Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Ráadásúl mélyláda nélkül,elég gynegén muzsikál.....Minden féleképpen kell mélyláda.Ha kell a csomi,akkor lehet kapni 8-10L ládákat,és hozzá való jó subokat......

De Anti ezekhez erősítő sem ártana :blush:

Hát ne a csomi kell, hanem a súly NEM kell... B) ;)

Egyenlőre ezt a kérdést szeretném megoldani, utána mélyláda is jöhet...de most csak a szimpla hangszórók...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát ne a csomi kell, hanem a súly NEM kell... B) ;)

Egyenlőre ezt a kérdést szeretném megoldani, utána mélyláda is jöhet...de most csak a szimpla hangszórók...

Az a baj hogy a szimpla hangszórókkal semmi nem fog igazán változni...Most hogy nincs bent a mély a kocsimba,tiszta sz@r az egész...Komolyan mondom hogy jobban szól a kékben a zene,mint nálam.......Annyi a különbség hogy jobban tudom hangosítani...Ha csak ezt cseréled ki most,nagyot fogsz csalódni.....Az nem baj ha luk van a kalaptartóba,lagalább át tud ott jönni a mély hang :blush:

Súly:Annyira nem vészes.Nem 16kg-s subot fogsz venni,hanem vallami könnyebbet....Szerintem ládával együtt nincs 15kg plusz.Az erősítő legyen kábelekkel együtt még 10kg de akkor már nagyon sokat számoltam...Ez tényleg nem számít még szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ne a csomi kell, hanem a súly NEM kell... :blush: :D

Egyenlőre ezt a kérdést szeretném megoldani, utána mélyláda is jöhet...de most csak a szimpla hangszórók...

Rátolsz még pár lóerőt, aztán viszi azt a plusz 20-30kg-t.... B) Egyébként egy kis ládával nem lenne csak kb. 15kg plusz súly. Nem hiszem, hogy az ennyit számítana. Nem kell teletankolni a racsingolás előtt, és már meg is van.

De mindegy, ha hangszóró kell csak, akkor nézzétek meg, milyen fér be, mi legyen. Hátra viszont szerintem az ócsót vedd, az Mk2-est, mert később úgyse lesz használva ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem el se jut idáig.....

Amúgy igazából, ha nem kellenek új cuccok, és SPAREN van, akkor tuti kijön:

- GZHC 165X - 26k (Ez k...a jó hangszórószett.....)

- Van ugye egy Sherwood A100x4 - Antinak odaadom ócsóé - 22k

- Van ugye egy Ground Zero 38-asom, ugye, szinte új, talán 10 órát ment - 18k

- Van ugye egy jó SAL kondi eladó (ma csavart javítottam) - 8k

- Kábelek, szerelési anyagok, stb. max. 20k

Az összesen 94k. De ennél szerintem megáll kevesebbe. És ez kemény lenne.

Na alszok rá egyet...mert nem hangzik rosszúl...Max István tesója bebukja a kondit... B)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy a szimpla hangszórókkal semmi nem fog igazán változni...Most hogy nincs bent a mély a kocsimba,tiszta sz@r az egész...Komolyan mondom hogy jobban szól a kékben a zene,mint nálam.......Annyi a különbség hogy jobban tudom hangosítani...Ha csak ezt cseréled ki most,nagyot fogsz csalódni.....

Akkor tehát a fa kiemelő keret sokat dob a hangzáson... B)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy a szimpla hangszórókkal semmi nem fog igazán változni...Most hogy nincs bent a mély a kocsimba,tiszta sz@r az egész...Komolyan mondom hogy jobban szól a kékben a zene,mint nálam.......Annyi a különbség hogy jobban tudom hangosítani...Ha csak ezt cseréled ki most,nagyot fogsz csalódni.....Az nem baj ha luk van a kalaptartóba,lagalább át tud ott jönni a mély hang B)

Súly:Annyira nem vészes.Nem 16kg-s subot fogsz venni,hanem vallami könnyebbet....Szerintem ládával együtt nincs 15kg plusz.Az erősítő legyen kábelekkel együtt még 10kg de akkor már nagyon sokat számoltam...Ez tényleg nem számít még szerintem ;)

Jaaaaaaa - hátul a kalaptartón van a cucc? Akkor lehet, hogy ovál kell. Az viszont elég jó mélyeket hozhat, lemegy 40Hz környékéig. Nézzétek meg és szóljatok.

