Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Videón láttam olyan progit régebben, ami a felvétel alsó részén óraszerüségeken írt gyorsulást-fordulatszámot-sebességet-stb. . Valaki nem tud ilyen progikat (ingyenesen letölthetöt persze androidra - link is jöhet privátba) ?

Én adyno-t használok!

viszont nagyon fontos a jó beállítás, mert különben szép kis fals számokat lehet mérni...

Nekem az 525d progizva 1600kg-val+én kb 250le-t és 520nm-t dob...

A mérés -6 fokban, vízes aszfalton

20m 2.9 sec,

100m 7.03 sec,

200 m 10.4 sec @116.8 km/h

400 m előtt elvettem a gázt, így az már baromság lett...

gyorsulás:

20km/h 1.2s

40km/h 2.17 s

60km/h 4.07 s

80km/h 5.93 s

100km/h 7.76 s

120km/h 10.8s

gyárilag 177le, 400 nm, kéziváltó.

Link to comment
Megosztás:

Szia Zsolti!

Jó lesz ez! :icon13: Amúgy hogy megy a szekér? Lacházára kész lesz? :) Mi van még hátra?

Addigra nekem is összeáll az SE B), de bejáratós lesz, szóval a gyorsulgatás kizárt.

Elvileg a következő héten minden összejön ahhoz hogy fel tudjam pattintani az ITB-t. Szerencsére találtam olyan esztergást, aki elsőre meg tudta csinálni jól a hiányzó dolgokat. Jövő héten még kis furkálás, csiszolás és hétvégén dobom össze :) Utána pedig már csak a programozás marad, azzal meg meg kell várni a jó időt, legalábbis zoloj ezt javasolta :) Lacházára kész kell hogy legyen, meg kell védeni az 1.6ig első helyet. :D

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a következő héten minden összejön ahhoz hogy fel tudjam pattintani az ITB-t. Szerencsére találtam olyan esztergást, aki elsőre meg tudta csinálni jól a hiányzó dolgokat. Jövő héten még kis furkálás, csiszolás és hétvégén dobom össze :) Utána pedig már csak a programozás marad, azzal meg meg kell várni a jó időt, legalábbis zoloj ezt javasolta :) Lacházára kész kell hogy legyen, meg kell védeni az 1.6ig első helyet. :D

Remélem el tudok majd menni, mert kíváncsi vagyok rá. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is elmennék versenyezni de a két veztengely miatt 2000 ig kat. már húzós.

Pedig az xe-ket is meg tudnád szorítani szerintem... :)

Ja, amúgy szétszedtük a blokkot. A főtengely kuka, de a többi úgy néz ki jó lesz. Új csapágyakkal, gyűrűkkel és szimeringekkel persze. Még a vezérlés kérdéses, hogy átrakjuk a mostanit, vagy legyen az is új.

Link to comment
Megosztás:

Pedig az xe-ket is meg tudnád szorítani szerintem... :)

Ja, amúgy szétszedtük a blokkot. A főtengely kuka, de a többi úgy néz ki jó lesz. Új csapágyakkal, gyűrűkkel és szimeringekkel persze. Még a vezérlés kérdéses, hogy átrakjuk a mostanit, vagy legyen az is új.

nagyon szar volt ? Mert kokszos volt az látszott de az autóban nem volt rossz hangja .
Link to comment
Megosztás:

nagyon szar volt ? Mert kokszos volt az látszott de az autóban nem volt rossz hangja .

A középső támcsapágy egyik oldala totál kopott volt, mert összeért a főtengely oldalával ott is ahol nem kellett volna. Ezért a kopás miatt volt pár mm oldalirányú lógása a tengelynek. Az új csapággyal is csak csökkent volna, de nem szűnt volna meg. Ezért lesz bele másik tengely, plusz új csapágy.

