Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

Hernád Tomi szeretné bebizonyítani jövő héten, hogy a Seat jobban megy, mint az Astra...

Paraméterek:

Seat: 2.0TD, 140LE ~300Nm, ~1.3t

Astra: 1.9CDTI, 150LE ~320Nm, ~1.4t(+zene)

lehet fogadni :)

ps.:

+bonus: Passat kombi, 1.9TD (chip) 170LE, 450Nm (mért eredmények) súly ismeretlen

Kiveszed az okosságot remélem, mert úgy lenne reális verség neki. :lol: A Passat meg mehet okossággal. :)

Link to comment
Megosztás:

ja a lényeget el is felejtettem. akartam még egy hatodikat mérni. felálltam a hjajógyári felől. erre kifordult egy fekete kombi Audi, sehol nem volt, de már ezerrel dudált rám, és nyomta neki mint az állat. nem tudtam a dolgozó lány ketyerémet beállítani miatta, el kellett induljak. látom a tükörből, hogy fénykürtöl, dudál. padlózok, de ugye lendületből jön, tehát egy ideig gyorsabb. épp mögém ér, mire kiteszi az indexet, és kimegy a szembejövő sávba, hogy megelőz, picit be is jött a seggemhez.

:lol:

:)

:)

:)

:)

:D

na itt hibát követett el. mert ekkora beindultam én is, és elég csúnyán elmaradt. pedig nagyon vadul nyomta, üvöltött a gépe. a tükörből láttam, amikor befordultam, ő még éppen elhagyta csak az Ósan szervízútjának a torkolatát. kb. 70 méter hátrányt szedett össze a kb. 600 méteren, lendületből indulva. kb. amikor befordultam, akkor tett le róla, hogy megelőz, mert akkor kapcsolta ki az indexet. :D

Link to comment
Megosztás:

+a két boát, amit előző este raktál a hátsó ülésre :) :)

Még szerencse, hogy a bőrt könnyű takarítani...

Amúgy ez a veszély nem fenyeget... meg mostanában antialkoholizmus van :)

(ezt sikerült bizonyítanom tegnap este is)

Miért kell kivenni a boxot? :lol:

"gyári" legyen mind2 otó... így hasonlók a paraméterek

Link to comment
Megosztás:

tótam egyet így este is, hátha jobb lesz. végülis nem lett jobb, 14,29 a leggyorsabb menetem, viszont toltam egy 6,070-et 0-100-on:

maszat-dyno-070114-01_.JPG

ez a menet 14,30 lett 1/4-en, a 14,29-es menet meg 0-100-on csak 6,14 mp. a váltások sokat számítanak. 6 mp alá megyek, mostmár tuti biztos! azért érdekes, mert az EDS katalógus szerint 6,7-et kéne a gépnek szerkesztenie. szerintem a difi + kuplung a bűnös... :lol:

látható a diagramon, hogy milyen szépen megfogja a cucc a rajtot, 0,611-es g érték 50-es tempónál, és még 120-nál is 0,3-as!!! na ez az Anti, amit egy hasonló erejű AWD nem csinál meg! (már a 0,3 g-t 120-nál.)

ha az ESP-t kikapcsolom, akkor pöttyöket elforog a kerék, ha meg be, akkor meg befullad. előbbiek a 14.3 körüli, utóbbiak a 14,7 körüli idők.

Link to comment
Megosztás:

eddig ennyi:

Anti GéJeSi:

dyno_anti_5-960_.JPG

Oszi Ócsó Piaci Cucc:

dyno_oszi_6-070_.JPG

egyesben sokkal jobb vagyok hopp! kettesben erősen kijön a teljesítmény, meg a tömeg különbség!!

úgy látom a difi + kuplung megérte az árát! :lol:

ezentúl Antival csak 60-ig gyorsulok! :)

megpróbálom a két diagramot egybe rakni!

Link to comment
Megosztás:

létezik persze, én nem szeretem vagdosni a váltót, leszarom azt a pár tizedet, megmarad a kocsi kibelezősöknek. :lol:

mérni kéne neked, mert ugye a te diagramod kettőnkkel volt, és az ugye nem tisztességes a jópíszível szemben. de nem tudom mikor, holnap hívj fel délután! ha leadtam a k. cuccot, akkor talán lesz egy kis időm (ha nem alszom el azonnal :)).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.