Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

A Diesel sem szennyez sokkal jobban mint a benzines csak a korom miatt látványosabb. :)

(persze vannak kivételek pölö Anti egykori kölcsönautója a "Dobi") :lol: ;)

Az akkor motorolajjal,és silány gázolajjal ment....Most már közel annyira nem fűstől :) :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meg azért Anti is biztos taposta neki.

Csodálkozott,hogy a GSI után mennyire gyors. :lol:

Nem kellett azt taposni akkor... épp nem turbós moci volt benne akkor, és a sülthalas olajjal elég fosul ment... ;) :) szegény nem is értette amikor tankoltam bele a kúton, hogy most mi történt, és utána én sem éheztem meg a kajaszagtól minden autózás után... :) :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Évfolyamtársam számolta ki a diplomamunkájában.

g/km mértékegységben,átlagos terhelést,légellenállást feltételezve egy tesztciklus gyorsításait,lassításait figyelembe véve.

Pl elég gyakori BKV busz:Ikarus 280.06 D10 Rába csuklós:3,016887 g/km CO, 0,83g/km CH, 12,36g/km NOx

Ezzel szemben a közép magyarországi gépjármű állomány átlagos NOx emissziója 0.30g/km.(ezekkel van most nagy baj) Az pontosan 41.2-szerese.

Nah végre számok! Ezt már szeretem amikor tényekkel vannak alátámasztva az érvek :)

Viszont ez a 40 akkor is megdöbbentő :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Hozzátenném,hogy a fával fűtőket,és az avar égetőket kellene először megbüntetni...sose értettem meg,hogy lehet ezt megengedni :lol:

Az avarégetéssel én sem értek egyet (bár a zöldhulladék gyűjtés lehetne jobban megszervezve) viszont mi pl. cserépkályhával fűtünk (tehát fával) és szerintem ésszel használva jobb megoldás, mint pl. a gáz ;)

Link to comment
Megosztás:

Az avarégetéssel én sem értek egyet (bár a zöldhulladék gyűjtés lehetne jobban megszervezve) viszont mi pl. cserépkályhával fűtünk (tehát fával) és szerintem ésszel használva jobb megoldás, mint pl. a gáz :lol:

Csak a károsanyag kibocsájtása lényegesen több mint egy korszerű gázos kazáné.....de azzal aki tényleg fával fűt,azzal kisebb a bajom,mint azzal aki szeméttel ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen...Olyan büdös mint az állat,pláne ha szemetet égetnek,meg festékes fát,meg hasonló lomot.....

A vizes szar leveleit égeti el, amivel olyan füstöt csinál, hogy az beszarás. A komposztálást nem ismeri...

Amikor hétfőn éjjel mentem Karcagra, minden falunál, ahova beértem, belsőlevegőre raktam a fűtést, mert olyan füst ült a falvakon, mintha köd lett volna...

Link to comment
Megosztás:

Csak a károsanyag kibocsájtása lényegesen több mint egy korszerű gázos kazáné.....de azzal aki tényleg fával fűt,azzal kisebb a bajom,mint azzal aki szeméttel :lol:

Igen csak sajna sok ember kényszerüdégből tért vissza a szén vagy fa fűtésre.Anno vidéken elhintették mindenkinek kötesse be a gázt ,mert az milyen tiszta dolog és olcsó.

Na ja mindenki rákötött és a gáz ára az egekbe ment.Így az okosabbja aki meghagyta a vegyes tüzelésü kazánt is az ismét ezzel fűt.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem miért a dízel szúrja a szemét mindenkinek...persze azoknak,akiknek benzin temetőjük van.A peugeot szerintem fele annyi káros anyagot bocsájt ki,mint az astrád.Ez van el kell fogadni ;) Menjél taxival :lol: Vagy add el a 2 kocsidat,és vegyél belőle egy olyat,amivel tudsz közlekedni.Mindenki tudta,hogy ez lesz télen,és ha olyan idő marad,mint amilyen nyáron volt akkor lesz még ilyen bőven.

azért szúrja a diesel a szemem, mert a porkoncentráció a nagy és azt főleg ezek a csodás csattogó falepkék bocsájtanak ki akár mit is mondasz. Nem véletlen, hogy elméletileg 2 évente kellene bennük ezt a szűrőt cserélni. Szerintem egyébként az én astrámmal bármikor odaállnék jelen esetben a peugeotodhoz egy mérésre. Ennek az autónak az első gazdája nem spórolt semmivel ha elromlott valami, és a motor is nagyon jó. Ha a két autómat meg eladnám lenne 8 kilom, abból meg mit veszek ami tetszik is. Én nem szeretnék úgy vásárolni most mint te a peuogeotot, hogy "tulajdonképpen tetszik csak..." bár megértem, ha nincs pénz kell a kompromisszum. Egyébként tényleg lehet én vagyok a hülye, vagy csak nem írom jól de azt írtam, hogy ez így nem megoldás és látszik nem ér semmit, mert mintha nem is tiltottak volna ki autót annyian vannak a városban. Többet ígérem nem írom, de szerintem ami jó megoldás az a radikális autóközlekedés szabályozás, fele ma fele holnap megy címmel. Ráadásul az igazságos is.

Link to comment
Megosztás:

Ha a két autómat meg eladnám lenne 8 kilom, abból meg mit veszek ami tetszik is. Én nem szeretnék úgy vásárolni most mint te a peuogeotot, hogy "tulajdonképpen tetszik csak..." bár megértem, ha nincs pénz kell a kompromisszum.

Értem hogy jó az autód,de akkor is ez van....Ha tetszik ha nem,használhatom bármikor,bárhol 5L-nél többet nem eszik,és jelen pillanatban azon gondolkodom,hogy lecserélem a focust is egy 406ra :) Tudom hogy egyszerű szürke,csúnya,francia is(na meg persze tucat autó)....de ez van ;) :) :P

ui: amíg így gondolkodtok,ezzel a problémával fogtok szembesülni,minden télen...értem hogy nem tetszik 800ért semmi,de az autó van értem,és nem fordítva...szép lenne ha egy valag pénzért hetekig állna a kertben,mert nem használhatom...

ui2:Teljesen üres volt a város,napközben is,meg este is...szóval azért volt értelme :lol: Nem mondom,hogy jó ez így.....de ez van...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.