Hát ja, koksz volt rajta, meg benne is bőven, de kívül már tiszta, és a bele is sorra kerül hamarosan. Le lesz fújva feketére, ja meg síkolva is lesz. A karter egyelőre marad, meg lehet, hogy az olajszivattyú is.

Link to comment
Megosztás:

Könnyebben pörög fel és ezzel nem veszítesz nyomatékot elvileg. Legalábbis a srác ezt írta :)

A másik blokkomba ilyen sonkázott főtengely volt sima lapos lendkerékkel -7kg mal volt könnyebb összesen ,magyon hamar pörög fel de kiegyensúlyozottan forog hogy párossonkás. szuromi 5éve csak a könnyítést csinálta 20e ért.

Link to comment
Megosztás:

A másik blokkomba ilyen sonkázott főtengely volt sima lapos lendkerékkel -7kg mal volt könnyebb összesen ,magyon hamar pörög fel de kiegyensúlyozottan forog hogy párossonkás. szuromi 5éve csak a könnyítést csinálta 20e ért.

Igen ezt írta a srác is hogy csak a könnyítés kerül ennyibe :)

Link to comment
Megosztás:

A tüte meg a pillangó közé csináltok tartót?hogy fogatod rá? Nagyon gondolkozok én is egy garniturán de úgy vagyok mint te sajnálok is rá annyit meg nem is.

img201302241832591.jpg

Így lesz rajta, majd ez még a jelölésnél körbe lesz szépen vágva és szerintem lefújom feketére. Danamid egyébként. 15mm vastag, 1cm a süllyesztés amibe a pillangó szája megy és 5mm-en pedig a tüte 40es átmérőjéből 38ra szűkül. Így tudtam a legjobban megoldani. :)

Link to comment
Megosztás:

Így lesz rajta, majd ez még a jelölésnél körbe lesz szépen vágva és szerintem lefújom feketére. Danamid egyébként. 15mm vastag, 1cm a süllyesztés amibe a pillangó szája megy és 5mm-en pedig a tüte 40es átmérőjéből 38ra szűkül. Így tudtam a legjobban megoldani. :)

én is erre gondoltam hogy azt a 2mm difit valahogy el kell simítani. milyem magas a tüte 5v7 cm?
Link to comment
Megosztás:

A másik blokkomba ilyen sonkázott főtengely volt sima lapos lendkerékkel -7kg mal volt könnyebb összesen ,magyon hamar pörög fel de kiegyensúlyozottan forog hogy párossonkás. szuromi 5éve csak a könnyítést csinálta 20e ért.

A lendkerék az SZR-é lesz, ami ha jól tudom alapból kisebb. A főtengely meg alapméretes lesz, ez biztos.

De azért köszi a linket, meg az infókat. :)

Link to comment
Megosztás:

Én adyno-t használok!

viszont nagyon fontos a jó beállítás, mert különben szép kis fals számokat lehet mérni...

OFF:

Ismerősöm V10 (313le) tuaregjét megnéztünk ma racechronoval.

Kétszer próbáltuk,9.9 lett a legjobb 0-100. :o Vizes aszfalt,téligumik,de eléggé meglepődtem,hogy csak ennyi.

Pedig megfutja a 260-at,hibakód nincs,lovak elvileg megvannak,váltó nem csúszik. 7.8 a gyári érték.

Ezek ennyire hurkák gyorsulásban? :huh: (Korzám tud 10.5-et ugyanezzel a készülékkel.)

ON

Link to comment
Megosztás:

AZ az autó KÖZEL KÉT TONNA!

A 260-at mivel mértétek?

2500kg az önsúlya,megpakolva van az 3is. :D

Óra szerint tud 260-at némi lejtővel ,csak azért említettem,mert ebből látszik,hogy a lovak azért megvannak benne.

Most néztem,hogy 7.8 a gyári 0-100 értéke,csak azért írtam le,hogy érzékeltessem mennyi köze van a gyár által álmodott 0-100nak a valósághoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.