Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Durva beállitás? Bővebben?

Nem a vízpumpa mint alapvetően kör alakú tárgy geometriai középpontjában van a tengelye a szíjtárcsának, így a forgatásával értelem szerűen feszül a szíj.

Vagy lazul.

Nyilván. :D

Amúgy meg ugye automata rugós feszítő feszíti üzem közben a szíjat amit persze be kell állítani.

Link to comment
Megosztás:

Ha ezen az alapelven müködsz akkor járj biciklivel. Ha valamit cserélsz "csak azért mert régi" nem azt jelenti, hogy a legolcsóbb fost kell belerakni. Nem szabad sajnálni azt a párezer forintos + költséget egy vezérlés cserénél, mert lehet 1-2 ezer km múlva lehúzza a rólót az a pumpa amelyik "még lehet bírta volna 10 évig" és frankón összebacod a motrod. Aztán vakarod a fejed és anyázol, hogy miért sajnáltad azt a minimális összeget a többi mellett. Ezen mindig kiakadok...

Windowsot is mindennap ujrainstalálod csakmert van géped, íróasztalod és windows cd-d???

Ejj, de szép kiszerkesztetted a hozzászólásomat. Nagyon ügyes vagy.

Ha ennyire kiakadós vagy, szedjél vérnyomáscsökkentőt.

Nyilván azért spórolom ki azt a cserét, mert nincs rá pénzem, mert ebben a tetves országban élek, de te ezt is megmagyarázod majd hamarosan, hogy akkor meg minek tartok autót. Hát azért, mert elég lehetetlen helyen lakok, és egy csomó dolgot nem tudok autó nélkül megcsinálni. És ha valamit költök az autóra, annak az árát veszem el a gyerektől. De gondolom ezt is feleslegesen magyarázom neked, mert neked nincs gyereked. És azért magam szerelem az autót, mert a szerelők nagy többsége tojik rá, hogy mennyi ideig tart az, amit kicserélt, egy ismerős szerelő se cserél teljes vezérműszíj+görgőket, viszont azoknak az árát is felszámolja, hanem egyszerűen lepattintja a porvédőt a görgőkről, és zsírt présel bele.

Link to comment
Megosztás:

Ejj, de szép kiszerkesztetted a hozzászólásomat. Nagyon ügyes vagy.

Ha ennyire kiakadós vagy, szedjél vérnyomáscsökkentőt.

Nyilván azért spórolom ki azt a cserét, mert nincs rá pénzem, mert ebben a tetves országban élek, de te ezt is megmagyarázod majd hamarosan, hogy akkor meg minek tartok autót. Hát azért, mert elég lehetetlen helyen lakok, és egy csomó dolgot nem tudok autó nélkül megcsinálni. És ha valamit költök az autóra, annak az árát veszem el a gyerektől. De gondolom ezt is feleslegesen magyarázom neked, mert neked nincs gyereked. És azért magam szerelem az autót, mert a szerelők nagy többsége tojik rá, hogy mennyi ideig tart az, amit kicserélt, egy ismerős szerelő se cserél teljes vezérműszíj+görgőket, viszont azoknak az árát is felszámolja, hanem egyszerűen lepattintja a porvédőt a görgőkről, és zsírt présel bele.

Látom fölment a cukrod, inkább neked kell vérnyomáscsökkentő. Mentős vagyok, nyugi kezelem magam ha rászorulok. Csak majd jussak eszedbe ha fejbeveri a motort a frankó vízpumpa. Mindenki szájkaratézik itt fórumon de akik régebb fórumoznak tudják miről beszélek. Ha meg nincs rá pénzed akkor inkább várjál vele amíg lessz de ha már bontódik a vezérlés akkor ne keljen majd újra megbontani. Nem rosszindulatból írtam. Ja és csak, hogy tudd Én még tetvesebb helyen élek mint te, ahol az átlagfizetés 40 ezer forint (átszámítva) szóval inkább ne osszuk ezt....ami a véleményem amelett kiállok azt pont.

