Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


ivannorbi

Recommended Posts

Azért annyira már nem új a húgom C Corsája, de biztos már akkor elkezdték a mérnökök a "hogy tudunk minél jobban kiszúrni a vevővel" című vetélkedőt.

Az volt a gond, hogy a kocsiszekrénybe kicsit befolyt a víz. Végül is semmit nem találtam azon kívül, hogy a szellőző rész tele volt falevéllel meg kosszal.

Ahhoz, hogy ezt ki lehessen tisztítani, ahhoz majdnem a fél elejét le kellett bontani. Persze ez túlzás, de az akksi kivételéhez le kell venni az ablaktörlőt és a burkolatot. A másik oldalon, hogy hozzá lehessen férni mindenhez, gondoltam kiveszem az ablakmosó tartályt, az egy mozdulat. Ez igaz is, csak előtte ki kellett venni a komplett ablaktörlő mechanikát a motorjával együtt, hogy kiférjen a tartály. Igaz, mindezt két csavar fogta, de akkor is. :D

Mondjuk időben nem tartott sokáig, de ezek után el tudok képzelni más aljasságokat is a tervezőktől.

Ezt biztos, hogy ide akartad írni? :)

Hova helyezzem át?

Link to comment
Megosztás:

ja nincs mit :D

szerintem ezüst vagy fekete közép ! peremet meg én nem políroznám ! úgy sem lesz olyan mint egy gyári . akkor meg egy fekete vagy antracit belsővel szépet mutatna a felni a sötét színű autón :)

A polírozást nem úszom meg, mert pár helyen már megsérült a lakk és aláfolyt a víz.

Olyan, mint mikor a rozsda "elindul". Ilyen helyeken biztos csinálok vele valamit. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy teli jöhetne nekem. A kisebbik verzió.

OK.

A postadíj utánvéttel a kicsi esetében 950, a nagy esetében 1690, ha előre utalok, akkor a nagy 950, a kicsire még rákérdeznek. Bár, én úgyis rendelek a nagyból és a kicsiből is. Ha közösen rendelünk, akkor elosztjuk a postadíjat. Ezen a héten csak egy kicsit és egy nagyot tudnak feladni, de nekem nem sürgős, tudunk várni egy kicsit.

Amúgy foglalkoznak mással is: http://rally-himzes.hupont.hu/

Link to comment
Megosztás:

A polírozást nem úszom meg, mert pár helyen már megsérült a lakk és aláfolyt a víz.

Olyan, mint mikor a rozsda "elindul". Ilyen helyeken biztos csinálok vele valamit. :)

Ha a polírozott peremen megsérül a lakk, és újralakkoztatod, sajnos nem lesz olyan tartós mint az eredeti. Én is szenvedek a bal hátsó kerekemmel, mert újra lett lakkozva, de mindig lejön a lakk. Télen megint lakkoztatom. De most már políroznom is kell majd :D

Ha nem ragaszkodsz a polírozott peremhez sztem szintereztesd le az egészet egy színre. Az ET szám elég necces sztem a te autódra, bár a felni szélessége is fontos szempont.

Link to comment
Megosztás:

Ha a polírozott peremen megsérül a lakk, és újralakkoztatod, sajnos nem lesz olyan tartós mint az eredeti. Én is szenvedek a bal hátsó kerekemmel, mert újra lett lakkozva, de mindig lejön a lakk. Télen megint lakkoztatom. De most már políroznom is kell majd :D

Ha nem ragaszkodsz a polírozott peremhez sztem szintereztesd le az egészet egy színre. Az ET szám elég necces sztem a te autódra, bár a felni szélessége is fontos szempont.

ET 30 al nem lesz gond sztem. ami gond lesz az tényleg a polír ! jó kis szopás a vége . a gyári polír perem nem egy sima lakk !!! különlegesen készül az nem csak úgy rá van pisszentve oszt ennyi ....

bemaró anyagok hőmérséklet kutyafüle stb.... felejtős házilag !!!

Biztos igazatok van, de egy próbát megér, úgy gondolom. Egyrészt nem autózom sokat.

A mostani felnikről is lemarattam a lakkot, kipolíroztam (nem tükrösre, ahhoz nem volt türelmem), és lefújtuk otthon.

Már 4 éve bírja, egy helyen pattant le a lakk, nekiütődött a kerékkulcs. :)

Igaz eljátszottam vele egy hétvégét, de lesz rá idő most is.

Ha mégis lejön a lakkozás, majd dönthetek másképp. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyre szebb a kis ződség :D :D

Köszi. :D :)

Kezdek igazat adni azoknak, akik azt mondják, ha egyszer elkezd az ember valamiféle csinosítást, akkor nincs vége.

Most látszik, hogy a következő lépés lehetne a lökösök színre fújása, és az oldal díszcsíkok levétele. :D

Na, nem álmodozom tovább. :D

Link to comment
Megosztás:

Jól mutatna a felnik. Bár én 15-öset raktam volna fel :)

Évzáróra jó lenne menni, de mi is csak akkor megyünk, ha Babuék jönnek, mert akkor egy autóval elmegyünk. Szerintem is jó buli lesz. A jelentkezők listáját néztétek már. Nem tudom, mantacsalád hogy fog megférni egy fedél alatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.