Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

kár, hogy elfogy a váltó és 90 környékén váltasz, mert egyébként gyorsabb váltásokkal és 100 feletti hármas szúrásával beszoríthatnád a 0-100-at 7mp alá! hármasban erősebb a gép, mint kettesben és négyesben, ez még ami feltűnt. egyébként egyenletes a teljesítmény leadás, picit esik a fordulattal, nem vészes. grat még1x!

Én mindíg mondom nei hogy ne váltson 5500nál,de nem halgat rám.....Mikor mellette ültem pénteken kegyetlenül elment Lanti melett.....Ennek szerintem lényegesen jobbnak kellene lennie....... :lol:

Link to comment
Megosztás:

kapard össze a gépedet, jelentkezz, hogy este mikor akarsz mérni, 18 fok van este 9-kor, az pont jó. szoljál a molesnak is hogy szedje össze magát, mert múltkor megbeszéltük, hogy jön mérni, elfelejtwette. nekem nincs meg a telszáűma.

a kúlerrel 0,4G a gyorsulásom 100km/h-nál. anti 300LE-s kék-feketéje 2 mázsa mínusszal tudott ennyit anno. tempónál bika lett a gép. indulás ratyi, nem tudok 0,5G-nél jobbat, egyszerűen elforog a kerék bármit teszek.

nincs valakinek 2 db 235/40 R17 vagy 245/40 R17 gumija próbára? vennem kell valamit, de nem akarok kidobni egy valag pénzt ha értelmetlen.

Link to comment
Megosztás:

kapard össze a gépedet, jelentkezz, hogy este mikor akarsz mérni, 18 fok van este 9-kor, az pont jó. szoljál a molesnak is hogy szedje össze magát, mert múltkor megbeszéltük, hogy jön mérni, elfelejtwette. nekem nincs meg a telszáűma.

a kúlerrel 0,4G a gyorsulásom 100km/h-nál. anti 300LE-s kék-feketéje 2 mázsa mínusszal tudott ennyit anno. tempónál bika lett a gép. indulás ratyi, nem tudok 0,5G-nél jobbat, egyszerűen elforog a kerék bármit teszek.

nincs valakinek 2 db 235/40 R17 vagy 245/40 R17 gumija próbára? vennem kell valamit, de nem akarok kidobni egy valag pénzt ha értelmetlen.

Nekem van 2 db 235/40 vagy 45 talán...téli...azzal lehetne próbálkozni, csak nincs felnin, és Gelkonál van...szívesen odaadom, ha kő szólj... :lol: Nekem az volt a Senin hátul télen... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

RedKiller on board!

nu, csabi bratyó talicskája is rákerült a gépszíjra. meglepően jót repesztett a srác: szétesős szmájli.

három futamot nyomott le, ebből az első kettő egész jó volt, de a harmadikra félelmetesen jót futott az ürge!!! drabális váltások, mintha maga Lanti menne :D tökéletes időben is jött mindegyik. meg is lett az eredménye, nem kicsit, nagyon!

0-100-ra az idő pontosan: 6,95mp --- há' mi van itt, megbolondultak a géessik???? :lol: :lol: csak megjegyzem, hogy kétszer is 100 után váltott, és akkor 7,3mp lett a 0-100. ennyit számít, hogy beforgatta kettesben 100-ba!!! Dini bá' főleg önnek szól! :lol:

RedKiller_01_0-100.JPG

1/8-os idő (pontosan: 9,97mp@123,6km/h):

RedKiller_01_1-8.JPG

1/4-es idő (pontosan: 15,12mp@154,6km/h):

RedKiller_01_1-4.JPG

Link to comment
Megosztás:

Nyers dínó idő

==========

1/8 -> 9,97@123,6km/h

1/4 -> 15,12@154,6km/h

Nettó idő 10" rollout

==============

10" rollout = 0,36s

1/8 -> 9,61@123,6km/h

1/4 -> 14,76@154,6km/h

ami feltűnt, hogy 150LE felettinek mutatkozik az autó hármasban. nem tudom, hogy nem történt-e valami esetleg a mérentyűvel (picit lefittyedt esetleg az üvegről), mert kettesben még 126LE keréken, hármasban már felmegy 133LE-ig. az mindenképpen 150LE felett van.

mindenesetre nagyon jó idő, köszönhetően a jó rajtnak.

