Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Első ajtók kéder gumi cseréje


Dj JocEe

Recommended Posts

Első ajtók kéder gumi cseréje:

Sajnos nekem valami oknál fogva "kiharapott a ló egy darabot :lol:

" a bal első ajtó kéder gumijából, és főleg így mikor bejön a hideg, nagyon zavaró és kellemetlen volt hogy dőlt befele a hideg az ajtó egy darabján!Egyébként nemtudom mi lett vele, mert már így vettem az autót hogy a kéder ilyen állapotban volt...

A küszöb burkolatot fogja 4 db csavar elrejtve (3db torx, és egy "csillag fejű").
Az egyik csavar a műszerfal alatt van, egy kis kupak takarja, melyet egy lapos fejű csavarhúzóval ki lehet óvatosan pattintani!


A másik 3 pedig a küszöb burkolat oldalán van:



Ezeket felülről egy kis lapos fejű csavarhúzóval benyúlva le lehet pattintani...Vigyázz ez nem jön ki teljesen, alul egyben tartja egy kis darab a burkolattal!


Ha ezekkel a csavarokkal megvagyunk, akkor a burkolatot nem kell teljesen kivenni, elég csak óvatosan félrehúzni egy kicsit!

Erre azért van szükség, mert a burkolat alatt fut a kéder gumi...Ha ezzel is megvagyunk akkor jöhet a kéder gumi leszedése, ez nem bonyolult, csak végig le kell húzni a lemezről!A tetőkárpitnál nem árt nagyon odafigyelni, és óvatosan lehúzni, mert megsértheti a kárpitot, azt pedig senki sem szeretné!Ha ezzel megvagyunk akkor fel kell tenni az új gumit!Előtte esetleg nem árt megtakaritani egy kicsit a peremet, ha már levettük a gumit!Nekem volt alatta valami ragasztócsík (gondolom valamikor az volt, mostmár egyáltalán nem ragadt), azt nem szedtem le, de nemis ragasztottam semmit, az "új" gumim elég jól felszorult a peremre!


Itt a kéder gumi belseje:

Felrakásnál figyeljünk oda hogy a lemez amire felszorul a gumi, az mindig a képen megjelölt piros csík helyén fusson!A zölddel megjelölt helyen pedig fut mindig a belső burkolat, pl a B oszlop műanyag burkolatának a széle, vagy éppen a tetőkárpit!

Én felrakásnál segítségül vettem egy gumikalapácsot, amivel folyamatosan haladva megütögettem óvatosan a kédert, hogy rendesen felfeküdjön!Főleg a sarkokban kell nagyon odafigyelni hogy rendesen fel legyen téve!


Összerakásnál a küszöb burkolatot visszahúzzuk a helyére, és visszatekerjük a csavarokat, majd visszapattintjuk a "takarókat"!Én még a végén végig ütögettem gumikalapáccsal a biztonság kedvéért :D
Nekem GSi bontásból maradt meg a két első gumi, ami tudjuk hogy hosszabb a Caravan első ajtajának gumijától...ezt én egy oldalcsípő használatával szépen megoldottam, és méretre vágtam :rolleyes:



Már előre is elnézést kérek az esetleges helyesirási hibákért... :lol: Remélem mindenki számára érthetően írtam le

Módosítva : forumadmin
Képek elhelyezése a Képtárban
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.