Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Üdv.

Én pont hétfőn raktam vissza a direct szűrőmet.

tavaly egész nyáron ezt a szűrőt használtam és amint bejött a hideg fagyos idő visszaraktama a gyári szűrődobozt és betétet.

Amúgy szerintem és sokak szerint nincs semmi probléma a direct szűrővel ha rendesen karban tartja a gazdája.Értem itt ezalatt , hogy rendesen kb.5000 km(DE ÉN 3000 -nél , meg amikor rám jön)szoktam kimosni az oldószerrel és utánna olajjal befújom (olajfátyol réteget viszek fel rá)erre az olajrétegre "ülnek" fel a porszemek meg stb...!

Szóval nagy odafigyelést igényel és nincs semmi prob. 8)

Láttam már direct szürőt úgy feltéve , hogy életébe nem volt mosva és olajozva.Úgy össze volt esve , szikkadva mint egy aszaltszilva. :x :shock: :)

Link to comment
Megosztás:

Ha vkinek van olajozó-tisztító szettje és nem kell nekije, akkor botolhatnánk!

NekemK&n van kb. 5000 ft. egy készlet ami tartalmaz olajat és oldószert.Én együtt vettem a szűrővel tavaly nyáron és még mindig van benne kb. 1 tisztitásra való, szóval tartós.

De én miután elfogy nem veszek hanem a trutyi oldás valami könnyebb lemosóbenzinnel (a lényeg , hogy ne egye meg az anyagot) az olajzást meg 2T olaj-jal oldanám meg.

Ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Biztos többen leírták már, de azért meg 1x ideírom:

A direktszűrő qrva jól mutat talin, meg jó a hangja a verdának, ezen felül leginkább ront a teljesítményen! (tapasztalatból mondom) Ugyanis a motortérben található meleg levegő oxigéntartalma nagyságrendekkel a szükséges minimum alatt van.

Szóval a direktszűrőnek csak akkor van értelme, ha körben van zárva, és oda van vezetve kívülről a friss levegő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.