Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

...ha elviszed egy hozzáértő emberkéhez az fél pillant alatt rakör a végfokra egy RCA bemenetet és már késsz is. de abba nem vagyok biztos a cd tár rca-n adja a jelet. de majd kitárgyaljuk egy pizza közben! OK! : :)

A haverodnak szerencséje van az kazettadapterrel, de tudod: kivételek erősítik...

RCA bemenetet csinálni azért nem fél pillanat, de még csak egész sem! Ezenkívül azt a tárat még valamivel vezérelni is kell!

Tom!

Lehet vonalkimenetet csinálni mindenre, az sokkal egyszerűbb, mint a bemenet. Bár azért itt is lehetnek illesztési, meg jelszint-problémák, és főleg a zajfelvétel az, amivel nehéz megbírkózni. Mindenesetre megoldható.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Olyat lehet hogy a gyári CAR300-ra RCA KImenetet tegyen fel valaki? Így meg lehetne spórolni egy fejegységet (tudom, h. nem ezzel kéne spórolni, de így kb. 30k-t lehetne nyerni... :wink: )!!

Lehet kapni olyat hogy hangszorokimenet-rca atalkito! Par ezert forint. A hifi boltokban lehet kapni ...

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni olyat hogy hangszorokimenet-rca atalkitot!

Ja. És belegondoltál, hogy az hogyan működik?

Ugye van az erősítetlen jel, ami megy a végfokba. A végfok-IC felerősíti, ráteszi a maga nem kis torzítását, megtizedeli a dinamikát, és beszűkíti az átviteli sávot. Na te ezt a magasszintű jelet akarod leredukálni annyira, hogy bekösd egy erősítőbe, ami aztán felerősíti. Asszem logikus, hogy érdemes lenne kihagyni, és azt az erősítetlen jelet kilógatni...

Link to comment
Megosztás:

ok

:):)

köszi mindenkinek!!

GPont különösen!

Kb értem: van egy CDtár eldugva valahol, ebből jön vmilyen hangjel, ez a műszerfal közelében elhelyezett FM-modulatorba csatlakozik. Ebbe belemegy a régi antennakábel. Az FM-mod.-ból újra kijön egy másik antennakábel be a régi Rádióm antenna csatijába. ekkor a rádiómról állíthatom a hangerősséget meg ilyesmit.

A Kennwood-nál a kdc-cmp59fm esetén, ha jól látom az FM mod be van építve a CDtárba, ekkor ezt is a műszerfal/rádió/antenna közelébe kell telepíteni.

Viszont mindkettőből kijön vami kanócköteg ami a kb 17mm vastag műszerfalra ragasztott/erősített display-hez csatlakozik mer' ez vezérli (vezérlős fejegység híjján) és itt lehet nyomkodni a gombokat. :)

hullajó!!!

:):)

másik: kazettarészem sesincs

megint másik:

kb 3hete benéztem egy HIFÍÍ tuningműhelybe, csilivili minden, márványpadló, hatalmas pult.

Mondom hogy: 0,25 mikroFarad kondenzátort szeretnék venni zavarszűréshez.

A srác akkorát nézett majd hanyattestem, neeeem ilyen nincs, menjek zavarszűrni vmi autóelektronikáshoz, ott estleg találok ilyen farádos izét.

20mp múlva kivágta, hogy jaaa tényleg vannak olyan autók amelyikben az elosztó zavart okozhat!

Na kösz, igyekeztem gyorsan eltakarodni..

remélem ez csak egyedi eset, hogy nem mindem tuning műhely legózik katalógusból egyébkénti alaphozzáértés nélkül.

(biztos tudjátok, nem vagyok szakember csak egyszerűuser)

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Ja. És belegondoltál, hogy az hogyan működik?

Ugye van az erősítetlen jel, ami megy a végfokba. A végfok-IC felerősíti, ráteszi a maga nem kis torzítását, megtizedeli a dinamikát, és beszűkíti az átviteli sávot. Na te ezt a magasszintű jelet akarod leredukálni annyira, hogy bekösd egy erősítőbe, ami aztán felerősíti. Asszem logikus, hogy érdemes lenne kihagyni, és azt az erősítetlen jelet kilógatni...

Jaja! Ennyi még az 1 év villamosmérnökösködésem alatt is rámragad, az úgy nagyon gány megoldás lenne. :) GPont, tudsz nekem valakit, aki a végfok előtti jelkihozatalt megcsinálná?

Link to comment
Megosztás:

Ja. És belegondoltál, hogy az hogyan működik?

