Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

jól elvagyok magamba itt ebbe a topicba ;)

itt van pár kép egy szétszedett astra ajtóról.

a kocsi haveromé(neki is olyan van mint nekem)

Ajtó szétszedve

amit látszik: ablak mennyire belelóg a hangszóró seggébe. fakarika amit majd gyártani kell. és hogy mennyire nyitott az ajtó, még ha a fólia rajta van is. a fóliát le kell szedni, és bitumenlappal befedni a lukakat, meg a belső falra is mehet bőven bitumenlap. igy egy kvázi doboz keletkezik a hangszóró mögött, ami már hasonlit egy szobai hangfalra, a mütét után némi mély hangra is lehet számitani ;) és az sem mellékes, hogy nem fog zörögni az ajtó. becsukáskor jóval tompább hangja lesz, mert nem kong ;)

Az en ajtom :P

igy néz ki az én ajtóm jelenleg. hangszóró már nem ilyen van benne. :) ami a képen van, az most a polcon csücsül ;) nyugdijba küldtem őket :D

Link to comment
Megosztás:

:)

Nekem is sikerült tegnap két Kenwood 16 -ost nyugdíjazni, úgyhogy most lehet gondolkozni mit tegyek a helyükre! :D

Ha van valakinek jó tanácsa, ami belefér anélül, hogy faragni kellene a kárpitot, ill olyan 20-25 rúpiába azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

:)

Nekem is sikerült tegnap két Kenwood 16 -ost nyugdíjazni, úgyhogy most lehet gondolkozni mit tegyek a helyükre! :D

Ha van valakinek jó tanácsa, ami belefér anélül, hogy faragni kellene a kárpitot, ill olyan 20-25 rúpiába azt megköszönném!

ezzel az a baj, hogy mint emlitettem 60mm mély fér csak be a gyári helyre. ilyen hangszórókat 2 tipusba lehet sorolni:

1) vas mágnes, az is güszünyi, azért nem nagy a mélység. mondanom sem kell, ez kerülendő. nem mintha a mágnes mérete és a hangminőség között egyenes arányosság lenne, de ha ott spórolnak, máson is spórolnak.

2) neodimium mágnes van rajta. az azért jó, mert kisebb méretben nyújtja ugyanazt, mint egy ferritmágnes. ilyenek tipikusan a SLIM nevezetü hangszórók. hátránya: a neomágnes drága ;)

20-25ből nem igazán tudsz az igényeidnek megfelelő hangszórót venni sajna. inkább vegyél 30kürül egy használtat megbizható forrásból(carstyling nem az. sok hüjegyerek csak leégetni veszi a hangszórókat, tisztelet a kivételnek)

még valami. az a gyártó, amelyik fejegységben penge, az másban nem nagyon szokott jeleskedni(kenwood, pioneer) igy ezek a hangszórók kerülendők. amúgy sem a cég gyártja, hanem veszi valahol, és a gépsoron meg nyomják rá a cimkét.

Link to comment
Megosztás:

ezzel az a baj, hogy mint emlitettem 60mm mély fér csak be a gyári helyre. ilyen hangszórókat 2 tipusba lehet sorolni:

1) vas mágnes, az is güszünyi, azért nem nagy a mélység. mondanom sem kell, ez kerülendő. nem mintha a mágnes mérete és a hangminőség között egyenes arányosság lenne, de ha ott spórolnak, máson is spórolnak.

2) neodimium mágnes van rajta. az azért jó, mert kisebb méretben nyújtja ugyanazt, mint egy ferritmágnes. ilyenek tipikusan a SLIM nevezetü hangszórók. hátránya: a neomágnes drága :)

20-25ből nem igazán tudsz az igényeidnek megfelelő hangszórót venni sajna. inkább vegyél 30kürül egy használtat megbizható forrásból(carstyling nem az. sok hüjegyerek csak leégetni veszi a hangszórókat, tisztelet a kivételnek)

még valami. az a gyártó, amelyik fejegységben penge, az másban nem nagyon szokott jeleskedni(kenwood, pioneer) igy ezek a hangszórók kerülendők. amúgy sem a cég gyártja, hanem veszi valahol, és a gépsoron meg nyomják rá a cimkét.

