Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Nekem valami olyasmi rémlik, mikor a hátsó betétek egy kissé már kopottak, és bordázott a hátsó dob, aztán a por nem tud kimenni belőle, és olyankor fékezéskor van egy ideig egy kicsit furi hangja.Anno az offszusimon tapasztaltam.Aztán lehet hogy nem jó 5let, de mondjuk tudni kellene úgy behatárolólag, hogy merről is jön az a furi hangorkán.Elöl ciripelés szokott hallatszani, ha kopás van.De hátul??? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Igen, talán a morgó hang a legjobb kifejezés. nem ciripelés elöl..inkább hátulról jön..asszem..

Köszi ismét a tippeket, utánajárok. Apu véleményét is megírom majd, csak mint érdekes info :( ha érdekel Titeket. Valószínű hasonló ötlete lesz. A fékolajhoz nem lehet köze?

Link to comment
Megosztás:

Igen, talán a morgó hang a legjobb kifejezés. nem ciripelés elöl..inkább hátulról jön..asszem..

Köszi ismét a tippeket, utánajárok. Apu véleményét is megírom majd, csak mint érdekes info :( ha érdekel Titeket. Valószínű hasonló ötlete lesz. A fékolajhoz nem lehet köze?

Persze, majd írd le a történéseket ! :(

Ha arra gyanakodtok, amit ww írt, akkor hátsó kerekek + fákdobok leinstallál és mánnnn lehet is szemlélni :wink:

Link to comment
Megosztás:

Igen, talán a morgó hang a legjobb kifejezés. nem ciripelés elöl..inkább hátulról jön..asszem..

Köszi ismét a tippeket, utánajárok. Apu véleményét is megírom majd, csak mint érdekes info :( ha érdekel Titeket. Valószínű hasonló ötlete lesz. A fékolajhoz nem lehet köze?

Szvsz nemigazán.Ha elöregedik a fékolaj, akkor "csupán" jelentősen romlik a fékhatás.Meg viszkozitás meg ilyenek.

Szét kellen szedni a hátulját, és megvizualizálni.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Ha az első pár fékezésnél súrlódó hangot hallasz az lehet attól is hogy sokáig (2-3 nap)álltál kézifékkel nedves időben. Olyankor a dobfék kicsit összeáll, és az első pár fékezésnél érdekes a hangja. Nekem is volt már ilyen...

Valami más oka lehet, mert én mindig csak sebességben hagyom, parkolásra nem nagyon használom a kéziféket ha nem muszáj..

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérdésem lenne: Lehet, hogy csak én nem vettem eddig észre, de szerintem nem így van - 4-esben, 5-ösben, amikor már megyek szép tempósan, úgy rezeg a váltóm, hogy szerintem nem ok. Ez jelent vmit?

Előre is köszi

Ricky

naívnak fog tűnni a kérdés, de ha ráteszed a kezed a váltógombra, akkor ez megszűnik, vagy tovább is érzed a tenyeredben?

Link to comment
Megosztás:

naívnak fog tűnni a kérdés, de ha ráteszed a kezed a váltógombra, akkor ez megszűnik, vagy tovább is érzed a tenyeredben?

Húúú, belepirultam a kérdésedbe :( Még nem próbáltam. Mármint nem figyeltem meg. Azt hiszem megszűnik. Kérdés, hogy mennyire szorítom?... :roll: :(

Link to comment
Megosztás:

Húúú, belepirultam a kérdésedbe :( Még nem próbáltam. Mármint nem figyeltem meg. Azt hiszem megszűnik. Kérdés, hogy mennyire szorítom?... :roll: :(

Olyasmi! :oops: :oops: Amúgy van egy sajátságos mozgása minden váltókarnak, kopottság fügvénye sztem.Ha kalimpál, akkor már nagy gáz van, de amíg nincsenek hozzá érdekes hangefektek, addig elvileg nincs komolyabb gáz.

Sztem. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én is valami kopásra gondoltam, azért is, mert én például vissza tudom tenni 1-esbe anélkül, hogy teljesen megállnék. Ez nem volt így, amikor megvettem a kocsit (3 hónapja), de mostmár probléma nélkül vissza lehet kapcsolni...

Úgy óvatosan meg lehet erőszakolni, de a szinkrongyűrűk előbb-utóbb nem fogják tolerálni.De nincs összefüggés a váltókar, és a menet közbeni 1-s kapcsolása között.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.