Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

Erezhetoen erosebb lett az auto, iszonyat mod kopottak volak a gyuruk, fokepp az olajlehuzok, ezt tudtam is mert zabalta az olajat, 1500km/1liter...

Alkatresz arak eleg keplekenyek, attol fugg hol veszed, van-e valahol ismerosod, kedvezmenyed. Nekem egyik baratom hozta meg az alkatreszeket

Gyurugarnitura 1.tulmeret Mahle lett rendelve, ez nagy volt bele, meregettunk egyet, tipusegyezes volt az Opel Ascona 2.0i-vel,

valami Cofap volt a dobozara irva, 12000, hengerfejtomites 5500, 2 kipufogoszelep ingyen, egyik baratomnak koszonhetoen

termeszetesen uj olaj 5w40-es olajszuro, legszuro, szelepdekni tomites, leomlo tomites...

Gyurukeszletet elore semmikepp ne vasarlod meg, csak miutan kifuzted a dugokat, mert a magasagot is merni kell.

Vezerlesnel szokott lenni jeloles gyarilag, en altalaba feher hibajavitoval szoktam megjelolni. (1-es 3-as dugo fennt)

Ha minden problema mentes es te csinalod 27-35ezer kozott megall, ha szerelo akkor kb 2x ennyi

Hozzaertes es megfelelo szerszamok nelkul, ne allj neki otthon.

Link to comment
Megosztás:

Erezhetoen erosebb lett az auto, iszonyat mod kopottak volak a gyuruk, fokepp az olajlehuzok, ezt tudtam is mert zabalta az olajat, 1500km/1liter...

Alkatresz arak eleg keplekenyek, attol fugg hol veszed, van-e valahol ismerosod, kedvezmenyed. Nekem egyik baratom hozta meg az alkatreszeket

Gyurugarnitura 1.tulmeret Mahle lett rendelve, ez nagy volt bele, meregettunk egyet, tipusegyezes volt az Opel Ascona 2.0i-vel,

valami Cofap volt a dobozara irva, 12000, hengerfejtomites 5500, 2 kipufogoszelep ingyen, egyik baratomnak koszonhetoen

termeszetesen uj olaj 5w40-es olajszuro, legszuro, szelepdekni tomites, leomlo tomites...

Gyurukeszletet elore semmikepp ne vasarlod meg, csak miutan kifuzted a dugokat, mert a magasagot is merni kell.

Vezerlesnel szokott lenni jeloles gyarilag, en altalaba feher hibajavitoval szoktam megjelolni. (1-es 3-as dugo fennt)

Ha minden problema mentes es te csinalod 27-35ezer kozott megall, ha szerelo akkor kb 2x ennyi

Hozzaertes es megfelelo szerszamok nelkul, ne allj neki otthon.

Ezek amik tutira kellenek hozzá?? Gondolom még vmiféle tömitőanyagot beszerezhetek. Milyen minőségüt vegyek hogy azért tartós is legyen vagy ugyanmind1??

Miért 5w40et raktál bele???

Szerk. Megnézegettem és erre jutottam

Sajnos annyi pénzem most nem nagyon van mert még télre a karosszériát is rendbe kell hozznom, de vmennyit muszáj leszek a motorra is költeni, mert 1-esbe kiforgattam 6-7e fordulatig és nagyon erős kék füst volt (lehet csak szelepszárszimering) az olaj a szelepfedéltömitésnél ereszt (ami 700ft) új gyertyákat vennék bele, meg probálnék bele venni egy új lambda szondát.

Már 3hónapja 15w40 olaj van benne, és nagyon nem fogyasztott abból semmit.

Mostanába kezd jobban kopogni az autó (remélem csak hidrótőke) meg használt olaj.

Olajat is lefogom cserélni egy castrol magnatecre 4liter remélem elég lesz, mert annyiba kerül a vaterán újak az újabb kiadásából 4750ftért.

Még olajszüröt vennék, meg a váltókulissza szimeringet. Ez sztem kijőn 10-15e ft-ból

Amiket felsoroltam ezeket nehéz javitani?? Hozzáfoghatok egy kis autószerelői tudással meg szerszámokkal (igaz nyomatékkulcs nincs de vkitől kérek) Amúgy autóelektronikai müszerésznek tanulok, de gyakorlaton már láttam hogyan raktak össze egy komplett blokkot.