Link to comment
Megosztás:

az 1/8-os idő éppen azonos Lantival, és ha jól hallottam, a két kocsi kb. azonosat is ment. viszont hármastól Csabi gépe ellépett lantitól 1,5 tizedet, ami 1,5 kocsi.

gratulálok a szuper időkhöz, a 0-100 überzsír, az 1/8 is, az 1/4 mérföldes időben nem vagyok tökéletesen biztos, hogy jó lett. mindenesetre az 1/8-ig látható futamból 15-ön belül lenne biztosan. (a másik két futam ugye 15,1 lett 10" rollouttal.)

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

Még mindig nem értem, hogy mi lehet az oka annak, hogy mindenkinek jobbakat mérsz mint amit pályán (jobb tapadás mellett) bárki is menni tud... :lol: Nekem is 14.6-ot mértél, de tisztán látszik, hogy már két versenyen is kiderült kb 10 futamból, hogy 14.8-nál nem tudok jobbat menni...

szerinted????

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

Még mindig nem értem, hogy mi lehet az oka annak, hogy mindenkinek jobbakat mérsz mint amit pályán (jobb tapadás mellett) bárki is menni tud... :lol: Nekem is 14.6-ot mértél, de tisztán látszik, hogy már két versenyen is kiderült kb 10 futamból, hogy 14.8-nál nem tudok jobbat menni...

szerinted????

a válasz világos: hogy futottad azt a 14,6-ot? mentél 14-et, ebből volt 10db 15,0 és afeletti idő, 1db 14,8, 2db 14,9 és 1db 14,6.

na most, ha egyszer mehetnél 14-szer egymás után a pályán fél órán belül, és nem lennél ideges, és tudnál 10" rollouttal indulni, akkor lenne még ennél is jobb időd. :lol: annyi meg egy bambi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

Még mindig nem értem, hogy mi lehet az oka annak, hogy mindenkinek jobbakat mérsz mint amit pályán (jobb tapadás mellett) bárki is menni tud... :lol: Nekem is 14.6-ot mértél, de tisztán látszik, hogy már két versenyen is kiderült kb 10 futamból, hogy 14.8-nál nem tudok jobbat menni...

szerinted????

Én 15.2 mentem rossz gumikkal, és a másik motorral, mikor ezt beleraktam éreztem hogy ez sokkal jobb, most azért ezek az új gumik is jók, főleg mikor bemelegítettem ezért is lett nagyon jó a rajtom, és maga az a futam.

Link to comment
Megosztás:

a válasz világos: hogy futottad azt a 14,6-ot? mentél 14-et, ebből volt 10db 15,0 és afeletti idő, 1db 14,8, 2db 14,9 és 1db 14,6.

na most, ha egyszer mehetnél 14-szer egymás után a pályán fél óránbelül, és nem lennél ideges, és tudnál 10" rollouttal indulni, akkor lenne még ennél is jobb időd. :lol: annyi meg egy bambi. :lol:

na meg nem kell állni órákat a sorban, stresszelve, nincs felhordva a viz az első 30 méterre stb...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó eredmények!

Szerintem utcai gumival nekem nem lenne ilyen 0-100-ra időm. :lol:

Ha Pesten járnék valamikor, akkor viszont lehet jó lenne mérni egyet még ezzel a konfiggal, mert eddig még nem lett mérve soha. :lol:

persze, gyere. a demó mobilt bármikor megmérjük :lol:

Link to comment
Megosztás:

a válasz világos: hogy futottad azt a 14,6-ot? mentél 14-et, ebből volt 10db 15,0 és afeletti idő, 1db 14,8, 2db 14,9 és 1db 14,6.

na most, ha egyszer mehetnél 14-szer egymás után a pályán fél órán belül, és nem lennél ideges, és tudnál 10" rollouttal indulni, akkor lenne még ennél is jobb időd. :lol: annyi meg egy bambi. :lol:

kb 6-ot mentem, mint pl egy versenyen is kb...

no mindegy...amúgy Te hol tartasz időben??? Arról is rakhatnál már fel végre valamit... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy ilyen egyszerű...csak mégis mókás számomra...

