Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem.

Vettem egy 4x50wattos MD-t, és ezért le kellene cserélnem a gyári hangszórókat. Mit javasoltok?

Nem akarok szuper minőséget, csak ne legyen gagyi.

Ja, és új belső ajtóborítást sem szeretnék, úgyhogy olyan hangszórók érdekelnének, amiket az autó átalakítása nélkül is be lehet szerelni (esetleg kiemelőkeret alkalmazásával).

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem.

Vettem egy 4x50wattos MD-t, és ezért le kellene cserélnem a gyári hangszórókat. Mit javasoltok?

Nem akarok szuper minőséget, csak ne legyen gagyi.

Ja, és új belső ajtóborítást sem szeretnék, úgyhogy olyan hangszórók érdekelnének, amiket az autó átalakítása nélkül is be lehet szerelni (esetleg kiemelőkeret alkalmazásával).

Köszi a válaszokat!

www.kenwood.hu itt találhatsz akár uj akar hasznalt szetteket is!

Kiemelo keret mindenkepp kell a hangszorohoz (16cm-es megy az ajtoba), az 1500korul van!

Link to comment
Megosztás:

hát nem akartam hinni a fülemnek...

végre szántam egy kis időt a hifi beállítására (kenwood kdc307a, gyári corsa c hangszórók) és már nem kapcsolom ki 10 perc után az egészet....

egészen hallgatható lett.

csak az ajtókat rakták marha trógerül össze, és nagyobb hang mellett berezonál mint állat.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon nem tudsz olyan hangszorot amit nem lehet berakni. a hagszoró mélysége nem haladja mega 6,6cmés akkor semmi god meg lehet oldani ugy hogy nem kell uj ajtokárpit.

Én vagyok maximalista de nálam a Phase hagszoro a nyerő 30e körül van ami nekem van gépbe 80/120W os szerintem attől jobbata ketegoriájában nem tudsz vnni e azt allani kell mert ennek speciel nagyon sok a magasa szépen cicereg de nagyon tiszta.

Hogy én is ajánljak valakit ahol köre tudsz nézni:

www.autohifibolt.hu

www.suranyihifi.hu(itt olcsobban megapod)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hali,

kb egy féle éve keresek valami ilyesmi dologot, hogy CD-t is tudjak hallgatni, CD vezérlő fejegység nélkül.

[url=http://www.mp3playerstore.com/stuff_you_need/accessories/FM-02.htm]Találtam egy ilyet:

face-s.jpg

Kérem segítsen nekem valaki lefordítani ezeket a bonyolult külföldi kifejezéseket!

Innovatek FM-2 Modulator

• DIGITAL AL PLL SYNTHESIZED FM-STEREO MODULATOR ez mit jelent?

• 2 FREQUENCY SETTINGS DIP SWITCH és ez is

• POWER INPUT DC 12 V

• GROUP ISOLATOR BUILT IN és ez is

• RF OUTPUT LEVEL 88.3 MHZ/ 88.7MHZ ez azt jelenti hogy ezekere a csatornára lehet állítani a rádiót, hogy kijöjjön belőle a CD hangja?

• IT CAN BE FIXED TO ANY FLATSURFACE BEHIND THE INSTRUMENT PANEL

• THE FM STATION FREQUENCY SELECTOR SWITCH IS ON THE SIDE AND YOU MAY WISH TO CHANGE IT AFTER YOUR INITIAL CHECKOUT OR SOMETIME IN THE FUTURE

Az írja most a 39,9 $ helyett a hihetetlen 19,9$ ért kapható.

Nekem ennyiért megérné.

Ha valaki talákszik ilyennel Mao.-n ftért, szóljon nekem pls.

Ismeri valaki valakinek az ismerősét aki használ(t) ilyet?