OK

Köszi, de ez tiszta előttem, én sem azért vettem ezeket a hangszórókat, mert ezek olyan jók, hanem mert olcsó volt, jobb mint a gyári és befér faragás nélkül.

A kérdés tehát még mindíg az, hogy mi az a típus ami befér faragás nélkül?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

és az sem mellékes, hogy nem fog zörögni az ajtó. becsukáskor jóval tompább hangja lesz, mert nem kong :)

és olyan súlya lesz az ajtónak, hogy lejtőn állva megtámad ;)

amúgy egy ajtószigetelés sokkal töbet ér mint ha ugyanabból a pénzből venne az ember pl. egy jóval drágább hangszórót :D

Link to comment
Megosztás:

OK

Köszi, de ez tiszta előttem, én sem azért vettem ezeket a hangszórókat, mert ezek olyan jók, hanem mert olcsó volt, jobb mint a gyári és befér faragás nélkül.

A kérdés tehát még mindíg az, hogy mi az a típus ami befér faragás nélkül?

Köszi

hányszor mondjam még bakker.

kezedbe veszed a dobozt, és megnézed hogy mennyi a MOUNTING DEPTH. ha ez <=60mm, akkor befér. különben nem fog lemenni az ablak, vagy a kárpit nem megy vissza a helyére.

Link to comment
Megosztás:

izé mit akartok venni 30ért??

20ért olyan szettek vannak hogy csak na

vagy nektek milyenek az igényeitek?????

a másik azé a pioner elég jo zümmögőket csinál csak nem a gagyit kell abbol sevenni

kenwoodot nem ismerem de a pio az jo

csákó

Link to comment
Megosztás:

izé a bitumen lapos dologhoz csak annyit

hogy ha rendesen megcsinálod akkor annak lessz sulya rendesen

másik, meg ezt már csak arra érdemes megcsinálni ha igen negy zenét akarsz

és még azt se lényegtelen hogy egy kis többletmélyhez szétszedni ripityára az ajtot hogy a belsejét is ki tudd bélelni hát izé szerintem nem éri meg

max a hangszoro mőgé rakni egy lapot, ami egyböl felfogja a rezgést a hangszorobol.

vagy zajcsillapító szivacs

azzal nem nehéz dolgozni, és a hangzást is javítja

na csumi

Link to comment
Megosztás:

izé mit akartok venni 30ért??

20ért olyan szettek vannak hogy csak na

vagy nektek milyenek az igényeitek?????

a másik azé a pioner elég jo zümmögőket csinál csak nem a gagyit kell abbol sevenni

kenwoodot nem ismerem de a pio az jo

csákó

ha neked jo a pájóó... többieket lebeszélném

go to kársztájling.húúú :D

"öccsém 20é olyan ######a szettet vettem, akkorátszó lmin tazállat. erő sitő hozzá 15, leveri a kárpitot is.empéhármas fejegység is van négyezeröté. mi kő még??"

aztán 2 hét múlva meg jönnek sirva, hogy leégett a hangszóró a torzitógép erősitőtől. :)

hidd már el, hogy a pio nem csinál hangszórót, csak cimkéz. nem a hangnyomásával van a baj, abba jo, hanem hogy fosul szól.

izé a bitumen lapos dologhoz csak annyit

hogy ha rendesen megcsinálod akkor annak lessz sulya rendesen

másik, meg ezt már csak arra érdemes megcsinálni ha igen negy zenét akarsz

és még azt se lényegtelen hogy egy kis többletmélyhez szétszedni ripityára az ajtot hogy a belsejét is ki tudd bélelni hát izé szerintem nem éri meg

max a hangszoro mőgé rakni egy lapot, ami egyböl felfogja a rezgést a hangszorobol.

vagy zajcsillapító szivacs

azzal nem nehéz dolgozni, és a hangzást is javítja

na csumi

hüjeséget meg ne irjál. megcsinálni rendesen az ajtó belsejét nagyon megéri, és nem kerül sokba relative.

