Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék olajteknő tömítést cserélni az autón, de kicsit bizonytalan vagyok! Mintha azt hallottam volna régen, hogy csak gumit szabad, parafát semmi képpen sem!

Igaz ez?

Kell alá valami féle ragasztóanyag?

Mi szükséges hozzá?

Köszi előre is!

G.

Attól függ, milyen való bele. Van amihez csak parafát kapsz. Ám az illesztő felületeket jó, ha bekened pasztával. Én a Reinzosil-t ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van,hogy:

opel corsa B, 1999-es 1,0literes...menet közben megállt...

azt mondta a szerelő srác,hogy főtengelynél, a szelep jeladó hibásodott meg....

nos azt meg tudnátok mondani,hogy ez pontosan hol van?esetleg képpel?:lol:

Elvileg van rajt 1szám...ez kellene nekem,hogy rendelni tudjak..mert a szerelőm 1nagyon magas összegget mondott ... remélem nem lesz igaza...

üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

T mddav!

Opel Corsa B 1.0 (1999)

Motor: X10XE.

Főtengely fordulatszám jeladó:

Alkatrész szám (GM): 9118368,

Katalógus szám (Opel): 62 38 109.

Bármelyik Opel márkaszerviz alkatrész értékesítő részlegénél megrendelhető.

Vagy www.csergoe.hu, www.mullerauto.hu.

Link to comment
Megosztás:

:) Üdv, "A" corsához keresek segítséget, valami gond van a töltéssel,12,5 voltnál többet nem ad le fordulaton se, villog a töltésjelző indításkor alapjáraton, utána ugyan elalszik.A generátornál is 12,5 voltot mérünk. Az a kérdés miért nincs több fesz?

Valaki találkozott már ilyennel?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

:) Üdv, "A" corsához keresek segítséget, valami gond van a töltéssel,12,5 voltnál többet nem ad le fordulaton se, villog a töltésjelző indításkor alapjáraton, utána ugyan elalszik.A generátornál is 12,5 voltot mérünk. Az a kérdés miért nincs több fesz?

Valaki találkozott már ilyennel?

Köszönöm.

Feszszabályzó csere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

A kis B Corsámon 195/55 R15 Felni van!

Ez szép és jó! Tök jól néz ki vele! :)

Csak az a problémám, hogy hátul mivel szélessek a gumik,

belleér a kaszniba vagyis a kerékív szélesítésbe, ha valaki ül hátul

illetve ha sz*r az ut! :(

De már több emberkét láttam, hogy a Corsáján 15" Felni volt!

Mi lehet a baj?

Lengés csillaítom adta meg magát?

Most vizsgáztattam az autót, ugyebár nem ez a felni volt rajta,

és a vizsgán simán átment a lengéscsillapitokra is azt mondták ok!

Nem értem!

Help!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

A kis B Corsámon 195/55 R15 Felni van!

Ez szép és jó! Tök jól néz ki vele! :)

Csak az a problémám, hogy hátul mivel szélessek a gumik,

belleér a kaszniba vagyis a kerékív szélesítésbe, ha valaki ül hátul

illetve ha sz*r az ut! :(

De már több emberkét láttam, hogy a Corsáján 15" Felni volt!

Mi lehet a baj?

Lengés csillaítom adta meg magát?

Most vizsgáztattam az autót, ugyebár nem ez a felni volt rajta,

és a vizsgán simán átment a lengéscsillapitokra is azt mondták ok!

Nem értem!

Help!

Rossz ET számú felni van rajta,túl kicsi az ET.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.4 16V Corsa B-n a hűtővízben olaj van, és e mellett fogy is az olaj. Valszeg hengerfejtömítés -jó esetben-, de lehet, hogy fel is kell munkálni a hengerfejet. Tud valaki segíteni abban,hogy hol találok jó szerelőt ehhez a munkához itt Budapesten? Az sem baj, ha nem aranyműves árában dolgozik. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

szevasztok

2001-es (145 000 km-rel) corsa c 1.2-vel van a következő gondom.

a kormány 60 alatt becsuklik balra, és a kormányozási erő sem szimmetrikus. 60 felett nem csuklik be, viszon balra húz. a szervízben futóműállításra küldtek, de miután belőtték is maradt a probléma. majd a szervóra gyanakodtak, persze mindjárt cserére 100 ezrekért.

tud valaki mondani vvmi okosat?? mi a gond, és mit lehet tenni, és az mennyibe fog fájni nekem????

