Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

Sziasztok!

Tud valaki segíteni Opel Campo (Isuzu PickUP) 3,1Td 1999-es évjáratú autóhoz service manuált keresni.

A jobb féltengelyen a kerék felőli gumiharangot kellenecserélnem mert szétszakadt.

Sajnos nem tudom, hogy mennyire kell szétszednem a futóművet, hogy ki tudjam húzni a féltengelyt.

Megköszönném a segítséget.

Nekem 93-as van, de gyanítom nem sok eltérés lehet közte. Nagyjából:Kerék le, alsó vagy felső gömbcsuklót ki kell ütni a helyéről, kormány gombfejet is, a féltengelyt ki kell szabadítani, a kapcsolóház fedelét le kell szedni, 6 db 8-as csavar fogja, és látni fogod a féltengely végét, meg egy torx fejű csavart, azt kicsavarod, és ki lehet húzni a féltengelyt, onnantól meg csak le kell bányászni a régi féltengely gumit, fel az újat, és vissza az egész... remélem érthetően fejeztem ki magam :) nem olyan bonyolult művelet, maximum a gömbfejek jönnek meg nehezen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 93-as van, de gyanítom nem sok eltérés lehet közte. Nagyjából:Kerék le, alsó vagy felső gömbcsuklót ki kell ütni a helyéről, kormány gombfejet is, a féltengelyt ki kell szabadítani, a kapcsolóház fedelét le kell szedni, 6 db 8-as csavar fogja, és látni fogod a féltengely végét, meg egy torx fejű csavart, azt kicsavarod, és ki lehet húzni a féltengelyt, onnantól meg csak le kell bányászni a régi féltengely gumit, fel az újat, és vissza az egész... remélem érthetően fejeztem ki magam :) nem olyan bonyolult művelet, maximum a gömbfejek jönnek meg nehezen.

Köszönöm a segítséget.

Még azt nem értettem pontosan, hogy te kihúzod a féltengelyt a váltóból is vagy csak a kerékagyból.

Ha mindkét helyről kihúzod, akkor a váltóból nem folyik ki az olaj.

Hogyan szeded szét a csuklót az új gumi felhúzásához? Csak szét kell húzni vagy van valami biztosítógyűrű is?

Esetleg valami írásos anyagod nincs a kocsi javításáról. Mindeféle segédlet érdekelne más javításokhoz is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget.

Még azt nem értettem pontosan, hogy te kihúzod a féltengelyt a váltóból is vagy csak a kerékagyból.

Ha mindkét helyről kihúzod, akkor a váltóból nem folyik ki az olaj.

Hogyan szeded szét a csuklót az új gumi felhúzásához? Csak szét kell húzni vagy van valami biztosítógyűrű is?

Esetleg valami írásos anyagod nincs a kocsi javításáról. Mindeféle segédlet érdekelne más javításokhoz is.

ÓÓóóó ezt el is felejtettem, a váltóból, illetve az első difiből nem kell kihúzni, akkor nem folyik el az olaj, a külső csuklót meg úgy lehet leszedni, hogy jól le kell takarítani a zsírtól a difi felől, és van rajta egy zéger jellegű szorító gyűrű, egy drót karika, vékony lapos felű csavarhúzóval lehet kipiszkálni, aztán lehet ütni lefelé a csuklót, nekem nem adta meg magát olyan könnyen... Nekem sajnos semmilyen írásos anyagom nincs az autóról :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az után érdeklődnék, hogy 1999-es évjáratú 3.1TD Opel Campo (Isuzu Pickup) vezérműszíj cseréjénél, a három szíjtárcsa (főtengely, vezérműtengely, adagoló) pozícióját, hogyan kell beállítani?

Van rajtuk jel, hogy hova kell állítani a blokkhoz képest, vagy valamivel le kell blokkolni őket adott pozícióban?

Kell hozzá esetleg valami speciális blokkoló szerszám?

Egyelőre nem volt időm levenni a vezárműszíj burkolatot, mert előbb ehhez le kell szerelni a ventilátort és a generátor és klíma szíjakat is.

Köszi a segítésget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene:

A Campomnál a jobb első keréken a manuális féltengelyzár csörög,ha bekapcsolom belülről és kint is összevan...

Ha kikapcsolom és csak kint van bekapcsolva vagy valamelyik irányba kanyarodok,akkor elhallgat.

A féltengely nem lóg,a f.zár sem kopott-új,még be is zsíroztam egy kicsit,de nem ért neki semmit.

Mitől lehet ez?

Esetleg nincs valakinek egy szerelési könyve hozzá valamilyen digitális módon?

Köszönöm

Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene:

A Campomnál a jobb első keréken a manuális féltengelyzár csörög,ha bekapcsolom belülről és kint is összevan...

Ha kikapcsolom és csak kint van bekapcsolva vagy valamelyik irányba kanyarodok,akkor elhallgat.

