Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Viszont ha nem kell nagy dolgokat befizetni, miért is büntetik meg mondjuk "súlyosan"? (Hehe újabb kérdés, de így tanul az ember :) )

Mert ott komolyabban veszik a bejelentési kötöttség elmulasztását.

Tudod mi a 2 leginkább főbenjáró bűn tőlünk nyugatabbra?

A gyilkosság és az adócsalás...

Link to comment
Megosztás:

A kamerás rendszert Falcon-nak hívják és a vpop üzemelteti.A baj csak az hogy egy nagy rakás sz@r. Eddig a határok nagy részén nem működött és sztem a mai napig nem működik. Ezt onnan lehet megtudni, hogy a határőr ellenőrzése után tovább indulsz majd lesz egy piros és zöld lámpa. Ha itt pirosat kapsz, majd zöldre vált akkor működik, de ha teljesen sötét v. állandóan zöld akkor kaki a rendszer és ezt igazán a lopott autók figyelésére találták ki. Még a csatlakozásunk előtt volt olyan hogy gépjármű útlevél, amit azon külföldi embereknek kellett kiváltaniuk akik hozamosabb ideig az országban tartózkodtak, és abban követni lehetett hogy mennyit tartózkodik az országban. De ha nagyon érdekel vkit, akkor utánna nézhetek, kérdezhetek.

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha nem kell nagy dolgokat befizetni, miért is büntetik meg mondjuk "súlyosan"? (Hehe újabb kérdés, de így tanul az ember :) )

Pontosan azért büntetnek súlyosan, mert nem kerül sokba megelőzni a dolgot. Ezzel is ösztönözve a polgárt, hogy átjelentse az autóját. Minderre meg nem azért van szükség, hogy ott fizessen súlyadót, kötelező biztosítást, hanem azért hogy ha valamit csinálsz az autóval (gázolás, gyorshajtás) könnyebben megtaláljanak, valamint ha koccansz egy ott élővel egyszerűbb legyen a biztosítási ügyintézés.

Nem ők a hülyék, hanem mi magyarok. Még nem nőttünk fel egy jóléti és jogállami intézményhez, sajnos.

Amíg a bevásrlóközpontok meg mekik parkolójában 10 autós közül 9 (aki nem jogosult erre) lelkiismeretfurdalás nélkül beáll a rokkant parkolóhelyre, MINDEN KÖVETKEZMÉN NÉLKÜL, addig ne is várjunk nagy csodákat. Sőt ha szóvá teszed, nem is értik miről beszélsz, a tetejében arra számíthatsz hogy pofán is vernek... Ezt most itt le is zárom, erre van egy külön topik.

Link to comment
Megosztás:

A kamerás rendszert Falcon-nak hívják és a vpop üzemelteti.A baj csak az hogy egy nagy rakás sz@r. Eddig a határok nagy részén nem működött és sztem a mai napig nem működik. Ezt onnan lehet megtudni, hogy a határőr ellenőrzése után tovább indulsz majd lesz egy piros és zöld lámpa. Ha itt pirosat kapsz, majd zöldre vált akkor működik, de ha teljesen sötét v. állandóan zöld akkor kaki a rendszer és ezt igazán a lopott autók figyelésére találták ki. Még a csatlakozásunk előtt volt olyan hogy gépjármű útlevél, amit azon külföldi embereknek kellett kiváltaniuk akik hozamosabb ideig az országban tartózkodtak, és abban követni lehetett hogy mennyit tartózkodik az országban. De ha nagyon érdekel vkit, akkor utánna nézhetek, kérdezhetek.

Ehhez csak annyit fűznék, hogy a lopott autó kiszűrése nem működik. Ettől még rögzítheti a forgalmat. Információim szerint, a legnagyobb gond vele, a két rendszer összekapcsolása. Mert van egy rendszám felismerő rendszer, meg egy körözött rendszám adatbázis. A kettő összekapcsolása működik rosszul, viszont a rendszámfelismerő rendszer igancsak 90%-nál magasabb biztonsággal üzemel.

Link to comment
Megosztás:

Akkor most kijavítanám magam: a határőrségnek van külön rendszámrögzítő rendszere, de az ki ill. befelé is nézi a rendszámokat, míg a falcon csak kifelé működött. Ezen kívül ha az autó nincs benne az adatbázisukban akkor el szokták kérni az autó papírjait is és berögzítik.

