Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

hali

Blitz-re hogy összeraktuk Monát a fogyasztásom 9-10 liter lett :lol: ez kicsit több ,mint a 8,6 volt. semmihez sem nyúltunk, a gyujtás is vissza lett állítva a szétszedés előttihez. valami ötlet, hogy mitől változott meg?

Talán a jobb lábad hossza nőt meg! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Két nevet mondok akik tutik: Kaszkadőr Pesten (vagy környékén, nem tudom biztosra), Sexy Fehérváron. Ők fülre úgy belövik a CIH motorokat, hogy csak úgy ketyeg, mint a Doxa.

Sexy Sanyi barátom Mantáján kb. 3/4-ed óra alatt a 12 literes fogyasztásból csinált 7.5-8 literest úgy, hogy még dinamikusabb is lett az autó, Hajninak pedig csodás töltést varázsolt. Kaszkadőr pedig az én padlózásnál megtorpanós motoromat piszkálta kb 20 percen át, és utánna olyan dinamikus lett a szekér, hogy az csak na. A fogyasztásról ebben az esetben inkább nem nyilatkoznék, mert én még soha nem mértem. Ja, meg injektorra, vagy kábelkötegre mintha Mr Manta Bencze Lacit mondta volna még. De erre már nem nagyon emlékszem. Bukócsövet és kipufogót szereltünk akkor. :lol: (Laci a kocsiban, én a csomagtartóban, két literes Bosodi pedig a tetőn. Erre világosan emlékszem. :lol:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A veztengely témához pontosítás:

Nincs olyan első veztengelycsapágy amelyikben nút lenne, ha van nút akkor az csak a veztengelyen van.

Van - ig és -tól hengerfej.

Az -ig fejben a veztengely nútján keresztül jut az olajnyomás a hidrókhoz, ekkor kettő lik van a csapágyban egy alul és egy felül, ebbe kell a núttal rendelkező veztengely.

A -tól fejben a csapágy csak egy likat tartalmaz ezen a likon keresztül csak a csapágy kenéséhez szükséges olaj áramlik. A hidrókhoz a csapágyperselyt kívülről megkerülve jut az olaj, a csapágy hátoldalán, előnye, hogy a csapágy kopásával egyre növekvő hézagban nem veszik el az olajnyomás akkora mértékben, mint a korábbi változatnál.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
hali. szétment a váltóm, nem lehet tolatni :( a motort meg kell dönteni ahhoz, hogy levegyük?

nemvalami kényelmes alulról, de simán megvan.

egy kicsit igen, meg kell dönteni, különben a harang felső csavarjait elég nehéz ki illetve becsavarni.

arra érdemes vigyázni, hogy a motor hátradöntésénél a leömlő és csavarjai ne repedjenek meg.

tapasztalat: nagyon kell figyelni a csavarokra, mert olykor elég hirtelen tudnak menetirányt váltani...

ha négyes váltód van akkor elég csak a váltót leszedni, kupplung maradhat.

a váltó leszedése előtt érdemes az olajat leengedni, vagy a kardánkivezetést egy pl E Rekord kardáncsokkal "betömni", mert az olaj is olyan hogy folyik...

Link to comment
Megosztás:

na sikerült leszedni.viszont az a nagy gond, hogy semmi hibát nem találtunk a tolatás fogaskerekén. nagy nehezen széthúztuk, kis anyázás után tudunk vele minden sebességbe kapcsolni, aztán mikor összeraktuk, megint nem lehetett váltani. szétszedtük, akkor megint oké, aztán összeraktuk, kb fél centis rést hagytunk a két fél között, még mindig jó volt, összecsavaroztuk erre ahol üresnek kellene lennie ott nem lehet forgatni, az első 2 sebesség is be van ragadva, és semmi sem jó.kezdünk tanácstalanok lenni. lehet az, hogy összerakásnál a villák rúdjai nem csúsznak be a helyükre és beragadnak? :(

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Pótlevegő tolattyúnak hívják. Elég ritkan romlik el.

hali

gondolom, hogy ritkán romlik el , de a nitrohígítós direktindítást nem jól bírja. A Blitz-re indulás előtt robbantották fel a motoromat, a kipuff is lángcsóvát lőtt, és ez a pótlevegő izé darabokra szállt. ezért ingadozott az alapjáratom végig a Blitz-en. ez a baja, sőt kaptam a robbantóstól egy ,másikat amivel 3-4 literrel megnőtt a fogyasztásom. viszont Bogie (jelenleg Sanyo) mantájából kivettük és kicseréltük egy pár napra és visszaállt a jó fogyasztásom. ezért kell másik nagyon nagyon. tuti nagyobb autóból valót kaptam. ezért kellene 2000 b mantábó vagy valami 100%kompatibilis cucc. pedig ez is hajszálra ugyanúgy néz ki mint amilyen az enyém volt robbantás előtt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

nekem már kellett cserélni a pótlevegő tolattyúmat... :huh: és van is itthon még pár darab valahol a sufniban. Ha nagyon kell, megkereshetjük.... :lol: de a régi vósvágenekbe, audiba meg mittom én mibe is ez van. Minden olyanban, ami régi Bosch rendszer...

Link to comment
Megosztás:

nekem már kellett cserélni a pótlevegő tolattyúmat... :huh: és van is itthon még pár darab valahol a sufniban. Ha nagyon kell, megkereshetjük.... :D de a régi vósvágenekbe, audiba meg mittom én mibe is ez van. Minden olyanban, ami régi Bosch rendszer...

Hajni!Laci bá hogy viseli a gyűrűs életet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem már kellett cserélni a pótlevegő tolattyúmat... :huh: és van is itthon még pár darab valahol a sufniban. Ha nagyon kell, megkereshetjük.... :D de a régi vósvágenekbe, audiba meg mittom én mibe is ez van. Minden olyanban, ami régi Bosch rendszer...

őőőő midet? :D :D

szerintem van ötletem hogy nálatok az utsó találkozásunkor kinél kellet volna cserélni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.