Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Előszöris: Kösz hogy foglakoztok a problémával!!

OK! Azzal tisztában vagyok, hogy az első tengelyen kell nagyobb fékerő

(tervezem is az elő fékek cseréjét!), de a hátsó dobfékek elég gyengécskék lettek mikor meggyógyítottuk a motort :lol: !

Szeretnék tudni megállni miután elnyomtam neki a gázpedált, ezért úgy döntöttem kicserélem a dobfékeket. Utánanzéztem a neten és találtam is egy dobfék->tárcsafék átalakító szettet (ami körülbelül egy utólag felszerelhető tengelycsonkot tartalmaz 20.000HUF/Stück) amivel az az egyetlen probléma hogy Magyarországra nem küldik el. Ezekután mégjobban utánaérdeklődtem és azt hallottam hogy a GSI Corsa hátsó futóműve tárcsafékes. Mivel a Tigrincs közeli rokonságban van a Corsával, gondoltam ki lehet cserélni a hátsó tengelyt és lehet hogy még olcsóbban is jövök ki az egészből. Elnézést kérek ha nem voltak világosak az előzőleg feltett kérdéseim, de a problémám ennyi!

u.i: ez a kép egy GSI tengely? (Mert ha igen akkor meg van oldva a kérdés :D )

Link to comment
Megosztás:

....Előszöris: Kösz hogy foglakoztok a problémával!!....
Nincs mit.

De mondjuk szerintem itt jobb helye lenne : http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=738&start=90 :wink:

Ezt, a fékkel kapcsolatos témakört pedig végigolvahatnád szerintem : ]http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=78...start=0

....OK! Azzal tisztában vagyok, hogy az első tengelyen kell nagyobb fékerő (tervezem is az elő fékek cseréjét!), de a hátsó dobfékek elég gyengécskék lettek mikor meggyógyítottuk a motort :lol: !

Szeretnék tudni megállni miután elnyomtam neki a gázpedált, ezért úgy döntöttem kicserélem a dobfékeket. Utánanzéztem a neten és találtam is egy dobfék->tárcsafék átalakító szettet (ami körülbelül egy utólag felszerelhető tengelycsonkot tartalmaz 20.000HUF/Stück) amivel az az egyetlen probléma hogy Magyarországra nem küldik el. Ezekután mégjobban utánaérdeklődtem és azt hallottam hogy a GSI Corsa hátsó futóműve tárcsafékes. Mivel a Tigrincs közeli rokonságban van a Corsával, gondoltam ki lehet cserélni a hátsó tengelyt és lehet hogy még olcsóbban is jövök ki az egészből. Elnézést kérek ha nem voltak világosak az előzőleg feltett kérdéseim, de a problémám ennyi!....

Mégegyszer mondom : ne foglalkozz szerintem a hátsó dobfékkel. Van egy imerősönk aki RTE versenyeken rajzolja az íveket, 1.6-os némileg tuningolt B Corsa-val és ő sem cserélte a hátsó fékeket, hanem maradtak a dobok, pedig nem gyengén megy a kocsija :wink: Persze nem mondom azt neked, hogy vegyél te is Ferrodo Racing betétetket előre, de első körben inkább a front részen kellene machinálnod, nem egyből hátul hídat cserélni. Magam részéről passzolom, hogy mennyire csereszabatos egymással a két híd.

Tudod már, hogy mekkora tárcsa van elől a Tigrincsen ?

....u.i: ez a kép egy GSI tengely? (Mert ha igen akkor meg van oldva a kérdés :D )....

Az elvileg egy tárcsafékes Astra hátsó HÍD :lol: :lol: :lol: :lol:

ui: arra azért kiváncsi lennék, hogy honnan szerezel B Corsa GSi hídat, ha nem hiszed el, amit írok

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor is van gyakorlati haszna is, pl. ha ülnek hátul (is) vagy a csomagtartóban van némi cucc, esetleg ezek lineárkombinációja. Egyébként meg ha értelmetlen lenne, akkor valószínűleg nem jött volna ki hátsó tárcsafékes Astra... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...na újra itt... 8)

Már nem is írom, hogy lenne 1 kérdésem, mert ez már elcsépelt nagyon, de azért lenne... :oops:

Mikor megvettem a corsám, opelszervízbe vittem átnézetni. ékszíj..vezérműszíj, miegymás csere. Na ott közölték, hogy leszakadt a vízpumpa cserélni kell. Ja lehet ők szakították le.

A lényeg, hogy így megpiszkálták a vezérlést...Mikor kijöttem a szervízből, egyböl tankoltam(jó benyát).

