Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Igen, ez egy érdekes dolog.

Sokaknak nem egyértelmű, hogy pl. egy pofás felni esetén mennyi variálás megy a megfelelő szélesség és gumiméret megtalálásához, hogy minden stimmeljen, pláne ha még a kasznit is bántani kell hozzá.

Aki tuningba kezd, az olyan, mintha házat építene. Igazán soha sincs vége és ha kész van, sokakból inkább irígységet vált ki. :?

Link to comment
Megosztás:

Úraim egy találós kérdés!!!

Kicseréltem a lamda-szondát is és nem változott semmi! Tehát a pill.fogyaszás maradt 1.3-1.7 az átlag meg mérhetetlen! Viszont, ha bekapcsolom a magnot akkor a BC teljesen meghülyül és olyan adatokat mutat amitől a hajam is égnek áll! Következő lenne a kérdésem a magnó ha szarúl van bekötve akkor meghülyítheti e a nagy kopjutert is! Mert szerintem a BC-ről veszi az energiát! :idea:

Link to comment
Megosztás:

Úraim egy találós kérdés!!!

Kicseréltem a lamda-szondát is és nem változott semmi! Tehát a pill.fogyaszás maradt 1.3-1.7 az átlag meg mérhetetlen! Viszont, ha bekapcsolom a magnot akkor a BC teljesen meghülyül és olyan adatokat mutat amitől a hajam is égnek áll! Következő lenne a kérdésem a magnó ha szarúl van bekötve akkor meghülyítheti e a nagy kopjutert is! Mert szerintem a BC-ről veszi az energiát! :idea:

Szerintem lassan elvihetnéd azt a kocsit egy villanyászhoz :wink:

Link to comment
Megosztás:

Igen , kezd elektromos problémára hasonlítani a dolog. A BC kap jelet szerintem a Motronic-tól a fogyasztás és társai meghatározásához, tehát ha ezen a körön elektronyos gond van, akár befolyásolhatja a vezérlésedet is.

Csak a BC szerint sz..r a fogysztásod vagy tankolásnál is van jele?

Mennyit tudsz menni egy tank benzinnel ?

Gyárilag van BC az autódban vagy utólag lett bekötve ?

Link to comment
Megosztás:

Amit a legelején írtam a 17.5l fogyasztás az a BC szerint és a rátankolásos módszer szerint is ennyi volt! Ezután kicseréltem a kipufogó leömlő alsó és felső tőmitését is és ezután a BC szerint a fogyasztás lement 12.5l-re! Amikor mentem az Attihoz akkor az A2-ön 120-140km/h-nál 9.3-mat mutatot! Kicseréltünk minden kütyüt, de a fogyi nem változott! Amikor elindultam haza és bekapcsoltam a magnot akkor a 2.7-es pill.fogy felugrott 21 valamenyire majd vissza állt! Egész uton figyeltem az átlag fogyasztást, de az nem volt hajlandó 15l alá menni! Viszont arra ügyeltem, hogy a pill.fogy nem menjen 10-12l fölé a 15l viszont nem ment lejebb. Viszont amit észrevettem, hogy ha ki nulázom a BC-t akkor az átlag fogyaszás mutató addig nem indul el amig a magnót be nem kapcsolom! Ami még feltünt, hogy a benya viszont nem fogy olyan gyorsan mint ahogy azt a BC mutatja! Pl. a tankban 30l benzin van a BC szerint 15l az átlag fogyi és ez még kb. 225 km-re elég, megyek még 30 km-et (kikapcsolt magnóval) és a 225 nem változik viszont ha bekapcsolom akkor megkergülnek az adatok. Ha be kapcsolt magnoval közlekedek és a pill. fogyaztást nem engedem 9-10l fölé menni akkor a az átlag fogyi nem hogy csőkken hanam nő és a megtehető km meg rohamosan csőkken, viszont a bentinmutató alig mozdul a megtett km-hez képest.

A BC utolag lett beszerelve egy azonos évjáratú és típusú caliból. 93. C20NE mind a két motor!!!

Megnézem majd a csatlakozásokat meg a rákötést? De szerintem a magnó bekötés az teljesen gyári!

Link to comment
Megosztás:

No, szívesen megnézi a bekötéseket. Látatlanban nem akart nagyvizitet tartani, de neki is gyanús az összefüggés a magnód elektromos dolgai és a BC között. Meg köll nézni. A 2/A-tól nem messze, Vácon túl 10 perccel, Verőcén rendel. Szólj, ha kell a száma vagy ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondod hogy bazsnak is lesz sárvédőszélesítése? Gondolom a lököst most fújják, azért nincs rajta. Amúgy az én Rieger GTS lökösöm is le lett fújva szombaton, csak nem tudtam még fölrakni, mert hiányoznak belőle a rácsok. Sikerült a fehérvári BauMaxx teljes rácskészletét felvásárolnom, és még így is kevés...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.