A féltengely nem lóg,a f.zár sem kopott-új,még be is zsíroztam egy kicsit,de nem ért neki semmit.

Mitől lehet ez?

Esetleg nincs valakinek egy szerelési könyve hozzá valamilyen digitális módon?

Köszönöm

Attila

Szia! Nekem automata kapcsolóm van, az is szokott ilyen dolgokkal szivatni, a manuális működését nem ismerem, de arra rájöttem, ha a jobb oldal nem akar működni, akkor a bal oldali a rossz. A múltkor fordítva tettem be a kerékcsapágy biztosítóját, és a 3 kis csavar feje nem süllyedt bele, kitartotta a kapcsolót, és máris nem működött, ilyen dolgokat keress, jaa és a kerék csapágy ne lógjon, azt is nézd meg!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A gépemben manuális féltengelykapcsolók vannak.Mindegy hogy Loock vagy Free állásba kapcsolom őket,nem oldanak ki (ha megrúgatom hátramenetben,akkor sem).Kérdésem,hogy lehet-e őket javítani,vagy cserélni kell? Másik kérdésem,hogy az első féltengelyeket fel lehet-e újítani,vagy az is csere?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek! Először is hibamentes, boldog újévet mindenkinek! Másodszor pedig, ha gyújtáson elsőbe rakom a váltót, akkor világít a tolató lámpa, széthúztam a tolatógombának a vezetékeit, akkor is világít elsőbe, csak lükvercbe nem, és nem találom a hibát, a váltókar körül nincs semmi vezeték, és sehol nem találok kidörzsölődést... Tipp?

Link to comment
Megosztás:

1999-es 3.1TD Opel Campo 4x4 autóm alól csilingelő, kerregő hang jön.

Alámásztam és arra gyanakszom, hogy vagy a hátsó hajtás kardántengelyén lévő kardánkeresztek valamelyike, vagy a függesztő csapágy zörög néha.

A hátsó kardán több részből áll több kerszttel.

Tud valaki segíteni, hogy ezek milyen méretűek (egyformák)?

A mérésem nem felel meg a webáruházakban szerepeltetett méretekkel.

Előre is köszönöm.

Ui: Van arra valami magyarázat, hogy több 10km-en keresztül is csend van és egyszer csak előjön a hang a kardán felöl, majd később újra elhallgat?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hali Mindenkinek!

Tanyát építek és járgányt keresek. Eddig a régebbi szívó dízel négy ajtós campo tűnt a leg szimpatikusabb típusnak. Főleg a platóméret hátsó ülés és fogyasztás adatok miatt. érdekelne viszont hogy a valóságban milyen a 4x4-es változat fogyasztása. És legfőképp tud-e valaki eladót 500-600 ezer forint körül. Nem gond ha javítgatni kell, csak az épíkezést még ki kellene bírnia, utána rendbe szedném.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Tanyát építek és járgányt keresek. Eddig a régebbi szívó dízel négy ajtós campo tűnt a leg szimpatikusabb típusnak. Főleg a platóméret hátsó ülés és fogyasztás adatok miatt. érdekelne viszont hogy a valóságban milyen a 4x4-es változat fogyasztása. És legfőképp tud-e valaki eladót 500-600 ezer forint körül. Nem gond ha javítgatni kell, csak az épíkezést még ki kellene bírnia, utána rendbe szedném.

Előre is köszi.

Én csak ajánlani tudom, én napi 80km-t járok aszfalton, és kb 60-at terepen, ha nem túl nagy a sár és a hó, akkor 7 liter a fogyasztás, ha meg van rakva, és nagyon vallatni kell, akkor 10 liter, de átlagosan ez a 7 liter a jellemző, száraz nyári napokon 7 alá is lehet vinni. Nagyon megbízható, ugyanakkor a valamikori igénytelenségét egy idő után meg kell fizetni. Főleg korrózió ügyileg érzékeny, a plató és az alváz ami nagyon érzékeny, de a kasznin is akadt nekem tennivaló. Ami még érzékeny, az az első hajtás, azt ki kell tapasztalni. Nekem '93-as 2.5D 4x4 van, a 4 ajtós, Hivatásos Vadász vagyok, ezzel dolgozom, rendbe kellett tennem, mert szegény elég vihar verte állapotban volt, igaz 400 e-ért sikerült hozzájutni, de mára már elválaszthatatlan társak lettünk :)

Link to comment
Megosztás:

Én csak ajánlani tudom, én napi 80km-t járok aszfalton, és kb 60-at terepen, ha nem túl nagy a sár és a hó, akkor 7 liter a fogyasztás, ha meg van rakva, és nagyon vallatni kell, akkor 10 liter, de átlagosan ez a 7 liter a jellemző, száraz nyári napokon 7 alá is lehet vinni. Nagyon megbízható, ugyanakkor a valamikori igénytelenségét egy idő után meg kell fizetni. Főleg korrózió ügyileg érzékeny, a plató és az alváz ami nagyon érzékeny, de a kasznin is akadt nekem tennivaló. Ami még érzékeny, az az első hajtás, azt ki kell tapasztalni. Nekem '93-as 2.5D 4x4 van, a 4 ajtós, Hivatásos Vadász vagyok, ezzel dolgozom, rendbe kellett tennem, mert szegény elég vihar verte állapotban volt, igaz 400 e-ért sikerült hozzájutni, de mára már elválaszthatatlan társak lettünk :)

Köszi!