Link to comment
Megosztás:

Amiket felsoroltam ezeket nehéz javitani?? Hozzáfoghatok egy kis autószerelői tudással meg szerszámokkal (igaz nyomatékkulcs nincs de vkitől kérek) Amúgy autóelektronikai müszerésznek tanulok, de gyakorlaton már láttam hogyan raktak össze egy komplett blokkot.

Hengerfejet, mindenkeppen le kell venned, (ha szelepszar szimeringet akarsz cserelni) ott meg azert van lebontani valo... szivosor, kipufogosor, vezerles, vizcsovek... azert oda kell figyelni es akkor meg ott vannak a nem vart komplikaciok <_<

Kompressziot mertel mar a hengerekbe?

Kopogas tobb mindentol lehet, hidrotoke, nyugvocsapagy, hajtokarcsapagy

Ha van hozza erzeked, akkor szerintem nem lesz gond szerelessel, csak ugyan ugy rakj ossze mindent es lehetoleg nem maradjon ki egy kupac csavar, meg tudsz letolteni teljes service manual konyvet hozza.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejet, mindenkeppen le kell venned, (ha szelepszar szimeringet akarsz cserelni) ott meg azert van lebontani valo... szivosor, kipufogosor, vezerles, vizcsovek... azert oda kell figyelni es akkor meg ott vannak a nem vart komplikaciok <_<

Kompressziot mertel mar a hengerekbe?

Kopogas tobb mindentol lehet, hidrotoke, nyugvocsapagy, hajtokarcsapagy

Ha van hozza erzeked, akkor szerintem nem lesz gond szerelessel, csak ugyan ugy rakj ossze mindent es lehetoleg nem maradjon ki egy kupac csavar, meg tudsz letolteni teljes service manual konyvet hozza.

Kompressziót nem mértem mert nincs mivel megmérni. Elég 1 henger kompresszióját vagy mind a 4et kell? Mennyibe kerül egy kompresszió mérő, úgyis bekell szereznem.

felülről jőn a kopogás. Erősen kéken füstöl nagyon magas fordulaton, ez lehet akkor a szelepszár szimeringtől is? Szelepfedelet mindenképp lekell vennem mert ereszti az olajat. Majd csinálok a hétvégén képeket :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Kompressziót nem mértem mert nincs mivel megmérni. Elég 1 henger kompresszióját vagy mind a 4et kell? Mennyibe kerül egy kompresszió mérő, úgyis bekell szereznem.

felülről jőn a kopogás. Erősen kéken füstöl nagyon magas fordulaton, ez lehet akkor a szelepszár szimeringtől is? Szelepfedelet mindenképp lekell vennem mert ereszti az olajat. Majd csinálok a hétvégén képeket <_<

Termeszetesen az osszes hengert illo megmerni, viszont emiatt felesleges venni, szervizbe kb 1000-ft-ert megcsinaljak.

Szelepszar szimering produkal ilyen jelenseget, dehat attol fugg mi az a "nagyon magas" fordulat

Link to comment
Megosztás:

3-4e fordulat, és ha kis fordulattal megyek nem is fogyaszt olajat. Az autó pöccre indul, reggelente is elég könnyen, jobb akksival még jobban indulna.

Azért gondolom hogy gyürüt kéne cserélni mert nem érzem benne a 90 lóerőt :S

Egyik havert megkérdeztem van kompressziómérője, majd kimérjük vele a kompressziót. De akkor a hengerfejet lekell venni mindenképp szelepszárszimering cserére igaz? vagyis ott elég sok tömitést kell cserélni, már ha ott tartók akkor max lehúzni a hengert és gyürüszettet venni pluszba és ennyi lenne az egész?

Link to comment
Megosztás:

3-4e fordulat, és ha kis fordulattal megyek nem is fogyaszt olajat.

Akkor legeloszor kompresszio meres, aztan kiderul kell-e gyuruzni.

Szelepszar szimeringhez mindenkeppen le kell szedni a hfejet, szeleprugokhoz celszerszam kell, ha mar szett van szedve, erdemes vezerles cuccait is attnezni...

Ha gyuruzod, ez mar kicsit komplikaltabb, hengerfej lebontas, olajtekno, vezerles... Akkor mar erdemes ranezni a hajtokar csapagyakra, fotengely csapagy, van munka vele boven es ugye egy 20 eves autonal, mar elofordulhatnak komplikaciok. Messze lax Veszpremtol?

Link to comment
Megosztás:

Nekem van sok kormányművem, kettő szét is szedve, egyszer szétszedtem hogy néz ki. Megkeresem a szimeringet és megmérem neked, mert epc külön nem hoz oda. De ahhoz kormánymű ki, bár 8V-nél nem nagy meló. Nagyobb meló a teljes belsőt kiszedni és kimosni + száradás...

