Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

Nem. A tetőkárpit nem ragasztva van a tető belsejére (szépen is nézne ki... :D ), hanem rá van kasírozva egy kartonpapír szerű valamire, amit meg a kéderek illetve a tetőkárpit szélén az ablakok felett levő műanyagborítás tart, illetve elöl a napellenzők csavarjai (kiszedésnél ezeket mind le is kell szedni, és asszem hátrafelé tudod kihúzni magát a tetőkárpitot).

Ha nedvesség éri (akár a tolótetőnél, akár az antenna talpánál vagy épp mert szétcsúszott a hátsó ablakmosó csöve ami szintén a tetőben van elvezetve), akkor arről a kartonpapír hordozóról szokott leázni a textilréteg, na azt valóban vissza lehetne ragasztani, ha létezne rá megbízható és tartós megoldás, de tényleg mind csak ideig-óráig működik.

Egyszerűbb ha kicseréled az egészet kompletten, csak arra vigyázz hogy meg ne törd az új kárpitot, illetve a fentebb leírtak miatt mindennemű nedvesség a halálos ellensége. Mondjuk nem lesz egyszerű dolgod, mert a tetőablak nélküli tetőkárpit a bontóban ritkább mint a fehér holló (a Calik 95%-a tetőablakos volt), újonnan meg utolsó infóm szerint olyan 70e forint(!) az ára, de azért kitartás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy nagy kérdésem mitől lehet hogy fékezésnél el kezd rezonálni a kormány kerékcsapágy rendben, féktárcsa fél éves, kormánymű nem log.

Valami ötletet vagy hasznos tanács jól jönne.

Előre is köszönöm...

Azért mert a féktárcsa féléves nem azt jelenti, hogy nem lehet az a hibás, sajnos a gyenge minőségű tárcsák pár nagyobb fékezés után deformálódnak. (esetleg még féltengely lehet, de az nem csak fékezésnél jönne ki)

Link to comment
Megosztás:

Azért mert a féktárcsa féléves nem azt jelenti, hogy nem lehet az a hibás, sajnos a gyenge minőségű tárcsák pár nagyobb fékezés után deformálódnak. (esetleg még féltengely lehet, de az nem csak fékezésnél jönne ki)

Féltengely nem hiszem mert amúgy 160-180 között sincs semmi gondja nincs rezonancia se semmi probléma. Még a féknyereg szileteken gondolkoztam. de nem tudom mert maga a nyereg nem log.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Hepivel, az ilyesmit szinte mindig a forgó rugózatlan tömegek kiegyensúlyozatlansága okozza (kerék, féltengely, féktárcsa).

Ezek közül a féltengely szinte biztosan kizárható, mert azt kigyorsításkor is éreznéd, valószínűbb a gyenge minőségű és a túlmelegedéstől hullámosra vetemedett féktárcsa (hiába nézegeted, szemmel nem fogod látni hogy hullámos, ha igen az már régen rossz), illetve nekem okozott már hasonlót az is hogy elhagytam a tengelycsonk és az alufelni között levő tehermentesítő gyűrűt, emiatt ütött a kerék. :) Furamód ezt is csak fékezéskor érzetem.

Jah, és féknyereg szilent tényleg nincsen. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Hepivel, az ilyesmit szinte mindig a forgó rugózatlan tömegek kiegyensúlyozatlansága okozza (kerék, féltengely, féktárcsa).

Ezek közül a féltengely szinte biztosan kizárható, mert azt kigyorsításkor is éreznéd, valószínűbb a gyenge minőségű és a túlmelegedéstől hullámosra vetemedett féktárcsa (hiába nézegeted, szemmel nem fogod látni hogy hullámos, ha igen az már régen rossz), illetve nekem okozott már hasonlót az is hogy elhagytam a tengelycsonk és az alufelni között levő tehermentesítő gyűrűt, emiatt ütött a kerék. :) Furamód ezt is csak fékezéskor érzetem.

Jah, és féknyereg szilent tényleg nincsen. :D

Értem köszönöm a szegiségeteket utána járok.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. Jártam már jó pár szerelőnél de sajnos senki nem tudta orvosolni a problémát.

92-es C20NE calim van és egy pár évvel ezelött előjött nála, hogy melegben fogja magát és menet közben elkezd fulladni, dadogni és egy idő után leáll.

Cseréltek már rajta labda szondát, alapjárati motort, légtömegmérőt, de semmi javulás. Nyáron csak reggel és este tudom használni. Ősztől tavaszig tökéletesen működik és nincs hőség.

Volt esetleg valakinek ilyen problémája vagy hallottatok esetleg ilyenről?

Remélem tudtok használható ötletet mondani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. Jártam már jó pár szerelőnél de sajnos senki nem tudta orvosolni a problémát.

92-es C20NE calim van és egy pár évvel ezelött előjött nála, hogy melegben fogja magát és menet közben elkezd fulladni, dadogni és egy idő után leáll.