Na ugye, én is aszondom. Az erősítő kb. 6kg. A kábelek max. 2-3kg (20-as kábelt véve alapul), a kondi 1kg, egy 25-ös láda meg olyan 8-10kg. Max 20kg plusz.

Link to comment
Megosztás:

Na alszok rá egyet...mert nem hangzik rosszúl...Max István tesója bebukja a kondit... B)

István tesója nem bukja be a kondit :lol: ;) mert megigértem neki...vagy kénytelen leszek oda adni az enyémet......de akkor aksit kell vennem,amit amúgy is kellene vennem....de mire ez össze áll neked.....addigra meg lesz a krypton subom,és remélem aksim is lesz :blush:

Hátra ne vegyél semmit,azzal is spórolsz......Higy nekem,Én se hittem el,de tényleg így van :D

Link to comment
Megosztás:

István tesója nem bukja be a kondit :D B) mert megigértem neki...vagy kénytelen leszek oda adni az enyémet......de akkor aksit kell vennem,amit amúgy is kellene vennem....de mire ez össze áll neked.....addigra meg lesz a krypton subom,és remélem aksim is lesz ;)

Hátra ne vegyél semmit,azzal is spórolsz......Higy nekem,Én se hittem el,de tényleg így van :blush:

Hát, csak a lyuk miatt tényleg ne...... van hangszóróselyem, ápol, eltakar.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sokat dob is :D Ha jó lenne a műanyag,akkor az otthoni cuccok is műanyag házban lennének :blush: ;)

El sem hinnéd,hogy a BOSE mit ki nem tud hozni müanyag dobozból és milyen fosul tud szólni egy fadobozos gagyitron.

Hidd el,nem szekálni akarlak,csak talán kissé átestek a ló túloldalára ezzel a hifi témával,ami nem is zavar,csak néha már nagyon elvesztek a részletekben. B)

Autóhifit ugyan nem építettem,de anno a suliban elég sok könyvet elolvastam a házi hifi építésről és hangszoródoboz tervezésről.

Link to comment
Megosztás:

El sem hinnéd,hogy a BOSE mit ki nem tud hozni müanyag dobozból és milyen fosul tud szólni egy fadobozos gagyitron.

Hidd el,nem szekálni akarlak,csak talán kissé átestek a ló túloldalára ezzel a hifi témával.

Autóhifit ugyan nem építettem,de anno a suliban elég sok könyvet elolvastam a házi hifi építésről és hangszoródboz tervezésről.

Számomra az a lényeg hogy nekem bejöjjön...Hogy erről ki miként vélekedik nem érdekel......de abban biztos vagyok hogy tavasszal ha kész lesz,akkor biztos vagyok benne hogy bárkinek tetszeni fog ;) B) Lehet neked is megváltozik a véleményed....

Link to comment
Megosztás:

Számomra az a lényeg hogy nekem bejöjjön...Hogy erről ki miként vélekedik nem érdekel......de abban biztos vagyok hogy tavasszal ha kész lesz,akkor biztos vagyok benne hogy bárkinek tetszeni fog :blush: ;) Lehet neked is megváltozik a véleményed....

Tolunk alá valami jó zenét és akkor persze! B)

Link to comment
Megosztás:

Kupé,egy rendes láda 20+kg....

Nekem rendes MDF láda van,volt.....20mm,az eleje 30mm..de biztos nem volt 10kg se......Egy átlagos sub sincs 5-6 kilónál több.....Persze vannak nagyobb cuccok,mint pl a krypton ami 16kg.....de nem hiszem hogy Antinak olyan kell....Ha reflex láda lesz,akkor persze a súly a méret miatt megy felfele....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.