Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, kocsim 2002 omega B 3,2 , kérdésem az lenne kinek mi a vélemény, légzsák kapcsoló hibát jelez, de szerelő, illetve szerintem sincs benne kapcsoló, elméletileg autómatta. Még 1 kérdés, eső érzékelő az ablaktörlöhőz merre lehet? Tolató radar nem jelez, szerintetek hol keressem a hibát? És végül a legnagyobb, az autó szintszabályzós, és eggyik napról másikra, a Bal oldalát nem emeli fel. Kompresszor zug, de ferde marad a kocsi, és nem állítja a lámpákat.Valakinek valami őtlet? Halottam, hogy lehet 2 termosztát van a kocsiban, erről mi a véleményetek? Fütés gondom, hátra megy a meleg levegő, előre sehova.Ha valakinek vanvalamihez őtlete, azt megköszöném. Köszi Sziasztok Bocs a hibákért

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, kocsim 2002 omega B 3,2 , kérdésem az lenne kinek mi a vélemény, légzsák kapcsoló hibát jelez, de szerelő, illetve szerintem sincs benne kapcsoló, elméletileg autómatta. Még 1 kérdés, eső érzékelő az ablaktörlöhőz merre lehet? Tolató radar nem jelez, szerintetek hol keressem a hibát? És végül a legnagyobb, az autó szintszabályzós, és eggyik napról másikra, a Bal oldalát nem emeli fel. Kompresszor zug, de ferde marad a kocsi, és nem állítja a lámpákat.Valakinek valami őtlet? Halottam, hogy lehet 2 termosztát van a kocsiban, erről mi a véleményetek? Fütés gondom, hátra megy a meleg levegő, előre sehova.Ha valakinek vanvalamihez őtlete, azt megköszöném. Köszi Sziasztok Bocs a hibákért

Van!

1. Vedd elő a helyesírási szótárt és próbálj úgy kérdezni, hogy érthető legyen!

2. Minek vettél meg egy ilyen romot?

3. Ha már megvetted állapotfelmérés nélkül, legyen sok pénzed és vidd el hozzáértő szerelőhöz...

Link to comment
Megosztás:

Jessz! Akkor helyben vagyok.

A tünet a következő:

Szívódízelt játszik a kicsike, azaz rohadtul nem akar menni.

Gyönyörűen indul, mindegy milyen mínuszok vannak, nem füstöl se kéken, se fehéren, csak picit feketén, mint egy jó dízel.

Mikor hideg van és esetleg nedves az idő, akkor random rángatással jelzi, hogy lenne benne erő, de sajnos nem kap erejére. Turbonyomás van.

Elég kínszenvedés vele így közlekedni.

Hiba kiolvasás volt, komolyabb hiba a szakaszos motorvezérlő belső hiba volt, de törlés után nem jött vissza.

Egyidejűleg a termosztát is megmakkant benne, az holnap cserélve lesz.

Esetleg ötlet, hogy mitől lehet a teljesítmény vesztés?

Link to comment
Megosztás:

Jessz! Akkor helyben vagyok.

A tünet a következő:

Szívódízelt játszik a kicsike, azaz rohadtul nem akar menni.

Gyönyörűen indul, mindegy milyen mínuszok vannak, nem füstöl se kéken, se fehéren, csak picit feketén, mint egy jó dízel.

Mikor hideg van és esetleg nedves az idő, akkor random rángatással jelzi, hogy lenne benne erő, de sajnos nem kap erejére. Turbonyomás van.

Elég kínszenvedés vele így közlekedni.

Hiba kiolvasás volt, komolyabb hiba a szakaszos motorvezérlő belső hiba volt, de törlés után nem jött vissza.

Egyidejűleg a termosztát is megmakkant benne, az holnap cserélve lesz.

Esetleg ötlet, hogy mitől lehet a teljesítmény vesztés?

Azt honnan veszed, hogy van turbónyomás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hetek óta szemezek egy opel tipussal és a véleményeteket szeretném kérni!

Erről a tipusról lenne szó. (Opel Astra G 2.2 DTI )

Mennyire megbízható, meg vele kapcsolatos dolgok. Tudomásom szerint ez az Opel isuzu motoros.

Köszönöm válaszotokat.

Módosítva : DokyBoy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hetek óta szemezek egy opel tipussal és a véleményeteket szeretném kérni!

