Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Urak!

Hogyan lehet megyőződni arról hogy au automataváltó wandlerkupplungja jó e, illetve hogyan lehet lehúzni a főtengely végéről?

Az kocsi üzemképetlen...A '64es Opelról lenne szó..

A váltó Powergilde 2 sebességes..

Köszönöm..

Sztem csak menet közben derülne ki, hogy rossz-e a nyomatékváltó. Elvileg a váltóból kicsúszva fennmarad a lendkeréken. de a hivatalos leírás szerint a főtengelyt az ékszíjtárcsa csavarjánál fogva, körbeforgatva a nyomatékváltót a lendkerékre felfogató csavarokat ki kell szedni, majd ezután a váltót a nyomatékváltóval együtt leszedni. Ezzel az a gáz, hogy így máris kétemberes lett a művelet, mert iszonyú súlya van a két cuccnak összesen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok veterános kollegák :lol:

hát el jött a nap hogy a Kadett B szedánom is új gazdára talált :lol: gondoltam ezt itt le kell írnom :P

maradt egy csomó alkatrész új is meg használt is ha esetleg valakinek kell valami vagy ismerősének, akkor nyugodtan zaklasson :lol:

kasztni cuccok,új vízcsövek ami eléggé ritka ! ez C Kadettbe is ! ami a hűtőre megy meg stb. sok sok dolog van amik az évek alatt összegyűltek nálam .

van mail címem is : opelzsolt@gmail.com aztán ha kell küldök képet is :lol:

üdv. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Nincs valakinek egy régi típusú kormányműve, illetve az is megfelelne hogy mi a csapány száma ami belevaló, mert az enyémben szét van törve, plusz a felső csigás tengely i kellene, (asszem pittman tengelynek hívák) mivel a csapány belső fele itt ül föl, és ez is be van rágodva.

Ha kell kép róla majd töltök fel(még nem csináltam rola)

Előre is köszönöm..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
sztem ott számokkal lehet vmi........ azért van okos eredetvizsga is a világon.

Ezt én is néztem, sajna procedúrás , papír gondjai vannak. Szerintem meglehet oldani csak sok utána járással,és idő ,ha van.. Ja és ,hogy meg e ér az a vas annyi pénzocskát, ügyebár...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.