Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

Szóval a tankolások így alakultak:

Bp. teletank 3 kattanásig OMW Maxxmotion 100-al 250261km-nél.

Szerbiában 3 szor tankoltam összesen és itthon pedig a záró 3 kattanásost 252456-nál.

2195km és 148,28 liter---> 6,75 liter. Mindez 195/60R15 gyári szinte vadonat új gumin (szóval nincs csalás).

Gratulálok! :)

X20XEV Power! :D

Link to comment
Megosztás:

Nah megtaláltam a hiányzó MOL-os blokkot :lol:

3an voltunk, agyig rakva, olyannyira, hogy látványosan húzta a sejhaját szegény Veki és még erre jött a klíma meg a tempós haladás (ahol lehetett persze, az M5-ösön pl. hazafelé 140-el kocogtunk)

Szóval a tankolások így alakultak:

Bp. teletank 3 kattanásig OMW Maxxmotion 100-al 250261km-nél.

Szerbiában 3 szor tankoltam összesen és itthon pedig a záró 3 kattanásost 252456-nál.

2195km és 148,28 liter---> 6,75 liter. Mindez 195/60R15 gyári szinte vadonat új gumin (szóval nincs csalás).

Sajna a hazaút utolsó felét már nagyon untam, így szerettem volna minél előbb hazaérni, ott vérzett el a fogyi és nem lett 6,5, de asszem így sem kell nagyon szégyenkeznünk lévén azért ~1650kg kellett mozgatni klímával hegyen völgyön :lol: Jah és sajnos nincs 100as benzin a szerbeknél, így a premium 95-ösükkel is csörgött a motor, ha lett volna 100-as akkor simán megvan a 6,5 még a tempós haladás ellenére is.

A nyaralás nagyon ott volt, majd dobok fel képeket hamarosan :D

Nekem is csörög, vagy túl sokat vettek le motorgenerátorkor a hengerfejből, vagy 1 foggal arébb van a vezérműszíj és így előgyújtás van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csörög, vagy túl sokat vettek le motorgenerátorkor a hengerfejből, vagy 1 foggal arébb van a vezérműszíj és így előgyújtás van.

Mennyit vettek le belőle, azt lehet tudni?

Próbáltad már magasabb oktánszámú benzinnel? Vagy benzin/etanol keverékkel?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom még én se mi a baja de nem is érdekel már mert nem sokára motor csere lesz így nem izgat a téma. 98-100as csendbe van. Etanolos téma sosem érdekelt.

Értem.

Az etanolos móka költséghatékony megoldás az oktánszám növelésére.

Én általában 99-99,5 környékére szoktam "bekeverni" a naftát és így tökéletesen csendben van. Természetesen ez a 99-es oktánszám elméletben jön ki, mivel sok helyen olvasni, hogy az etanol csak elméletben 105 okt..

Mindegy, így sem csörög, olcsóbb is mint a 100-as Maxxmotion és nem eszik meg belőle fajlagosan annyival többet, hogy ne lenne gazdaságos.

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Az etanolos móka költséghatékony megoldás az oktánszám növelésére.

Én általában 99-99,5 környékére szoktam "bekeverni" a naftát és így tökéletesen csendben van. Természetesen ez a 99-es oktánszám elméletben jön ki, mivel sok helyen olvasni, hogy az etanol csak elméletben 105 okt..

Mindegy, így sem csörög, olcsóbb is mint a 100-as Maxxmotion és nem eszik meg belőle fajlagosan annyival többet, hogy ne lenne gazdaságos.

Most én is 100asat tankolok. Mol evoneo. 95össel kis fordulaton rálépek a gázra hallom hogy csörög, de végül elhagyja. érdekes. de ezzel a 100assal meg semmi :lol: Fogyasztásom ugyanannyi.

Link to comment
Megosztás:

Most én is 100asat tankolok. Mol evoneo. 95össel kis fordulaton rálépek a gázra hallom hogy csörög, de végül elhagyja. érdekes. de ezzel a 100assal meg semmi :lol: Fogyasztásom ugyanannyi.

A 100-asnak jobb a kompressziótűrése, ezért nem csörög vele, mivel nem robban be idő előtt a keverék (amikor még jön felfelé a dugattyú).

A fogyasztásod érdekes... semmivel sem lett kevesebb? Mennyivel drágább ez mint a sima 95?

Link to comment
Megosztás:

A 100-asnak jobb a kompressziótűrése, ezért nem csörög vele, mivel nem robban be idő előtt a keverék (amikor még jön felfelé a dugattyú).

A fogyasztásod érdekes... semmivel sem lett kevesebb? Mennyivel drágább ez mint a sima 95?

