híd kerékdob találkozásánál találhatók úgynevezett alátét vagy hézagoló lemezek lapok (robbantott ábrán a fenti hozzászólások egyik linkjében SHIM, BEARING HOLDER néven futnak 5 db.).

Az egyik tengelyen van a másikon nincs, pontosabban csak 1db. van a campómon. Infó valakinek??????, gondolom kell mindkét tengelyre kell. Ha jól számoltam a vastagságuk: 1,86 mm, pótolható valamivel??????

Ha jól fordítom akkor ez a csapágy tartó hézagoló lemez. Ha különösebb formája nincs (nem tudom megnézni telefonról) szerintem megfelelő lemezből kivágva jó lehet. Esetleg rá lehet keresni az alkatrészekre Isuzu KB néven vagy Vauxhall Brava néven külföldi oldalakon. Isuzu alkatrész számot is lehet kreálni a GM számból méghozzá: 8ide a gmszám0.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok itt,nemrég vettem egy 94-es 2.5D 4x4 crew cabos Campot.Hegyen lakok,kell télen a 4x4.Holnap viszem az autót homokszórásra.Levettük a platót,az egész alját lefuvatom homokkal,majd hegesztjük,alvázvédőzzük!Ha tudok csinálni képeket,akkor majd feltöltöm.Eddig a motor és az adagoló volt soron,minden tömítés cserélve,adagoló felújítva.Nagyon szépen megy.Most az alváz,majd a futóművek.Jó kis autót akarok belőle csinálni!Üdv:PIPER

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok itt,nemrég vettem egy 94-es 2.5D 4x4 crew cabos Campot.Hegyen lakok,kell télen a 4x4.Holnap viszem az autót homokszórásra.Levettük a platót,az egész alját lefuvatom homokkal,majd hegesztjük,alvázvédőzzük!Ha tudok csinálni képeket,akkor majd feltöltöm.Eddig a motor és az adagoló volt soron,minden tömítés cserélve,adagoló felújítva.Nagyon szépen megy.Most az alváz,majd a futóművek.Jó kis autót akarok belőle csinálni!Üdv:PIPER

Hajrá!! Jövő héten szétkapjuk a futóművet kapcsolható agyakat, majd írok, mi lett belőle :sick:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok itt,nemrég vettem egy 94-es 2.5D 4x4 crew cabos Campot.Hegyen lakok,kell télen a 4x4.Holnap viszem az autót homokszórásra.Levettük a platót,az egész alját lefuvatom homokkal,majd hegesztjük,alvázvédőzzük!Ha tudok csinálni képeket,akkor majd feltöltöm.Eddig a motor és az adagoló volt soron,minden tömítés cserélve,adagoló felújítva.Nagyon szépen megy.Most az alváz,majd a futóművek.Jó kis autót akarok belőle csinálni!Üdv:PIPER

Várjuk a beszámolót ! Csak nehogy eltűnjön az autó a homokszórásban :D

Link to comment
Megosztás:

Várjuk a beszámolót ! Csak nehogy eltűnjön az autó a homokszórásban :D

Szia!Sajnos majdnem igazad lett!A fülkétől hátrafelé nagyon rondán néz ki az alváz!Na de sebaj,még aznap vettem hozzá bagóért egy másik hátsó részt.Azt is lefújták,arra egy folt sem kell,hibátlan.Jövő hét után már vágjuk a régit,és hegesztjük vissza az "újat".Az elejével különösebb gond nincs,küszöböt lehajtjuk hozzá lemezből élhajlítón.Jó kis verda lesz ez! :D

Képeket majd később rakok fel,most még a mobilról nem tudtam feltölteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

zárható kerékagyak mind automata mind manuális témában bármilyen infót szívesen veszek.cserélni szeretném az auto-lock témát manuálisra

Köszönöm

Ha fontos a tartósság és sokat terepezel, mindenféleképpen a kézit ajánlom. Az automata 3mm-en zár össze a kézi pedig közel 10mm-en tudomásom szerint. Nekem kézi AVM van a Fronterán mert az automata szétment az előző tulajnál.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha fontos a tartósság és sokat terepezel, mindenféleképpen a kézit ajánlom. Az automata 3mm-en zár össze a kézi pedig közel 10mm-en tudomásom szerint. Nekem kézi AVM van a Fronterán mert az automata szétment az előző tulajnál.

Igen....ezt mások is mondják vettem már egy manuálisan zárható agyat szombat lesz a napja a cserének, az auto lock-os téma gyengesége típushiba plusz különböző hézagolási manőverek stb. Összezárás után minimális terepen már olyan csattogó hangokat produkált , hogy megijedtem:)

Link to comment
Megosztás:

Kormányművem csöpög alul,de adalékolt csodakence egyenlőre segített.........Szervós kormánymű téma max. kb. 5 dl. kell bele....

ezt használtam én mindet beleraktam, megállt:):)

http://www.olajshop.hu/wynn-s-automatasebessegvalto-adalek-325-ml.html

most is ez van benne csak nem ilyen töményen plusz ez

http://kleen-flo.hu/tomitok-javitok/szervokormany-toemito-folyadek-detail

harmatgyengén szivárog, tesztelni kell............

Kormányműfelújítás valaki??????????????????,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.