Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 601
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

nekem úgy egy litert megeszik a 10 ezer alatt, de én taposom neki elég sokat... és egy két helyen nekem is eresztgeti

Szandrának jobban fogja enni szerintem, de egy 16vs nél ez nem csoda.

Viszont amióta shell 15W40-et töltöttem bele, utántöltésképpen, azóta nem fogyott egy centiliter se. Amúgy GM 15W40-nel volt töltve legutóbb. Viszont a családi anyagi gondok miatt eddig nem tudtam megvenni a többi cuccot az olajcseréhez, csak az olaj van meg eddig. ;)

Link to comment
Megosztás:

Viszont amióta shell 15W40-et töltöttem bele, utántöltésképpen, azóta nem fogyott egy centiliter se. Amúgy GM 15W40-nel volt töltve legutóbb. Viszont a családi anyagi gondok miatt eddig nem tudtam megvenni a többi cuccot az olajcseréhez, csak az olaj van meg eddig. ;)

ugye csak viccelsz, hogy nincs 700Ft od egy szűrőre? ;)

Link to comment
Megosztás:

ja hát ha egyszerre cserélsz mindent az más...

egyébkétn egymásól tökre függetlenek

benzinszűrőből tudtommal csak egy van...

Autószerelőm mondta, hogy van még egy az injektor környékén is, aztán Gabi (opel16v) is megerősített ebben. Asszem ő volt. Vagy valaki. Lusta vagyok visszakeresni, azt se tudom hova írtam. ;)

Egyébként kell már cserélni mindent. Ez már a 30 000 kilométeres olajcsere.

Link to comment
Megosztás:

Autószerelőm mondta, hogy van még egy az injektor környékén is, aztán Gabi (opel16v) is megerősített ebben. Asszem ő volt. Vagy valaki. Lusta vagyok visszakeresni, azt se tudom hova írtam. ;)

Egyébként kell már cserélni mindent. Ez már a 30 000 kilométeres olajcsere.

az injekor környékén is van? ;)

na erről megfaggatom, úgyis fent van msnen ;)

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

Ti szoktátok szilikonozni a műszerfalat?

Mikor elhoztuk le volt kenve az egész. Mostanra már nincs rajta és már nem olyan szép. Viszont hallottam olyat hogy ha már 1-2szer lekented vele utána már KELL mert ha nem kirepedezik a műanyag. Igaz?

Nem lesz baja,de...

Vizes rongy-száraz rongy!A szilikon sprayt felejtsd el.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

Ti szoktátok szilikonozni a műszerfalat?

Mikor elhoztuk le volt kenve az egész. Mostanra már nincs rajta és már nem olyan szép. Viszont hallottam olyat hogy ha már 1-2szer lekented vele utána már KELL mert ha nem kirepedezik a műanyag. Igaz?

Én szoktam szilikonozni, ugyan nem a repedés miatt, hanem mert a szilikontól szebb a műszerfal. Meg én illatositottat szoktam venni és pár napig érezni is az illatát

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

Ti szoktátok szilikonozni a műszerfalat?

Mikor elhoztuk le volt kenve az egész. Mostanra már nincs rajta és már nem olyan szép. Viszont hallottam olyat hogy ha már 1-2szer lekented vele utána már KELL mert ha nem kirepedezik a műanyag. Igaz?

egy darabig szilikonmentes ápolót használtam, mert a szilikon így meg úgy árta műszerfalnak olvastam sok szak újságírótól ;) hát eléggé semmi fénye se lett, meg nem is volt szép.

egy ideje viszont ha nagytakarítást kap véknyan átfújom szilikon sprayal, az összes műanyagot, ajtókat is küszöböket is stb..

de amit JOhnny mond, azt mindenképpen meg kell csinálni előtte. ;)

egyébként vannak kimondottan műszerfal ápolásra való szerek, de azon közzül is ami igazán látványos azok mind szilikontartalmúak.

Link to comment
Megosztás:

egy darabig szilikonmentes ápolót használtam, mert a szilikon így meg úgy árta műszerfalnak olvastam sok szak újságírótól ;) hát eléggé semmi fénye se lett, meg nem is volt szép.

egy ideje viszont ha nagytakarítást kap véknyan átfújom szilikon sprayal, az összes műanyagot, ajtókat is küszöböket is stb..

de amit JOhnny mond, azt mindenképpen meg kell csinálni előtte. ;)

egyébként vannak kimondottan műszerfal ápolásra való szerek, de azon közzül is ami igazán látványos azok mind szilikontartalmúak.

Tavaly augusztusban lefújtam szilikonnal és ronggyal áttörölgettem, nagyon szép lett az egész, a kesztyűtartó belseje még mindig szép fekete. Van műszerfalápolóm is, szilikontartalmú, de nem csinál akkora csodát, mint a tiszta szilikon.

Amúgy arra fel kell készülni, hogy a natúr szilikonozás miatt csillogni fog az egész és a tükörképe is látszódni fog a szélvédőn, ami lehet, hogy zavaró.

Amúgy először vizes ronggyal letörölgetni, majd szárazzal és mehet a szilikon spray. ;) Nem vastagon és utána ildomos a szélvédő belsejét is letakarítani szilikonmentes ablaktisztítóval.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly augusztusban lefújtam szilikonnal és ronggyal áttörölgettem, nagyon szép lett az egész, a kesztyűtartó belseje még mindig szép fekete. Van műszerfalápolóm is, szilikontartalmú, de nem csinál akkora csodát, mint a tiszta szilikon.

Amúgy arra fel kell készülni, hogy a natúr szilikonozás miatt csillogni fog az egész és a tükörképe is látszódni fog a szélvédőn, ami lehet, hogy zavaró.

Amúgy először vizes ronggyal letörölgetni, majd szárazzal és mehet a szilikon spray. ;) Nem vastagon és utána ildomos a szélvédő belsejét is letakarítani szilikonmentes ablaktisztítóval.

ablaktisztítóbolvan szilikonos is ? ;) ;)

am jah nem árt lemosni az üvegeket.

és a műszerfal ápolók amik szilikonmentesek abszolút nem teszik annyira fényessé.

Link to comment
Megosztás:

Milyen gondok lehetnek a szilikonos műszerfalápolótól?

Azon kívül, hogy megveszed és semmi különös látható eredménye a valódi szilikon sprayhez képest, nem tudok mást. Úgy tudom, hogy a műbőrnek és a műanyagnak szilikon kell az ápoláshoz és hogy ne keményedjen meg a műanyag, mert akkor kezdődnek az idegesítő zizegések és recsegések az utastérben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mitől lehet az h a tigi berángat. Hidegen,melegen; alacsonyabb-magasabb fordulaton is. Megoldás?? <_<

Lehet AGR szelep, lambdaszonda és fals levegő is. Esetleg az injektorfejek is okozhatnak ilyen problémát. Valamint még gyertya és gyújtókábel probléma. Motor kontroll lámpa nem villan fel?

Link to comment
Megosztás:

Lehet AGR szelep, lambdaszonda és fals levegő is. Esetleg az injektorfejek is okozhatnak ilyen problémát. Valamint még gyertya és gyújtókábel probléma. Motor kontroll lámpa nem villan fel?

esetleg még benyaszűrő.

első körben injektortisztítóval kéne kezelni.

utána mindenképpen benzinszűrő csere.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.