417forint literje. nemtom most jelenleg mennyi a molnál a 95ös. de mondjuk érdekes a fogyim. elég sok. 1-2x elküldtem neki, de amúgy normálisan megyek vele. csak város, és 12,3literen van most az átlag

Link to comment
Megosztás:

Most én is 100asat tankolok. Mol evoneo. 95össel kis fordulaton rálépek a gázra hallom hogy csörög, de végül elhagyja. érdekes. de ezzel a 100assal meg semmi :lol: Fogyasztásom ugyanannyi.

ha lehet állítani az oktánszámot a kocsiba a dugónál akkor át kéne állítani 98asra. Ja de X20XEV maga állítja asszem. Nálunk 405FT jó drága nálatok :lol: 12,3 kicsit sok lesz nem? Én ott körbe néznék mert szerintem kicsit sokat eszik.

Link to comment
Megosztás:

ha lehet állítani az oktánszámot a kocsiba a dugónál akkor át kéne állítani 98asra. Ja de X20XEV maga állítja asszem. Nálunk 405FT jó drága nálatok :lol:

Jah itt nincs oktánszámdugasz :lol: De külömben van egy csomó üres kábel ott a diagnosztikai csatinál. rosseb se tudja mik azok :D

Link to comment
Megosztás:

Nem rángat a motor meg nincs semmi ilyesmi probléma? Fullad?

Mikor olyan 60fokos a víz és 1óra állás után elindulok vele, akkor viszont szokta azt csinálni hogy picit rálépek a gázra és szarul megy 1500as fordulatig. de ott meg gondol egyet és megindul, és utána már jó teljesen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mikor olyan 60fokos a víz és 1óra állás után elindulok vele, akkor viszont szokta azt csinálni hogy picit rálépek a gázra és szarul megy 1500as fordulatig. de ott meg gondol egyet és megindul, és utána már jó teljesen :lol:

Egy lambda szondát méretnék a helyedbe nem tudom mennyi kerül de legalább megtudod milyen állapotban van. Ha normálisan vezetsz nem igen kéne fogyasztania 12,3L. Vagy végig araszolsz? Max ha 2-3 kmeket mész a városba. A csörgés meg lehet, hogy elvan téve a vezérműszíj 1 foggal vagy túl sok lett leszedve a hengerfejből generálozáskor.

Link to comment
Megosztás:

417forint literje. nemtom most jelenleg mennyi a molnál a 95ös. de mondjuk érdekes a fogyim. elég sok. 1-2x elküldtem neki, de amúgy normálisan megyek vele. csak város, és 12,3literen van most az átlag

Hát az tényleg érdekes... Itt akkor valami más gebasz lesz( lambda pl.) :lol:

Nekem vasárnap volt egy tempósabb hazajövetelem Kunszentmiklósról, néhol volt 160is (előzésnél), utána pedig beállva a sorba a pillanatnyi fogyi 4-5 liter között volt. Valószínűleg emiatt nem is evett sokkal sokkal többet mint normális haladásnál.

Amúgy 5-10% környékével eszik kevesebbet nekem a prémium benyával.

Link to comment
Megosztás:

Egy lambda szondát méretnék a helyedbe nem tudom mennyi kerül de legalább megtudod milyen állapotban van. Ha normálisan vezetsz nem igen kéne fogyasztania 12,3L. Vagy végig araszolsz? Max ha 2-3 kmeket mész a városba. A csörgés meg lehet, hogy elvan téve a vezérműszíj 1 foggal vagy túl sok lett leszedve a hengerfejből generálozáskor.

Sajnos tapasztalat, hogy akkor nem csörög.

Nekem a szívótengely késett, a kipu.tengely pedig sietett 2 foggal... így rakta össze az előző tulajnak a "szerelő" és nem csörgött semmi :lol:

Csak akkor vettem mindezt észre, amikor cseréltem a vezérlést :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos tapasztalat, hogy akkor nem csörög.

Nekem a szívótengely késett, a kipu.tengely pedig sietett 2 foggal... így rakta össze az előző tulajnak a "szerelő" és nem csörgött semmi :lol:

Csak akkor vettem mindezt észre, amikor cseréltem a vezérlést :lol:

Nálam is elvan téve 1foggal.

Link to comment
Megosztás:

Nem az az igazi (sötét)őzbarna, hanem valamivel világosabb, de semmiképp sem fehér. Dobjak róla képet? Neked milyen?

A vezérlésed hogyhogy el van rakva?

Nekem hófehér. Mindjárt dobok fel róla képet. Annyi hogy 1foggal mert a vezérműtengelyhez nemvolt rögzítőm, és visszaugrottak mindig mikor jelre akartam tenni.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ez a 12liter úgy van hogy csak város, 2-3km ek, és azis klímával, araszolgatás, stb. Tehát így szerintem teljesen normális :lol: 90es tempóval folyamat haladva, klímával 5,5 max 6liter ha előzgetni is kell.

Így van akkor nincs gond a fogyasztással. Szerintem ha elvan rakva 1 foggal akkor előgyújtást keletkezik persze ez nem tuti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.