Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Az enyémre meg 20-at de 50lóval mértem egyszer és 21.5lett. :D 45lóval ember legyen a talpán aki megcsinálja 20alatt.

Ennél optimistábban csak az olaszok adják meg a gyorsulás adataikat. 1.2-es puntoII 16V 80lovat hazudnak rá a gyárban, (teljesítménymérős srác meg azt mondja 100e km után tudnak vagy 68at is,meg Stilo 1.6 100lovas padon 40ekm után 88at tudott :D ), na ezekkel viccesek a 11.5 és 10.5 gyári gyorsulás adatok.

A youtube gyorsulós videók 99%-a FAKE,szerintem nagy részét lejtőn nyomják. A belinkelt videón például gurulóstarttal szépítenek egy pár másodpercet. :)

Szerk: Ma cseréltem gyertyákat,olajat,szűrőket így mintha 5000 felett sem fogyna el. 2 személlyel és csomagokkal mentem (+100kg) 15.2mp-es 0-100sprintet. 6000-ig leforgatva.

Talán üresen tudnék menni egy 14mp-et is. Videóm is van róla csak kábelem nincs megint. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Én meg pont fordítva vagyok. Tengely van, de CHIP nincs :D .

Igaz "szetforgatva" (pont a tengely miatt szükséges :D ) így sem rossz szerintem: GTC 1.8. Csak SENKI nem tudta még CHIP-elni. Pedig kiváncsi lennék, ha 7200-as fordulat környékére felírnák a tiltást mit futna az autó 0-100-on :).

Sziasztok!

Tud már vki vmit arról, hogy z16xer vagy z18xer motorokat hol tudnak Mo-n chiptuningolni.

Rengeteg lehetőséget kerestem már, eddig csak egy helyen vállalnák, de akkor továbbra csak 98-as, vagy feletti oktánszámú benzinnel tudnám használni. Az meg számomra több okból is nem a legvonzóbb.

Egyébként nem értem, hogy miért nem lehet normál 95-re írni programot. Mindenhol így is vállalják a benzinmotorokat. Nyílván nagyobb változás elérhető a magasabb oktánszámú benzinnel, de számomra ez nehezen megfejthető.

Ha vki tud vmi lehetőséget keressen, írjon nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud már vki vmit arról, hogy z16xer vagy z18xer motorokat hol tudnak Mo-n chiptuningolni.

Rengeteg lehetőséget kerestem már, eddig csak egy helyen vállalnák, de akkor továbbra csak 98-as, vagy feletti oktánszámú benzinnel tudnám használni. Az meg számomra több okból is nem a legvonzóbb.

Egyébként nem értem, hogy miért nem lehet normál 95-re írni programot. Mindenhol így is vállalják a benzinmotorokat. Nyílván nagyobb változás elérhető a magasabb oktánszámú benzinnel, de számomra ez nehezen megfejthető.

Ha vki tud vmi lehetőséget keressen, írjon nekem.

Nekem van egy olyan sejtésem,hogy a nagyobb oktánszámmal történő üzemeltetés az maga a chiptuning ezeknél a motoroknál. :D Meg a pénzedért rákötik az OBD-re a laptopot, nyomnak egy pasziánszt aztán közlik,hogy a tuning csak versenybenyával érezhető ám. :D

Az én varrógépmotoromon is dob a 100as oktán +10%-ot (45helyett 50ló, le is mérettem)

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy olyan sejtésem,hogy a nagyobb oktánszámmal történő üzemeltetés az maga a chiptuning ezeknél a motoroknál. :D Meg a pénzedért rákötik az OBD-re a laptopot, nyomnak egy pasziánszt aztán közlik,hogy a tuning csak versenybenyával érezhető ám. :D

Az én varrógépmotoromon is dob a 100as oktán +10%-ot (45helyett 50ló, le is mérettem)

Szia!

