Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Segítsetek!

Ma délelőtt írtam, hgoy nem indul a kocsi és én is azt hittem hogy az önindító, DE NEM AZ!

A gyújtáskapcsoló ment tönkre!

Munka után hazaérve próbáltam még indítani, de nem hogy nem indult, de később már a kulcs kivételével a gyújtás is rajta maradt. Itt már tudtam, hogy a gyújtáskapcsoló a hibás. A UNIX-nál azt mondták, hogy ilyenkor 90%-ban a betét megy tönkre. Hát vettem egy ilyet, aztán amikor szétszedtem láttam, hgoy a gyújtáskapcsoló házban lévő öntöttvas-szerű tengely tört el (vagy a szétszerelésnél törtem el) Mellesleg a megvásárolt betét (FEBI, 1780Ft) sem jó. Betétet most már tuti kell vennem, mert az eredeti széthullott. De ami jobban zavar: hogy a "tengely" külön is megvásárolható-e vagy az egész házzal együtt lehet csak megvenni.

Tud valaki segíteni abban, hogy mit kell akkor most végül is vennem és kb. mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek!

Ma délelőtt írtam, hgoy nem indul a kocsi és én is azt hittem hogy az önindító, DE NEM AZ!

A gyújtáskapcsoló ment tönkre!

Munka után hazaérve próbáltam még indítani, de nem hogy nem indult, de később már a kulcs kivételével a gyújtás is rajta maradt. Itt már tudtam, hogy a gyújtáskapcsoló a hibás. A UNIX-nál azt mondták, hogy ilyenkor 90%-ban a betét megy tönkre. Hát vettem egy ilyet, aztán amikor szétszedtem láttam, hgoy a gyújtáskapcsoló házban lévő öntöttvas-szerű tengely tört el (vagy a szétszerelésnél törtem el) Mellesleg a megvásárolt betét (FEBI, 1780Ft) sem jó. Betétet most már tuti kell vennem, mert az eredeti széthullott. De ami jobban zavar: hogy a "tengely" külön is megvásárolható-e vagy az egész házzal együtt lehet csak megvenni.

Tud valaki segíteni abban, hogy mit kell akkor most végül is vennem és kb. mennyibe kerül?

Sztem zárhengert kell cserélned.

Link to comment
Megosztás:

Zárhenger???? Így kell keresnem és kérnem? Akkor új kulcs is kell? Házilag szerelhető vagy bízzam inkább szakemberre?

hátőőő asszem lehet kulcshoz is kérni zárhengert, de az drága lesz...

amúgy meg adnak hozzá kulcsot, az ajtó külön kulcson...

nem egy jó megoldás :)

Link to comment
Megosztás:

hátőőő asszem lehet kulcshoz is kérni zárhengert, de az drága lesz...

amúgy meg adnak hozzá kulcsot, az ajtó külön kulcson...

nem egy jó megoldás :D

Épp valamelyik nap mondtam hogy nekem is így van. Külön kulcs indít, külön kulcs nyit. :) Néha előfordul hogy a zárba bele akarom dugni az indítót de nem sikerül sosem.. :)

Link to comment
Megosztás:

hát ez az ami ciki :)

Eleinte megszokásból mindíg az ajtókulcsal akartam indítani...Főleg ha siettem.Szidtam is rendesen. Az a kulcsHALMAZ ami van...van amikor idegesít. dehát nah. Ez van. Amúgy van ilyen nagyon pici kulcs is rajta...majd vmikor lefotózom és megmutatom. Ilyen...rendes kulcs forma meg minden csak pici. És fogalmam sincs mire való. Még németből jött az is. :)

Link to comment
Megosztás:

hátőőő asszem lehet kulcshoz is kérni zárhengert, de az drága lesz...

amúgy meg adnak hozzá kulcsot, az ajtó külön kulcson...

nem egy jó megoldás :)

és komplett zár (használtan) mennyi?

lehet az se sokkal több, és akkor marad 1 kulcs minden zárhoz (ha szerencséd van kapsz tartalékot is, már úgy is láttam hirdetésben valahol) :)

Link to comment
Megosztás:

hátőőő asszem lehet kulcshoz is kérni zárhengert, de az drága lesz...

amúgy meg adnak hozzá kulcsot, az ajtó külön kulcson...

nem egy jó megoldás :)

Szétnéztem Unix-nál és Bárdinál Ugyanannyiba kerül forintra mindkét helyen.

Itt ha a szűrésnél SWAG/FEBI-re váltunk, akkor lehet látni 02748 cikkszámmal, hogy 3853 Ft és nem írnak hozzá kulcsot, viszont a képen van. Na most akkor mi a helyzet? Mert a 18167-es cikkszámú zárnál említik a kulcsot és az drágább is. De ha előzőnél nincs kulcs akkor bármilyen kulccsal indítható?

Link to comment
Megosztás:

Szép estéket :) (de utálok ilyenkor hazaérni :) )

Reggel beülök a drágába, izzítás, (rendes gyerek vagyok nem szadizom, hagyom 15-20 másodpercet lámpakialvás után) és közben nézelődök. Erre ez szúrja ki a szemem:

Azthittem kihullik a hajam... :D :lol:

Vedd le , igazítsd meg és erősen húzd vissza a tükröt, aztán ablak szigetelés megnézés....stb.

Link to comment
Megosztás:

Eleinte megszokásból mindíg az ajtókulcsal akartam indítani...Főleg ha siettem.Szidtam is rendesen. Az a kulcsHALMAZ ami van...van amikor idegesít. dehát nah. Ez van. Amúgy van ilyen nagyon pici kulcs is rajta...majd vmikor lefotózom és megmutatom. Ilyen...rendes kulcs forma meg minden csak pici. És fogalmam sincs mire való. Még németből jött az is. :)

az az antennakihúzója

ha letolod tövig, akkor bele lehet tenni, és ki lehet vele feszíteni

Link to comment
Megosztás:

Muti már betolós antennás caravant :) :lol: hova megy be? a nagyi húslevesébe a csomitartóba? B)

na ja ez igaz :D

ma megkaptam a második oltást...

lázas is vagyok :lol:

kemény

az évekóta tesztelt oltástól lázas vagyok, a 2hónap alatt fejlesztettől meg semmi bajom...

:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.