Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

néha nehéz megmondani mi zörög fejmagasságban, minden zörög benne :icon7:

Aki gyanakszik még a kesztyűtartó zörgésre: nálunk 100%, a polc zörög benne.

Fogyasztás: 1,6 szívó

43000km alapján (februártól-februárig) 6,6 L/100 km

Módosítva : Colin
Link to comment
Megosztás:

néha nehéz megmondani mi zörög fejmagasságban, minden zörög benne :icon7: Aki gyanakszik még a kesztyűtartó zörgésre: nálunk 100%, a polc zörög benne. Fogyasztás: 1,6 szívó 43000km alapján (februártól-februárig) 6,6 L/100 km

Mennyi ideje hajtod? A fogyi téma erősen lábfüggő,milyen körülmények között ennyi?

Link to comment
Megosztás:

néha nehéz megmondani mi zörög fejmagasságban, minden zörög benne :icon7:

Aki gyanakszik még a kesztyűtartó zörgésre: nálunk 100%, a polc zörög benne.

Fogyasztás: 1,6 szívó

43000km alapján (februártól-februárig) 6,6 L/100 km

hát nem tudom, van mikor fel sem tűnik, de van mikor marhára idegesít. és ha olyankor megmozgatom a fejtámla műanyag részét, ami érdekes módon 2-3 milit mozog és akkor utána abbamarad, míg vissza nem mozog a cicergős állapotba :)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi ideje hajtod? A fogyi téma erősen lábfüggő,milyen körülmények között ennyi?

régóta :D 2010-óta

szekszárd-pécs között lett főleg mérve, tempomat az kedvfüggő.

Camaron:

mondanám, hogy szedd szét és rakd össze újra, de inkább ezt egy szervízzel csináltasd a gari miatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Adott egy 1.6 turbó 180le Cosmo 17 colos kerekekkel. Szeretnék venni hozzá a lehető legnagyobb alufelniket (19-20 colosakat) lapos profilú gumikkal. A kérdéseim:

1. Mekkorák lehetnek a kerekek maximum?

2. Milyenek (méretben) lehetnek a gumik?

3. Változik-e a kocsi sebességmérője (kevesebbet vagy többet mutat-e az óra?) Kell-e a komputeren állíttatni (lehet-e egyáltalán), hogy a valós értéket mutassa?

4. A guminyomás ellenörző rendszer szelepeit simán át lehet szerelni az újakra?

5. Milyen felniket, illetve gumikat tudnátok ajánlani?

6. Változik a fogyasztás szerintetek? Ha igen, akkor többet vagy kevesebbet fog fogyasztani?

Nagyon köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

1. A gyár 20" , a gyári tuning cégek 22"-ig mennek el.

(irmscher katalogus: http://www.irmscher.de/katalog/ )

2. Ez kb mindegy, csak legyen használható sztem.

3. Változni fog, kevesebbet fog mutatni. Lehet állítatni, gondolom én valami készülékkel kell, ami (márka) szervízben elérhető

4. Ez felni függő sztem.

5. Elsősorban gyári tuning cégeket ajánlok: Irmscher, steinmetz, rieger

Utána ajánlom az olyan felniket, akik "rendelésre" gyártják a felniközepét. (pl rotiform)

Hogy miért is? Mert 5x115 -ös lukosztás kell.

Ha felmegy mozgokupos csavarral az 5x112, akkor kicsit nagyobb a választék. (vw csoport)

6. A fogyasztás növekedni fog valamennyit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Adott egy 1.6 turbó 180le Cosmo 17 colos kerekekkel. Szeretnék venni hozzá a lehető legnagyobb alufelniket (19-20 colosakat) lapos profilú gumikkal. A kérdéseim:

1. Mekkorák lehetnek a kerekek maximum?

2. Milyenek (méretben) lehetnek a gumik?

3. Változik-e a kocsi sebességmérője (kevesebbet vagy többet mutat-e az óra?) Kell-e a komputeren állíttatni (lehet-e egyáltalán), hogy a valós értéket mutassa?

4. A guminyomás ellenörző rendszer szelepeit simán át lehet szerelni az újakra?

5. Milyen felniket, illetve gumikat tudnátok ajánlani?

6. Változik a fogyasztás szerintetek? Ha igen, akkor többet vagy kevesebbet fog fogyasztani?

Nagyon köszi a válaszokat!

1. 20as a legnagyobb amit eddig alá tettek, de erről volt pl. német vélemény, hogy az már nagyon ráz, üt stb és nem hazai utakra való sztem. én 18-19-nél feljebb nem mennék.

2. a méretet egy kalkulátorban meg tudod adni és kiszámolja neked milyen gumi kell.

3. a 2. ponttól függ

5. nem kell csináltatni felnit, mert vannak már. pl FSW, Brock, RC Design, Oxigin

http://www.alufelnia...coll/5x115.html

Link to comment
Megosztás:

Hali.

1. A gyár 20" , a gyári tuning cégek 22"-ig mennek el.

(irmscher katalogus: http://www.irmscher.de/katalog/ )

2. Ez kb mindegy, csak legyen használható sztem.

3. Változni fog, kevesebbet fog mutatni. Lehet állítatni, gondolom én valami készülékkel kell, ami (márka) szervízben elérhető

4. Ez felni függő sztem.

5. Elsősorban gyári tuning cégeket ajánlok: Irmscher, steinmetz, rieger

Utána ajánlom az olyan felniket, akik "rendelésre" gyártják a felniközepét. (pl rotiform)

Hogy miért is? Mert 5x115 -ös lukosztás kell.