Link to comment
Megosztás:

Ejj, de szép kiszerkesztetted a hozzászólásomat. Nagyon ügyes vagy.

Ha ennyire kiakadós vagy, szedjél vérnyomáscsökkentőt.

Nyilván azért spórolom ki azt a cserét, mert nincs rá pénzem, mert ebben a tetves országban élek, de te ezt is megmagyarázod majd hamarosan, hogy akkor meg minek tartok autót. Hát azért, mert elég lehetetlen helyen lakok, és egy csomó dolgot nem tudok autó nélkül megcsinálni. És ha valamit költök az autóra, annak az árát veszem el a gyerektől. De gondolom ezt is feleslegesen magyarázom neked, mert neked nincs gyereked. És azért magam szerelem az autót, mert a szerelők nagy többsége tojik rá, hogy mennyi ideig tart az, amit kicserélt, egy ismerős szerelő se cserél teljes vezérműszíj+görgőket, viszont azoknak az árát is felszámolja, hanem egyszerűen lepattintja a porvédőt a görgőkről, és zsírt présel bele.

Én is így vagyok vele mint te! :)

Inkább várok a cserével, mert nemrég pont így járt az egyik haverom... + 80.000 Ft lett a vége (hengerfejfelújítással) :)

Nem biztos, hogy ez a jobb megoldás... :D

Én komplett cserét csinálok (vezérmű), mert ahogy Reeckatee is írta, jobb a bajt megelőzni!

Van olyan eset - ahogy te is mondod - hogy az újabb gagyibb, de ha lehet nem azt kell megvenni, tudom ez sokszor nehéz az anyagiak miatt! De pl egy vízpumpa 10.000 ft! Lehet, hogy nem ezen kellene tényleg spórolni! :P

Reeckatee is tapasztalt F-es, hidd el, hogy ő sokkal szélsőségesebb körülmények között tesztelte az astrát, mint sokan mások. :D

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok vele mint te! :)

Inkább várok a cserével, mert nemrég pont így járt az egyik haverom... + 80.000 Ft lett a vége (hengerfejfelújítással) :)

Nem biztos, hogy ez a jobb megoldás... :D

Én komplett cserét csinálok (vezérmű), mert ahogy Reeckatee is írta, jobb a bajt megelőzni!

Van olyan eset - ahogy te is mondod - hogy az újabb gagyibb, de ha lehet nem azt kell megvenni, tudom ez sokszor nehéz az anyagiak miatt! De pl egy vízpumpa 10.000 ft! Lehet, hogy nem ezen kellene tényleg spórolni! :P

Reeckatee is tapasztalt F-es, hidd el, hogy ő sokkal szélsőségesebb körülmények között tesztelte az astrát, mint sokan mások. :D

Köszönöm szépen. Erre mondtam, hogy a vezérlés mellett az a + pénz az már lónemiszerv de hadd szívjon vele az emberfia, majd a gyermeke elől elvesz még többet ha bajai adódnak de akkor majd nem ugrik a nyakamnak.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen. Erre mondtam, hogy a vezérlés mellett az a + pénz az már lónemiszerv de hadd szívjon vele az emberfia, majd a gyermeke elől elvesz még többet ha bajai adódnak de akkor majd nem ugrik a nyakamnak.

Komám, nem mondták még neked, hogy kicsit egyszerű, meg nyers a stílusod? Bár a 22 éves korodra való tekintettel, ezen nem csodálkozom...

Miért nem ott fórumozol, amilyen országban laksz(románia), hátha ott vevők a hozzád hasonló bunkó kommentárokra...

Azt hiszed azért, mert hozzászóltál már mindenféle fórumon 14356-at, attól már egy keleti bölcs lettél, profi autószerelő, stb...

