Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Az E-kadettal kapcsolatban.

1.7 D kadettom van,sima szívó diesel,-most jöttem haza horvátországból vele!

13500ft-ért tankoltam, székesfehérvár-opatija,rijeka,fiume és vissza!

Az autó 1989-es, amikor azt olvastam a neten, hogy még marad is gázolaj, azt hittem hogy kamu az egész!

Nekem még nem ég a piros lámpa!!!!

Autó pályán beáltam 110-re és ennyi. A hegyi szerpentineken viszont csak hármas fokozatban tudtam legyürni.

Hat olyan autót számoltam meg ami lerohadt a szerpentineken!!!!!

Egyik sem volt opel és mindegyik legalább tíz évvel fiatalabb volt!

mormon

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki.

Lenne egy kis gondom a 89-es Kadett Karavánommal ( 1.6-os motor, benzin )

4-esbe megyek vele 50-el;60-al és elkezd "köhögni" a motor.... rángat. Nem nagyon.. csak úgy érezhető... picit kényelmetlen vele utazni a folytonos rángás miatt.

Másik: Ma hazafele kb 5x leállt mikor kiraktam menetközbe üresbe, vagy éppen csak kuplungoltam egy hosszabbat, mi lehet a gondja?

Hali!

Nekem egyszer csinálni kezdte a diesel,-felszedte a tankból a mocskot,mivel az előző gazdája soha nem tankolta tele.

Én is szűrőt cseréltem és elmúlt!

Nézd meg a karburátort hogy nincs-e tele szennyeződéssel!

Link to comment
Megosztás:

Hat olyan autót számoltam meg ami lerohadt a szerpentineken!!!!!

Egyik sem volt opel és mindegyik legalább tíz évvel fiatalabb volt!

Ehhez szerintem a sofőrök balféksége is hozzájárul (pl. kis fordulaton akar nagy gázzal menni, vagy ellenkezőleg, nagy fordulaton megy lassan, vagy akár azt sem nézte meg, hogy mennyi a hűtővíz benne, aztán amikor erősebb hűtés kellene a motornak a sok gyorsítás, emelkedő miatt, akkor már nincs elég hűtés), de tény, hogy a mechanikus adagolóval szerelt dízelmotor jóformán agyonverhetetlen és a fogyasztása se rosszabb, mint a mostani elektronikusan vezérelteknek. Épp most mondta valaki a 28 éves Merci kombijáról, hogy amikor vette, akkor örült neki, hogy embereket szállítottak vele, nem árút, és ezért nem volt annyira terhelve a motorja. Aztán mondták neki, hogy az emberszállítással az a baj, hogy az emberek mindig sietnek, a dízelt meg a fordulat teszi tönkre, nem a terhelés.

Amúgy milyen autók voltak?

Link to comment
Megosztás:

Ez a kettő kizárja egymást.

kis gáz= kis fordulat

nagy gáz=nagy fordulat

:lol:

Nem zárja ki. A gázpedálállás és a motorfordulat között nincs merev összefüggés. Pl. emelkedőn felfelé nyomhatod a gázt ötödikben tövig, de lehet, hogy csak 1500 fordulaton fog járni a motor. Vízszintes terepen valóban csak viszonylag kis időre fordulhat elő, hogy nagyobb gázálláshoz alacsonyabb fordulat tartozik, de emelkedőn ez lehet olyan hosszú idő is, ami alatt már meg lehet főzni a motort.

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést.

Az eddigi autóim mentek,ha odaléptem nekik.

Na jó a Kadett nem annyira :lol: de a Rekord és most az Astra nem gondolkodott, :lol: gondolkodik. :lol:

Persze, motorteljesítménytől is függ a dolog mértéke, de az Astra se nagyon ugrál 1500 fordulatnál ötödikben négy személlyel lejtőn felfele, hiába nyomod tövig a gázt. Egyet-kettőt visszaváltva már azért kicsit élénkebben mozog, csak ha megpróbálsz vele úgy felmenni, hogy nem váltasz vissza, akkor már lehet, hogy megfőzöd a motort.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem egyszer csinálni kezdte a diesel,-felszedte a tankból a mocskot,mivel az előző gazdája soha nem tankolta tele.

Én is szűrőt cseréltem és elmúlt!

Nézd meg a karburátort hogy nincs-e tele szennyeződéssel!

Nekem is ilyen problémám volt és a szerelő tankmosás után azt ajánlotta, hogy vegyek 30% bioetanolt bele, mert az kimossa a leülepedett szennyeződést (persze benzinesbe), illetve injektor tisztító adalékot is.

Link to comment
Megosztás:

Kadett 1.6i.

