Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

És van tech2-d? :D

Az nincs, de Op-comom van :D Tech2-t is tudok, de azt csak a gyárban...

:hiya:

Tegnap jól megnéztem mi ez a op-com...hát ezt lehet venni jófogáson :D Youtubon tutorial videó róla minden,hehe :) Lehet be lesz egy szerezve :)

Itthon ne vegyél, 8-13-14 ezerért adják, ebayen meg 4500 ft-ért veszel. :)

Link to comment
Megosztás:

"Tech2 a gyárban? Gotthárd?"

Yepp... :)

"na de ha van op-com-od ,akkor te még akár tudnád is nekem aktiválni itt a közelben :D"

J Astran még nem próbáltam, de elvileg kezeli valameddig...

Próbáljátok ki, engem is érdekelne. ;)

Link to comment
Megosztás:

"Tech2 a gyárban? Gotthárd?"

Yepp... :)

"na de ha van op-com-od ,akkor te még akár tudnád is nekem aktiválni itt a közelben :D"

J Astran még nem próbáltam, de elvileg kezeli valameddig...

Jah hát Tech2-t én is tudnék (ott :) )

Még meglátom, lehet beszerzek egyet...vagy megkérlek téged,ha lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2011-es 2.0 CDTI Astrámba szeretnék Board Compot aktiválni. Be is szereztem hozzá az OPCOM Interface-t de a hozzá kapott program csak 2010-ig kezeli a kocsikat. Sajnos hibakód kiolvasásnál csak a kódot látom például de a hozzá tartozó leírást nem. A kijelzőnél a programozás menüpont nem aktív.

Tehát nem megy a dolog.

Van esetleg valakinek valami frisseb verziója az OPCOM-nak,amit használni tudnék? Vagy esetleg Kecskemét környékén valaki,aki májer ebben a témában?

Probáltam Opel márkaszervívben is elintézni ezt a Board Comp aktiválást de ott azt mondták,hogy ilyet nem lehet.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

Gaben

Link to comment
Megosztás:

Próbáljátok ki, engem is érdekelne. ;)

Adj egy J Astra-t, nekem csak H van :D

Jah hát Tech2-t én is tudnék (ott :) )

Még meglátom, lehet beszerzek egyet...vagy megkérlek téged,ha lehetséges.

Megpróbálhatjuk valamikor ha gondolod. ;)

Hahó! Egy ebay-es linket tudnál adni, hogy honnan érdemes rendelni? Köfi :)

Keresgélj :)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2057872.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xop-co.TRS0&_nkw=op-com&_sacat=0

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2011-es 2.0 CDTI Astrámba szeretnék Board Compot aktiválni. Be is szereztem hozzá az OPCOM Interface-t de a hozzá kapott program csak 2010-ig kezeli a kocsikat. Sajnos hibakód kiolvasásnál csak a kódot látom például de a hozzá tartozó leírást nem. A kijelzőnél a programozás menüpont nem aktív.

Tehát nem megy a dolog.

Van esetleg valakinek valami frisseb verziója az OPCOM-nak,amit használni tudnék? Vagy esetleg Kecskemét környékén valaki,aki májer ebben a témában?

Probáltam Opel márkaszervívben is elintézni ezt a Board Comp aktiválást de ott azt mondták,hogy ilyet nem lehet.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

Gaben

A helyzet az,hogy beszereztem a megfelelő software-t ,amivel sikeresen aktiváltam a Board Computert.

Minden nagyon pipec,egy dolgot leszámítva.

Az átlag fogyasztás mérő allandóan 8L/100Km-t ír. Egyértelmű ,hogy a valós fogyasztásom nem ennyi,viszont nem tudom mit kéne állítanom,hogy jó legyen.

Sajnos a még megtehető távolság visszajelzése se sem mondható optimálisnak,hiszen tele tankkal 2.0 CDTI-nél szerinte kb. 600Km a megtehető távolság,holott a valóságban ez cirka 1000Km.

Találkoztatok már hasonlóval? Valakinek valami ötlet?

Üdv

Gaben

Link to comment
Megosztás:

A helyzet az,hogy beszereztem a megfelelő software-t ,amivel sikeresen aktiváltam a Board Computert.

Minden nagyon pipec,egy dolgot leszámítva.

Az átlag fogyasztás mérő allandóan 8L/100Km-t ír. Egyértelmű ,hogy a valós fogyasztásom nem ennyi,viszont nem tudom mit kéne állítanom,hogy jó legyen.

Sajnos a még megtehető távolság visszajelzése se sem mondható optimálisnak,hiszen tele tankkal 2.0 CDTI-nél szerinte kb. 600Km a megtehető távolság,holott a valóságban ez cirka 1000Km.

Találkoztatok már hasonlóval? Valakinek valami ötlet?

Üdv

Gaben

54l eleg nekem 1000km-re? :O

Nekem az 1.7 CDTi 6l korul eszik... ;)

Link to comment
Megosztás:

54l eleg nekem 1000km-re? :o

Nekem az 1.7 CDTi 6l korul eszik... ;)

Nem tudtam pontosan mennyi fér bele,én 60L-es tankkal számoltam.

Átlag fogyasztást még nem tudom de olyan 6,5L körülre várom. Tehát a körülbelül(mert mint írtam "cirka") 1000Km-es hatótávolság

kalkulációm ezek alapján helytálló is lehetne.

54L-es tankkal persze más a képlet.

Üdv

Gaben

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtam pontosan mennyi fér bele,én 60L-es tankkal számoltam.

Átlag fogyasztást még nem tudom de olyan 6,5L körülre várom. Tehát a körülbelül(mert mint írtam "cirka") 1000Km-es hatótávolság

kalkulációm ezek alapján helytálló is lehetne.

54L-es tankkal persze más a képlet.

Üdv

Gaben

Na,hát akkor teljes a siker! :-)

Most már minden számomra elérhető Board Computer funkció hibátlanul működik.

Ha esetleg Kecskemét vonzáskörzetében segítség kell valakinek hasonló témában,akkor megkeres privátban,egyeztetünk,hoz pár sört amit közösen elfogyasztunk és

időközben beaktiváljuk amit lehet.

Üdv

Gaben

Link to comment
Megosztás:

Na,hát akkor teljes a siker! :-)

Most már minden számomra elérhető Board Computer funkció hibátlanul működik.

Ha esetleg Kecskemét vonzáskörzetében segítség kell valakinek hasonló témában,akkor megkeres privátban,egyeztetünk,hoz pár sört amit közösen elfogyasztunk és

időközben beaktiváljuk amit lehet.

Üdv

Gaben

Hello Gaben!

Gyüjtöm a sörrevalót :)

Szolnoki vagyok,valamikor megkereslek és igénybe venném a felajánlott szolgáltatásodat ;)

Üdv, Cerka

:)

Link to comment
Megosztás:

Gyere csak,legalább lesz alkalom össze mérni az 1.4T-t a 2.0CDTI-vel! :D

Üdv

Gaben

Halihó!

Irtam volna neked üzenetet, de valami oknál fogva nem küldte el :/ Most vagy én nem tudok egy nyamvadt üzit elküldeni, vagy a rendszer babrált ki velem :)

Úgyhogy valahol máshol kellene egyeztetnünk a sörcseréről :)

Cerka75

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.