Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 1 month later...

Hello!

Új vagyok itt és remélem jó témába írom:

Van egy Opel Astra F kombi autóm. Már van benne egy mélyláda, erősítő, kondi. Ezek rendben működnek, de sajnos elég sok a mély és kevés a magas:(

Tehát azt tervezem, hogy veszek egy hangszóró szettet. Csak előre vagy előre-hátra is vegyek? Illetve olyant vegyek amiben van csipogó, hangváltó is? Tudnátok pár nevet adni, vagy linket, olyan hangszórószettekről amik megfelelnélek? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Új vagyok itt és remélem jó témába írom:

Van egy Opel Astra F kombi autóm. Már van benne egy mélyláda, erősítő, kondi. Ezek rendben működnek, de sajnos elég sok a mély és kevés a magas:(

Tehát azt tervezem, hogy veszek egy hangszóró szettet. Csak előre vagy előre-hátra is vegyek? Illetve olyant vegyek amiben van csipogó, hangváltó is? Tudnátok pár nevet adni, vagy linket, olyan hangszórószettekről amik megfelelnélek? Köszi

Caravan :D Elöl hátul az igazi, de ha a csomi ajtóba teszed a hátsót, akkor úgyis mindegy hogy van -e ott vagy nincs. A hátsó ajtóban szerintem jobb lenne, csak teszi bele a franc, úgyhogy a legegyszerűbb ha csak első szettet teszel :D A tükörháromszögben benne van a gyári csipogó helye, meg elvileg kéne mögötte lennie eszköznek is. Azok működnek? <_< Én külön tenném a csipogót, valahova arra a környékre (vagy oda) ahol a gyári hely is van, szerintem ott yó.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan kell az utólag belerakott fejegységnél a kábeleket átkötözni, hogy ha leveszem a gyújtást vagy nincsen benne a kulcs akkor is szóljon és ne veszítse el a memóriát?(Tudom, hogy le lett írva egy párszor biztos)

Én arra gyanakszok, hogy az alsó négyzetben lévő helyeken csak 6-ba fut kábel. És itt van egy piros kábel amin feszültséget mértem, úgy hogy nem volt gyújtáson és van 2db fekete kábel amelyek ugyan oda mennek és ezeken is mértem feszültséget, de csak akkor amikor gyújtáson volt.

Tehát akkor a pirosat a 2dv feketével és a 2db feketét a piros kábellel kell összekötnöm és jó lesz? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan kell az utólag belerakott fejegységnél a kábeleket átkötözni, hogy ha leveszem a gyújtást vagy nincsen benne a kulcs akkor is szóljon és ne veszítse el a memóriát?(Tudom, hogy le lett írva egy párszor biztos)

Én arra gyanakszok, hogy az alsó négyzetben lévő helyeken csak 6-ba fut kábel. És itt van egy piros kábel amin feszültséget mértem, úgy hogy nem volt gyújtáson és van 2db fekete kábel amelyek ugyan oda mennek és ezeken is mértem feszültséget, de csak akkor amikor gyújtáson volt.

Tehát akkor a pirosat a 2dv feketével és a 2db feketét a piros kábellel kell összekötnöm és jó lesz? Köszi

Az a fejegységtől függ.Általában rajta van,vagy van hozzá rajz,hogy hová kell állandó 12v és gyújtáskapcsolt 12v.

Neked gondolom a gyújtáskapcsolt 12v van bekötve az állandó helyére.Ezért felejti el a dolgokat,ha leveszed a gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Új vagyok itt és remélem jó témába írom:

Van egy Opel Astra F kombi autóm. Már van benne egy mélyláda, erősítő, kondi. Ezek rendben működnek, de sajnos elég sok a mély és kevés a magas:(

Tehát azt tervezem, hogy veszek egy hangszóró szettet. Csak előre vagy előre-hátra is vegyek? Illetve olyant vegyek amiben van csipogó, hangváltó is? Tudnátok pár nevet adni, vagy linket, olyan hangszórószettekről amik megfelelnélek? Köszi

Csak az első ajtóba kell venni hangszórót.Olyat vegyél amihez van hangváltó is,mert különben a magas elég hamar odalesz.

Hangszórószett csak a pénztárcád függvénye :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Caravan :D Elöl hátul az igazi, de ha a csomi ajtóba teszed a hátsót, akkor úgyis mindegy hogy van -e ott vagy nincs. A hátsó ajtóban szerintem jobb lenne, csak teszi bele a franc, úgyhogy a legegyszerűbb ha csak első szettet teszel :D A tükörháromszögben benne van a gyári csipogó helye, meg elvileg kéne mögötte lennie eszköznek is. Azok működnek? <_< Én külön tenném a csipogót, valahova arra a környékre (vagy oda) ahol a gyári hely is van, szerintem ott yó.

Miért lenne jó a hátsó ajtóba is tenni?

Link to comment
Megosztás:

Ha az RCA és a táp kábel egymás mellet fut hátra az erősítőhöz, akkor pontosan mi baj lehet? pl.: Leég a kábel, kikapcsol a fejegység stb..:D Köszi

Állítólag zaj kerülhet a jelvezetékre és rontja a hangzást...de szerintem ha mélyládához megy, akkor nem érdekes...hacsak nincs vájtfüled! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ajtóba ne, akkor összekeveredik a mély meg a magas, így élvezhetetlen. Előre magas és mély-közép, hátra csak mély :lol:

Corsába 13mm hangszorók mennek bele az ajtóba??? Akarok egy kis zenét :D

Corsába előre elfér a 16,5cm-es hangszórók is. Annyi hogy venni kell kiemelőkeretet. (durván 2000ft.)

