Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Zenebutik


Gepard

Recommended Posts

  • Hozzászólások 640
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

tényleg jó szövegek... ezekben van értelem is!

a megadeth-boítóra emlékszem, mikor kijött, óriási botrány volt, be is akarták tiltani, asszem, illetve bizonyos TV-kben csak kikockázva mutatták.

Percekig nézegettem anno,annyira tetszett ez a borító! :huh:

Mindenki azt hiszi,hogy ez is csak hajlóbálós,csorda metál,pedig jóval több ennél.

Amúgy a lemez az énekes/gitáros/zeneszerző válása után készült,azt hiszem ez jól lejön a szövegekből is.

Edit!Mennyit lehet tanulni abból,ha állandóan olvasom és fordítom a szövegeket?

Link to comment
Megosztás:

És még egy fantasztikus lemezborító! :huh:

Nem rossz Johnny, de akkormár inkább ez:

685598082.jpg

Bár zenében jócskán inkább a Megadeth a jobb. Igazából a Cannibal Corpse-ot nem is nagyon hallgattam. Az ilyen hörögjünk pörögjünk rockot nem igazán csípem.

Metallicához visszatérve íme az örök kedvenc: Metallica - Orion. Ennél nagyobb zene számomra nem sok van. Afféle instrumentális rock, vagy mifene. Az ilyen stílusú zenéket egyszerűen lehetetlen megunni.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos! A Megadeth jóval instrumentálisabb. (Csak tudnám mit jelent ez a szó. :huh:)

De a Metallicát ismertem előbb, és akkoriban a zúzósabb régi zenéi tetszettek inkább (a Motörhead beütésűek). Igazi Trash.

Azért a Megadeth jóval kifinomultabb volt már akkor is. Persze tetűhintát erre is lehet rázni rendesen! :lol: Ami mondjuk azóta már a múlté.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos! A Megadeth jóval instrumentálisabb. (Csak tudnám mit jelent ez a szó. :lol:)

De a Metallicát ismertem előbb, és akkoriban a zúzósabb régi zenéi tetszettek inkább (a Motörhead beütésűek). Igazi Trash.

Azért a Megadeth jóval kifinomultabb volt már akkor is. Persze tetűhintát erre is lehet rázni rendesen! :D Ami mondjuk azóta már a múlté.

Instrumentális - kb zeneibb,hangszeres

A Megadeth igazi ízét Mustaine ritmus gitározása és Marty Friedman iszonyat ízes szóloi adták meg.Mustaine nem egy énekfenomén,de a zene mindent kárpótol.Jóval agyasabb zene,mint a "metkó".

Ezt azt hiszem nem kell bemutatni senkinek:

Megadeth - Symphony Of Destruction

és még milyen finomságok voltak azon a lemezen..húúúú

Megadeth - Skin O My Teeth

és az örök első:

Megadeth - Sweating Bullets :huh:

Link to comment
Megosztás:

nekem csak Twisted Sisters és Grave Digger, meg egy halom ACDC lemezem van :D vinil még szép

Én azt hittem,hogy te is tucc-tucc fan vagy! :lol:

Azért vannak még emberek,akik értik is ezt a fajta zenét és nem a tv-ből jövő tömegcuccot hallgatják! :D

Tisztában vagy vele lassan azok a lemezek milyen értéket képviselnek? :huh:

A vinyl manapság az ínyenc gyűjtők mániája,de nagyon sok banda kihozza vinylen a lemezeit,akár 2-3 lemezes változatban is.

Kétség nem fér hozzá,hogy igenis másképp szól a fekete korong! :D

Múltkor olvastam egy cikkben,hogy a mai fiatalok nem is igazán értékelik a zenét,mert 2-3 kattintással hozzájutnak bármihez a neten.

Nem gyüjtögetnek egy lemezre,nincs izgalom az első hallgatás alatt...pedig milyen jó volt várni egy lemezt és megvenni...ma meg már...katt és ott van már a kiadás előtt a kezedben.Én még mindig veszek eredeti cd-t és dvd-t is,ha igazán kedvelek valakit.

Pl így vannak nekem eredeti Dream Theater cd-k,dedikált példányok.Amikor pesten volt dedikálás 3 órát álltam sorba,de mind nálam volt és mind alá is van írva! :P

Link to comment
Megosztás:

sokat! én se tankönyvből tanultam meg németül, hanem a star trek-ből a sat1-ből.

Akkor te beszélsz klingonul? :huh:

Emléxel az oviapu című Eddy Murphy filmre?

Volt benne egy kis srác,akinek a beszédjét nem értette senki,amíg rá nem jöttek,hogy a gyerek nem hülye,csak annyi Star Trek-et nézett,hogy klingonul beszél! :lol:

A piros ruhás kis srác,akit Eddy üldöz a képen épp:

119517_1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ebből az időből kevés videóklip maradt fent, és készült egyáltalán, hiszen minden a könyűzenével volt tele......

Számomra ezek voltak a "nagy" zenék, hiszen együtt éltünk vele a mi "kisvárosi" mivoltunkkal együtt.......

A másik nagy kedvenc.Sok régi albuma megvan eredeti CD-n.Amikor feloszlottak, v. inkább kettéváltak és lett egy új Ossian valamint egy Farenheit, egy világ omlott bennem össze..... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ebből az időből kevés videóklip maradt fent, és készült egyáltalán, hiszen minden a könyűzenével volt tele......

Számomra ezek voltak a "nagy" zenék, hiszen együtt éltünk vele a mi "kisvárosi" mivoltunkkal együtt.......

A másik nagy kedvenc.Sok régi albuma megvan eredeti CD-n.Amikor feloszlottak, v. inkább kettéváltak és lett egy új Ossian valamint egy Farenheit, egy világ omlott bennem össze..... :huh:

Nemrégiben a Filmmúzeumon láttam egy műsort a régi nagy zenekarokról. Minden részben egy hazai rock legenda pályáját idézték fel a kezdetektől napjainkig.Egy felsorolás a taljesség igénye nélkül:

P Mobil, LGT, Beatriche, Bikini, Piramis, Hobo, Deák Bill, Edda, Kispál, (na itt kezdten K@öregembernek érezni magamat) PUF, Ossián, Pokolgép, :lol:

Tátott szájjal néztem, kavarogtak bennem az emlékek. Mem merek belegondolni hogy hány éve voltam utoljára a Pecsában,vagy bárhol máshol egy jó koncerten.

Jó látni hogy a forumos társaságban is vannak zeneileg széles látókörű, és az igényes, hangszeres zenére kényes emberek.

Köszönöm nektek ezeket a linkeket, nekem már sajnos eszembe se jutnának. Csak ámulok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.