Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Hajrá Sanyi!

Hajrá Maci!

Hajrá Loki!

Hajrá Manta!

Hajrá Ascona! :huh:

van még valami?

Sanyi,mint mondtam a telefonba,szívesen megyek segíteni! Ne szégyelj szólni!

Mackó,a fogad az még gázabb,elmondom neked,hogy az egyik munkatársamnak is fájt már régóta,és addig várt vele,hogy elgyengült a fog,és mikor ki akarták húzni,összetört...Aztán úgy kellett neki kivésni darabonként,3 órát volt benn,elmentem vele,haza már vezetni sem tudott!

Szal én azt mondom essél túl rajta,és menj orvoshoz,amint tudsz!

A loki meg szerintem megint nem fog csalódást okozni,ahogyan tavaly sem,örülnék neki ha idén kiharcolnák maguknak a csoportmérkőzéseket is!

Link to comment
Megosztás:

Halihóóóóó!

Szerelmes vagyok! :huh: Lemosattam HObit, és olyan gyönörűűűű, hogy csak na! Ilyenkor nem bánom, én hogy olyan kényes színe van! Csodaszép! :) És Szoboszlón tiszteletteljesen néztek rám, hogy nekem ilyen autóm van! :lol:

Srácok csodállak benneteket, hogy ilyen kitartóak vagytok! És bátrak!

Link to comment
Megosztás:

Aki szarból akar várat építeni, annak szüksége van a türelemre.

Osztom a véleményt, és meg is toldanám. Mindamellett, hogy ennek következményeképp én már a szart is szeretem, a várra meg még büszke is leszek :huh:

A kasztnisom meg akarta venni az autót mikor meglátta, hogy 27 éves, egy évet állt, és nem rohad :lol:

Nagyon sok a meló vele, szerintem több, mint a Sanyiéval, és csak az vígasztal, hogy senki nem siettet :)

Nem beleülni lesz igazán szép, hanem a tudat, hogy sikerült megcsinálnom...

Link to comment
Megosztás:

Srácok, amikor ilyenekről beszéltek, akkor olyan kedvem támad előkapni egy hirdetési újságot, előkeresni egy veterán autót és belekezdeni felújítani!

Egyenlőre be kell érnem a középdob cseréjével...

Pedig ez a célunk vele,igaz Sanyi? :)

Igazából én nem azért szeretem mert régi,hanem mert még tipikusan azok közé az autók közé tartozik,

amely még nem vesztette el a jellemét,megtartotta a markáns idomait,sajátosságait,és nincs mégegy olyan,amihez hasonlítani tudnám...Persze a testvérek is szoktak egymásra hasonlítani,persze hogy le se tudná tagadni a Sanyi mantájának családi vonásait! :)

Senkit nem akarok megbántani,de a mai autók túlnyomó többsége majhogynem mind egy kaptafára készül.

És megint nem elfogultságból beszélek,de talán az opel az,amely típust semelyik másikhoz nem tudnám hasonlítani.Vannak persze kivételek,de ha megnézitek bármelyik Buzukit,hondát,déjvú-t,meg a többi ilyen

tömegszerencsétlenséget,hát nem tudom,akkor inkább a drótszamár...

Most jöttem meg az autótól,vettem pár méretet,és hát rádöbbentem,hogy a 9 cm szélesítés oldalanként igencsak kevés lesz :D A kerekem 17col magas 9,5 széles és 13 ET-je van,ez az omega futóművel(ami szélesebb mint az ascié) éppen hogy kiér a kasztnimból 1,5 cm-t.Lehet hogy gokartot építek csak nem tudok róla? :huh:

Mindenesetre engem személy szerint boldoggá tesz már az is,amikor ilyesmivel foglalkozhatok,mintsem azzal,hogy mennyire jött ki az új vagonerpozitív kocsim átlagfogyija,mikor 40-nel mentem és feltartottam a fél várost....

Jeleneg ilyen,de szerintem így is marad...

22622730.jpg

Elnézést hogy ennyi helyet foglalok,de most találtam egy új opelt,aminek talán mégis egyedi a külseje :D

Ez egy új Concept Car finnországból,opel motorral,és váltóval...