Cseréltek már rajta labda szondát, alapjárati motort, légtömegmérőt, de semmi javulás. Nyáron csak reggel és este tudom használni. Ősztől tavaszig tökéletesen működik és nincs hőség.

Volt esetleg valakinek ilyen problémája vagy hallottatok esetleg ilyenről?

Remélem tudtok használható ötletet mondani.

Egy AC relé cserét próbálj meg illetve nézz rá a tankszellőzőre, hogy működik-e az aktív szénszűrő (jobb első kerékjáratban a dobbetét mögött találod)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
sziasztok!

93as B corsa-ra lehet calibra fékeket tenni? (komplett féket)

(lehetséges motorcsere esetén c20xe és F20as váltó)

üdv.

Már hogyne lehetne. Még a '92-es Corsa A-ra is lehetett. :D

De a komplett féket remélem úgy érted hogy akkor már főfékhengert is cserélsz, nem csak nyerget-tárcsát-betétet. Mert én csak ezt a hármat cseréltem, és ugyan fogni fog rendesen, de istenesen kell hozzá taposni...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.C20Xe 16i, 1991 évjárat a Calibra.Chekkol a hibakód lámpám.Elvittem kiolvasni, és azt mondták, hogy Hall-jeladó probléma.Szereztem egy komplett gyújtáselosztót, és továbbra is csinálja.Hol felvillan, hol elalszik a lámpa, de a kocsi megy és rendes az alapjárat is.Egyébként ez már a harmadik elosztó amit belepróbáltam, de tanácstalan vagyok.Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.C20Xe 16i, 1991 évjárat a Calibra.Chekkol a hibakód lámpám.Elvittem kiolvasni, és azt mondták, hogy Hall-jeladó probléma.Szereztem egy komplett gyújtáselosztót, és továbbra is csinálja.Hol felvillan, hol elalszik a lámpa, de a kocsi megy és rendes az alapjárat is.Egyébként ez már a harmadik elosztó amit belepróbáltam, de tanácstalan vagyok.Előre is köszönöm.

Ahogy Laliiii is írta, előbb villogtasd ki a hibakódot!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy problémám.Van egy 1991-es évjáratú Calibrám.Vmelyik este leálltam vele, központi be, okés.Reggel indulnék, és csak a felőlelem lévő ajtót nyitotta, majd elkezdett riasztani, meg a vészvillogó villogni.Kb 30 X próbáltam a másik kulcsával is bezárni, de csak felőlem nyitotta-zárta, csak gyújtásig engedte indítani már nem.Szóltam öcsikémnek, azt mondta van egy olyan funkció a riasztóban ha lemerül az akksi bevillan a vészvillogó, és nem engedi indítani.Okés, mondom akkor beviszem tölteni feltöltöttem, visszaraktam, ugyanúgy meg a vészvillogó, riaszt a kocsi, és gyújtásnál tovább nem engedi indítani :S Másik akksit is próbáltam, de ugyanaz a szitu.Segítsetek lécci, mert még dolgozni sem tudok járni :S MI lehet a baj?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sztem computer hiba, mert letiltja az autódat a computer. Ennek csak akkor kellene müködnie ha lopnák az autót és a vezetéket összeérintve inditanák és ilyenkor a computer érzékeli és letiltja az autót. Gondolom a riasztó meghülyült, ami jeleket küld a computernek ami letiltja az autót akárhányszor inditanád :/

Egy típp, probáljátok meg belőkni úgy inditható, mert azt nem tudja a computer letiltani hogy ne adjon szikrát a gyertya, csak az őninditót!

Link to comment
Megosztás:

Szep jo estet mindenkinek! Par honapja csatlakoztam en is a Calibrasok diszes tarsasagaba ^_^

Voltak gondok a geppel, de eddig mindent tudtam orvosolni, egeszen eddig...

92-es C20NE tipusu, problemam a kovetkezo lenne: Kb 3 honapja vasaroltam az autot, minden rendbe volt vele,leszamitva egy attfogo motorgeneralt... Hollandiatol par szaz km-re az auto el kezdett fulladni, 1500-as fordulat fole nem lehetett porgetni, autopalya melett fejvakaraszas, hibakeresgeles, vegul a problema az volt, hogy az uzemanyag ellato rendszere levegosodott, ezt legtelenitettukes mentunk tovabb, ezt kb 5x elajatszottuk a kovetkezo benzinkutig (kb 20km), ott teletank es mintha nem tortent volna semmi, szintjelzo valahol a negyede es a fele kozott mutatott, ami valos is volt, mert csak 40 litert tudtunk ratankolni, azota is ugy jarok az autoval, hogy fel tanknal mar irany a kut... Erre valakinek megoldas?

-Benzinszivattyu jo

-Tank nem koszos

-Szurok tisztak

Bazsy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.