A hátsó kerekesről olvastam, hogy 7 alatt eljár. Örülök ha a 4x4 -sem marad el tőle sokkal. Már csak fel kellene hajtani egyet. Felteszem a turbós valamivel többet iszik, bár nekem eleve az egyszerűsége miatt tetszene a szívó. Szóval ha valaki tud egy eladó régebbi CAMPO 2.5 D Crew-Cab 4x4 -ről nehabozzon írni :-)

Link to comment
Megosztás:

Én csak ajánlani tudom, én napi 80km-t járok aszfalton, és kb 60-at terepen, ha nem túl nagy a sár és a hó, akkor 7 liter a fogyasztás, ha meg van rakva, és nagyon vallatni kell, akkor 10 liter, de átlagosan ez a 7 liter a jellemző, száraz nyári napokon 7 alá is lehet vinni. Nagyon megbízható, ugyanakkor a valamikori igénytelenségét egy idő után meg kell fizetni. Főleg korrózió ügyileg érzékeny, a plató és az alváz ami nagyon érzékeny, de a kasznin is akadt nekem tennivaló. Ami még érzékeny, az az első hajtás, azt ki kell tapasztalni. Nekem '93-as 2.5D 4x4 van, a 4 ajtós, Hivatásos Vadász vagyok, ezzel dolgozom, rendbe kellett tennem, mert szegény elég vihar verte állapotban volt, igaz 400 e-ért sikerült hozzájutni, de mára már elválaszthatatlan társak lettünk :)

Napi 80 aszfalt és 60 terep ? milyen gumid van és merre vagy hivatásos vadász ?

Link to comment
Megosztás:

Napi 80 aszfalt és 60 terep ? milyen gumid van és merre vagy hivatásos vadász ?

Oda-vissza 80 :) Tatárszentgyörgyön vagyok hivatásos vadász, elől viszonylag országúti Roadstone,hátul pedig a Michelinnek a nagy dió mintás 4x4 gumija. szerencsére elég homokos a terület, így nem kellenek nagy tappancsok,

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A hátsó kerekesről olvastam, hogy 7 alatt eljár. Örülök ha a 4x4 -sem marad el tőle sokkal. Már csak fel kellene hajtani egyet. Felteszem a turbós valamivel többet iszik, bár nekem eleve az egyszerűsége miatt tetszene a szívó. Szóval ha valaki tud egy eladó régebbi CAMPO 2.5 D Crew-Cab 4x4 -ről nehabozzon írni :-)

A trükk a féltengelykapcsolókban rejlik! Ha nem kapcsolsz összkerékbe, akkor a féltengelyek is állnak elöl, így ugyan az, mint egy normál 4x2. Egy kollégámnak 2.5 TD-je van (4JA1T) 2001-es gyártmányú, ingázik a magaslese és az otthona között, olyan 15km egy irányba, ő is azt mondja, hogy általában 7 liter alatt van a fogyasztása, viszont én mentem vele, de nem igazán tűnt fel, hogy jobban menne, mint az én szívóm. vagy az enyém túl jó, vagy az nem adja le azt a ló mennyiséget amit beleírtak a forgalmiba... igaz utánam fekete füstfal marad, azt pedig nem tudtam megfüstöltetni... => nem kap annyi anyagot

Link to comment
Megosztás:

Oda-vissza 80 :) Tatárszentgyörgyön vagyok hivatásos vadász, elől viszonylag országúti Roadstone,hátul pedig a Michelinnek a nagy dió mintás 4x4 gumija. szerencsére elég homokos a terület, így nem kellenek nagy tappancsok,

most azért csak nagy a víz ott is :) itt Ócsán van dagonya rendesen :D

Link to comment
Megosztás:

most azért csak nagy a víz ott is :) itt Ócsán van dagonya rendesen :D

Csak a Dabas felőli területrészen van igazi dagonya, a többi homokdomb, az meg vizesen olyan, mint az aszfalt :) viszont ha száraz, akkor elnyel :D Szalkszentmártonban lakom, itt azért könnyen el lehet rakni a sárba a gépet ha felázik :D De hála az égnek még nem kellett húzgálni...