1. csendesebb lesz a kocsi(kevesebb menetzej jut be az utasterbe)

2. nem fog zorogni az ajto -> javul a hangzas.

egy fosratyi hangszoro jobban szol szigetelt ajtoban, mint egy 2* olyan draga szigeteles nelkul.

Link to comment
Megosztás:

kevesebb zaj??

izé egy a zaj a kerekektől jön és a motortól

szoval ha az ajtot szigeteled attol nem lessz csendesebb a kocsi

az más tészta hogy az éppen melletted lévű kocsit nem hallod

hm a pajo nem jo??

akkor keress jobb pajokat

meg nem a gyári cuccokra irtam

láttam már igazi hangszorokat nem olyanokat amiket te beszélsz

nos szerintem azok cseppet se rosszbak mint a többi

csókó :)

pl van dld meg audionblank meg stb

a dld europai bajnok hangzásra és db be

www.pitoncaraudio.hu

ezek nem olyan világhírűek, de ezek nem is gyártanak csak hangszorot erősítőt, ugyhogy abban meg joknak kellene lenniük

vagy van még a mac audio abbol is 13ért van 16os szett

:D

na pá

Link to comment
Megosztás:

kevesebb zaj??

izé egy a zaj a kerekektől jön és a motortól

szoval ha az ajtot szigeteled attol nem lessz csendesebb a kocsi

az más tészta hogy az éppen melletted lévű kocsit nem hallod

hm a pajo nem jo??

akkor keress jobb pajokat

meg nem a gyári cuccokra irtam

láttam már igazi hangszorokat nem olyanokat amiket te beszélsz

nos szerintem azok cseppet se rosszbak mint a többi

csókó :)

pl van dld meg audionblank meg stb

a dld europai bajnok hangzásra és db be

www.pitoncaraudio.hu

ezek nem olyan világhírűek, de ezek nem is gyártanak csak hangszorot erősítőt, ugyhogy abban meg joknak kellene lenniük

vagy van még a mac audio abbol is 13ért van 16os szett

:D

na pá

az a legszebb az egészben hogy még el is hiszed hogy mennyire értesz hozzá. utolsó kommentem ebben a topicban hozzászólásaidhoz.

nekem is van egy DLD a kocsimban. a tápkábel ;) az volt olcsó a pitonnál.

légszives mutass nekem DLD hangszóróval EBt nyert autót. sokkal inkább szoktak scanspeak, morel, dyno stbvel nyerni. ezekről hallottál már? nem egy kategória a pájóval. Focal? ismerős? JBL? hmm?

maradjunk annyiban, hogy a DLD hangnyomásban jó. bár nem egészen azzal versenyeznek amit boltban kapni(csak kinézetre ugyanaz, belül más amit ott használnak ;) )

csak hogy legyen mire rákeresned a googliba, mondok pár erősitőt gyártó márkát is: audison, uDimension, Zapco, Steg, Celesra

ezek sem egy kategória az általad emlitettel.

na csók, hifimájszter.

ui: szivesen meghallgatom majd az autód, hátha közeledik majd az álláspontunk.

amig nincs gyakorlati tapasztalatod, csak messziről láttál néhány demoautót, ami kivülről hangosnak tünt, ne adj másoknak tanácsot! főleg ne ilyen kinyilatkoztatós stilusban. csók

Link to comment
Megosztás:

kevesebb zaj??

izé egy a zaj a kerekektől jön és a motortól

szoval ha az ajtot szigeteled attol nem lessz csendesebb a kocsi

az más tészta hogy az éppen melletted lévű kocsit nem hallod

hm a pajo nem jo??

