Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Mit takar az üzemi hőfokos gondod? Ha csak 1-2 fokot játszik, az normális, de a több az már nem biztos (kivéve dugóban való araszolgatáskor).

Csak hogy jobban értse: ilyen órád van 17dr? vagy ilyen?

Kartergáz... felújítás után... nemigazán kéne ám jelentős legyen. :D

A vagy ilyen? felirat alatti órám van! (de fordulatszám mérőm nincs!)

A gondom azt az hogy amikor vettem az autót akkor a hőmérő mutatója sose ment fel az első osztás főlé csak araszolgatáskor de utána gyorsan vissza is hűlt a kék csík és az első osztás közé félutra!

Most viszont az első osztáson van kb 10km megtétele után aztán épphogy lejebb megy az első osztás alá

Link to comment
Megosztás:

A vagy ilyen? felirat alatti órám van! (de fordulatszám mérőm nincs!)

A gondom azt az hogy amikor vettem az autót akkor a hőmérő mutatója sose ment fel az első osztás főlé csak araszolgatáskor de utána gyorsan vissza is hűlt a kék csík és az első osztás közé félutra!

Most viszont az első osztáson van kb 10km megtétele után aztán épphogy lejebb megy az első osztás alá

akkor nem belevaló az óra (vagy a jeladó a motorban) ahogy FPepe is mondta.

De ha nem úgy viselkedik, mint a javítás előtt... (ráadásul negatív értelemben) akkor valami szerintem csak nem sikerülhetett túl jól.. :D

De főzi is a vizet? vagy azt azért nem?

Link to comment
Megosztás:

akkor nem belevaló az óra (vagy a jeladó a motorban) ahogy FPepe is mondta.

De ha nem úgy viselkedik, mint a javítás előtt... (ráadásul negatív értelemben) akkor valami szerintem csak nem sikerülhetett túl jól.. :D

De főzi is a vizet? vagy azt azért nem?

Nem főzi a vizet szerencsére!

Hát valamit segített a javítás de szerintem valami még mindig nem oké vele!

Hosszú lenne leírni hogy mi baja volt az autónak de megpróbálom röviden tőmondatokba!

2001 Novemberében megvettem akkor nagyon pöpec volt sokan amikor beleültek azt mondták hogy ez nem is dizel, minden jo volt úgy 3 évig amikor 1x egyik napról a másikra ugy döntött hogy -3,-4 fokba nem indul be!

persze ez alatt az idő alatt olaj csere szűrők stb rendesen cserélve lettek!

Na nem indult be hosszas próbálkozás után se akkor izzítogyertya csere, pórlasztócsucs ellenörzés adagoló ellenörzés, de semmi változás, aztán rájöttem 1 technikára hogy hogy lehet mégis beindítani! 3-4 izzítás de nem addig amig a lámpa kialudt hanem amig kattant a relé ez kb 30 másodperc a lámpa kialvástól számítva!

Na ez így ment egy darabig aztán vez szíj szakadás alapjáraton, de a szerelő szerint semmi baja nem lett.

Majd 2007 be kuplung cserére vittem az autot (ugyan ehhez a szerelőhöz), kész lett a kuplunk de az ékszíjtárcsa csavarján rajta hagyta a krovakulcsot nyélel együtt ami beindítás után beakadt a hűtőtartó lemezbe és széthullott az egész vezérlés alapjáraton, de szerinte semmi baja nem lett az autónak , viszont innentől kezdve erőtlen lomha lett az autó és iszonyat módon melegedett!

Majd 2 év állás következett pénzhiány és egyéb dolgok miatt!

Na aztán ezzel az állapottal kezdődött a fejujítás idén áprilisba!

Másik szerelő, hengerfej felújítás, HF tömités csere, 3 szelep volt görbe meg 3 szelephimba lett cserélve, porlasztocsúcsok cserélye, kipufogó és a vezérműszíj görgőkkel, vízpumpával!

Kb ez az autó kortörténete!

Most jól megy,de ez az olaj van a vizben , viszont az olajban nincs víz ez bosszant nagyon!

Tudsz képet mutatni ,hogy milyen óra való bele?

Link to comment
Megosztás:

Nem főzi a vizet szerencsére!

Hát valamit segített a javítás de szerintem valami még mindig nem oké vele!

Hosszú lenne leírni hogy mi baja volt az autónak de megpróbálom röviden...

...Majd 2 év állás következett pénzhiány és egyéb dolgok miatt!

Na aztán ezzel az állapottal kezdődött a fejujítás idén áprilisba!

Másik szerelő, hengerfej felújítás, HF tömités csere, 3 szelep volt görbe meg 3 szelephimba lett cserélve, porlasztocsúcsok cserélye, kipufogó és a vezérműszíj görgőkkel, vízpumpával!

Kb ez az autó kortörténete!