Eddig volt már vagy 10 dízel vackom, főleg 1.8-as dízel Ford(ahol műanyagok a vezetőgörgők!), van némi tapasztalatom, mit, mikor érdemes cserélni. A főbb szerelőműhelyek se minden szíjcserénél cserélnek vízpumpát. Bár gondolom rém nagy tapasztalatod van abban is, mekkora egy csapágy megengedett holtjátéka, tengelyirányú terhelése, stb...akik itt hozzászólogatnak a fórumokhoz, már akkor szereltek autót, amikor még meg se kaptad az első legokészletedet.

Link to comment
Megosztás:

Komám, nem mondták még neked, hogy kicsit egyszerű, meg nyers a stílusod? Bár a 22 éves korodra való tekintettel, ezen nem csodálkozom...

Miért nem ott fórumozol, amilyen országban laksz(románia), hátha ott vevők a hozzád hasonló bunkó kommentárokra...

Azt hiszed azért, mert hozzászóltál már mindenféle fórumon 14356-at, attól már egy keleti bölcs lettél, profi autószerelő, stb...

Eddig volt már vagy 10 dízel vackom, főleg 1.8-as dízel Ford(ahol műanyagok a vezetőgörgők!), van némi tapasztalatom, mit, mikor érdemes cserélni. A főbb szerelőműhelyek se minden szíjcserénél cserélnek vízpumpát. Bár gondolom rém nagy tapasztalatod van abban is, mekkora egy csapágy megengedett holtjátéka, tengelyirányú terhelése, stb...akik itt hozzászólogatnak a fórumokhoz, már akkor szereltek autót, amikor még meg se kaptad az első legokészletedet.

Dehogynem :D

Link to comment
Megosztás:

Komám, nem mondták még neked, hogy kicsit egyszerű, meg nyers a stílusod? Bár a 22 éves korodra való tekintettel, ezen nem csodálkozom...

Miért nem ott fórumozol, amilyen országban laksz(románia), hátha ott vevők a hozzád hasonló bunkó kommentárokra...

Azt hiszed azért, mert hozzászóltál már mindenféle fórumon 14356-at, attól már egy keleti bölcs lettél, profi autószerelő, stb...

Eddig volt már vagy 10 dízel vackom, főleg 1.8-as dízel Ford(ahol műanyagok a vezetőgörgők!), van némi tapasztalatom, mit, mikor érdemes cserélni. A főbb szerelőműhelyek se minden szíjcserénél cserélnek vízpumpát. Bár gondolom rém nagy tapasztalatod van abban is, mekkora egy csapágy megengedett holtjátéka, tengelyirányú terhelése, stb...akik itt hozzászólogatnak a fórumokhoz, már akkor szereltek autót, amikor még meg se kaptad az első legokészletedet.

Komám akkor Te menj és spórólgass és ne a stílusomat fikázzad. Tudok annyit sőt tán valamivel többet dízelről és miegymásról amennyit tudnom kellene 22 éves korom ellenére és 4-5 évesen már álltam a szomszédok mellett mikor az autót buherálták és jópár órát eltöltöttem ilyen körülmények közt. Azt csinálsz az autóddal amit akarsz, sőt javasolnám hogy a vezérműszíjat ha levetted fonalat tegyél helyette mert az sokkal olcsóbb, vezetőgőrgeket is minek cserélni hisz még biztosan mennek vagy 10 évet a tengelyirányú terhelésükkel a picsába. Majd ha a fos vízpumpád összeszarja magát és fejbeüti a motrot akkor adj már a gyermekednek a szelepekből is, hadd legózzon velük és utána gyere itt pattogni fórumon és fitoktassad, hogy milyen kibaszott jól vágod már az autószerelést....

