Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Hát ja, ez tipikusan az álomautó kategória itthon. Ausztráliában meg kb. trágyaszállításra használják. :D

Ugyan úgy mint nálunk a Calibrákat.....Dél-Afrikábai opeles fórumon olvastam kb. 2 éve, hogy a srác hozzájutott valami közepesen szakadék Calibrához és kb. a seggét verte a földhöz örömében, a többiek meg ott gratuláltak neki, és mindenki kifordult szemmel esett extárzisba, hogy lesz náluk ilyesmi mert ritka de nagyon :P

Gabo, mit tudsz erről? :P

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb sztori főleg Redi kedvéért...azt hiszem szopóágon vagyok :D

A biztosítót megkértem hogy értékesítse a totálkáros omegát. Ilyenkor ugye licitálnak rá a roncsbörzén, leütik és megveszik valamennyiért én meg a teljes roncsértéket megkapom a biztosítótól akkor is ha kevesebbért ütik le.

Megmondták hogy melyik cég ütötte le, kit kell hívnom. Hívom őket 3 hete kb nem veszik fel. Nagy nehezen visszahívnak, mondják h pár napon belül elviszik az autót...kb 3 hétig nem hívtak,de végül megbeszéltük hogy ma elviszik. Mondtam hogy az akksi lemerült készüljenek úgy.

Jön ma egy párocska valami nagy dög S line audival. 3 ajtós szekrény macika meg a kis feleség karon a gyerekkel...kérdem hogy autószállító ? a válasz hogy nem kell az mert drága. lábon megy az autó (Pesttől kb 30kmre vagyunk)

Indít, akksi lemerülve...bikázza..persze nem megy...akkor jött az ötlet hogy vegyük ki az én autómból és úgy indítsuk be...ok..astrából kivesz, berak beindít, kivesz, rossz akksi berak....az autó jár ( 2 hónap után elöször) Faszi mondja h akkor menjünk vele. Kérdem hogy miért mert úgyis elviszi meg stb...a válasz annyi h ááá nem úgy van az...mondom fasza....megyünk az autóval, az automataváltó rögtön beáll vészprogramba...fogom a fejem...faszi mondja hogy nem baj mert felhívja a biztosítót hogy rossz a váltó, kialkudnak egy árat, de én a teljes összeget kapom majd meg,de azért tegyük bele a jó akksit is mert volt bmw-je aminél alacsony feszültségen vészprogramba áll a váltó...akksi cserél minden működik rendesen.

Közben beszélgetünk hogy mi lesz a kocsival...hát persze megcsinálja és eladja...de ő közli minden vevővel h törött volt. Kérdem hogy azt is hogy totálkáros ? mert jogilag úgy kéne...erre valami kitérő válasz volt...próbakör megvolt közben amit talált hibát hogy a klíma nem hűt...mondom neki h tölteni kell...amúgy jó....de amúgy is miért érdekli ha már meg kell vennie....

na ekkor jött a pofáraesés...csávó mondja h neki erre a kocsira a 113.000 Ft-os áron felül kb 18.000et költeni kell klímára meg akksira és viseljük együtt a költségeket....nézek rá mondom h ismételje meg...elmondta mégegyszer....mondom ez vicces mert nekem semmi közöm hozzá, a biztosítóval beszélte meg az árat, a biztosító hirdette neki úgy kell elvinnie..kárszakértői cuccokat látta, ott volt állapotfelmérés is.....de ő így nem viszi el mert a biztosító erre a két hibára nem enged neki az árból....és engedjek belőle...kezdtem mérges lenni...elmondom neki h nekem ehhez semmi közöm, biztosító megmondta h 113 jár tőle, a többit meg utalják....

aztán elmondja a faszi hogy neki el kellett utaznia hozzám a semmiért meg idő meg költség...eszébe jutattam hogy ez a munkája ez ezzel jár...kissebb vitatkozás majd mondtam h ne tartson fel tovább mert így is 1.5 óra a semmire és majd a biztosítóval megbeszélem hogy mit alkudozik velem...

autó maradt nálam, pénzt nem kaptam, mindenki mérges a biztosító meg 16 óra után persze nem dolgozik....

Vicc ez az egész......

Link to comment
Megosztás:

Leírom az eddigi tapasztalataimat,hátha valakit érdekel :D :P : Pozitívan csalódtam,tényleg nagyon kényelmes,jó a futómű,bent az utastérben semmi dízelhang nincs.KB 30 centivel hosszabb mint a focus,ami a csomagtartó méretén látszik.Jó vezetni,csak még nagyon furcsa,hogy nem pattog.Meg kell szoknom,hogy nem én vagyok az első a lámpánál,meg a formával is meg kell barátkozni.Az eleje tetszik,a többit megszokom :P A fabetét vicc,azzal kezdeni kell valamit :D .Megnézettem szerelővel,Két stabpálcát,egy hosszhordásszíjat kell cserélni,meg persze olajat,vezérlést.Vannak bosszantó zörgések,amiket megcsinálok,berakom a zenét és akkor tényleg ez lesz a tökéletes kompromisszum :D

Link to comment
Megosztás:

Legegyszerűbb a fólia, nem?

Az eleje nekem is tetszik, jól néz ki az a lámpa :D

Szerintem fényeztetve lesz,mert kell vennem az alpine fejegységhez beépítő keretet,de csak feketét lehet kapni.....a középkonzol meg szürke.Már megnéztem mindegyiket 4 csavar tartja,szóval egyszerű kiszedni :P :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

A vér nem válik vízzé! :D

Mikor megvettem csütörtök este,akkor vettem észre hogy kegyetlenül zörög az első két ajtó a kárpit alatt.....pénteken ezzel mentem dolgozni,és majd megörültem annyira zavart.A tulaj azt mondta régóta zörög majd megszokom.(persze arról vagyok híres)Alig vártam hogy hazaérjek,már szét is kaptam a kárpitot,és 15perc alatt meg is csináltam :P :P :D Most már tökéletes :D :D A zenét is alig várom,hogy berakhassam :) :D

Link to comment
Megosztás:

Mikor megvettem csütörtök este,akkor vettem észre hogy kegyetlenül zörög az első két ajtó a kárpit alatt.....pénteken ezzel mentem dolgozni,és majd megörültem annyira zavart.A tulaj azt mondta régóta zörög majd megszokom.(persze arról vagyok híres)Alig vártam hogy hazaérjek,már szét is kaptam a kárpitot,és 15perc alatt meg is csináltam :P :D :D Most már tökéletes :D :) A zenét is alig várom,hogy berakhassam :D :D

Nem tudok mit hozzáfűzni na: :D :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.