Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

szóval lett egy ilyenem:

0004a.JPG

és benne ez:

TI-C-93.JPG

szamárfülek és olajfoltok nélkül!!!

a szöveg az előlapon:

Der neu im Ascona-Manta-B-Programm eingebaute 20 S Motor ist mit einen "Varajet II"-Vergaser ausgerustet. Dieser Vergaser ist neu

im Opel-Vergaserprogramm und wird nochstehend ausfuhrlich behandeIt. Der Name "Varaiet II" ist von enem Begriff "Variable Duse" und "Stufenvergaser" abgeleitet worden.

Der Varajet II-Vergaser ist eine Neuentwieklung von Rochester Products Division, USA, bei dessen Konzeption die spezifischen europäischen Belange hinsichtlich Leistung, Verbrauch und Abgasgesetzgebung durch enge Zusammenarbeit mit Opel berücksichtigt wurden. Der Vergaser wird von General Motors Straßburg gefertigt.

egy éppen 30 éves oktatódoksi

amiből kiderül az ami eddig nekem csak legenda volt: a karbi amerikai tervezés szüleménye,

és ez azért érdekes, mert az USA-ban csak a '80-as modellévtől került autóba...

egy 2,3-as sor4re, oxigenszenzorral, vezérlőegységgel

Link to comment
Megosztás:

Classicparts írta:

a költözés Konz-ba a 17 000 alkatrésszel valóban nem teljesen surlódások nélkül zajlott, 2 technikust alkalmaznak akik sajnos számítógépes segítség nélkül kell, hogy az alkatrészeket beazonosítsák és pl név alapján kikerssék, (nagy részük tényleg nem található meg az EPC-ben)

Az új raktárból újra tudnak szállítani egy az eddiginél bővebb választékból.

Az ebay árak szándékosan alacsonyabbak a shop áraknál, ajánlott először ott szétnézni és leütni, majd a shopban szám alapján kikeresni vagy telefonon, mélben érdeklődni a további alkatrészek után, ekkor viszont már az ebay-en található áraknál magasabb árakat fognak közölni.

itt

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Segítségre lenne szükségem!

Elhatároztam ,hogy nagyapám A rekordjából ismét autót csinálok, jelen pillanatban kissé lelakott.

A kérdéseeim a következők:

-alsó hangon mennyire számíthatok költségileg (tudom hogy ez relatív de mégis)

-hol találok szakembereket/szerelőket akik nem hajtanak el ha meghallják menni idős

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Segítségre lenne szükségem!

Elhatároztam ,hogy nagyapám A rekordjából ismét autót csinálok, jelen pillanatban kissé lelakott.

A kérdéseeim a következők:

-alsó hangon mennyire számíthatok költségileg (tudom hogy ez relatív de mégis)

-hol találok szakembereket/szerelőket akik nem hajtanak el ha meghallják menni idős

Előre is köszi!

Ha komolyan gondolod a dolgot, és Budapest környékén lax, vagy el tudod juttatni oda az autót, vannak kimondottan veterán Opelekkel foglalkozó emberek itt a klubban, akik biztosan tudnak segíteni neked. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hű, úgy hallom, hogy a veterán vizsga nagyon kemény! Ilyen téren érdemes felvenni a kapcsolatot Blitz-el, ő a Magyar Veterán Opel Klub vezetője, vagy esetleg Lightning még nagyon otthonos ilyenekben. Neki egyébként egy B Rekordja van. Az oldalát is érdemes átnézni.

A felújítással kapcsolatban is szerintem sokat tudnak majd segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Már nézem is, ahogy látom Ligtning szegedi, megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot.

Én már írtam mailt! :rolleyes: Üdvözlünk a csapatban!!!!

Most hallottam, hogy van egy A rekordod, amit szeretnél helyrepofozni. Nos ha kell segítség szólj, tudok jó szerelőt, jó festőt, (nem drágát) Meg vannak alkatrészeim, mert nekem is volt A-Rekordom, életem első autója, és imádtam!!! Azt hiszem, van hűtőrácsom, műszerfalam, egy csomó motoralkatrész, kuplung, lámpa, szélvédők, fékcuccok, szóval egy csomó kacat! A m

No sok sikert a géphez! Nem véletlen egy piros színű????

14.jpg

az enyém volt a fehér középen...

Link to comment
Megosztás:

Asszem ma megyek egy picit a Rekorddal.

Egy hónapja egyhelyben áll a garázsban (műszakiztatás óta)és csak kétszer volt beindítva azóta.

Mivel sajnos nemtudok Szombaton elmenni Gárdonyba így majd odagondolom magam.

Remélem hiányozni fogok.

Link to comment
Megosztás:

Asszem ma megyek egy picit a Rekorddal.

Egy hónapja egyhelyben áll a garázsban (műszakiztatás óta)és csak kétszer volt beindítva azóta.

Mivel sajnos nemtudok Szombaton elmenni Gárdonyba így majd odagondolom magam.

Remélem hiányozni fogok.

Már így is hiányolunk nagyon, ezer éve nem beszéltünk... nem tucc leugrani Lurdyhoz?

(tudom, nem a szomszéd sarok, csak kérdezem, hátha mégis.. :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Már így is hiányolunk nagyon, ezer éve nem beszéltünk... nem tucc leugrani Lurdyhoz?

(tudom, nem a szomszéd sarok, csak kérdezem, hátha mégis.. :rolleyes: )

Nemtom még.

Megbeszélem Bogival van-e kedve holnap este felmenni,ha lesz akkor lehet,hogy elugrunk. <_<

Link to comment
Megosztás:

Classicparts 10% különkedvezményt ad minden 07/07/11 és 07/07/22 között lezárt rendelésre, ez vonatkozik az ebay-en leütött cuccokra is

minden OHF tagnak

a rendelés lezárása lőtt mélben kell hivatkozni a "hecktriebler" + usernévvel

tervezik minden oldiefan "kártérítését" :) is az elmúlt hónapokban tapasztalható kellemetlenségért

engem már kártérítettek B)

3 helyett 4 fékrögzítőlapot kaptam + 2 helyett 3 motorbakot ... (na ez amúgy egyébként vicces)

a 3-at meg véletlenül rendeltem, kettőt akartam :) , de így annál jobb, mert legalább mindkét autómon minden alkatrészében teljesen új hátsófék lesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.