Link to comment
Megosztás:

Komám akkor Te menj és spórólgass és ne a stílusomat fikázzad. Tudok annyit sőt tán valamivel többet dízelről és miegymásról amennyit tudnom kellene 22 éves korom ellenére és 4-5 évesen már álltam a szomszédok mellett mikor az autót buherálták és jópár órát eltöltöttem ilyen körülmények közt. Azt csinálsz az autóddal amit akarsz, sőt javasolnám hogy a vezérműszíjat ha levetted fonalat tegyél helyette mert az sokkal olcsóbb, vezetőgőrgeket is minek cserélni hisz még biztosan mennek vagy 10 évet a tengelyirányú terhelésükkel a picsába. Majd ha a fos vízpumpád összeszarja magát és fejbeüti a motrot akkor adj már a gyermekednek a szelepekből is, hadd legózzon velük és utána gyere itt pattogni fórumon és fitoktassad, hogy milyen kibaszott jól vágod már az autószerelést....

Jézuska... :D

Szia! :)

Link to comment
Megosztás:

Jézuska... :D

Szia! :)

Helyes. Ha mindjárt az első hsz után nem fikáztál volna, akkor a modiknak sem lenne annyi dolguk estére és ne várja el senki, hogy azt mondjam amit hallani szeretne. A legtöbb kókány szerelő pedig pont az ilyen maradi felfogású emberek csoportjából áll, akik úgy gondolkodnak mint Te. Továbbra is fenntartom a véleményem (és még pár emberke itt a fórumon), kérdezz meg akárkit innen (hogy ne egy román osszon már neked eszet), hogy némi plussz ráfordítással milyen fejfájásoktól szabadulhatsz meg. Ráadásul egy 10 ezer Ft-os alkatrészen ment össze a tej, ha ennyit nem tudsz hozzátenni a többi költséghez akkor küldöm az árát és visszaszívok mindent és elnézést kérek, de ahogy azt leírtad az autó nélkülözhetetlen éppen ezért szvsz ennyit még megérdemel. Pont.

Link to comment
Megosztás:

Komám, nem mondták még neked, hogy kicsit egyszerű, meg nyers a stílusod? Bár a 22 éves korodra való tekintettel, ezen nem csodálkozom...

Miért nem ott fórumozol, amilyen országban laksz(románia), hátha ott vevők a hozzád hasonló bunkó kommentárokra...

Azt hiszed azért, mert hozzászóltál már mindenféle fórumon 14356-at, attól már egy keleti bölcs lettél, profi autószerelő, stb...

Eddig volt már vagy 10 dízel vackom, főleg 1.8-as dízel Ford(ahol műanyagok a vezetőgörgők!), van némi tapasztalatom, mit, mikor érdemes cserélni. A főbb szerelőműhelyek se minden szíjcserénél cserélnek vízpumpát. Bár gondolom rém nagy tapasztalatod van abban is, mekkora egy csapágy megengedett holtjátéka, tengelyirányú terhelése, stb...akik itt hozzászólogatnak a fórumokhoz, már akkor szereltek autót, amikor még meg se kaptad az első legokészletedet.

Gyerekek! Nem ide való ez a hangnem!!! :)

Szerintem nem rosszindulattal mondta, hanem segítőkészen!

Amúgy meg egyből jössz a "nemzetiségi kérdésekkel" !!! Szerintem ez az ami inkább az ember stílusára utal! :)

Lehet, hogy Astra témában jobb egy kicsit a tapasztalata, mint neked, vagy mint nekem... Na de mindegy is ez!

Ha tényleg ennyire érted a témát (mármint az autószerelést :D ), szerintem kéne tudjad, hogy mit mivel szoktak cserélni! És nem mindíg átverni akarnak a szerelők sem, nem amiatt veteti meg ő se a vízpompát, mert (ne adj isten) kell neki, hanem mert tudja, hogy az is elöregszik a terhelés alatt! :D A 60 éves ember is ember, a 100 éves is, csak az biztos nem bírja már annyira... :D

Ja és most látom, hogy az utolsó hozzászólásban Reeckatee megmondta a frankót! :o

Még egyszer elmondom, hogy szerintem mi azért vagyunk itt, mert segíteni szeretnénk egymásnak!!!

