Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Elég hangos kerregő hangok jönnek a váltómból,de ha lenyomom a kuplungot,akkor megszűnik.Fokozatokat pontosan lehet kapcsolni,kuplung nem csuszik,csak a hangja idegesitő!Úgy tudom,hogy ez a hang a nyelestengely csapágyának haldoklása miatt van.Igaz ez?

Váltóolajcserén gondolkozom,hátha egy kicsit csendesebb lesz.

A váltót nem akarom bolygatni,azt hallottam amíg nincs vele gond nem szabad piszkálni.

Link to comment
Megosztás:

Elég hangos kerregő hangok jönnek a váltómból,de ha lenyomom a kuplungot,akkor megszűnik.Fokozatokat pontosan lehet kapcsolni,kuplung nem csuszik,csak a hangja idegesitő!Úgy tudom,hogy ez a hang a nyelestengely csapágyának haldoklása miatt van.Igaz ez?

Igaz

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg az a tippem,hogy elöször olajat cserélek benne,mert hidegen nem csinálja!Gondolom olyankor még sürü a régi olaj és azért,azért 12év alatt a gyári olaj csak vesztett a sürüségéből/vizkozitásából!

Szal elöször olajcsere lesz,aztán ha még mindig csinálja majd meglátjuk hogy is lesz tovább!

Van itt olyan aki csinált már váltóolajcserét?

Link to comment
Megosztás:

Elég hangos kerregő hangok jönnek a váltómból,de ha lenyomom a kuplungot,akkor megszűnik.Fokozatokat pontosan lehet kapcsolni,kuplung nem csuszik,csak a hangja idegesitő!Úgy tudom,hogy ez a hang a nyelestengely csapágyának haldoklása miatt van.Igaz ez?

Váltóolajcserén gondolkozom,hátha egy kicsit csendesebb lesz.

A váltót nem akarom bolygatni,azt hallottam amíg nincs vele gond nem szabad piszkálni.

Azzal,hogy a váltó leeseik, csapágy csere megtörténik, nem bolygatoda váltót!

Nem kell atomjaira szedni, csupán lehúznia nyeles tengelyről.

Bal oldali futómű (gólyalá:( ki váltócsavarok ki, majd a váltót leengedni az aknába, aztán hagy szóljon.

Nekem van egy ismerősöm, aki tutin megcsinálja neked és garantáltan a legolcsóbb.

Nekem ő segített a generálban és minden egyébben már 10 éve.

Ha kell a tel.száma, privimben átküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Az önindítót levenni két csavar, típustól függően esetleg három.

Nem levenni nehéz, hanem megcsinálni.

Műszer kell hozzá meg jártasság a szétszedésben,illetve az összerakásban.

1.7Dr motronál hátúl van a "légkamra" alatt.

Kis kézigránát forma csak pár számmal nagyobb. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg az a tippem,hogy elöször olajat cserélek benne,mert hidegen nem csinálja!Gondolom olyankor még sürü a régi olaj és azért,azért 12év alatt a gyári olaj csak vesztett a sürüségéből/vizkozitásából!

Szal elöször olajcsere lesz,aztán ha még mindig csinálja majd meglátjuk hogy is lesz tovább!

Van itt olyan aki csinált már váltóolajcserét?

Hali!

Nekem már volt szerencsém hozzá!

Nem nagy ügy. Egyébként a szerelő ismerősöm Szentesen lakik.

Aváltó olaj kicserélése kicsit macerás, de megoldható. Egy-két otthon készített "célszerszám" kell hozzá.

Egyéb iránt ennek hiányában is megoldható a dolog,de akkor a baloldali féltengelyt meg kell bontani (váltó oldali)

Ha azt lebontod, az egész olaj lefolyik.

Sajnos viszont a tömítés sérülhet, tehát az csereszavatos!

Ha olajcserére adod a fejed, nekem van egy bontatlan gyári GM 1.7 Dr-ba való olajam. Kimaradt! Nekem is dr-em van.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem már volt szerencsém hozzá!

Nem nagy ügy. Egyébként a szerelő ismerősöm Szentesen lakik.

Aváltó olaj kicserélése kicsit macerás, de megoldható. Egy-két otthon készített "célszerszám" kell hozzá.

Egyéb iránt ennek hiányában is megoldható a dolog,de akkor a baloldali féltengelyt meg kell bontani (váltó oldali)

Ha azt lebontod, az egész olaj lefolyik.

Sajnos viszont a tömítés sérülhet, tehát az csereszavatos!

Ha olajcserére adod a fejed, nekem van egy bontatlan gyári GM 1.7 Dr-ba való olajam. Kimaradt! Nekem is dr-em van.

Letudnád irni részletesen,hogy hogyan is lehet kicserélni az oljat?

Hány liter olajad maradt ki?Aszem 1,7liter kell,ezért kérdem!

Nem akarom szerelőhőz vinni ezzel,annyira nem lehet bonyolult!

A váltó alján van leeresztőcsavar?

Link to comment
Megosztás:

Letudnád irni részletesen,hogy hogyan is lehet kicserélni az oljat?

Hány liter olajad maradt ki?Aszem 1,7liter kell,ezért kérdem!

Nem akarom szerelőhőz vinni ezzel,annyira nem lehet bonyolult!

A váltó alján van leeresztőcsavar?

Hali!

Le tudnám írni, de ha még sosem csináltál ilyet, nem ajánlom, hogy neki fogj!

Nem nehéz, de ha valamit elbakkantasz, ugrott a bal oldali féltengelyed (belső=20-25 e ft)

Te tudod, én nem kockáztatnék.

Pali (Szentes)

Pár darab ezresért kicseréli neked olajjal együtt garival!

Szerintem nem éri meg ezzel játszani.

Egyébként tényleg 1,7 lit. Az olaj mennyiség a váltóban, de az csak akkor, ha 1.7dr motorod van és F13-as a váltód!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.