Hát én nem hinném, hogy hozzáértő helyeken csupán ebben merülne ki a programírás. :-)

Próbáltam én is a jelenlegi gyári állapotban a magasabb oktánszámú benzint. Semmi változást nem éreztem.

Sokkal komolyabb beavatkozásnak gondolom a chiptuningot, sok-sok paraméter együttes változtatásával.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát én nem hinném, hogy hozzáértő helyeken csupán ebben merülne ki a programírás. :-)

Próbáltam én is a jelenlegi gyári állapotban a magasabb oktánszámú benzint. Semmi változást nem éreztem.

Sokkal komolyabb beavatkozásnak gondolom a chiptuningot, sok-sok paraméter együttes változtatásával.

Hozzáértő helyeken tudtommal azt mondják erre a motorra,hogy bocs nem tudjuk írni az ECU-ját.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

De jó!

Az MMC féle megoldás érdekelne, benne jobban bíznék.

Tényleg ő hová tűnt? Olyan rég írt már ide! Írhatna erről a megoldásról vmit igazán, hiszen ő mondta, hogy ha lesz rá program, akkor közzéteszi itt a fórumon.

system!

Neked írt vmi konkrétat is az adatokról, vagy csak azt, hogy megoldható.

Üdv,

András

Link to comment
Megosztás:

ezt írta:

Megoldódott a H Astra chiptuning, már nálam is működik megbontás nélkül a szervizcsatlakozón keresztül.

60e. Ft-ba kerül és elegendő egyszer találkoznunk, kb 2 óra alatt kész van megvárható.

Időpontot 4-5 nappal előtte egyeztessünk telefonon.

már gyűjtöm a pénzt :)

De jó!

Az MMC féle megoldás érdekelne, benne jobban bíznék.

Tényleg ő hová tűnt? Olyan rég írt már ide! Írhatna erről a megoldásról vmit igazán, hiszen ő mondta, hogy ha lesz rá program, akkor közzéteszi itt a fórumon.

system!

Neked írt vmi konkrétat is az adatokról, vagy csak azt, hogy megoldható.

Üdv,

András

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Egy ideje olvasgatom a topikot és felmerült bennem egy-két kérdés a szívómotor chippeléssel kapcsolatban.

1.A tapasztalat az, hogy ahol csinálják ott nincs mérőpad a méréshez

2.Ahol van ott nem engednek be a mérésre, de még a közelébe sem,csak a végén adják át a papírt a mérésről, addig bármi előfordulhat :-)

Volt már valaki olyan helyen,ahol mérték az autóját chip előtt és után is és ott volt végig, mikor a mérés után megjelent a görbe a képernyőn?

Azaz közvetlenül a saját szemével látta pl a 10-15%-os teljesítmény növekedést?

Mert idáig csak azt olvasom, hogy valaki már látott valakit,aki ismer valakit,aki hallotta..... :-)))

Szerintem csak chippel a szívó motoroknál a 10-15% növekedés elég meredek ígéret.Egyféle képpen hozható : több hiszékenység - kevesebb műszeres mérés.

:D :P :P

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello mindenki! Nekem van egy 2001 Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu motros) kicsi kocsi...

Nagyon szépen muzsikál csak arra lennék kiváncsi hogy mennyit lehet még kicsikarni a motorból hogy egy kicsit jobban ugorjon mint most...egyáltalán érdemes e chiptuningolni vagy esetleg mást csinálni rajta?

Válaszotokat előre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

szerintem keress rá a nevesebb, chiptuninggal foglalkozó cégek honlapján, típus alapján

Hello mindenki! Nekem van egy 2001 Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu motros) kicsi kocsi...

Nagyon szépen muzsikál csak arra lennék kiváncsi hogy mennyit lehet még kicsikarni a motorból hogy egy kicsit jobban ugorjon mint most...egyáltalán érdemes e chiptuningolni vagy esetleg mást csinálni rajta?

Válaszotokat előre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.