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Friss OPEL tulajdonosként szeretnék segítséget kérni. Sajnos nem értek a kocsikhoz annyira, sőt... :-)

Rángat a motor menet közben, viszont, ha óvatosan adok gázt, úgy elkerülhető ez a rángás, de nem mindíg.

Most már 1-esben is, indulásnál jobban előtérbe kerül ez a probléma. Ez egy 97es, 1.2-es

B-s Corsa. Állítólag a levegőadagoló(vagy valami ilyesmi) lehet a baj, információim szerint.

Ezt hol találom? Tudok rajta javítani, vagy csak szervíz?

A motorszámot sajnos nem tudom, nem olvastam le :-(

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Friss OPEL tulajdonosként szeretnék segítséget kérni. Sajnos nem értek a kocsikhoz annyira, sőt... :-)

Rángat a motor menet közben, viszont, ha óvatosan adok gázt, úgy elkerülhető ez a rángás, de nem mindíg.

Most már 1-esben is, indulásnál jobban előtérbe kerül ez a probléma. Ez egy 97es, 1.2-es

B-s Corsa. Állítólag a levegőadagoló(vagy valami ilyesmi) lehet a baj, információim szerint.

Ezt hol találom? Tudok rajta javítani, vagy csak szervíz?

A motorszámot sajnos nem tudom, nem olvastam le :-(

Köszi

Szia!

Légtömeg mérő, vagy légmennyiség mérő. Ez lehet a hibád!

A légszűrő felé keresd, ott megtalálod.

Amúgy Vatreán olvastam éppen eladót. Te is ki tudod cserélni, nem nagy kunszt!

A motorszámot a forgalmiból is ki tudod olvasni, és még koszos sem leszel !:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm 96-os corsa 1.2 8 szelep.c12NZ motorkóddal. A problémám a következő: esős idő után vagy épp közben beindítás is nehézkes, ha épp beindul akkor is csak 3 henger működik és le-le fullad. Ilyenkor ha huzatom 2-esben még csak csak elgurulok vele a baj akkor kezdődik, ha a lámpa megfog, ilyenkor folyamatosan túráztatni kell a vasat, mert lefulladna. Egyszerűen nem értem mi lehet a hiba oka. A gyújtás házat már megnéztem, kicsit meg is csiszoltam a pólusokat hátha a piszok az oka- de nem. A gyertyákat kicseréltem újakra-ez sem. A gyújtó kábelek ránézésre épek. Az aksi szinte új, töltésem van. Egyszerűen lövésem sincs mi lehet a baj. Légyszíves írjon akinek van ötlete, pls!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm 96-os corsa 1.2 8 szelep.c12NZ motorkóddal. A problémám a következő: esős idő után vagy épp közben beindítás is nehézkes, ha épp beindul akkor is csak 3 henger működik és le-le fullad. Ilyenkor ha huzatom 2-esben még csak csak elgurulok vele a baj akkor kezdődik, ha a lámpa megfog, ilyenkor folyamatosan túráztatni kell a vasat, mert lefulladna. Egyszerűen nem értem mi lehet a hiba oka. A gyújtás házat már megnéztem, kicsit meg is csiszoltam a pólusokat hátha a piszok az oka- de nem. A gyertyákat kicseréltem újakra-ez sem. A gyújtó kábelek ránézésre épek. Az aksi szinte új, töltésem van. Egyszerűen lövésem sincs mi lehet a baj. Légyszíves írjon akinek van ötlete, pls!

Alapjárati motor tisztítása és gyujtókábelek cseréje.Ez kötelező.

