Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Neeem, Törpe meg tudja csinálni. Szelepcsere, és még egykét tömítés csere. Ő részletezte. de én képtelen vagyok felfogni :oops:

Pedig 1,3-as hengerfejem van itthon 3 is, csak nem tudtuk, hogy az jó lesz-e rá - mivel ez 1,4S

Annyira nem is lesz drága aszonta.

Írtam neked válaszemilt Tomi! :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

LOPOTT GSI!!!!!!!!!!!

A mai nap reggelre virradóra ellopták az autómat.

Rendszáma: BZN-826.

Ha valaki látja hívjon engem 30/3674989, vagy az első rendőrt akit lát.

Aki benne ül azt meg basszátok agyon.

Ha esetleg valakinek felkínálnak ARTEC Felniket, C20XE motort, ilyesmiket azonnal értesítsétek a rendőrséget

AZ AUTÓ AF Es volt az alvázszáma és a motorszáma is. Az alvázszáma a bal oldali toronyban található!!!!!!

12861426.jpg

12861456.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kérdés: Az automata szivató ha "szívat" (azaz be van kapcsolva) a müszerfalon nem kellene nekem azt látnom? A visszajelzőn. Vagy az csak a kéziszivatós megoldásnál jelez vissza?

A karbiból jön egy vezeték (csak egy) az micsoda?

Üdv Atesz.

Az autómata szivató nem jelez a műszerfalon.

A vezeték pedíg a mágnes szelep sztem :roll: (ha lehúzod és elmegy az alapjárat akkor biztos)

Link to comment
Megosztás:

Az autómata szivató nem jelez a műszerfalon.
Miért nem?:evil: Meg lehet csinálni , hogy jelezzen? Meg akarom! :roll:

Meg is fogom!:twisted:

A vezeték pedíg a mágnes szelep sztem :roll: (ha lehúzod és elmegy az alapjárat akkor biztos)

Aha. Délután kipróbálom.

Köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy jó hír is legyen: Kész a kocsim. Már pénteken összerakták, de csak ma ülhettem benne először. Elég szép hangja van, kicsit még a kipuffnál kifúj, de legalább a beteg hangja talán eltűnt. Nagyon jó volt vezetni, bár furcsa volt apukámék Asconája és Kadettja után. Remélem kibírja a sztrádát szombaton.Holnap talán lesz időm, és alaposan szemügyre veszem.

Link to comment
Megosztás:

Szomorú ez a GSI történet.....

Az autómata szívató, tulképp egy bimetál, amit táplál az a vezeték ami kijön belőle (valójában belemegy).

Abban a pillanatban, hogy ráadtad a gyújtást, a bimetál tápot kap és ezzel a mozdulattal be is kapcsoltad az autómata szívatót.

Kikapcsolni nem kell, nem is tudod, meg minek.

Ha a motor bemelegedett a bimetál is elállította/kinyitotta az felső fojtó-pillangószelepet, ez az alaphelyzet meleg motor esetén. Ha az autómata szívatót kikapcsolod, a fojtószelepet a bimetál visszahúzza: szívató üzemmódott kapcsolnál, de erre nincs szükség.

Mivel annyira egyszerű, és folyamatosan be van kapcsolva visszajelzésnek nincs is értelme.

na ez csak a elektromos/bimetál autómata szívató esetén igaz.

Ha a vezetéket lehúzod és elmegy az alapjárat (befullad és leáll a motor)

Akkor van egy másik vezeték is, ami az említett mágnes szelepet nyitja (ha rajta van a gyújtás), más néven solenoid és egy ilyen kis alumínium henger alakú háza van, ez az alumínium henger be van csavarozva az alapjárati csatorna utolsó szakaszába, ha nem kap tápot zár zárja a benzin útját.

Ha hűtővízfűtéses az autómata szívató, akkor nincs be vagy kikapcsolt állapota, folyamatosan átáramlik a karbi egy részén a hűtővíz és melegíti.

a solenoid megléte független a szívatótól, nem minden karbin van alapjárati leállítószelep.

Ügyes emberek erre a solenoidra rákötik a tolóüzemi takarékelektronikát, az az értelme, hogy motorféknél lekapcsolja az alapjáratot -> nem kap benyát, úgy mint a befecsiseknél. így picit kevesebbet fogyaszthat.

Link to comment
Megosztás:

SZevasztok!

Nem tudom, hogy tudnátok-e segíteni, vagy sem... Azért megkérdezem.

A képen látható alufelnihez kellene a középrész(4db) (ezen a képen látható) és a kulcs is hozzá.

Kérem aki tud segíteni a beszerzésében, az jelentkezzen, írjon nekem.

Köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Végigolvastalak benneteket, és meg kell mondjam, nagyon örülök, hogy vagytok nekünk, vagyunk magunknak... ;)

Láttam pár érdekes dolgot (pl Ancsa), és olvastam is dolgokat, amik érdekeltek.

Szeretem az autómat, csak az a gondom, ami az aláírásom utolsó sora... Teljes motorfelújítás kellene, de az nagyon sokba fáj. Ha meg veszek bele egy másik 1.6i-s motort, nagy a valószínűsége, hogy hasonló szart kapok. Tanácstalan vagyok.

