Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Tegnap gondoltam megnézem milyen állapotban lehet a kuplung

Nem kellett csalódnom. Felemeltem a kocsit bal kerék levegőben kuplung pedál benyom és beinditottam a kocsit. Szépen pörgött a kerék benyomott kuplungnál --> (ugyis cserés)

Szia!

Szerintem ebből hiba lenne bármiféle következtetést levonni.Tökéletes kuplungnál is pörögni fog a kerék.

Természetes elhasználódásnál csúszzik a kuplung és már nem lehet utánna állítani(motor pörög-autó nem megy)(ekkor - elméletileg - még kevésbé szabadna pörögnie a keréknek felemelve,de az mindig fog , mert annyi surlódás mindig akad,hogy a szabadon lévő kereket megpörgesse)

Ha viszont nem emel ki a kuplungod,az nem természetes tárcsa kopás.

Ez esetben én a következőkre gondolnék:

Kuplung bowden megnyúlás/kezdődő szakadás

Kiemelővilla meghajlás

Kuplungtárcsa szegecseinek szakadása

Ui:Az én autom már jó,visszatérhetünk az ablakelektronika csere-berére!

Link to comment
Megosztás:

Állítólag Gyuláék ma raktak alá kerekeket... kíváncsi vagyok milyen lett...

Aztán tavasszal for sale, addig meg fűtött garázs :twisted:

Meg persze még pár apróság kiugrik belőle

Amúgy az előző párbeszéd a GTCre vonatkozott... amit rendeltem, az paramétereiben hasonló, kűlsőleg viszont ugyan ez. Szerinted mennyibe fáj 2 eldurrant lufi, meg egy full amortizált front? :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Állítólag Gyuláék ma raktak alá kerekeket... kíváncsi vagyok milyen lett...

Aztán tavasszal for sale, addig meg fűtött garázs :twisted:

Meg persze még pár apróság kiugrik belőle

Amúgy az előző párbeszéd a GTCre vonatkozott... amit rendeltem, az paramétereiben hasonló, kűlsőleg viszont ugyan ez. Szerinted mennyibe fáj 2 eldurrant lufi, meg egy full amortizált front? :twisted:

Amúgy mennyibe került neked ez a kedves szembejövő motoros?

Link to comment
Megosztás:

Az alkatrészek nagy része már megvolt otthon, vagy klubtagok segítettek.

Arra várok, hogy Gyula mondjon valamit - ez csúnya lesz, mert sokáig foglaltam az emelőjét - illetve nincs még felni/gumi...

Így eddig fizettem vagy 20e kemény magyar forintot, meg Tomnak jövök egy DVD-íróval.

Link to comment
Megosztás:

Az alkatrészek nagy része már megvolt otthon, vagy klubtagok segítettek.

Arra várok, hogy Gyula mondjon valamit - ez csúnya lesz, mert sokáig foglaltam az emelőjét - illetve nincs még felni/gumi...

Így eddig fizettem vagy 20e kemény magyar forintot, meg Tomnak jövök egy DVD-íróval.

Akkor eddig baráti!Mondhatni.

Link to comment
Megosztás:

Csak eladhatatlan... Múltkor beszéltem egy coupe tulajjal (hasonló paraméterű kocsi)

1.) szalonban új kocsiba 1.3M-ba számították volna be

2.) autópiacon kiröhögték, amikor megpróbálta elcserélni

Szóval igaz, hogy ritka, meg megnézik, de csak egy szűk rétegnek lehet eladni. Ue. a Cabrio-ra is igaz...

Link to comment
Megosztás:

Csak eladhatatlan... Múltkor beszéltem egy coupe tulajjal (hasonló paraméterű kocsi)

1.) szalonban új kocsiba 1.3M-ba számították volna be

2.) autópiacon kiröhögték, amikor megpróbálta elcserélni

Szóval igaz, hogy ritka, meg megnézik, de csak egy szűk rétegnek lehet eladni. Ue. a Cabrio-ra is igaz...

Hát aki száguldozni akar ami kemény fogyasztással jár annak sajnos ez marad az eladásnál is.

Mindíg lesznek "őrültek" hogy megvegyenek ilyen autókat pl. ÉN is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak eladhatatlan... Múltkor beszéltem egy coupe tulajjal (hasonló paraméterű kocsi)

1.) szalonban új kocsiba 1.3M-ba számították volna be

2.) autópiacon kiröhögték, amikor megpróbálta elcserélni

Szóval igaz, hogy ritka, meg megnézik, de csak egy szűk rétegnek lehet eladni. Ue. a Cabrio-ra is igaz...

Ebbe csak az a szomorú hogy az autó új árra 2000ben elég húzós volt most meg lehetettlen eladni csak nagyon olcsón.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.