(2.0i 8v) Megtortent a gyuruzes, kisebb-nagyobb nehezsegekkel.... 4 tocsavar beletort, 2-es 4-es hengernel kipufogo szeleptanyer megolvadva, tulmeretes gyurugarnitura nem stimmelt, a standard meretet kelett berakni (85,98 mm) ezen kivul fel napig tarto vizko es egett olaj eltavolitas... Hengerekbe nyoma se latszodott kopasnak, (muszerrel megmerve mar igen, de nem szamottevo) auto mostanra osszerakva, jon-megy 9.2-9.35-os kompresszioval.

Ahogy szokott lenni, valamit megcsinalok, jon elo a kovetkezo hiba... Osszereakas, kiprobalas, utana takaritas... Szedem ki a vezeto feloli oldalon a sarfogo gumiszonyeget, nagy folt a pedalok alatt, eloszor azt hittem hogy motormosas kozbe azott be, de mint kiderult, olaj, meghozza szervoolaj, ami a kormany also csukloja alatt szepen folydogal be es a folt mar a valtoruddal egyvonalba beteriti a karpitot. Boldog vagyok....

Ha valakinek esetleg volt ilyen problemaja, adhatna nekem egy szimering szamot, amit cserelni kell.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van sok kormányművem, kettő szét is szedve, egyszer szétszedtem hogy néz ki. Megkeresem a szimeringet és megmérem neked, mert epc külön nem hoz oda. De ahhoz kormánymű ki, bár 8V-nél nem nagy meló. Nagyobb meló a teljes belsőt kiszedni és kimosni + száradás...

Koszonom szepen elore is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tetőablaknál beázik a kocsim és nem azért mert nyitva hagytam :)

Mintha megállna a víz a tetőablak alatti műanyag tálcán.

A tömítés lehet rossz szerintetek vagy el van tömődve valami vízelvezető cső?

Valakinek esetleg hasonló tapasztalat és megoldás?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tetőablaknál beázik a kocsim és nem azért mert nyitva hagytam :)

Mintha megállna a víz a tetőablak alatti műanyag tálcán.

A tömítés lehet rossz szerintetek vagy el van tömődve valami vízelvezető cső?

Valakinek esetleg hasonló tapasztalat és megoldás?

Előre is köszönöm!

A tetőablak négy sarkánál vannak a vízelvezetők. Ezeket kellene átnézed, mert valószínűleg dugulásod van.

Az elsők a küszöbbe mennek, a hátsók pedig a hátsó lámpánál találhatóak. :D

Link to comment
Megosztás:

A tetőablak négy sarkánál vannak a vízelvezetők. Ezeket kellene átnézed, mert valószínűleg dugulásod van.

Az elsők a küszöbbe mennek, a hátsók pedig a hátsó lámpánál találhatóak. :)

Hmm akkor jól gondoltam, hogy van ott valami elvezetés.

Mondjuk nézegettem is elől csak nem találtam...

Na mindegy majd megnézetem a szerelőmmel, addig meg leragasztom szigetelőszalaggal mert már megint esik...

Köszönöm a segítséget millibra!

Link to comment
Megosztás:

Kb 1 cm átmérőjű fekete csövek ezek.

Elől egy kicsit bontogatni kell a lábtérnél, mert elég eldugott helyen van. Amúgy az A oszlopba mennek végig.

Ja-ja, megtaláltam nagy nehezen az elsőket a sarkokban, de ezek a lényegesek, mert ott ázik be.

Az egyik útját gépzsír, gumi és lepergő festéktöredék zárta el, a másikkal a cső közepén lehet valami, mert megakadt benne a drótom. Meg megtelik hamar vízzel. Majd kifúvatattatom valahogy kompresszorral. Mindenesetre remélhetőleg már így sem ázik be mert az egyik cső tiszta, remélem :)

Szóval köszi a segítséget, jó tipp volt :D.

Mások is hátha olvassák majd hasonló beázós problémánál, mert ezek szerint nem csak a tömítések állapota lényeges, hanem hogy ezek a csövek tiszták legyenek.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja, megtaláltam nagy nehezen az elsőket a sarkokban, de ezek a lényegesek, mert ott ázik be.