akkor keress jobb pajokat

meg nem a gyári cuccokra irtam

láttam már igazi hangszorokat nem olyanokat amiket te beszélsz

nos szerintem azok cseppet se rosszbak mint a többi

csókó :)

pl van dld meg audionblank meg stb

a dld europai bajnok hangzásra és db be

www.pitoncaraudio.hu

ezek nem olyan világhírűek, de ezek nem is gyártanak csak hangszorot erősítőt, ugyhogy abban meg joknak kellene lenniük

vagy van még a mac audio abbol is 13ért van 16os szett

:D

na pá

Háát nekem most nincs fenn a kárpit pár napig, míg elkészül a kiemelőm, sokkal több zaj jön be! Maga a kárpit is sokat felfog....

Link to comment
Megosztás:

hát figyu andris

érdeklődj olyan név után hogy Szántó Szilárd

megsugom magyar bajnok dldvel hangnyomásban is meg hangzásra is

igaz ez nem europai bajnokság

de azért itthon bajnok akkor nem olyan szar a dld sem

na mindegy én nem vitázom

nem is azt mondtam hogy szar a többi márk, meg nem is azt hogy nem ér a szigetelés semmit, ezt csak ti akarjátok rámbeszélni, de ha annyira bele akarok fogni akkor előbb összeszedek pár millát és odaadom a kocsit egy auto hifis cégnek és nem én tákolom, ha már ennyire a minőségröl papoltok

na csók :)

Link to comment
Megosztás:

hát figyu andris

érdeklődj olyan név után hogy Szántó Szilárd

megsugom magyar bajnok dldvel hangnyomásban is meg hangzásra is

igaz ez nem europai bajnokság

de azért itthon bajnok akkor nem olyan szar a dld sem

na mindegy én nem vitázom

nem is azt mondtam hogy szar a többi márk, meg nem is azt hogy nem ér a szigetelés semmit, ezt csak ti akarjátok rámbeszélni, de ha annyira bele akarok fogni akkor előbb összeszedek pár millát és odaadom a kocsit egy auto hifis cégnek és nem én tákolom, ha már ennyire a minőségröl papoltok

na csók :)

itt valami félreértés van. senki sem akar rádtukmálni semmit. a te doldog mit csinálsz, csak hülyeségeket ne irj be a fórumba, mert azt mások olvassák, és a végén még el is hiszik.

magyarországon hangminőségvernyet a HUMMA(www.humma.hu) rendez, ami az EMMAnak a tagja, az EMMA rendezi az EBket.

latszik mennyire ertesz hozza, telleg nem fikazni akarlak, de ha egy kocsi hangnyomasra van megepitve, akkor az nagyon messze van egy hangminosegversenytol. teljesen mas koncepio kell hozzajuk. lehet hogy nekem hianyosak az informacioim, tehat akkor Szanto Szilard HUMMA versenyen melyik kategoriaban nyert, es melyik evben?

meg valami. hifi korokben az az elfogadott, hogy addig nem nyilvanitasz velemenyt valamirol, amig meg nem hallgattad, de megjobb ha a sajat rendszeredben hallgattad. akkor tudsz igazan velemenyt nyilvanitani. addig meg jobb ha nem, ugy korrekt. legyszives te se ajanlj olyat, amit nem hallgattal meg, es tiszta szivbol tudod ajanlani.

az ilyen "biztos jo, mer nyert valahol" szoveggel csak a carstylingon lehet madarakat fogni. aki kicsit is konyit hozza, az inkabb a fulenek hisz, mint 30 ujsagnak/versenynek

Link to comment
Megosztás:

izé a bitumen lapos dologhoz csak annyit

hogy ha rendesen megcsinálod akkor annak lessz sulya rendesen

másik, meg ezt már csak arra érdemes megcsinálni ha igen negy zenét akarsz

és még azt se lényegtelen hogy egy kis többletmélyhez szétszedni ripityára az ajtot hogy a belsejét is ki tudd bélelni hát izé szerintem nem éri meg

max a hangszoro mőgé rakni egy lapot, ami egyböl felfogja a rezgést a hangszorobol.

vagy zajcsillapító szivacs

azzal nem nehéz dolgozni, és a hangzást is javítja

na csumi

No akor egy kis fizikát ha szabad.

