Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Sziasztok!

Végre megvettem a legjobb gumikat a Calibrámhoz.

Istenkirály! Nagyon jó úttartása van, iszonyatosan tapad az úthoz!!!

A típus amit vettem: Good & Year Eagle F1 GSD-3.

http://a5.hu/cikkek/27/4526.shtml

Én 215/45 R17 méretben vettem. Darabára 74.900Ft, én 35.000-ért jutottam hozzá darabjáért. Ha kell valakinek szóljon, tuti garis meg minden.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nagyon leült ez a topik, hátha ezzel sikerül egy picit feldobnom:

Ugyan az Opel hivatalosan sosem gyártott cabrio Calibrát, de mégis létezett egy típus, amit hivatalosan bármelyik Opel szalonban meg lehetett rendelni: ez volt a Hornstein Calibra.

calibra_cab12_jpg.jpg

calibra_cab13_jpg.jpg

calibra_cab14_jpg.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/050621/calibra_...a_cab15_jpg.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/050621/calibra_...a_cab16_jpg.jpg

A hátsó oldalablakai elektromosan lehúzhatók voltak, és a csomagtartója 40%-al kisebb volt mint a széria Calibráé. Sztem szép, csak sajna elég drága volt már akkoriban is, 18000DM volt az átalakítás ára, míg egy új Calibra ~34000DM (C20NE) és ~57000DM (C20LET DTM Edition) között mozgott. Mivel kevés példány épült belőle, ma nagyjából megfizethetetlen lenne, akkor is ha találna valaki eladó példányt, de akinek ilyen van, érthető okokból nem akar megválni tőle.

Link to comment
Megosztás:

hát az azért nem ugyanaz...

nekem amúgy sem tetszett a cali gyári futóműve

komfortosnak ugye erős túlzással nevezhető, viszont emellett nem fogta jobban az utat a porsche felnikkel, mint anyám g astrája a gyári 15ös acéllal

és jó volt a futómű, nem volt vele gond

Link to comment
Megosztás:

hát az azért nem ugyanaz...

nekem amúgy sem tetszett a cali gyári futóműve

komfortosnak ugye erős túlzással nevezhető, viszont emellett nem fogta jobban az utat a porsche felnikkel, mint anyám g astrája a gyári 15ös acéllal

és jó volt a futómű, nem volt vele gond

Azért szerintem ez túlzás. Ha másért nem, azért csak jobban kéne feküdnie mint egy G Astrának, mert alacsonyabban van a súlypontja. Amúgy a futóművel kapcsolatban egyetértek. Valahogy nem sikerült eltalálni az arany középutat a sportos és a komfortos között. Így olyan semmilyen...

Link to comment
Megosztás:

amikor fényezőnél volt az autóm, egy hétig anyám g-jét nyúztam

egyáltalán nem volt rosszabb, mint a cali, semmilyen tekintetben, a komfort pedig lényegesen jobb volt!

a súlypont egy dolog, a futóművek fejlesztése között meg majdnem 10 év telt el

sokminden fejlődött ám annyi idő alatt ;-)

Link to comment
Megosztás:

Azér hihetetlen hogy most egy alsó-középkategóriás családi autó nyújtja azt stabilitás terén, mint tizenegypár éve egy sportos autó... Még nem volt szerencsém H Astrát vezetni, de akkor milyen lehet az IDS Plus...

Igen, nőttek az igények. A mostani 1.4es 1.6os kiskocsikba belepakolnak annyi extrát alapáron amit anno a calikba meg gsikbe meg cd(x) felszereltségekbe...

az 1.6os H Astra fékje siman van olyan jo mint a 13 éves gsi-men lévő brembo+ferrodo kombó...jó mondjuk a rövid tesztút alatt sokat nem lehetett próbálni de meglepő volt

Link to comment
Megosztás:

Végre történt itt valami mozgás.

Szerintem a Cali futóműve azért jobban fekszi az ztat mint egy mezei G astráé.Majdnem annyival tudok kanyarodni , mint amennyivel egyenesben megyek.A G astra így valszeg felborulna. :wink:

Azt meg hogy csinálod Astro? :shock:

Ezé' törik folyton a verda!

Link to comment
Megosztás:

Igen, nőttek az igények. A mostani 1.4es 1.6os kiskocsikba belepakolnak annyi extrát alapáron amit anno a calikba meg gsikbe meg cd(x) felszereltségekbe...

az 1.6os H Astra fékje siman van olyan jo mint a 13 éves gsi-men lévő brembo+ferrodo kombó...jó mondjuk a rövid tesztút alatt sokat nem lehetett próbálni de meglepő volt

Egy-két fékezésig szinte minden fék ugyan olyan jó, terhelés alatt derül ki hogy mit tud. Ha tudja blokkolni a kerekeket, akkor mindegy hogy dob, vagy szimpla tárcsa egy fékezésig.

Azért szerintem csontra feltekert konikkal és 40es ültetéssel meg lehet fogni a H Astrát is. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.