Az egyik útját gépzsír, gumi és lepergő festéktöredék zárta el, a másikkal a cső közepén lehet valami, mert megakadt benne a drótom. Meg megtelik hamar vízzel. Majd kifúvatattatom valahogy kompresszorral. Mindenesetre remélhetőleg már így sem ázik be mert az egyik cső tiszta, remélem :)

Szóval köszi a segítséget, jó tipp volt :D.

Mások is hátha olvassák majd hasonló beázós problémánál, mert ezek szerint nem csak a tömítések állapota lényeges, hanem hogy ezek a csövek tiszták legyenek.

Üdv!

Nekem is van hasonló problémám csak vectrával, egyszer beázott de akkor nagyon, azóta meg csak olyan hangot hallok felülről eső után, amikor megyek vhova, elindulás után folyik vmi hátra a tetőbe, most azt nemtudom hogy benne van felette, de sztem benne, ez mitől lehet??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

C20NE motoros calibrám van. Olyan problémám van hogy az autó nem indul be gáz nélkül, ha beindult néha leáll,az alapjárat pedig ingadozik. Nagyon gyenge amikor elindulok vele, kis fordulaton. Pár nap alatt jött rajta elő a probléma, először az volt a furcsa rajta, hogy elkezdett az alapjárat ingadozni picit. Előtte indult rendesen gáz nélkül. A Check-controll lámpa nem jelez hibát. A gyújtást átnéztem rajta, jónak tűnik minden.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C20NE motoros calibrám van. Olyan problémám van hogy az autó nem indul be gáz nélkül, ha beindult néha leáll,az alapjárat pedig ingadozik. Nagyon gyenge amikor elindulok vele, kis fordulaton. Pár nap alatt jött rajta elő a probléma, először az volt a furcsa rajta, hogy elkezdett az alapjárat ingadozni picit. Előtte indult rendesen gáz nélkül. A Check-controll lámpa nem jelez hibát. A gyújtást átnéztem rajta, jónak tűnik minden.

Előre is köszönöm a válaszokat.

C20NE motornál ez egy tipikus alapjárati motor hiba, tisztisd ki és rakd vissza, sztem megoldja a problémádat :)

Link to comment
Megosztás:

C20NE motornál ez egy tipikus alapjárati motor hiba, tisztisd ki és rakd vissza, sztem megoldja a problémádat :)

Köszi a választ, de más a probléma.

Alapjárat motornál lehet vele közlekednin, de ez fordulaton is "dadog".

Arra gondoltam, hogy olyan probléma lehet-e hogy fals levegőt szív valahol?

Azt kiírná a check-kontrol? Úgy értem lambda-szonda hibának vagy hasonlónak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C20NE motoros calibrám van. Olyan problémám van hogy az autó nem indul be gáz nélkül, ha beindult néha leáll,az alapjárat pedig ingadozik. Nagyon gyenge amikor elindulok vele, kis fordulaton. Pár nap alatt jött rajta elő a probléma, először az volt a furcsa rajta, hogy elkezdett az alapjárat ingadozni picit. Előtte indult rendesen gáz nélkül. A Check-controll lámpa nem jelez hibát. A gyújtást átnéztem rajta, jónak tűnik minden.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Először pontosítsunk. A check-kontroll a calibránál 6db ellenőrző, visszajelző lámpát jelent. Ami neked hibát jelezhet az a motor-kontroll lámpa.

Az produkált tünetek alapján szerintem falsot szív valahol, mégpedig a légszűrőház és a pillangószelep közötti gumicsövet nézném meg alaposan. :)

Link to comment
Megosztás:

Először pontosítsunk. A check-kontroll a calibránál 6db ellenőrző, visszajelző lámpát jelent. Ami neked hibát jelezhet az a motor-kontroll lámpa.

Az produkált tünetek alapján szerintem falsot szív valahol, mégpedig a légszűrőház és a pillangószelep közötti gumicsövet nézném meg alaposan. :)

Bocs, akkor motor-kontroll.

A gumicső egyben van, s a 2 bilincs is meg van húzva.

Link to comment
Megosztás:

Nézd át az üzemanyagrendszert.

Elsősorban, hogy megfelelő mennyiségű üzemanyag érkezik-e az injektorokhoz.

Sok calibránál előfordul,hogy a benzintankban egy " O " gyűrű nem tömít és emiatt belevegősödik a szállított üzemanyag.Ezt úgy is ellenőrizheted, hogy legalább félig tankolod a kocsit.

Az általad leírt tünetek utalhatnak az előbb leírtakra is.

Nagyon nehéz így neten keresztül segítséget adni. :)

Merre laksz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.