értem én Anti bá', hidd el ez engem is biztos idegesítene! elvileg ott a lehetőség, hogy megfusd, de nem jön össze. a Lali se tudta lenyomni a 13,8-at pályán a kadijával még eddig, pedig megcsinálta. igaz aznap ő is futott vagy 15-öt, és a java 14,2-es vagy rosszabb idő volt. de egyszer végre élére pattant, és 13,8 lett.

előbb- utóbb összejön ne izgulj! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy ilyen egyszerű...csak mégis mókás számomra...

Én tudtam hogy ez a motor 15 alá megy új gumikkal, főleg akkor bíztam benne a legjobban mikor mentem a Honda Doctoros VTI-vel 4-ből 3x kikapott és ő mutatta a timeslippet hogy 14.85-öt ment 3x is, igaz csak fél autókról beszélünk!

Link to comment
Megosztás:

kb 6-ot mentem, mint pl egy versenyen is kb...

no mindegy...amúgy Te hol tartasz időben??? Arról is rakhatnál már fel végre valamit... :lol:

:lol: nálam vannak a futamjaid, 14db volt az a 6 :lol:

jó buliban gyorsan száll az idő...

és fél órán belül volt az egész.

Link to comment
Megosztás:

kb 6-ot mentem, mint pl egy versenyen is kb...

no mindegy...amúgy Te hol tartasz időben??? Arról is rakhatnál már fel végre valamit... :lol:

az a baj, hogy a kettes szinkronja helo, most nem tudok menni vele időket, kinyírta a nyomaték. megy bele új szinkrongyűrű + új csapágyazás + új szinter papucsok, aztán mérünk.

Link to comment
Megosztás:

értem én Anti bá', hidd el ez engem is biztos idegesítene! elvileg ott a lehetőség, hogy megfusd, de nem jön össze. a Lali se tudta lenyomni a 13,8-at pályán a kadijával még eddig, pedig megcsinálta. igaz aznap ő is futott vagy 15-öt, és a java 14,2-es vagy rosszabb idő volt. de egyszer végre élére pattant, és 13,8 lett.

előbb- utóbb összejön ne izgulj! :D

Ne hülyéskedj már, dehogy izgulok... :lol: :D

nem azért írom...

Csak általánosságban folyamatosan jönnek a pályán mért idők, és 2-3-4 tizeddel jobbakat mérsz mindannyiunknak...Ami nem baj...majd viszem lacházára a mérésed, azt hátha bejutok vele a 8-ba... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: nálam vannak a futamjaid, 14db volt az a 6 :lol:

jó buliban gyorsan száll az idő...

és fél órán belül volt az egész.

:lol: :D :D

14-et mentem volna...tényleg nem rémlik, de elhiszem...

Na de inkább a Nagy Cáppetiről regélj, hogy az mitfut...meg Cápali, ha már mértétek... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne hülyéskedj már, dehogy izgulok... :lol: :D

nem azért írom...

Csak általánosságban folyamatosan jönnek a pályán mért idők, és 2-3-4 tizeddel jobbakat mérsz mindannyiunknak...Ami nem baj...majd viszem lacházára a mérésed, azt hátha bejutok vele a 8-ba... :lol: :lol:

nem hiszem, hogy jobbat mérek mindenkinek, mint amit pályán fut. aki egyszerre sokat megy, annál előfordulhat, hogy becsúszik egy egészen jó futam. előbb-utóbb lesz olyan pályán is.

a dínó vízszintjére vigyázni kell, ez fontos, mert pl. lehet, hogy most a csabi utolsó futamában elengedett az egyik láb egy kicsit, és az már ugye bezavarhat rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.