Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Na csak óvatosan azzal a hátulról történő megtolással.Mert ha még nem volt benne részed akkor kicsit fáj de utána könnyebben megy a Wc-zés.

:lol: :) No de Lujdzsi! Te miről beszélsz itt?

Tamás! Az, hogy kisebb erővel fékez, azt nem ABS-nek hívják, hanem jobblábbnak! Te nem nyomod jobban. Vagy van fékasszisztensed is? :)

Link to comment
Megosztás:

igen,a csúszó kerék nem egyenlő vele,de az abs nem is a fékút miatt van :lol: hanem hogy tudd irányítani erős fékezésnél is.

Hát ebben tévecc :-))

A fékutat hivatott lerövödíteni azzal, hogy amikor a kerék megcsúszik, akkor mexakítja a fékezést addig, amíg a tapadás újra létrejön. Úgy, hogy közben elfordul.

Link to comment
Megosztás:

:lol: :) No de Lujdzsi! Te miről beszélsz itt?

Tamás! Az, hogy kisebb erővel fékez, azt nem ABS-nek hívják, hanem jobblábbnak! Te nem nyomod jobban. Vagy van fékasszisztensed is? :)

nem erről beszéltem :D

lehet laboratóriumi körülmények között hűűdejó az abs,de engem viccelt már meg,szerencsére üres úton,hogy nyomtam a féket,és dolgozott az abs,és alig lassultam...abs nélkül ugyanazon a helyen meg se nyikkant a kerék,és mégis baromi nagyot fogott. mellesleg sztem esőben meg túl hevesen dolgozik.

viszont tapasztaltam már meg előnyét is,amikor egy őz állt meg előttem...

Hát ebben tévecc :-))

próbáld meg az abs nélküli,satufékes autót oda kormányozni,ahova SZERETNÉD :) jaaa és ne két pördülés után forduljon oda :)

"amikor a kerék elfordul" ?????? inkább amikor blokkol... :D

Link to comment
Megosztás:

nem erről beszéltem :)

lehet laboratóriumi körülmények között hűűdejó az abs,de engem viccelt már meg,szerencsére üres úton,hogy nyomtam a féket,és dolgozott az abs,és alig lassultam...abs nélkül ugyanazon a helyen meg se nyikkant a kerék,és mégis baromi nagyot fogott. mellesleg sztem esőben meg túl hevesen dolgozik.

viszont tapasztaltam már meg előnyét is,amikor egy őz állt meg előttem...

próbáld meg az abs nélküli,satufékes autót oda kormányozni,ahova SZERETNÉD :lol: jaaa és ne két pördülés után forduljon oda :)

"amikor a kerék elfordul" ?????? inkább amikor blokkol... :)

Blokkolásgátló nélkül megtanítottak jeges úton vezetni, amikor szakaszosan kell a fékre lépni, amikor megcsúszik felengedem, fékezés közben nem biztos, ohgy az ember gyakran kormányoz, és irányítja az autót, olyankor csak megállni szeretne.

Link to comment
Megosztás:

Blokkolásgátló nélkül megtanítottak jeges úton vezetni, amikor szakaszosan kell a fékre lépni, amikor megcsúszik felengedem, fékezés közben nem biztos, ohgy az ember gyakran kormányoz, és irányítja az autót, olyankor csak megállni szeretne.

azt,hogy fékezéskor mit szeretne,az élet dönti el :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem bizti, hogy jól gondolkozol. Nyuszi Hobija nem olyan mocival van, mint a tiéd.... lehet jobb neki a 10w-40.

aztán meg mondjuk metabond, esteleg. szerintem.

Az ABS-re meg szerintem nézd meg a Timeslip.hu-n a féktáv mérést, abban is a subaru impreza leírását ABS-el, és nélküle.

De ha logikusan belegondolsz, a megcsúszó kerék nem egyenlő a tapadóval... akárcsak elinduláskor.

Talán nem véletlen találták fel az ABS-t. szerintem....

Mindkettőt erősítem. Nekem is Metabond 10w-40 van a kocsiban (by Mackó :) ) és szereti. Nyuszi motorja is ilyen. Esetleg télire mehet bele 5w-40.

