Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ajtókilincs rugó javítás


hening

Recommended Posts

9.4 Ajtókilincs rugó javítás

Ha körbemegyünk az autón feltűnhet, hogy a kilincsek nem egyformán működnek.

Egyik könnyebben jár, mint a másik, illetve némelyik nem húzza magát vissza, mint ahogy annak kellene.

Ennek az oka, hogy a kilincsben lévő rugó eltörött.

A javítás legtöbb esetben ingyenesen javítható. Eddig nem találkoztunk még külön megvehető rugóval, ezért az eredetit kell megjavítani.

A javítás nem áll egyébből, mint egy kombináltfogóval hajtunk neki egy új fület, és azt kell beakasztani, úgy, hogy az a kilincset zárási állapotba tegye. Nekem sikerült nyitási állapotba is feltenni a rugót, úgyhogy van lehetőség.

kilincs_(3).jpgkilincs_(4).jpg

Azonban amíg a rugó javításáig eljutunk, ki kell szedni a kilincset a helyéről.

Az ajtókárpit lebontás egy másik menüpontban le van írva, így most csak a kilincs kiszerelését vesszük át.

Első lépésben a rudazatot kössük le. Ennek módja az, hogy a rúd végén lévő műanyag alját az ajtó belső oldala felé lepattintjuk, ilyenkor a kis műanyag félkörben tud mozogni, ezután a rúd kitolható az ajtó vége felé a lyukból.

kilincs_(1).jpg

Ezután a két csavart vegyük le. Ha ez is megvan, akkor a fém burkolatot mozdítsuk ki a helyéről, hogy hozzáférjünk a kis pöckökhöz, amik a kilincset még a helyén tartja. Ekkor a zár rudazata még okozhat problémát, azt is leakaszthatjuk, ugyan úgy, mint az előző rudazatot, de ez nélkül is megoldható a két kis pöcök kiakasztása.

kilincs.jpgkilincs_(2).jpg

A két pöcköt egyszerre kell kiakasztani, mert ha külön akasztjuk ki hajlamos a visszaakadni. Benyúltam az ajtóba és ujjal kinyomtam a pöcköket egyszerre. Ha kiakadt, akkor már kivehető a kilincs. A rugót meghajtjuk kombináltfogóval, beakasztjuk megfelelő pozícióba, ezután rakhatjuk össze.

szerző: Novyy

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.