Egyből észrevettem, hogy nem úgy megy az autó. Namármost. azóta egyre jobban az az érzésem, hogy kb úgy megy, mint egy 1.4 8v, márpedig ez 16v :evil: Elvittem egy másik szerelőhöz aki megnézte akkor mikor bejött az országba, és megkérdezte, hogy mit csináltak az autóval, mert olyan, mintha le lenne fojtva. Valamit magyarázott, hogy a vezérműszíjcserénél, valami kerekeket nem nulláztak ki, vagy ilyesmit, de én hüle vok hozzá....Ja és többet is kajol a picim...

Kérdésem: mit szúrhattak el az opelnál???? (má megen :? )

Még nem ért rá a szerelő megnézni, de az opelhoz nem viszem(gemenc-opel) pfúúúj.

Tudna nekem valamelyik kedves eddigi válaszadó segíteni???

Thx

Link to comment
Megosztás:

Na akkor "6T" cartárs meg is válaszolta saját kérdését. Ott a "másik" szerelő, aki észrevette, föl kell hívni, és megbeszélni vele egy időpontot.

Tisztelt 6T kolléga!!!

Azért lenne egy kérdésem nekem is: esetleg az adott Opel szervíz tud a problémádról, vagy csak mi? Panaszold el nekik is, ne csak a sarki versenyszerelőnek, és nekünk. Van email címe az opel szrvíznek, add meg a telefonszámodat és vissza fognak hívni azonnal vagy másnap. Nem fogod megbánni. Amíg nem is panaszkodtál nekik, addig hogy tegye jóvá? (A "másik" szerelő pedig csak sok forintért tesz jóvá dolgokat)

És egyik "másik" szerelő sem fog veled olyan kedves és udvarias hangot megütni, mint egy márkaszervízes, tanult kultúrált munkafelvevő. Tehát ezen a szinten rágalmazásnak minősül ahogy az Opelhez állsz. Ha kiderül a hiba és ők visszautasítják a helyreállítást, akkor jogos. Addig nem.

Link to comment
Megosztás:

Irgum burgum :evil: én is kedves szoktam lenni az ügyfelekkel :twisted:

Pedig én csak egy tanulatlan vagyok

:oops: :oops: :oops: Félreértettél. :smt022

Viszont kultúráltnak teccik lenni azzal a sok figyelmességgel a váróban. (Én is tanulatlan vagyok, és kedves a vevőinkhez, csak nem szerelő)

Eszembe sem jutottál. Bocs... nem neked szól. És a többi "versenyhez felnőtt" szolgáltatónak sem. Akinek nem inge... izé... mit mondjak?... Én az otthon egyedül olajosan aknából kikiabáló "customer service agent"-re gondoltam. Blitz, te nem "sarki" szerlő vagy.

Link to comment
Megosztás:

:oops: :oops: :oops: Félreértettél. :smt022

Viszont kultúrált. (Én is tanulatlan vagyok, és kedves a vevőinkhez, csak nem szerelő)

Eszembe sem jutottál. Bocs... nem neked szól. És a többi "versenyhez felnőtt" szolgáltatónak sem. Akinek nem inge... izé... mit mondjak?... Én az otthon egyedül olajosan aknából kikiabáló "customer service agent"-re gondoltam. Blitz, te nem "sarki" szerlő vagy.

jól van na. Azért én sem gondoltam komolyan a háborgást :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elvesztettem a fonalat... hogy Blitz cartárs félreértette, az oké, mert nem gondoltam a színvonalas független szervízekre. :oops:

De Uhu, neked ez a reakció hogy jött ki, amikor pont téged dícsértelek, és az Opel szervizeket védtem? :? :?: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok....

Sokkal okosabb lettem :lol:

Bocs ha vki az opelnál dógzik, és megbántottam... :oops:

Látom ma mindenki cinikus hangulatban van...tán az idő teszi...elég szar...

majd megnézetem.....

Menj vissza előbb oda, ahol szerelték. Jótanács. Tényleg ez a legésszerűbb. Vannak jó és rossz szerelők, de ez nem ennyire fekete-fehér ha komplett cégekről beszélünk 10-20 szerelővel. Mindegyik nem lehet kötschög. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Elvesztettem a fonalat... hogy Blitz cartárs félreértette, az oké, mert nem gondoltam a színvonalas független szervízekre. :oops:

De Uhu, neked ez a reakció hogy jött ki, amikor pont téged dícsértelek, és az Opel szervizeket védtem? :? :?: :lol:

úúú jézus.... :oops: :oops: :oops:

bazzz egy két mondatot összeszedtem, majd beirtam.. asszem a blitz hozzászólására irtam amit irtam, a tiedet el sem olvastam... a Blitz hozzászólása alapján azt feltételezte, hogy beszótá.

:oops: :oops: :oops:

ezt hogy lehet visszacsinálni??? :oops: :oops: :oops:

ma sok dógom volt, nem volt időm fórumozni nagyon, csak benéztem, majd irtam egy jópofát. de akkor ez most nem jött be.... :roll: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.