A gyertyák mikor voltak cserélve?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Friss Corsa 1.2i 16V X12XE tulajként lenne pár kérdésem:

1. Ha néha néha rángat a kocsi, akkor az légtömegmeérő csere lesz, vagy csak a tisztítása is elég, esetleg más?

2. Honnan tudom meg, hogy van-e benne pollenszűrő ill. ha van akkor hol találom , és ki tudom cserélni?

3. Valamint az is érdekelne, hogy a gyári 165/70R13-tól lehet-e szélesebb gumit rárakni, és ha igen akkor milyet?

Köszi előre is a vaálszokat.

djbahool

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helló !

Volna egy problémám,egy 1997-es 1.4-es 16Vs Corsaval /X14XE motorkód/.

A probléma:

Autópályán 90-es temponál,nem erőltetve,elgyengült,alig akart menni..Hazavittük tréleren,majd egy szerelő rámért kompressziómérővel,és csak egyik hengerben találta meg a megfelő nyomást!Amugy a többiben csak 1-2 bart mért.Olajcsere nem rég volt,előjele a meghibásodásnak nem volt,nem füstőlt a motor,nem csörgött..

Aki tud valami segítséget adni annak előre is köszönöm..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!! olyan problémám a következő. Olyat csinál az autó, hogy megyek 5. sebességbe olyan 70-80 km/h val elengedem a gázpedált, elkezd rángatni utánna kivillan a check lámpa benyomom a kuplungot és egyböl leáll de ha nem akarom hogy leáljon akkor ki kell pörgetni a motort teljesen. Ja és ha leállt akkor csak ugy indul ujra ha sebességbe inditom és beugratja magát. eg szelep lambda szonda és az ac pumpa cserélve lett. a hiba egy baleset megelozése után érkezett, nagy fékezés a kuplungot nem volt ido benyomni a motor lefulladt és ez után jelentkezett a probléma!!! Remélem értheto amit irtam. a válaszokat elore is koszonom...

a motorkodom: x14xe

ui: gondolkoztam a légtömegmérőn, hogy hátha az de az a baj azt meg nem tudom hogy néz ki és hogy hol találom a kocsibaé és hogy mi kell hozzá ha az a probléma egyáltalán

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!! olyan problémám a következő. Olyat csinál az autó, hogy megyek 5. sebességbe olyan 70-80 km/h val elengedem a gázpedált, elkezd rángatni utánna kivillan a check lámpa benyomom a kuplungot és egyböl leáll de ha nem akarom hogy leáljon akkor ki kell pörgetni a motort teljesen. Ja és ha leállt akkor csak ugy indul ujra ha sebességbe inditom és beugratja magát. eg szelep lambda szonda és az ac pumpa cserélve lett. a hiba egy baleset megelozése után érkezett, nagy fékezés a kuplungot nem volt ido benyomni a motor lefulladt és ez után jelentkezett a probléma!!! Remélem értheto amit irtam. a válaszokat elore is koszonom...

a motorkodom: x14xe

ui: gondolkoztam a légtömegmérőn, hogy hátha az de az a baj azt meg nem tudom hogy néz ki és hogy hol találom a kocsibaé és hogy mi kell hozzá ha az a probléma egyáltalán

Csáó!Ebbe a fórumban mindig vannak,és értelmes válaszokat kapsz!::http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008022

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!!! olyan problémám a következő. Olyat csinál az autó, hogy megyek 5. sebességbe olyan 70-80 km/h val elengedem a gázpedált, elkezd rángatni utánna kivillan a check lámpa benyomom a kuplungot és egyböl leáll de ha nem akarom hogy leáljon akkor ki kell pörgetni a motort teljesen. Ja és ha leállt akkor csak ugy indul ujra ha sebességbe inditom és beugratja magát. eg szelep lambda szonda és az ac pumpa cserélve lett. a hiba egy baleset megelozése után érkezett, nagy fékezés a kuplungot nem volt ido benyomni a motor lefulladt és ez után jelentkezett a probléma!!! Remélem értheto amit irtam. a válaszokat elore is koszonom...

a motorkodom: x14xe

ui: gondolkoztam a légtömegmérőn, hogy hátha az de az a baj azt meg nem tudom hogy néz ki és hogy hol találom a kocsibaé és hogy mi kell hozzá ha az a probléma egyáltalán

én emg azt mondom villogtasd ki a hibakódot és kiderül mi a baja...attól hogy egy alkatrész kilett cserélve még lehet rossz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.