Az ajtó mitől is fog rezegni? Hát a hangszóró által keltett hullámoktól. Ha csak a háta mögé teszel akko razt éred el vele, hogy nem kemény felületről verődik vissza közvetlenül a hanghullám. A továbbiakban viszont még mindíg kemény nagy méretű fémfelületeknek fog többször is verődni.

Az ajtó zörgése csak úgy szüntethető meg ha zajlappal megmerevíted a hatalmas lemezfelületeket. Egyébként továbbra is be fognak rezonálni.

Ja és miért is kell lezárni az ajtót bitulappal, mert a hangszóró csak dobozban tud megfelelő hangot produkálni. Az elsőszetteket pedig általában ajtó térfoagatú dobozokba méretezik. A doboznak pedig merev erős, de nem kemény felületűnke kell lennie.

A szivacsot ajtóban alapból el kell felejteni.

Egyébiránt a szivacs a visszaverődési felület minőségét változtatja meg, és ezen kívül hangolási feladatokra használható ládában, mivel térfogatnövelőnek számít.

Hogy miért is nem szabad ajtóba szivacsot tenni? Csak azért, mert megáll benne a víz és elrohad az ajtó tőle.

Szigetelésről pedig az oldalamon találsz néhány képet, ha úg ygondolod.

Magyar bajnok DLD-vel hangzásban. Ki is az a Szántó Szilárd? Csak nem 1 kombi Meganja van és miskolci? Mert én csak 1 szilárddal találkoztam a versenyek alatt. Valahogy többször is sikerült egymás mellett állni a kocsiknak. Csak a DLD idén hozza ki a 16-os elsőszettjét.

Link to comment
Megosztás:

:)

na mégeccer

aki nem akar 100ezresket érő cuccpt rakni a kocsiba az nemigazán fogja szétszedni az ajtot vagy igen??

hát én pl tuti nem

nem azért mert nem tudnám kibélleni, meg biztos jobban szol, énis probálgattam már pár ládát hogy hogy jo hogy nem

de én pl azért se szedem szét, mert családi kocsiba ugyse teszek olyan cuccot

igen én hallottam szolni dld cuccot és nekem teccet

lehet sőtt biztos van ennél is jobb, de nekem ez is elég(lehet igénytelen vagyok:D)

azt mondom, hogy aki zenét akar csinálni, de nem tul drágán az dld vel elég jol járhat esetleg

mindenesetre gyári hangszoronál biztos jobb a dld

leginkább mélynyomokat hallgattam de az bőven elég volt egy 30as is

na mindegy

ugyis mindenki azt hisz és tud amit akar

de mégeccer: én csak mondtam hogy a dld nem rossz!!!!

amugy szilárdnak egy suzukija van, és szerencsi

de majd megkérdezem én is hogy pontosan milyen kategóriákban indult is

nacsákó

jah ha valaki tud linkeljen már olyan oldalt, ahol van mélyláda építés komlpletten leirva, mert remélem hogy az általam elképzelteknél van eccerűbb megvalósítás is

hello

Link to comment
Megosztás:

nem a stájlingon vagyunk kérteik a rendes hangnem. éppen eléggé tele a hócipőm az ottani dolgokkal :S

hozzáteszem én építtettem az egész kocsimat, mert olyan szinten nem értek hozzá hogy "gányolás" nélkül meg tudtam volna oldani. nem 2 fillér volt de megérte.

szarból nem lehet várat építeni ezt kéne végre felfogni.

nemegy ember jött oda a kocsimhoz hogy teccik, meg jó megkérdezték hogy mennyi volt és azt mondták hogy majd a feléből megcsinálják mekajudójóból meg hasonló dzsunkatermékből. ámbár csinálják, jót fogok röhögni, mert így ca. a dupláját fogja majd rákölteni mire lesz egy használható rendszere.

ufffff

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.