Ha felmegy mozgokupos csavarral az 5x112, akkor kicsit nagyobb a választék. (vw csoport)

6. A fogyasztás növekedni fog valamennyit.

Köszi a kimerítő válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1. 20as a legnagyobb amit eddig alá tettek, de erről volt pl. német vélemény, hogy az már nagyon ráz, üt stb és nem hazai utakra való sztem. én 18-19-nél feljebb nem mennék.

2. a méretet egy kalkulátorban meg tudod adni és kiszámolja neked milyen gumi kell. http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolgaltatas/valtomeret/

3. a 2. ponttól függ

5. nem kell csináltatni felnit, mert vannak már. pl FSW, Brock, RC Design, Oxigin

http://www.alufelnia...coll/5x115.html

Azt lenne jó még tudni, hogy mit is jelentenek a gumi számai... Már bocs, de nagyon hülye vagyok hozzá :). Szóval az enyém 225x50x17. Azt tudom, hogy a 225 az a szélessége és a 17, az az átlója. Mi az 50? Az a magassága a guminak? Tehát ha lapos profilút akarok, akkor nekem ennél kisebb számú kell?

Link to comment
Megosztás:

Persze gyártanak már ilyen felniket, csak én pl inkább a megbizhatóbb márkák közül választanék felnit magamnak.

Nem akarok senkit megbántani, de az ilyen rc design felnik....hát :icon11:

Osztokör 5x115:

Chevrolet Captiva, Cruze, Orlando

Opel Antara ( van 5x110 is, figyelni kell)

Chrysler 300 C,

Dodge Charger,

És árulnak olyan felniket is, főleg amerika-felé, amik 5x115/120-as osztokörrel rendelkeznek. Ezek inkább 20"-tól felfelé vannak és követik az "amerikai-rendet" (krómos, csili-vili).

Ez pl. Steinmetz 19"-os.

IMG_2538.jpg

Ez is 20"-os, csak porig ültetve: :wub:

IMG_0568_150956.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azt lenne jó még tudni, hogy mit is jelentenek a gumi számai... Már bocs, de nagyon hülye vagyok hozzá :). Szóval az enyém 225x50x17. Azt tudom, hogy a 225 az a szélessége és a 17, az az átlója. Mi az 50? Az a magassága a guminak? Tehát ha lapos profilút akarok, akkor nekem ennél kisebb számú kell?

225: az abroncs szélessége mm-ben

50: a gumi szélességének és oldalfal-magasságának aránya %-ban

R17: a felni átmérője col-ban ( 1 col = 25,4 mm) R:radiál

Kell hozzá a felni szélessége is, mert előfordulhat olyan, hogy pl 195/40 r16 gumit akarnál felrakni egy 8col széles felnire......10-ből 7 gumis elküld. "Robbantani" kell a gumit a felnire és az ÉN VÉLEMÉNYEM: hogy ez nem tartos, és nem autózható ki normálisan. Itt egy oldal, itt nézelődj, vannak igen beteg méretek és megoldások de most ez a trendi:

Itt nézelődj: http://www.tyrestretch.com/

Opelra ET40 - ET 50 körüli felniket érdemes nézni, asszem a gyári az ET47. Magyarul az ennél kisebb ET-s, az kilóg a nagyobb az "belóg" (ív alatt marad).

Legegyszerűbb módszer: ebay.de és ott beirod a keresőbe a fennt említett márkák valamelyikét. (pl opel astra j felgen)

Link to comment
Megosztás:

Persze gyártanak már ilyen felniket, csak én pl inkább a megbizhatóbb márkák közül választanék felnit magamnak.

Nem akarok senkit megbántani, de az ilyen rc design felnik....hát :icon11:

Hát nem tudom neked milyen élményeid vannak a felnikkel kapcsolatban, de amiket pl írtam Brock/RC design (egy cég), FSW ezek mind prémium márkák, legtöbbjük német. Nem holmi olasz szarok, mint az alessio és társai. Ajánlom figyelmedbe http://www.alufelnia...-rc-design.html

Egy felnis fórumról:

Mit takar az “RC Design” márkanév? Ezek replika fenik?

A Replika felni gyári felnik (Audi, BMW, Mercedes, VW), stb… másolatát jelenti. A Brock és az RC, ami egy cég, egy márka, egy brand, nem ilyen gyártó. Német felnigyártó, elég régi és kitűnő minőségű. Azt nem értem, ezt miért nem mondta el a “kolléga”.

A felnigyár honlapja: http://www.rcdesign.de/

A felnikre három év gyártói garanciát adunk

Link to comment
Megosztás:

Azt lenne jó még tudni, hogy mit is jelentenek a gumi számai... Már bocs, de nagyon hülye vagyok hozzá :). Szóval az enyém 225x50x17. Azt tudom, hogy a 225 az a szélessége és a 17, az az átlója. Mi az 50? Az a magassága a guminak? Tehát ha lapos profilút akarok, akkor nekem ennél kisebb számú kell?

A legtöbb helyen 19 collosat találtam használtan.

Colin által említett Steinmetz ST10 használtan gumival 1830EUR. Az a felni 8,5-es és ahhoz már 235/35ös gumi van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.