Most jól megy,de ez az olaj van a vizben , viszont az olajban nincs víz ez bosszant nagyon!

Tudsz képet mutatni ,hogy milyen óra való bele?

Szép kör. (annak a szerelőnek a fejét is áthúztam volna a krova, és a szíjtárcsa között...)

Semmi csoda nincs benne, a vízkörbe dolgozik bele, ezért megy abba az olaj, és nem fordítva. Szépen lassan el fognak kezdeni eldurranni a vízcsöveid, mert "felfújja" az egész vízkört. Egy darabig a kiegyenlítő tartály kupakján keresztül lesziszeg majd, de előbb utóbb megunja, és jönnek a csövek, meg a hűtő. Mindjárt előszedek egy képet a fordulatszámmérő nélküli órámról, egy pár perc és linkelem.

Link to comment
Megosztás:

Szép kör. (annak a szerelőnek a fejét is áthúztam volna a krova, és a szíjtárcsa között...)

Semmi csoda nincs benne, a vízkörbe dolgozik bele, ezért megy abba az olaj, és nem fordítva. Szépen lassan el fognak kezdeni eldurranni a vízcsöveid, mert "felfújja" az egész vízkört. Egy darabig a kiegyenlítő tartály kupakján keresztül lesziszeg majd, de előbb utóbb megunja, és jönnek a csövek, meg a hűtő. Mindjárt előszedek egy képet a fordulatszámmérő nélküli órámról, egy pár perc és linkelem.

De az olajszintem nem fogy !

Elöre is köszi a képet!

Link to comment
Megosztás:

Nah, ez probléma :D (az idézetből töröld ki légyszíves az IMG-/IMG tagokat, mert képpel nem idézünk :P :D )

Hát kezdek elkeseredni :D

bár ez az órás dolog nem tiszta teljesem mert simán belenyúlok a vízbe ha ott áll a mutató ahol a képen a 90 fokos jelölés van!

Link to comment
Megosztás:

Hát kezdek elkeseredni :D

bár ez az órás dolog nem tiszta teljesem mert simán belenyúlok a vízbe ha ott áll a mutató ahol a képen a 90 fokos jelölés van!

Termosztátod jó? Ha a hűtő sarkát fogdosod, járó motornál, érezned kellene, amikor nyit a termosztát. ( hirtelen forró lesz )

Link to comment
Megosztás:

Termosztátod jó? Ha a hűtő sarkát fogdosod, járó motornál, érezned kellene, amikor nyit a termosztát. ( hirtelen forró lesz )

Hát ezt még nem próbáltam, de elvileg jónak kell lennie!

Majd megnézem ezt a sarkos dolgot,holnap!

Köszi a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

...

Majd 2007 be kuplung cserére vittem az autot (ugyan ehhez a szerelőhöz), kész lett a kuplunk de az ékszíjtárcsa csavarján rajta hagyta a krovakulcsot nyélel együtt ami beindítás után beakadt a hűtőtartó lemezbe és széthullott az egész vezérlés alapjáraton, de szerinte semmi baja nem lett az autónak , viszont innentől kezdve erőtlen lomha lett az autó és iszonyat módon melegedett!

...

Szép kör. (annak a szerelőnek a fejét is áthúztam volna a krova, és a szíjtárcsa között...)

Semmi csoda nincs benne, a vízkörbe dolgozik bele, ezért megy abba az olaj, és nem fordítva. Szépen lassan el fognak kezdeni eldurranni a vízcsöveid, mert "felfújja" az egész vízkört. Egy darabig a kiegyenlítő tartály kupakján keresztül lesziszeg majd, de előbb utóbb megunja, és jönnek a csövek, meg a hűtő. Mindjárt előszedek egy képet a fordulatszámmérő nélküli órámról, egy pár perc és linkelem.

Az tuti beleállítottam volna a fejébe azt a kulcsot én is!!! :D

Ezt a felfújós dolgot azért jó lenne megelőzni!

Vissza kéne vidd a szerelőhöz, és erősködj egy kicsit, hogy nézze azért át mégegyszer!

(gondolom számlát nem kaptál a szerelésről/alkatrészekről... (mert ez probléma lehet.)

Link to comment
Megosztás:

Hát kezdek elkeseredni :D

bár ez az órás dolog nem tiszta teljesem mert simán belenyúlok a vízbe ha ott áll a mutató ahol a képen a 90 fokos jelölés van!

Hát ezt még nem próbáltam, de elvileg jónak kell lennie!

Majd megnézem ezt a sarkos dolgot,holnap!

Köszi a tippeket!

termosztátot ellenőrizted?

Zotya módszerrel?

beindítod a hideg mocit, aztán alapjáraton 5-10 perc múlva hírtelen kell felmelegedjen a hűtő. Ha lassacshán langyosodik folyamatosan 1-2 perc után is, akkor a termosztát lesz a gond, ha nem, akkor az jó! :D

Jártak már úgy, hogy az új termosztát is kuka volt. :D

Link to comment
Megosztás:

termosztátot ellenőrizted?