Meg szeretnénk óvni egy esetleges bajsorozattól, amit például én is írtam fentebb (a vízpompa ki nem cserélése miatt +80.000 Ft! Lehet hogy 10-ből csak 1 megy tönkre, de képzeld csak el, ha pont a tied az az 1! :D Hidd el fájdalmas tud ám lenni! :P )

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek! Nem ide való ez a hangnem!!! :)

Szerintem nem rosszindulattal mondta, hanem segítőkészen!

Amúgy meg egyből jössz a "nemzetiségi kérdésekkel" !!! Szerintem ez az ami inkább az ember stílusára utal! :D

Lehet, hogy Astra témában jobb egy kicsit a tapasztalata, mint neked, vagy mint nekem... Na de mindegy is ez!

Ha tényleg ennyire érted a témát (mármint az autószerelést :D ), szerintem kéne tudjad, hogy mit mivel szoktak cserélni! És nem mindíg átverni akarnak a szerelők sem, nem amiatt veteti meg ő se a vízpompát, mert (ne adj isten) kell neki, hanem mert tudja, hogy az is elöregszik a terhelés alatt! :P A 60 éves ember is ember, a 100 éves is, csak az biztos nem bírja már annyira... :D

Ja és most látom, hogy az utolsó hozzászólásban Reeckatee megmondta a frankót! :D

Még egyszer elmondom, hogy szerintem mi azért vagyunk itt, mert segíteni szeretnénk egymásnak!!!

Meg szeretnénk óvni egy esetleges bajsorozattól, amit például én is írtam fentebb (a vízpompa ki nem cserélése miatt +80.000 Ft! Lehet hogy 10-ből csak 1 megy tönkre, de képzeld csak el, ha pont a tied az az 1! :o Hidd el fájdalmas tud ám lenni! :D )

Már elkezdtem írni egy választ, de valahogy a mozilla nem szereti az Opel fórumot. :D

A lehető legjobb, tényleg ha mindent kicserélünk, és lehetőleg a gyárira.

Csak hát...a most vett Gates szíj is, mivel nincs rajta dátum, lehet, már vagy 10 éve dekkol egy olajpárás raktárban, aztán felrakás után szakad is el. Mondjuk még nem szedtem szét, majd meglátjuk, milyen állapotban van a vízpumpa.

Volt, hogy megvettem a komplett szíj, görgőket, összehasonlítva a régivel tök egyforma volt a kettő. Ezért próbáltam, hogy hátha...hm, megúszom a dolgot.... :)

Köszönöm a segítségeket, további jó autókázást mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Már elkezdtem írni egy választ, de valahogy a mozilla nem szereti az Opel fórumot. :)

A lehető legjobb, tényleg ha mindent kicserélünk, és lehetőleg a gyárira.

Csak hát...a most vett Gates szíj is, mivel nincs rajta dátum, lehet, már vagy 10 éve dekkol egy olajpárás raktárban, aztán felrakás után szakad is el. Mondjuk még nem szedtem szét, majd meglátjuk, milyen állapotban van a vízpumpa.

Volt, hogy megvettem a komplett szíj, görgőket, összehasonlítva a régivel tök egyforma volt a kettő. Ezért próbáltam, hogy hátha...hm, megúszom a dolgot.... :D

Köszönöm a segítségeket, további jó autókázást mindenkinek!

Az nem a lelkeden szárad, érdemes vezérlés csere esetében szervízhez fordulni (ott ahol figyelemmel követheted az eseményeket) mert a vezérmű szíjakra jár 60 ezer km garancia ha szakszervízben minden alkatrész cserélődik. Ha elszakad az ők saruk és helyre is kell hozzák de ha te otthon a garázsban felteszed akkor a garancia érvénytelen.

Link to comment
Megosztás:

Az nem a lelkeden szárad, érdemes vezérlés csere esetében szervízhez fordulni (ott ahol figyelemmel követheted az eseményeket) mert a vezérmű szíjakra jár 60 ezer km garancia ha szakszervízben minden alkatrész cserélődik. Ha elszakad az ők saruk és helyre is kell hozzák de ha te otthon a garázsban felteszed akkor a garancia érvénytelen.