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Naszóval ez egy olyan kütyü, amivel a meglévő rádiódon tudsz hallgatni külső forrásból érkező zenét. Szándékosan nem írok CD-t, mert lehet ez akár pendrive/mp3 lejátszó is, lényeg, hogy legyen rajta jelkimenet. A képen lévő dolog annyit csinál, hogy a rádión behangolható frekire felteszi a jelet, tehát hallgathatod, mintha rádióznál. Minőségre kb olyan, mint egy jobb rádióadó, tehát nem túl jó. A nagyobb baj, hogy nem tudod előre, mennyit fog rontani a rádióvételen. Nekem volt régebben egy CD-tár, a hozzá tartozó vezérlővel meg FM-modulátorral, és igencsak gyengébb lett tőle a vétel! Gondold meg, én inkább CD-s fejegységet javasolnék - már ha ez számít.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt régebben egy CD-tár, a hozzá tartozó vezérlővel meg FM-modulátorral, és igencsak gyengébb lett tőle a vétel! Gondold meg, én inkább CD-s fejegységet javasolnék - már ha ez számít.

:)

ok, köszi

Mesélj még pls erről az FM modulátorról!

Tehát volt egy fejegységed, ami nem vezérelte a CDtárat, ehhez volt csatlakoztatható a CD tár.

Na az ahelyzet még nem láttam közelről működő CDtárat.

Ennek a -rádiótól külön lévő- vezérlőjéről se hallottam még, (persze nem is jártam utána), szóval ez a vezérlő totál külön van a CDtártól és ezen a vezérlőn csak gombok vannak/voltak vagy vmi display is?

A méret miatt nem jöhet még csak szóba se az új fejegység, nem fér be a műszerfalba (kilóg) szerintem elég rondán.

Tehát nekem nem gond ha "csak" úgy szólna mint egy jobb FM rádió, a mostani rádióm a kocsiban is 30 éves.

Ami neked volt régebben az mennyit kóstált?

vagy megvan még

Zoli

Link to comment
Megosztás:

én tudok jobbat. Ugye ha van kazi lejátszod lehet kapni olyan kazit ami a digitális jelet mágnes jellé alakítj ezt belököd a kazilejátszóba rákotod a digit jelet az szól!(azt nem tudom hogy cd váltoval megy-e de hordozshato cd-játsoval biztos vagy mp3-as pendriveal is!!!)azt hiszem 2000ft

Link to comment
Megosztás:

Mesélj még pls erről az FM modulátorról!

Adott ugye a meglévő akármilyen rádiód. Ezek az FM-modulátoros szettek egy sémára épülnek: CD-tár, amit a gyártó fejegységei is vezérelnek - tehát nem különleges kivitel, hozzá egy rejtve beépíthető vezérlő és FM-modulátor egység, plusz a kezelő rész, amin a szükséges gombok és a kijelző van. Az antennádat kell a vezérlő/FMmod egységbe dugni, az ebből jövő antennakanócot pedig a rádiódba. Gyakorlatilag ennyi a bekötés, persze tápot is kell neki adni. [url=http://www.kenwoodeurope.com/products/ListProduct.aspx?k1=2&k2=5&k3=27&pr=412]Itt láthatsz ilyet. Ez pont Kenwood, de a többi is hasonló.

A kazettadapteres megoldás olcsóbb, de sokkal rosszabb, gyakorlatilag kazettaminőségű hangot eredményez. Kb kétezer egységért vehetsz ilyet, de amikkel én találkoztam (Hama), annyira gagyik voltak, hogy állandóan kis papírdarabokkal kellett kitámogatni őket, hogy a fejállással szinkronban legyenek. Egy hét rendszeres használat után megöl az ideg... :)

Link to comment
Megosztás:

nekem a haveromnak van kazetta adapteres cucmokja és neki most már kb fél éve tökéletesen működik.

amugy meg ha elviszed egy hozzáértő emberkéhez az fél pillant alatt rakör a végfokra egy RCA bemenetet és már késsz is. de abba nem vagyok biztos a cd tár rca-n adja a jelet. de majd kitárgyaljuk egy pizza közben! OK! : :)

Link to comment
Megosztás:

amugy meg ha elviszed egy hozzáértő emberkéhez az fél pillant alatt rakör a végfokra egy RCA bemenetet és már késsz is.

Olyat lehet hogy a gyári CAR300-ra RCA KImenetet tegyen fel valaki? Így meg lehetne spórolni egy fejegységet (tudom, h. nem ezzel kéne spórolni, de így kb. 30k-t lehetne nyerni... :wink: )!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.