Ugye van az erősítetlen jel, ami megy a végfokba. A végfok-IC felerősíti, ráteszi a maga nem kis torzítását, megtizedeli a dinamikát, és beszűkíti az átviteli sávot. Na te ezt a magasszintű jelet akarod leredukálni annyira, hogy bekösd egy erősítőbe, ami aztán felerősíti. Asszem logikus, hogy érdemes lenne kihagyni, és azt az erősítetlen jelet kilógatni...

Nyugi :!: nem Én árulom! Csak olvastam hogy van ilyen! És potival állítható is mekkora legyen a kimenet .... :wink:

Link to comment
Megosztás:

...ha jól látom az FM mod be van építve a CDtárba, ekkor ezt is a műszerfal/rádió/antenna közelébe kell telepíteni.

Nemnem!

Csak a fényképre nem tesznek semmitmondó kis szürke dobozt. De egész biztosan külön van, mert ezért nem fognak egyedi CD-tárat gyártani.

Zavarszűrőt tényleg inkább elektronikai boltban keress, bár nekem is van egy csomó, ami a rádió tápkábelébe van építve. Biztos láttál már ilyet, kis fekete dobozka képében, a tápkanócon. Szívesen adok, csak hogyan jut el hozzád?

Tom!

Én már csináltam egyet-kettőt, de ha nem haragszol ráfogom a köztünk lévő 120km-re, hogy nem vállalom. Nagyon pepecs meló, nem is villanyosan, hanem a vezetékeket elhúzni, hogy utána vissza is lehessen tenni a magnót a gyári fiókba. Erre ha lehet, nem vállalkoznék, bocs.

Szabyka!

Nyugi :!: Nem haraxom rád! :) Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mielőtt valamibe beleugrunk, gondoljunk bele, miért is született az 'olcsó húsnak' kezdetű közmondás...

Ettől függetlenül biztosan sokan vannak, akik nagy megelégedéssel használják ezeket a szerkentyűket.

Link to comment
Megosztás:

És ismersz valakit, aki elválalja?

Pesten és környékén nem. És ha jobban belegondolok, itt sem nagyon. Na nem azért, mert én akkora szám vagyok, hanem mert ha a műszerészek meghallják az autóhifi szót, magukra nyitják a gázt. :?

Egyszerűen nem szeretik, nem vállalják...

Link to comment
Megosztás:

Pesten és környékén nem. És ha jobban belegondolok, itt sem nagyon. Na nem azért, mert én akkora szám vagyok, hanem mert ha a műszerészek meghallják az autóhifi szót, magukra nyitják a gázt. :?

Egyszerűen nem szeretik, nem vállalják...

Hát azért köszönöm. Akkor autóhifi építés késöbbre halasztva. :)

És egy korrekt fejegység vásárlásával kezdve! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nézegettem furcsán az első ajtomat a hangszóró körül, centivel lemérve nekem gyanús, hogy oda bazira nem fér be 16cm-es hangszóró, maximum a 13cm-es.

Jól látom, hogy ilyenkor van 2 lehetőségem:

1.: Belenyugszom a 13cm-be?

2.: Bontóban veszek két olyan ajtó belsőt, ami 16 centis?

Mibe fáj 2 borítás az ajtóra?

Link to comment
Megosztás:

olyan nincs hogy astraba ne férjen be 16cm-s hangszóró!!!!Kiemelő keret kell csak+egy réteg farostlemez ésmár benn is van! Max 6.6cm mélységig!

Akkor azt mondom, hogy az ajtón méregetve a hangszórónál csak az alján van meg a 16cm neccesen, feljebb már kisebb, ugye, szükül a "kiemelkedés", a lukak kifúrása is 13cm-es pruntyögőre utal.

Kiemelő max olyan lehetne, hogy kivágom a szürke műanyagot az ajtóban, majd ennek helyére betennék egy nagyobb, 16cm-es hengert, amibe belefér a hangszóró.

Nekem ez ellen 2 kifogásom is van:

-Gusztustalanul, undorítóan néz ki.

-A vak is láthatja, hogy ott vmi van, amiért talán érdemes felnyomni a kocsit.

Szal inkább kicserélem az ajtókárpitot, vagy mit, egy gyári, 16 centisre. Este teszek majd be fényképet az ajtóról.

Link to comment
Megosztás:

No, itt az első kis hangszóró helyem:

w3.enternet.hu/dleslie/images/opel/p3290051.jpg

Parallaxis hibát tessék beleszámolni, szal kissé fenntről volt fényképezve. De azért látszik, hogy a 16cm csak pajszerral menne bele. :D

BTW elöl a rács levehető, vagy az egész ajtó borítást kell leszedni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.