Utólag is bocs mindenért, nem akartalak tényleg megbántani. A fő hiba okozója a gépem, meg a mozilla, mert folyton kidob a fórumról, és már vagy 10x írtam be a hozzászólást, mindig kezdhettem előlről.

Újra be kell jelentkezni mindig. Az elején még egész másokat írtam.

A moderátoroknak üzenném, töröljék a hozzászólásaimat itt, nincs értelme tényleg ennek itt.

Na, jól szét lett offolva szegény dízel fórum...:)

Tényleg köszönök minden segítséget, szép napot mindenkinek!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Utólag is bocs mindenért, nem akartalak tényleg megbántani. A fő hiba okozója a gépem, meg a mozilla, mert folyton kidob a fórumról, és már vagy 10x írtam be a hozzászólást, mindig kezdhettem előlről.

Újra be kell jelentkezni mindig. Az elején még egész másokat írtam.

A moderátoroknak üzenném, töröljék a hozzászólásaimat itt, nincs értelme tényleg ennek itt.

Na, jól szét lett offolva szegény dízel fórum...:)

Tényleg köszönök minden segítséget, szép napot mindenkinek!!!! :D

Én nem haragszom, nincs amiért, segíteni szerettem volna. Másképp reagáltál, ez van, mindenkinek vannak rossz napjai. A modik meg majd eldöntik mit törölnek és mit nem. CTRL+C segítségével nem árt néha a vágólapra tenni a szöveget mert a gép kikapcsolásáig vagy újabb vágolapozásig megőrzi azt. Töröld a sütiket a Mozillából és helyrejön minden. Neked is szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa először folyik, csöpög, ha leszedem a kiegyenlítő sapkát, aztán zörög, aztán meg száll el a vezérlés. :D

Eddig így ment.

Volt már, hogy raktam be új vízpumpát, és az folyt, a réginek meg semmi baja nem volt még.

Én meg láttam olyat, hogy csak egyszerűen megszorult és darált mindent le...

Egyszerű a történet: lusták és kispénzűek nem cserélnek mindent, később rábvsznak és még több mindent cserélnek! :)

Link to comment
Megosztás:

Komám, nem mondták még neked, hogy kicsit egyszerű, meg nyers a stílusod? Bár a 22 éves korodra való tekintettel, ezen nem csodálkozom...

Miért nem ott fórumozol, amilyen országban laksz(románia), hátha ott vevők a hozzád hasonló bunkó kommentárokra...

Azt hiszed azért, mert hozzászóltál már mindenféle fórumon 14356-at, attól már egy keleti bölcs lettél, profi autószerelő, stb...

Eddig volt már vagy 10 dízel vackom, főleg 1.8-as dízel Ford(ahol műanyagok a vezetőgörgők!), van némi tapasztalatom, mit, mikor érdemes cserélni. A főbb szerelőműhelyek se minden szíjcserénél cserélnek vízpumpát. Bár gondolom rém nagy tapasztalatod van abban is, mekkora egy csapágy megengedett holtjátéka, tengelyirányú terhelése, stb...akik itt hozzászólogatnak a fórumokhoz, már akkor szereltek autót, amikor még meg se kaptad az első legokészletedet.

a románozást fejezd be koma.... :D

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy ilyenekkel zaklatom a jónépet de megint jön a motorolaj az egr kapcsolójából....

Múltkor kiöntöttem a vákuumszivattyúból az olajat és az egr kapcsoló levegőztetőjére húztam egy műanyag csövet, jó darabig nem jelent meg benne semmi.

Ma ránéztem, hát ott volt benne az olaj nyoma.

Beszéltük itt a múltkor hogy ha megkopik akkor átengedi az olajat kicsit és ez az eredménye a dolognak.

Vkinek esetleg van vmi alternatív 5lete vkinek a bontottra illetve újra cserélésen kívül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.