Inditasnal a motor fordulatszam felporog 4-5 ezerre.

Szerelo cserelt "alapjarati motorot". A auto megjavult kb 5 km-re.

Aztan ujra nagyon felporog a motort.

Szetszedtem.

Az autoban nem is alapjarati motorvan szerintem hanem alapjarati szelep.

A karburatot elejen van 3 vekony cso. az egyik az aksi ala megy.

Ez a cso nagyon laza volt. Levagtam a veget majd visszadugtam.

Annyit valtozott a helyzet, hogy nem egybol felporog hanem beindul egy kis ideig tartja az ~1000 fordulatszamot, majd par masodperc alatt ujra felporog 4000-re.

Mi lehet a baj.

Koszi minden tippet.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal:

-ha karburátoros, akkor nincs alapjárati motor

-ha 1.6i, akkor az szerintem injektoros, mert az i betű erre utal.

Arra tippelek, hogy valahol fals levegőt kap. Ha valóban injektoros, akkor ilyenkor a vezérlés a lambdajel alapján több benzint ad, és már megis van a magasabb fordulat. A vákuumcsöveket nézd át, esetleg húzd le egyesével és fogd be a végüket.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szeretnék segítséget kérni. Van egy 3 ajtós E kadettom. Szeretném lecserélni a hátsó lámpákat. Kaptam GSI-re valóka. Jó a normál E kadettra vagy van valmi különbség köztük.

Köszi!

A 3/5 ajtósé kompatibilis egymással, a 4 ajtósé és ha jól tudom a kabrióé más, még ha eléggé hasonlít is. A caravané meg ugye evidens hogy megint más, de azon látszik ránézésre is.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal:

-ha karburátoros, akkor nincs alapjárati motor

-ha 1.6i, akkor az szerintem injektoros, mert az i betű erre utal.

Arra tippelek, hogy valahol fals levegőt kap. Ha valóban injektoros, akkor ilyenkor a vezérlés a lambdajel alapján több benzint ad, és már megis van a magasabb fordulat. A vákuumcsöveket nézd át, esetleg húzd le egyesével és fogd be a végüket.

Szetszedtem.

Injektoros.

Meg van a hiba.

A bal elso kereknel van valami (egy ismerosom szerint aktiv szenes szuro)

3 levego cso megy ra.

Ez a valami elvan torve.

A csoveket ledugoztam, es megjavult az auto.

Minek ez a szuro?

Nem baj ha ledugoztam a csoveket?

Az egyik mintha hatra menne valahova?

Mit csinalhat ez?

koszi

esetleg valaki nem tud letoltheto konyvet opel kadett 1.6i-hez?

Link to comment
Megosztás:

Szetszedtem.

Injektoros.

Meg van a hiba.

A bal elso kereknel van valami (egy ismerosom szerint aktiv szenes szuro)

3 levego cso megy ra.

Ez a valami elvan torve.

A csoveket ledugoztam, es megjavult az auto.

Minek ez a szuro?

Nem baj ha ledugoztam a csoveket?

Az egyik mintha hatra menne valahova?

Mit csinalhat ez?

koszi

esetleg valaki nem tud letoltheto konyvet opel kadett 1.6i-hez?

Az a szűrő a tank szellőztetéséért felelős.

Link to comment
Megosztás:

Aktívszénszűrő.

Arra való, hogy amíg az autó áll, az üzemanyagrendszerből távozó gőzöket összegyűjti, és a következő indításnál a szívócsőbe juttatja, ahol azok elégnek, tehát javarészt környezetvédelmi oka van annak hogy az ott van.

Azzal hogy kiiktattad adsz egy pofont a környezetnek, de egyéb bajt (már ha ez nem lenne elég) nem csinálsz vele, bár szerintem szakszerűbb megoldás lett volna az eltört csövet kicserélni, és akkor nem szív ott falslevegőt, meg a környezetet sem szennyezi jobban mint muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Aktívszénszűrő.

Arra való, hogy amíg az autó áll, az üzemanyagrendszerből távozó gőzöket összegyűjti, és a következő indításnál a szívócsőbe juttatja, ahol azok elégnek, tehát javarészt környezetvédelmi oka van annak hogy az ott van.

Azzal hogy kiiktattad adsz egy pofont a környezetnek, de egyéb bajt (már ha ez nem lenne elég) nem csinálsz vele, bár szerintem szakszerűbb megoldás lett volna az eltört csövet kicserélni, és akkor nem szív ott falslevegőt, meg a környezetet sem szennyezi jobban mint muszáj.

Nem a cso tort el, hanem letort a cso csonk a tartalyrol.

Csak ideiglenesen nem hasznalom.

Hetvegen nem tudom potolni.