Link to comment
Megosztás:

Végigolvastam a hétvégi eszmecseréiteket.

Pontosan azért büntetnek súlyosan, mert nem kerül sokba megelőzni a dolgot. Ezzel is ösztönözve a polgárt, hogy átjelentse az autóját.

Jó nekik. Na ez itt nem így megy. Legalábbis az okosak szerint. Én pl azon vagyok felháborodva, hogy a vámosok/okmányirodás ügyintézők stb. azt mondják, hogy nekem is ki kell fizetnem a regadót. De miért? Én egy EU-s tagországban dolgoztam évekig, és saját jövedelmemből vettem egy autót, amit most hazahoznék. Ilyenkor nem minősül a regadó "adó"-nak? Még a honlapjukon sincs külön kitérés erre az esetre, pedig szerintem nem egyedülálló. Anno a vám-ot elengedték volna. Most ezt miért nem? Ha ez tényleg így van, akkor ez tényleg undorító, és kezdek kicsit besokallni.

Link to comment
Megosztás:

Mert sajnos ez tényleg így van. Ez a való világ... :evil:

Ezt te biztos forrásból tudod? Mert szeretném végre valahonnan hallani, hogy miért lehet a regadó bevezetése óta kettősen adóztatni valakit, és régen, a regadó bevezetése előtt miért volt minden hivatalnok első mondata a "természetesen nem kell vámot fizetnie, mert az kettős adóztatásnak minősülne" ?????????

Link to comment
Megosztás:

Ezt te biztos forrásból tudod? Mert szeretném végre valahonnan hallani, hogy miért lehet a regadó bevezetése óta kettősen adóztatni valakit, és régen, a regadó bevezetése előtt miért volt minden hivatalnok első mondata a "természetesen nem kell vámot fizetnie, mert az kettős adóztatásnak minősülne" ?????????

És ellentmondana az Eu adótörvényeknek stb stb, márha jól értelmeztem Darkot.

Link to comment
Megosztás:

Ezt te biztos forrásból tudod? Mert szeretném végre valahonnan hallani, hogy miért lehet a regadó bevezetése óta kettősen adóztatni valakit, és régen, a regadó bevezetése előtt miért volt minden hivatalnok első mondata a "természetesen nem kell vámot fizetnie, mert az kettős adóztatásnak minősülne" ?????????

Mitől lenne kettős adóztatás? Nem csak nálunk van regisztrációs adó, henem szerte az EU-n belül. Viszont nálunk a legmagasabb a díja...

Regiszrációs adó

Regiszrációs adó 2004 módosítása

Szerintem ezeknél biztosabb forrás nincs...

Link to comment
Megosztás:

Akkor elmesélem, hogy miért nem tudtam korábban (EU csatlakozás előtt autót behozni). Visszatelepülésem a brit feleségemtől történő elválás elindításával kezdődött.

Elmentem visszatelepülési szándékkal az okmányirodába. (Hozzáteszem, hogy mindig is magyar állampolgár voltam, sosem mondtam le róla, amit visszavontak, az a személyim volt, mert hivatalosan kitelepültem, és az akkor nem jár.) Az okmányirodában elhajtottak, hogy "itt nekünk az van, hogy kivándorolt". mondtam hogy igen, de most visszatelepülnék, kéne egy személyi, lakcímkártya stb. Azt mondták, hogy addig nem kapok személyit, amíg kint történt házasságomat nem regisztrálom. Köptem egyet és elmentem lefordíttatni az eredeti akvi kivonatot, hivatalosan, sok tízezerért. Ezzel be kellett fáradnom az anyakönyvvezetőhöz, aki azzal hajtott el, hogy a hatályos szabályok értelmében feleségemnek (akivel folyt a válóper, bár ez senkit nem érdekelt) nyilatkozatot kell tennie, hogy a leánykori nevén akar házasságot kötni. (Bár ez már megtörtént, alá is írta tanúk előtt...) Mindezt közjegyző előtt. Na ez volt az, amire őt nem kötelezhettem. Mert ugye ha ő azt mondja hogy nem, akkor sem tett semmi törvénytelent. Nem az ő baja. (Mellesleg nem is akartam könyörögni.) Nehogy már az én személyim az ő jóindulatától függjön!!! Tehát nincs nyilatkozat, nincs házasság bejegyzés. Nincs házasság bejegyzés, nincs személyi. Tehát nincs munkavállalás sem, így autóbehozatal sem. Még telefont sem vehetek személyi nélkül. Ezért járok GB frsz autóval. Mi mást tehetnék, az az egyetlen állam a világon, amelyik hajlandó a nevemre írni az általam megvásárolni kívánt autót. Mert ugye itt nem vehetek gépjárművet, mert nem települtem haza. A GPX750R is anyám nevén van. Persze a saját cégemből kapott tagi részesedésemért az adót elfogadják, sőt, a 98-ban eladott autóm súlyadóját is be akarják hajtani. Olyankor tudják a címemet. :evil:

Link to comment
Megosztás:

[Mitől lenne kettős adóztatás? Nem csak nálunk van regisztrációs adó, henem szerte az EU-n belül. Viszont nálunk a legmagasabb a díja...

Regiszrációs adó

Regiszrációs adó 2004 módosítása

Szerintem ezeknél biztosabb forrás nincs...

Talán azért mert ha ott kifizettem az 1, és ha itt is be kell fizetnem és nem csak a különbözetet az 2. Szal 2x fizetek vmiért... Ez kettős adóztatás, főleg mert még úgy is hívják és nem díjnak... Ebből az következik, hogy Mo-n az uniós jogharmonizásió az csak mese.

Greg, most azt tanácsolnám, menj innen ebből az országból minnél messzebb :) Én ezen vok :)

Link to comment
Megosztás:

Greg!

Amiket leírtál, bárminemű fenntartás nélkül, szóról szóra elhiszem. Sajnos ez MO, ilyen a magyar bürokrácia, melynek útvesztőibe kerültél. Én is tudnék mesélni az állami hivatalok dilettantizmusairól, de minek, csak felhúznám magam... :evil:

Mindezek ellenére nem értem, most ez hogy kapcsolódik a kettős adóztatáshoz? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Talán azért mert ha ott kifizettem az 1, és ha itt is be kell fizetnem és nem csak a különbözetet az 2. Szal 2x fizetek vmiért... Ez kettős adóztatás, főleg mert még úgy is hívják és nem díjnak... Ebből az következik, hogy Mo-n az uniós jogharmonizásió az csak mese.

Ne keverd a dolgokat! Ennek semmi köze a jogharmonizációhoz. Az adókat az adott országok szabják ki és szedik be. Nálunk nincs kamatadó, a németeknél meg van. Az EU jogharmonizáció nem az adókról szól, hanem a vámhatárok (vámok) eltörléséről, az áruk szabad áramlásáról...

Link to comment
Megosztás:

A regadóval nem a piacot védik, hanem nagy lóvét húznak le az emberekről...

Amikor bevezették 2003-ban, akkor rákenték a környezetvédelemre. A sok barom meg bevette. Dilettáns az egész állami apparátus. Nem is értem ennyi hozzánemértő ökör hogy kerülhet be a minisztériumokba és egyéb tanácsadó testületbe. Bár nekik mindegy. 3-5 évente a seggük alá tolják a szalonból khozott Passatot/Audit, szarnak ők a pórnépre. Sőt inkább úgy gondolkodnak, nehogy már meg tudja venni és használni a sima ember is a Passatot, vagy BMW-t, vagy akármit. Szándékosan betesznek nekünk, szívatnak minket, mi meg megesszük... :finga: :butthead: :Hangman:

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem én tudnék mesélni ez EU jogharmonizációról! Csatlakozásunkkor az eu vámjogszabálynak kb fele volt lefordítva, kormány rendeletek és pm rendeletek csak július körül jöttek ki. Addig úgy kellett dolgoznunk hogy azt sem tudtuk igazán mit csinálunk, és a régi már érvénytelen szabályokat vettük alapul. Nagyon sok rendelet a mai napig nincs lefprdítva így nem tudjuk igazán alkalmazni. És akkor még nem beszéltem a jogszabályök minőségéről. Egy nagy rakás sz@r!!! A régiben legalább le volt írva minden pontosan, mit hogy kell csinálni. De ez nem csak a vámtörvényekre vonatkozik. Most éppen a csodálatos "fogyasztóvédelmi" törvénnyel szívok: nincs csrekészülék, nincs javítási határidő stb. De sajnos nem a végrehajtó állomány hozza a törvényeket, mert akkor sokmindent másképp csinálnánk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.