Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

Na. Majd ha magatokhoz tértetek a lovacskázásból (már kezdem sejteni miért szoktak általánosítani hogy a Calibrások gyökerek :) ), akkor arra válaszoljatok nekem hogy szembesült-e már valaki fékszervó problémával. Pontosabban fék van, rásegítés csak akkor ha úgy állnak a csillagok. Néha (sajna egyre gyakrabban) fékezés közben felkeményedik a pedál, és ilyenkor furcsa szuszogó hang is hallatszik, amiből arra következtettem hogy a vákuum nem talált utat arra amerre lennie kéne, és ezért másfele távozik. Ötlet? Mi mehetett szét és mit lehet kezdeni vele?

Link to comment
Megosztás:

WTF is devander? :) Nem értek szakzsargonul...

Amúgy köszi a felajánlást, rá is csapnék ha nem állnék ennyire pocsékul anyagilag... B)

@Bagira:

Köszi a jótanácsot, ennél azért konstruktívabb ötleteket vártam :)

ekkora negy ász nem vagyok hogy ezt is tudjam :omg: de lehet igen .

passsz :o

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam hogy olyan tanácsokat adjatok amire magamtól nem jövök rá. Ha például azt mondjátok hogy toljam be a Calibrát az árokba és gyújtsam rá a bozótot, akkor azt mondom: ez igen, ez már valami, erre én nem is gondoltam :) De olyat mondani amit magamtól is tudok... B) :)

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam hogy olyan tanácsokat adjatok amire magamtól nem jövök rá. Ha például azt mondjátok hogy toljam be a Calibrát az árokba és gyújtsam rá a bozótot, akkor azt mondom: ez igen, ez már valami, erre én nem is gondoltam :) De olyat mondani amit magamtól is tudok... B) :)

mond hogy mit tudsz , én meg majd jól kiegészítem amit én tudok ill. sejtek csak :omg:

le kell szedni egy kukkantást megér a dolog ! aztán tovább kell lépni ..

Link to comment
Megosztás:

Na. Majd ha magatokhoz tértetek a lovacskázásból (már kezdem sejteni miért szoktak általánosítani hogy a Calibrások gyökerek :) ), akkor arra válaszoljatok nekem hogy szembesült-e már valaki fékszervó problémával. Pontosabban fék van, rásegítés csak akkor ha úgy állnak a csillagok. Néha (sajna egyre gyakrabban) fékezés közben felkeményedik a pedál, és ilyenkor furcsa szuszogó hang is hallatszik, amiből arra következtettem hogy a vákuum nem talált utat arra amerre lennie kéne, és ezért másfele távozik. Ötlet? Mi mehetett szét és mit lehet kezdeni vele?

Ok, kicsit alaposabban körülnéztem, és meglett a hiba valószínű oka. Szóval a helyzet az, hogy ugye a fékrásegítő a vákuumot a szívósorból kapja egy visszacsapószelepen keresztül, és nálam az történt, hogy a szelepfedélből a szívósorba kerülő enyhén olajos kartergáz bejutott ebbe a visszacsapószelepbe és lerakódott annak a pereme alá, amitől a visszacsapószelep nem tud rendesen zárni, és emiatt elszökik a vákuum. Ideiglenesen megnézem mit tudok kezdeni ezzel a visszacsapószeleppel (márminthogy ki tudom-e pucolni), de asszem nagy az esély rá hogy vennem kell egyet ~1400Ft-ért B) , viszont ettől még nem nyugodtam meg, mert ez csak rövidtávú kezelésnek tűnik, az ideális az volna ha nem jutna olajos kosz(kartergáz) a szívósorba, pedig az utolsó szelepfedéltömítéscserekor (nagyjából két hónapja) a kartergázszűrőt is kimostam-kipucoltam :)

Az hogy ezt hogy fogom elérni, még nem egészen világos számomra, de majd igyekszem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.