Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

:D

Hát körülbelül...

@Paat:

Most komolyan, te tudod miről beszélsz? A lefújószelep arra való hogy turbós autónál elengedje a felesleges turbónyomást gázelvételkor, de a C20NE-ben sose volt csiga gyárilag, ergo nincsen túlnyomás a szívóoldalon amit el kéne engedni, azaz minek a lefújószelep?

Link to comment
Megosztás:

:D

Hát körülbelül...

@Paat:

Most komolyan, te tudod miről beszélsz? A lefújószelep arra való hogy turbós autónál elengedje a felesleges turbónyomást gázelvételkor, de a C20NE-ben sose volt csiga gyárilag, ergo nincsen túlnyomás a szívóoldalon amit el kéne engedni, azaz minek a lefújószelep?

Biztos, hogy szépen visíccson, meg amúgy is... tuning. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
:D

Hát körülbelül...

@Paat:

Most komolyan, te tudod miről beszélsz? A lefújószelep arra való hogy turbós autónál elengedje a felesleges turbónyomást gázelvételkor, de a C20NE-ben sose volt csiga gyárilag, ergo nincsen túlnyomás a szívóoldalon amit el kéne engedni, azaz minek a lefújószelep?

rendesen szívtátok a vérét, nem is ír többet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tetszene, de attól tartok nem lesz belőle semmi... amúgy ez még az Insignia conceptje volt, már annak bemutatása óta, idestova 3 éve fel-fellebben a pletyka hogy ez lesz az új Calibra, de hivatalos helyről még nem erősítették meg. Talán a gyár szerint nincs piaca most a hagyományos kemény tetős 2 ajtós kupéknak ebben az árkategóriában, mindenki vagy a nyitható fémtetős kupé-kabriókat, vagy a 4 ajtós komfort kupékat (lásd Passat CC vagy Mercedes CLS) erőlteti... egy-két kategóriával feljebb már azért mennek ezek (ld. Aston Martin, Jaguar), de azokkal az Opel nem versenyezhet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kérdezném,hogy tényleg ennyire nem lehet legálisan a küszöbtakaró ajtócskát beszerezni,hogy egy görény képes volt hajnalban ismét meglátogatni a kocsimat-szerszámmal felszerelkezve-és lelopni az összeset?

Kiváncsiságból,hogyé'mennnek az ilyenek hivatalos beszerzésben? :D

Link to comment
Megosztás:

Kérdezném,hogy tényleg ennyire nem lehet legálisan a küszöbtakaró ajtócskát beszerezni,hogy egy görény képes volt hajnalban ismét meglátogatni a kocsimat-szerszámmal felszerelkezve-és lelopni az összeset?

Kiváncsiságból,hogyé'mennnek az ilyenek hivatalos beszerzésben? :D

Nekem úgy rémlik hogy lehet kapni, de kb. 8e Ft darabja, és 3 féle van belőle. A 2 első egyforma, a hátsó jobb/bal oldal viszont különbözik.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

hali,KIs segítséget szeretnék kérni,calibrába merre találom a motor vezérlő elektronikát...és még egy olyan kérdésem lenne h. szerintetek mi történne ha a 16V-s motorra a 8v-s motorvezérlőt szerelem fel...?állítólag jobb lesz az autó teljesítménye...még most kezdtem el ezzel foglalkozni ezért kérnék kis segítséget...de a motorvezérlő helye érdekelne engem elsősorban...!előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Motorvezérlő az anyós oldali ülés lábterében oldalt a kárpit mögött.

A motorvezérlő cserével meg bajt nem csinálsz, ugyanis a C20XE meg se mukkanna a C20NE vezérlőjével, nemhogy elindulna... A C20NE-nek Bosch Motronic M1.5 verziójú a motorvezérlője, az XE-nek meg Motronic M2.5, illetve '93-tól M2.8. Közük nincs egymáshoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Kibontod a középkonzolt, meg azt ahol a hamutartó van, és ott van alul. Ja meg ha jól emléxem a váltókart is ki kell venni hogy kiférjen. A fűtésbox alját négy pici csavar tartja, tán hatos fejű, elég szar helyeken vannak, de megfelelő kis racsnival ki lehet szedni. Ha az lejött akkor ott a fűtőradiátor. (ez a klímátlan, a klímásat nem tudom olyat sose láttam még)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.