+ érdemes figyelni a hangszóró mélységét, nehogy az ablak letekert állapotban beleérjen a mágnesbe

ilyet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os Vectra C kombiba szeretnék valami ütős multimédia lejátszót szereltetni, de nemigen van tapasztalatom a témában.

Találtam egy igényesnek tűnő darabot :

(http://www.martincaraudio.hu/gyari_kinezet_caska_multimedia_fejegyseg_opel_auto_modellekhez_ezust_szinben.htm

l)

egy oldalon, de nem tudom mennyire lehet rendben a cucc, nem szeretnék úgy járni, hogy megveszem, beszereltetem és aztán derül ki, hogy egy nagy szar a menüje, nehéz kezelni, stb.

Tudnátok ajánlani vmit? Van vkinek hasonló kütyüje?

Köszi a segitséget!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már régebb óta olvasom ezt az opel fórumot és nagyon tetszik! Van egy kis bajom autóhifi téren remélem tudtuk valamit segíteni!

Van egy b corsám 1.4 SI 82 LE. Kb egy évvel ezelőtt tettem bele zenét, egy gagyi sony fejegységem volt MP3as 1 RCA kimenet és 1 Kimenetet úgy csináltam hogy a 2 hátsó hangszórót lekötöttem rákötöttem egy átalakítót és lett 1 pár RCA-m, így már 2 pár RCA-m lett a 4 csatornás erősítőhöz, a tápkábel és az RCA egymás mellett futott sose volt semmi zaj, 4 csatornás MAC audio Z4100 "1000W" kamu... szóval ebbe ment a 2 rca e mellett volt még egy connection kondenzátor és egy MAC audio Z2100 2 csatornás erősítő ennek az RCA-t a 4 csatisból hoztam át 1M RCA kábellel, elől 16,5 JBL hangszórók hátul két darab 3 utas JBL és a csomiba egy JBL mélyláda 1200W... a hangszórókat csak HPFbe használtam, a mély ládát meg hídba hajtotta a 2 csatis mac audio z2100. Semmi gondom nem is volt szépen szólt semmi zaj az 1 RCA kábel rockford fosgate. Ekkor gondoltam 1et hogy veszek egy Pioneer fejegységet beszereltem vettem még 1 pár RCA vezetéket 4x árnyékoltat 5M így már 2 pár RCA-m volt 2 PÁR RCA kimenetes fejegységgel. Beraktam 100x jobban szól mint mint a sony már mindenhol sztereo-ba szólt minden örültem ja csak kocsi beindít óriási zaj sikítás visítás gázadásra sípolt... Sejtetem hogy a fejegységgel van valami 2-3 nap keresés után rájöttem, hogy a fejegységbe az RCA kimenetek biztosítéka elszállt, megcsináltattam beraktam már nem volt akkora zaj de még mindig volt 1 minimális járó motornál, elegem lett eladtam a fejegységet. Vettem 1 másikat abba már nem volt rossz a biztosíték betettem ugyan az a zaj oké akkor valami baj van a rendszerbe. Fogtam kiszedtem az RCA-akat átette, a kocsi bal oldalára a tápkábel a jobb oldalon ment semmi javulás, elmentem kicseréltem a rockfordfosgate kábelt ugyan olyan 4xesre mint az új kábel semmi javulás ugyan az itt már az ideg szétvetett, minden féle dolgot kipróbáltam már, ma pl lementem és egy 2x olyan vastag testkábelt tettem be a régi helyett és más helyre testeltem semmi javulás... az akkut 66AH banner starting bull a kábelek egész jó minőségük, bármit csinálok ez a kis zaj nem múlik el ha az új kábelnél 4x árnyékoltnál letekertem a gaint minre akkor nincs hang de hát nem akarom min-en használni az erősítőt mert semmi értelme úgy.0 hangerőn hallani ez a generátor zaj szerűséget gázra hangosodik de nem sípol inkább pattog sistered ha adok rá hangot akkor már nem hallható és üvöltetve se. De az elsőknél akkor is van hang ha min-re tekerem ott a rockfordfosgate kábellel. Igazából már kezdek megőrülni amíg nem volt ez a 2 pio fejegység semmi ilyen gondom nem volt de szeretném megtartani mert nagyon szép a hangja nem olyan doboz hang és van hozzá CD táram is de egyszerűen már ott tartok, hogy kifogom vágni az ablakon. Még arra gondoltam, hogy átszerelem a 2 csatornásba a hangszórókat és meghallgatom járó motornál ott is van e hang akkor kizárhatom az erősítő hibát. Azt már megtettem, hogy a 2 hátsó hangszóróra kötöttem RCA átalakítót így járó motornál sincs zaj, de én normális RCA-val szeretném használni. Remélem nem voltam túl érthetetlen ha igen ne haragudjatok. Előre is köszönöm ha valaki tud valami tanácsot adni! üdv: dirtyhandz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.