Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

sziasztok...

Természetesen újra lenne 1 számomra fontos kérdésem, melyben szeretnék segítséget kérni. :oops:

A picike kis corsám(1.4-16v) 8 litert kajázik, az olcsóbbik benyából.. :shock: :lol: (a 99-esből is). Ez városon kívül történik, városban 9-et eszik a szentem. nem sajnálom én tőle, csak fogy.....

2 hete kapott olaj, olajszűrő, légszűrő, gyertya cserét, meg 1 csomó minden mást, de az itt nem fontos....

sztem ez az érték igen csak nagy, pláne hogy fater astrája, (szerinte) városban 5.8-at eszik... :shock: :? kicsit frusztrál ez a dolog :(

kérlek segítsetek, hogy mi lehet a baj? egyébként nagyon jól megy a kis méregzsák.( trabant után mi nem megy jól????) :(

Ezt a 8L-t mekkora sebességnél produkálja?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok...

Természetesen újra lenne 1 számomra fontos kérdésem, melyben szeretnék segítséget kérni. :oops:

A picike kis corsám(1.4-16v) 8 litert kajázik, az olcsóbbik benyából.. :shock: :lol: (a 99-esből is). Ez városon kívül történik, városban 9-et eszik a szentem. nem sajnálom én tőle, csak fogy.....

2 hete kapott olaj, olajszűrő, légszűrő, gyertya cserét, meg 1 csomó minden mást, de az itt nem fontos....

sztem ez az érték igen csak nagy, pláne hogy fater astrája, (szerinte) városban 5.8-at eszik... :shock: :? kicsit frusztrál ez a dolog :(

kérlek segítsetek, hogy mi lehet a baj? egyébként nagyon jól megy a kis méregzsák.( trabant után mi nem megy jól????) :(

az enyém (1.2 75le. C corsa) városban 7 L körül eszik, úgy hogy küldöm neki.... autópályán tartósan 150 körül eszik csak átlagban 8-at

tankolj bele shellt..... az olcsó benyából többet fogyaszt mert kevesebb adalék van benne.... próba szerencse.... szerintem

Link to comment
Megosztás:

off

hehehe kiskancsó

hiába rajoskodsz nekem 2 kezem munkája lesz a vas és nem betolom a zsét meg a vasat oszt csináld

de neked még icsse sikerült :( :( :lol:

Te........

on

amúgy normál üzemben 9-10 között és 1x volt meg a 11.3 az óra szerint 240+ volt m1-m7

de ha tolom se zabál be 10nél többet!

Link to comment
Megosztás:

Hát kérdésetekre, h mikor eszik 8-at városban? Hát normál üzemben...nem szoktam nagyon hajtani. A lejtőkön ki szoktam engedni üresbe is :( na jó nem hittem azt, hogy 3 liter benyát fog kajólni, mint suzuki a spór spurin, de hát ennyit mégis csak a haverom 12 éves kétezres vectrája nyammog el :(

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy a lambda szonda van kicsit elgyengülve, ez okozhatja ezt az átlagosnál kicsit magasabb fogyit. Lejtőkön meg ne üresbe tedd, hanem 5-be, mert akkor nincs befecskendezés és nulla a fogyi. :wink:

ez igy igaz, de azt ne feljetsed el, hogy olyankor, mikor motorfékezel, sokkal hamarabb lelassul a gép, illetve többet kell gyorsulnod........

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Új Corsás lévén, ez az első hozzászólásom :lol:

Kb 2 hete vettem a verdát (2004.04-es, 1.2, 16V, Németországból hozva), és szeretnék megkérdezni pár dolgot.

Sajna kezelési útmutatót nem tudtak adni hozzá a kereskedésben. Hol lehet ilyet beszerezni? Mennyiért? Netről letölrhető esetleg?

Milyen időközönként kell szervízbe vinni a kocsit? Most van benne 1300 km kb.

Mennyinek kell lenni az átlagfogyinak? Ahogy most számolom, kb 10-12 liter között lehet, ami kicsit sok. (lehet, csak rosszul számoltam, de nekem ennyi jön ki most...)

Előre is köszi a válaszokat, most ennyi jutott eszembe :D

Link to comment
Megosztás:

hali!

kezelésit lehet, hogy márkakerben tudsz venni...

szervízintervallum 30000km, újabban, régen 15000km volt (vagy 1 év)

átlagfogyinak 7 liter körül kell lennie ha nyomod neki városban (3500-4000ig) 8-at csak akkor eszik ha felmegyek pöstre és 160-nal megyek a pályán végig, vagy csak balcsi kaland után....

ha tényleg 1300 km van a motorban, akkor még bejáratós és nem állt be a fogyasztása (bár ezt 1000km-ig szokták mondani)

Link to comment
Megosztás:

hali!

kezelésit lehet, hogy márkakerben tudsz venni...

szervízintervallum 30000km, újabban, régen 15000km volt (vagy 1 év)

átlagfogyinak 7 liter körül kell lennie ha nyomod neki városban (3500-4000ig) 8-at csak akkor eszik ha felmegyek pöstre és 160-nal megyek a pályán végig, vagy csak balcsi kaland után....

ha tényleg 1300 km van a motorban, akkor még bejáratós és nem állt be a fogyasztása (bár ezt 1000km-ig szokták mondani)

köszi az infokat. Nem kell 1500 kmnél szervízbe vinni átvizsgálásra? Vagy ez csak a Suzukiknál szokás?

Akkor még reménykedem, hogy beáll a fogyi egy kissé alacsonyabbra, mert ez így nem jó...

Ja, az én autóm is ilyen szép piros, mint a tiéd :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, de megnézem a szervíz füzetben. énnekem is így rémlik, hogy szervízbe kell vinni....

nem kell. 8)

a Corsa C ami 2003 utáni már 2 év vagy 30.000 km ként kell szervizelni, de csak abban az esetben, ha hosszuélettartamu olajat másnéven longlife olajat teszel bele.

ha nem akkor 1 év vagy 30.000 km.

Link to comment
Megosztás:

nem kell. 8)

a Corsa C ami 2003 utáni már 2 év vagy 30.000 km ként kell szervizelni, de csak abban az esetben, ha hosszuélettartamu olajat másnéven longlife olajat teszel bele.

ha nem akkor 1 év vagy 30.000 km.

Nekem ez a 30e. km.............. Szóval olyan................

Hihetetlen.Vagy csak én vagyok régimódi! :oops:

ÉN azért max. 10e.t mennék el akármilyen olajjal.ÉN!! :!:

Link to comment
Megosztás:

Nem! Komplett hátsó tengely cseréje! Leginkább a tárcsafékek miatt.

Most nem azért mondom, de szerintem hátul van egy híd, rajta a tegelycsonkok, azon a fékek :wink:

hatsofut.jpg

Vegyél inkább előre jópofa tárcsát /Brembo, ATE/+ betétet /Ferodo/, esetleg nagyobb tárcsát + nyerget, fékerő jelentősebb úgy is ott ébred.

Tigrincsen elől mekkora tárcsa van ?

ui: de erről

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.