Link to comment
Megosztás:

Csak a Dabas felőli területrészen van igazi dagonya, a többi homokdomb, az meg vizesen olyan, mint az aszfalt :) viszont ha száraz, akkor elnyel :D Szalkszentmártonban lakom, itt azért könnyen el lehet rakni a sárba a gépet ha felázik :D De hála az égnek még nem kellett húzgálni...

Egy időben sokat dolgoztam arra, nem elakadás veszélyes hely. Se a Defender se a B2500 nem akadt el (csak az astra :D). Észak-szabolcs megyébe utáltunk járni ott vacakok az utak és marasztaló a sár :-)

Link to comment
Megosztás:

Segítség!

Célegyenesbe ér lassan az autóvásárlás, két példány jönne eddig szóba:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/campo/opel_campo_2.5_td_crew-cab_4x2-6621381

http://www.hasznaltauto.hu/kishaszonjarmu/opel/campo/opel_campo_2.5_td_crew-cab_4x2-6633310

Első ránézésre van valakinek véleménye róluk, vagy ötlete mire figyeljek, ha megnézem őket (holnap)

A következő szempontok nagyjából fontossági sorrendben szerepelnek:

olcsóbb: narancs

platódoboz: kék

szívó dízel: narancs

hátsókerekes: mindkettő

nagy kerék: mindkettő

szervókormány: kék

horpadásmentes: kék

vonóhorog: kék

galytörő rács elöl : mindkettő

Előre is köszi annak aki hozzászól.

Link to comment
Megosztás:

Segítség!

Célegyenesbe ér lassan az autóvásárlás, két példány jönne eddig szóba:

http://www.hasznalta...cab_4x2-6621381

http://www.hasznalta...cab_4x2-6633310

Első ránézésre van valakinek véleménye róluk, vagy ötlete mire figyeljek, ha megnézem őket (holnap)

A következő szempontok nagyjából fontossági sorrendben szerepelnek:

olcsóbb: narancs

platódoboz: kék

szívó dízel: narancs

hátsókerekes: mindkettő

nagy kerék: mindkettő

szervókormány: kék

horpadásmentes: kék

vonóhorog: kék

galytörő rács elöl : mindkettő

Előre is köszi annak aki hozzászól.

Szia!

A sárga autót megnéztem.

Szerintem az egész autó fújva volt, mert sehol sincsenek rajta a feliratok. Ezért mindenképp nézd meg, hogy hol mennyi gitt van.

Az alváz szeret ezeknél rohadni, ha nincs tisztán tartva.

Ha csak arra kell, hogy építkezésen fuvarozz vele és utána eladod, akkor jónak tűnik.

Hosszú távon nem tudom milyen lehet, mert már elég öreg.

A kéket nem tudtam megnézni, mert már nincs fent a hirdetés.

Az autót csak aszfalton fogod használni?

Személyes tapasztalatom szerint a hátsó kerék hajtással (főleg üres platóval) már a legkisebb sárban is meghal, mert könnyű nagyon a hátulja.

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A sárga autót megnéztem.

Szerintem az egész autó fújva volt, mert sehol sincsenek rajta a feliratok. Ezért mindenképp nézd meg, hogy hol mennyi gitt van.

Az alváz szeret ezeknél rohadni, ha nincs tisztán tartva.

Ha csak arra kell, hogy építkezésen fuvarozz vele és utána eladod, akkor jónak tűnik.

Hosszú távon nem tudom milyen lehet, mert már elég öreg.

A kéket nem tudtam megnézni, mert már nincs fent a hirdetés.

Az autót csak aszfalton fogod használni?

Személyes tapasztalatom szerint a hátsó kerék hajtással (főleg üres platóval) már a legkisebb sárban is meghal, mert könnyű nagyon a hátulja.

Remélem tudtam segíteni.

Köszi!

Én hosszabb időre venném és földúton is kellene közlekednie, meg hosszútávra is. Szeretnék is 4x4-et, de abból nincs értelmes (áron).

Nekem a sárga gazdája említette, hogy egy éve az egész újra lett fújva. Ha ez azt jelentené, hogy a kezdődő rozsdásodást meg is szüntették, akkor nem is lenne baj.

A kék hirdetése hol fent van hol eltűnik, de ilyen:

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/6633310.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/6633310_1.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/6633310_3.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/6633310_4.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/6633310_5.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/6633310_6.jpg

plusz egy rács az elején.

B.

Link to comment
Megosztás:

Ja és ez lehetne a (utolsó) vészmegoldás.

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/IMG20130221_001.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/IMG20130221_002.jpg

http://szalmaepitok.hu/images/stories/ideiglenes/IMG20130221_003.jpg

Elméletileg a hajtását nemrég cserélték egy ugyanilyen korú donorból, kézi féltengelyzár, szervókormány, egy nem rávaló doboz, rozsda és horpadás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.