Zotya módszerrel?

beindítod a hideg mocit, aztán alapjáraton 5-10 perc múlva hírtelen kell felmelegedjen a hűtő. Ha lassacshán langyosodik folyamatosan 1-2 perc után is, akkor a termosztát lesz a gond, ha nem, akkor az jó! :D

Jártak már úgy, hogy az új termosztát is kuka volt. :D

Nem kaptam számlát :D

A termosztát ellenőrzéssel meg arra jutottam hogy 4-5 perc járatás után már érezhető, hogy melegszik a hűtő, az a sarka ami közelebb van a termosztátházhoz!

Link to comment
Megosztás:

Nem kaptam számlát :D

A termosztát ellenőrzéssel meg arra jutottam hogy 4-5 perc járatás után már érezhető, hogy melegszik a hűtő, az a sarka ami közelebb van a termosztátházhoz!

Hirtelen lett meleg, vagy folyamatosan elkezdett langyosodni, aztán egyre melegebb lett?

Nem emlékszel hogy milyen márka volt, a termosztát, ami belekerült? :D (Ha a Q és a H betűk szerepeltek benne, akkor már megérett a cserére :D )

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen lett meleg, vagy folyamatosan elkezdett langyosodni, aztán egyre melegebb lett?

Nem emlékszel hogy milyen márka volt, a termosztát, ami belekerült? :D (Ha a Q és a H betűk szerepeltek benne, akkor már megérett a cserére :D )

Hát a betűkre nem emlékszem már, de nem mondanám hirtelennek a melegedést!

Inkább olyan volt hogy egy ideig ugyan olyan meleg majd egy ugrás szerű melegedés után lett forró!

Link to comment
Megosztás:

Hát a betűkre nem emlékszem már, de nem mondanám hirtelennek a melegedést!

Inkább olyan volt hogy egy ideig ugyan olyan meleg majd egy ugrás szerű melegedés után lett forró!

A jó működés: hideg, majd 4-5 perc után hírtelen elönti a forróság.

ha langyoskás, akkor átenged a termosztát - magyarul: nem zár rendesen, és körbeforog a víz. (szerintem cserére érett már ilyenkor).

2000 körül van egy termosztát, a csere nem nagy dolog. :P Ahogy Dáwid mondaná 10 perc, de ebben benne van egy cigiszünet is! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

A jó működés: hideg, majd 4-5 perc után hírtelen elönti a forróság.

ha langyoskás, akkor átenged a termosztát - magyarul: nem zár rendesen, és körbeforog a víz. (szerintem cserére érett már ilyenkor).

2000 körül van egy termosztát, a csere nem nagy dolog. :lol: Ahogy Dáwid mondaná 10 perc, de ebben benne van egy cigiszünet is! :D :D :D

:P Jah. Azóta leszoktam monnyuk, de a maradék idő szabadon felhasználható :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát kezdek elkeseredni :D

bár ez az órás dolog nem tiszta teljesem mert simán belenyúlok a vízbe ha ott áll a mutató ahol a képen a 90 fokos jelölés van!

Merrefelé lax? Mert van itthon két dieseles műszeregységem is, aminek olyan a hőmérője, mint ami Neked kellene (fordszámmérő nélküli).

Link to comment
Megosztás:

Szerintem fog érdekelni a dolog csak írjatok valamit hogy mibe fog ez fájni nekem?

Hogy itt mibe, azt nem tudom :D , de vaterán 4000től indulnak + posta természetesen.

Én elgondolkoznék rajta, hogy +2000ből már vehetek egy fordulatszámmérős km órát. (az azért mégiscsak más). :D

(én is így cseréltem! be van gyárilag általában vezetékezve. :D )ilyen volt az eredetim, és ilyen került bele.

Link to comment
Megosztás:

Hogy itt mibe, azt nem tudom :D , de vaterán 4000től indulnak + posta természetesen.

Én elgondolkoznék rajta, hogy +2000ből már vehetek egy fordulatszámmérős km órát. (az azért mégiscsak más). :D

(én is így cseréltem! be van gyárilag általában vezetékezve. :D )ilyen volt az eredetim, és ilyen került bele.

És ha a fordulatszám mérős mellett döntenék akkor azt mennyire bonyolult belevarázsolni a régi helyére , mivel a mostani nem fordulatszám mérős!

Link to comment
Megosztás:

És ha a fordulatszám mérős mellett döntenék akkor azt mennyire bonyolult belevarázsolni a régi helyére , mivel a mostani nem fordulatszám mérős!

GyIK-ban van leírás róla. (vagy menjünk át a témával egyébbe, vagy villanyosba. Itt már nagyon OFF lettünk)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.