Szerintem övé a jövő,eladom az asconát :lol:

apib1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hiába, Roli mester a szavak embere. Teljesen igaza van. Azért szenvedünk, küszködünk ezekkel a vasakkal, mert ezek még autók! Ezek még szerelhetők, bátran hozzányúlhatók, és nem vesz ki mindent az elektronika a kezünk- és a seggünk alól. És ami a fő, hogy egyediségük nem a korukból fakad, hanem abból, hogy akkoriban még a gyártók nem csoportokba verődtek, és együtt fejlesztettek, hanem mindenki a saját arculatát kereste, és találta meg. Tény és való, hogy Rolival az alvázunk közös, és ezért testvérek az autóink, de ezen kívül más hasonlóságot nem nagyon lehet találni a két autó vonalvezetését illetőleg. Ma meg? Puntó, D Corsa, talán még valamelyik Szusi is nem elég, hogy egyazon alvázon van, de még megjelenésre is ugyanazok. Elveszett az egyedire való törekvés, sajnos a tucat a menő. Nem akarok én megbántani semmilyen 20 évesnél fiatalabb autót birtoklót, de szerintem azóta már ez az eszme elveszett. Akárcsak a minőségre való törekvés. A mai autók már szinte papírból vannak. Apám Szutyuki csomitetejére nem merek rátenyerelni erőből, miközben a Mantán akár ugrálhatnék is. No és persze kiváncsi vagyok, hogy húsz év múlva melyik autó nem lesz porrárohadva, mikor átlagosan öt év múlva már itt-ott jelenik meg náluk a rozsda (kivéve az alukasztnis Audik, meg a rozsdamentes Delorian, ami szintén nem mai csirke a maga 25 évével). Úgyhogy hajrá Roli mester, előre az ősök útján! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na ha valami,ez szép volt!

Elmondtál mindent amit gondoltam! :huh:

fosvágenék sem külömbek(említsük már meg őket is) ők annyival járnak közelebb az autókhoz,hogy mindig megpróbálnak utánozni valami jót...hogy messze ne menjünk 87 ben az első 2.0 16V-s Gsi után kiadták a gti golfot... kijött a turbós calibra,kiadták a vr6-ost...gyenge lett a kocsijuk,kiadták a vr6 sincro-t...stb

Hányingerem van minden mai autótól,tisztelet az egyedi kivételeknek...

szívemből szóltál Sándor! :) :D

Van egy asconám (másik) teljesen rendben,csak motor nincs benne...(ezen lehet segíteni)

várom a kedves érdeklődőket :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,hello mindenki!

Most jöttem vissza,1 hétig csúsztattam a felgyült óráimat :huh: ,jó volt otthon lenni csak az idő volt végig sz@r.

Szinte semmit nem tudtam csinálni,egyszer mikor épp nem esett az eső a sógorékkal bográcsoztunk,aztán mikor visszahívtuk őket hozzánk grillezni szakadt az eső,de mi akkor is sütögettük a husikat a garázs előtt. :lol:

...Megyek olvasgatni...

Link to comment
Megosztás:

Odakinn a szabadban, élő tűzön minden sokkal finomabb.

Régi típusú gyönyörű opelek árnyékában fetrengve,műanyagtányérral a kezedben napsütésben,és 30 fokban? Vagy simán csak húszliteres hűtőtáskának támaszkodva,amely tele van behűtött sörrel?

hmmmmmmmmmm! :huh:

Mikor csináljuk?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Mikor csinálunk ilyet? Benne vagyok! :D

Helyszín vagy Székesfehérvár,vagy Zalalövő...Utóbbinál tudok rengeteg kempinget,kb 50 autó férőhelyes,

Mellette 20 méterre egy rohadt nagy tó...Ha gondoljátok,kezdem szervezni :huh: Focipálya,tollaspálya,famászóka,hinta(leesős csúszós érdekes) erdő(lehet pisilni) bokor,(lehet...izé)...

Sok sok H2O,lehet töménytelenül fürdeni napozni,és ebből adódóan kocsit mosni is:) Aki kapja marha! :lol:

Várom a javaslatokat :)

Link to comment
Megosztás:

Na tessék, tó nálunk is van ám, csak szerintem iylenkor már férőhely nem nagyon, ezért is akarok majd jövőre előre egyztetni a társasággal...és akkor aztán.... :lol:

Márcsak az idő legyen kegyes a választott időpontban.De tök poén, hogy a legkeletibb régió taliját Dunántúlra szervezik :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.