Megmondom őszintén, már el akartam adni, de Ti ráébresztettetek, hogy nem szabad. Meg kell csinálni (csináltatni), és szeretni, akkor hálás kocsi, és nem hagy cserben. Csak kár, hogy Én satu homály vagyok a kocsikhoz motorügyileg... Na azért majd csak lesz valahogy! :lol:

Mostantól rajtatok tartom a szememet! :lol:

Üdv: Crime

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan nézz körül másik motor ügyében, nagyon sok helyen kipróbálható. Miután ausztriában pl drágább beadni a gépeket bontóba mintáthozni ide, így sok-sok osztrák bontandó vas van, ami nem azért bontódik mert rossz, hanem azért, mert sajna nálunk csak birtokolni szabad, forgalomba helyezni nem. Ma a legtöbb bontó erre szakosodott. A tiedben pedig a leggyakoribb C16NZ van. Kadett E, Astra F, Vectra A. Ha vki próbalehetőség nélkül ad egy ilyen motort, azt el kell felejteni.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan nézz körül másik motor ügyében, nagyon sok helyen kipróbálható. Miután ausztriában pl drágább beadni a gépeket bontóba mintáthozni ide, így sok-sok osztrák bontandó vas van, ami nem azért bontódik mert rossz, hanem azért, mert sajna nálunk csak birtokolni szabad, forgalomba helyezni nem. Ma a legtöbb bontó erre szakosodott. A tiedben pedig a leggyakoribb C16NZ van. Kadett E, Astra F, Vectra A. Ha vki próbalehetőség nélkül ad egy ilyen motort, azt el kell felejteni.

OK! Ezt vettem, azért egy kicsit megnyugodtam, meg nem is. Ma voltam egy bontóban (más ügyben, de ha már ott voltam), megkérdeztem a kadett motort is. Aszongya nekem a hapek: 50000-be fáj... Aztán megmutatta! Akkor kezdett mégjobban fájni! Olyan szétbombázott akármit még nem láttam! Mindegy... Folytattam a napom, és láttam egy Astrát, 1.6i-s mint a kadettom. Mondom a ######ikámnak, vegye elő a forgalmit, belekukk: C16NZ. Na ekkor megörültem! Eddig nem tudtam, hogy az azokban is volt ilyen. Nekem is rögtön az osztrákiából való Astrák jutottak eszembe! Majd látom, erről egyenlőre ennyit.

Más: vettem műszerfalvilágítás fényerő szabályozó potit, de pont annak a helyén nincsenek bent a kábelok... Pls vki lessen már bele, hogy honnan hová? Csak két kábel, illetve egy lehet megszakítva vele! De melyik? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Van sok magán hirdetés is. A bontós dolog az kábé kétszerannyiba kerül. Én kipróbálva majdnem vettem egy 1,8-as motort a Vectrába hirdetésből. Meg is egyeztem vele látatlanba, hogy 35 ezer, de aztán lebeszéltem magam financiális akadályok miatt...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem ertem ertem igazan, hogy miert nem talaltam eddig erre a forumra! Nagyon jo!

Vettem egy Opel Kadett 1.4i LS tip autot. Bizok benne hogy jo lesz, az elotte levo is Opel kadett volt, es nem csalodtam. Ezzel az autoval nagyon nagy baj van. Abban kernek segitseget, hogy tudtok-e olyan szervizet ahol megbizhatoan dolgoznak es nem ilyednek meg a munkatol sem :-) Muszaj szervizbe vinni mert otthon nem fogom tudni megcsinalni.

Feladatok:

-Hengerfej tomites

-Huto kiegyenlito tele van trugyival (ez a trugymo megegyezik a motorolaj helyen levo trutymoval, a titka pedig hengerfej illetve tomites. :-)

-Az auto benzin uzemnel rangat ha odanyomom neki, valoszinuleg koszos minden tuzeloanyag ellato rendszerrel kapcsolatos dolog (LPG-vel szepen megy)

-Vezermu szij csere

-Motor Blokk kimosasa kivul belul

-Ha mar igy szet van szedve, bele kene rakni egy 5 sebesseges valtot

Van olyan szerviz vagy szerelo aki ezeket meg tudja csinalni? Megcsinalnam en, ha lenne garazsom, de itt Bp-en nincs. Gondolom nem lesz ez olcso mulatsag, de hat raszantam amit ra kell. Ezen kivul mar csak a kuszob szorul cserere.

Egyebkent kb mi mennyi? Konkretan a hengerfej tomites csereje, illetve a vezermu szij csereje, szabalyosan, ahogy meg van irva. Termeszetesen ezt az autot erzelmi alapon vettem, egyebkent nincs rossz allapotban, tehat motor hangja a korulmenyekhez kepest szep, normalis. Magasabb tartomanyban van valami cicerges, de ez velhetoen a kenoanyag(hianya)nak tudhato be. Annyit mentem vele amig elhoztam. Szervizbe sem szeretnem tul messzire vinni, Budapesten keresek szervizet. Nem ismerek senkit sajnos.

Arra az esetre, ha esetleg ugy dontenek hogy en csinalom meg, a hengerfej csavarjait mekkora nyomatekkal huzom le? Vezermuszij cserenel cserelnem kell a gorgoket is? Mi a szabaly?

Azert elsosorban egy lelkiismeretes szerelo elerhetosege erdekelne.

Koszonettel:

Peter

Link to comment
Megosztás:

Tényleg jó (volna) ez a kadett E fórum, ha nem haldokolna... Én is későn találtam rá. Ha valaki jár erre, és tudja merre vannak mostanában a kadettosok, az írja már le légyszi...

Azért írok ide vmit: jártam egy bontóban tegnap. Találtam egy GSI kadettet 2.0-s hengerenkénti befecskendezős motorral, 4 elektromos ablakemelővel, digit műszerfallal, meg egyéb nyalánkságokkal, amiből a saját kocsimat fullosra tudnám bűvölni, és most kapaszkodjatok: 50e-ért elhozhatnám... Az egész kocsit. Alig hiányzik belőle fő alkatrész! A dolog iróniája: nincs lóvé... És mindezt hétfőig. Sajna ez a lehetőség elúszik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.