Bar ha aktiv szenes az mar nem igen AKTIV

Szerintem azt cserelgetni kellene.

de egy mostani opel konyvben azt talalatam, hogy

speed depended damping control.

ami meg sebeseg fuggo lenges csillapitast jelenet...

Link to comment
Megosztás:

Aktívszénszűrő.

Arra való, hogy amíg az autó áll, az üzemanyagrendszerből távozó gőzöket összegyűjti, és a következő indításnál a szívócsőbe juttatja, ahol azok elégnek, tehát javarészt környezetvédelmi oka van annak hogy az ott van.

Azzal hogy kiiktattad adsz egy pofont a környezetnek, de egyéb bajt (már ha ez nem lenne elég) nem csinálsz vele, bár szerintem szakszerűbb megoldás lett volna az eltört csövet kicserélni, és akkor nem szív ott falslevegőt, meg a környezetet sem szennyezi jobban mint muszáj.

Van ilyen a karburátorosnál is (13NB)? Mert én látok néhány valamit a motortérben, amikről lövésem sincs, hogy mik (illetve szerelő egyet mutatott, a gyujtásvezérlő elektronika melletti az állítólag vákuumszenzor). Viszont jobb sárvédőnél kb. a motor végénél is van valami, amire két vékony cső megy, és ezt nem tudom, hogy mi.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy városi dugózás után a motort leállítva, majd negyed óra múlva indítva kékes füst jön a kipufogóból néhány másodpercig, az minek a kopottságára utal? Én valami szelepszár tömítésre gondolok, ahol a nagyon felmelegedett olaj beszivárog a leállítás után a hengerbe, majd a következő indításkor ott elég és azért van a néhány másodperc kék füst. Ha nem volt nagyon felmelegedve a motor, akkor nem vettem észre, hogy ilyen megjelenne. Menet közben meg gondolom ami leszivárog, az el is ég.

Link to comment
Megosztás:

Helló. 1.7 d kadettba tudná valaki milyen értékű ventilátor gomba való? Ami benne van az 96-ról 89re hűt állítólag ez nem bele való, igaz nagyon hamar be is kapcsol. Kaptam egyet de az mag 102-ről 96ra hűt de az meg még akkor sem kapcsolt be amikor a mutató a pirosba volt köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Uj vagyok a forumon. Jo a forum. Sok szakember van rajta remelem, hogy nekem is tudnak segiteni.

Kis elektronikai problemam volna.

Opel Kadett 1.3 benzines ferdehatu autom van 1986-os kiadasu. :rolleyes:

A kurt nem szol rajta kicsereltem vadi ujra, atneztem a biztositekokat, lemertem a tasztert es jo es megsem szol. Lemertem a feszultseget a biztositeknal es valamint a kurtnel is es 7-8V mutat a muszer.

Szerintem nem is csoda, hogy nem szol, mi lehet az oka az alacsony feszultsegenek? :D

Varom a segitsegeteket. Elore is kosz. <_<

legközelebb légyszi csak 1 helyre írd be a hozzászólást! köszi !- Gelko

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Uj vagyok a forumon. Jo a forum. Sok szakember van rajta remelem, hogy nekem is tudnak segiteni.

Kis elektronikai problemam volna.

Opel Kadett 1.3 benzines ferdehatu autom van 1986-os kiadasu. :rolleyes:

A kurt nem szol rajta kicsereltem vadi ujra, atneztem a biztositekokat, lemertem a tasztert es jo es megsem szol. Lemertem a feszultseget a biztositeknal es valamint a kurtnel is es 7-8V mutat a muszer.

Szerintem nem is csoda, hogy nem szol, mi lehet az oka az alacsony feszultsegenek? :D

Varom a segitsegeteket. Elore is kosz. <_<

legközelebb légyszi csak 1 helyre írd be a hozzászólást! köszi !- Gelko

Nincs véletlenül lehúzva a kormánynál a kürt csatlakozója? Esetleg szálanként kövesd végig a kábelt a kürtöl ameddig tudod nincs e megégve valahol a kábel.

Link to comment
Megosztás:

Koszi a tippet :rolleyes: .

A kormanyon levo tasztert leellenoriztem ottan tuti, hogy jol all a csatlakozo. De a kabelt lekovetem ameddig birom, hogy nincs -e megegve. Az "Igy csinald" nevu Opel javitasi konyv szerint a 11-s biztositek az ove, amely szerint meg ezen a biztositekon van a huto ventilatorja szerintetek ez bezavarhat neki? Az elektromos kapcsolasi rajz eleg kopott a konyvemben, esetleg volna valakinek el. kapcs. rajza?

Elore is koszi. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.