Az ABS a szaggatásokkal hivatott megoldani a fékút lerövidítését (nem jégen vagy vízre felfutva, mert ott semmi nem segít! Tapasztaltam :lol: . Jé, kb egy éve volt.) és az autó kormányozhatóságát. Ha nagy sebességről satut fékezel, akkor az ABS is azt mondja, hogy nyikk-nyikk-nyikk, azaz blokkol egy kicsit. Volt rá példa, onnan tudom. A VW Caddy 3cm-el úszta meg. ABS nélkül a forró aszfalton tuti belemegyek.

hogy tudok SzaboT-nek képet küldeni????

szabot @ ominet.hu

Küldd el a panoráma képeket is, mert már van hozzá progim, ami egybe rakja!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy 5 éves autónak 100ekm-nél nyugodtan mehet a 10-40 es.

Én is mindig azzal jártam, Opellel, de néha Mobilt vettem.

Érdekes: Akitől az autót vettem autószerelő, a saját autóját nem vitte szervízbe (1 év 15ekm) hanem ő maga cserélte le az olajat opel 10-40 re. Akkor még nem akarta eladni. Ez máig nem fér a fejembe.

10ekm megtétele után 4 deci hiányzik nekem.

Szerintem jó dolog az ABS nem egy helyen kopik a gumi fékezésnél.

Néha nyomni kell egy satut hogy az érintkezők tisztuljanak.

Voltam egyszer a vezetéstechnikai pályán saját autóval. Érdekes dolgok vannak ott.

Link to comment
Megosztás:

Szabotúr a debrecenhonlapon hol tudom beírni a bemutatkozást, meg ami hiányzik? Vagy csak neked tudom elküldeni?

Nekem küldje uram, lehetőleg Word-ben, és akkor annak a formátumát megcsinálom html-ben. De beszélhetünk róla, hogy a saját cikkeihez mindenki hozzáférjen és tudja módosítani. Majd 25-én megbeszéljük.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

De jó nektek,már azóta 5 lapot teleírtatok,én meg még csak most érkeztem haza! :lol:

Endli,az igazsághoz hozzá tartozik,hogy azt a kis könyvet egy kedves barátom hagyta nálam,akiről már megint nem hallok hetek óta... :)

Ja,olaj az nincs benne,de van olyan dokumentációm,ahol egy pár típusnak meg van adva gyári adat,és ha esetleg ez megszűnt,akkor a jelenlegi piacon azt mivel tudott 100%-os mértékben helyettesíteni...

A kisautóval mentem 3 nap alatt 1100 km-t,úgy hogy egyetlen mukkja nem volt...Tök büszke vagyok rá... :) Hazafelé érdekes mód maradt negyed tank gázom,aztán eszembe jutott,mennyit jöttem dombnak lefelé hazáig,és már nem is csodálkoztam többet :) Jó buli a gázüzem,a máv elbújhat az áraival,ahol akar...

Ráadásul vasárnap reggel a rádióban reklámot hallgattam,és épp az Andi-Gas-t reklámozták a 146 forintos gázukkal...szerintetek hol tankoltam? :) :D :D

Így ez a cirka 1100 km kijött anyagilag 11000 forintból,és még tapasztalatot is adtak hozzá :D

Sanyim gondoltam rád,képviseltem is az érdekeinket,meg volt egy kevés "erőfitogtatás" is!

Kérdezd SzaboT kollegát,tud-e az egyhármas széles kerékkel gázüzemben kilinccsel fordulni? :D

Ja,murvajó volt a buli! :lol:

Link to comment
Megosztás:

És, mosoly ragyogott az arcán? Mert ilyenkor egy vigyor többet mond minden szónál! Remélem Tamás barátunk nem az a majrévas kapkodós fajta. :lol:

Jaaa,nem mellettem ült hanem mögöttem jött,de lehet azt nézte,hol fog majd kikerülni ha keresztbe állok :)

Mama mellettem viszont felkenődött az anyós ajtóra :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.