Erről a tipusról lenne szó. (Opel Astra G 2.2 DTI )

Mennyire megbízható, meg vele kapcsolatos dolgok. Tudomásom szerint ez az Opel isuzu motoros.

Köszönöm válaszotokat.

Hali!

Van erre egy külön fórum. Tedd fel inkább a kérdésed ott. :) http://www.opelforum.hu/topic/150-astra-g-t-vennek-erdeklodoek-tanacsot-kerek/

Szerintem azt a motort az Opel gyártotta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt honnan veszed, hogy van turbónyomás?

Én sehonnan (nem értek hozzá és egyébként is a Volvokat ismerem csak), autóvillamosságisnál volt egyéb gonddal és Ő állítja azt.

Azt gondolod, hogy turbo gond lehet?

Módosítva : 855tdi
Link to comment
Megosztás:

Én sehonnan (nem értek hozzá és egyébként is a Volvokat ismerem csak), autóvillamosságisnál volt egyéb gonddal és Ő állítja azt.

Azt gondolod, hogy turbo gond lehet?

Nem jellemzően turbó hiba, de előfordulhat. Viszont a szerelőidet cseréld le hozzáértőkre. Én 3 okra gyanakodnék:

1. Gázolajszűrő, viszonylag egyszerű és olcsó,

2. EGR szelep, le kell falazni az olcsóbb, tisztítani drágább, cserélni még drágább,

3. HDK fej cseréje, na ez rendesen zsebbenyúlós...

Link to comment
Megosztás:

Nem jellemzően turbó hiba, de előfordulhat. Viszont a szerelőidet cseréld le hozzáértőkre. Én 3 okra gyanakodnék:

1. Gázolajszűrő, viszonylag egyszerű és olcsó,

2. EGR szelep, le kell falazni az olcsóbb, tisztítani drágább, cserélni még drágább,

3. HDK fej cseréje, na ez rendesen zsebbenyúlós...

Autóvillamosághoz ért a srác nagyon, viszont tippelni, ezek szerint nem tud :D

Gázolajszűrőre rápróbálok, EGR le van falazva :S

HDK-t nagyon nem szeretném, mert eladásra menne az autó...

Másfajta kérdés.

Gyári, elektromos, plüss Recaro ülések vannak benne. Ér az valamit külön:

Módosítva : 855tdi
Link to comment
Megosztás:

Autóvillamosághoz ért a srác nagyon, viszont tippelni, ezek szerint nem tud :D

Gázolajszűrőre rápróbálok, EGR le van falazva :S

HDK-t nagyon nem szeretném, mert eladásra menne az autó...

Másfajta kérdés.

Gyári, elektromos, plüss Recaro ülések vannak benne. Ér az valamit külön:

Mindegyik Omegában Recaro van. Neked max sportülésed lehet. Nálam értékcsökkentő tényező, mert szar...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, kocsim 2002 omega B 3,2 , kérdésem az lenne kinek mi a vélemény, légzsák kapcsoló hibát jelez, de szerelő, illetve szerintem sincs benne kapcsoló, elméletileg autómatta. Még 1 kérdés, eső érzékelő az ablaktörlöhőz merre lehet? Tolató radar nem jelez, szerintetek hol keressem a hibát? És végül a legnagyobb, az autó szintszabályzós, és eggyik napról másikra, a Bal oldalát nem emeli fel. Kompresszor zug, de ferde marad a kocsi, és nem állítja a lámpákat.Valakinek valami őtlet? Halottam, hogy lehet 2 termosztát van a kocsiban, erről mi a véleményetek? Fütés gondom, hátra megy a meleg levegő, előre sehova.Ha valakinek vanvalamihez őtlete, azt megköszöném. Köszi Sziasztok Bocs a hibákért

Sztem sincs semmilyen kapcsoló a légzsákrendszerben. Legtöbbször az oldallégzsá csatija szórakozik, amire hibát dob. Esőérzékelőa belső tükör felfogatása alatt van. Sztem kidurrant a lengéscsillapító szintszabályzó része. Zsebbenyúlós lesz. Előtte sem állította a lámpákat, és a fedélzeti nem dobta hibának a lámpa magasság szabályozást, akkor a lámpa belseje van széttörve. Nincs két termosztát. Nézd meg, hogy működik-e az összes állítómotor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, vettem egy 1998 Omega B 2.0 16V automata "kis" autót :) nem nagyon értek az opelekhez ezért kérném a Ti segitségeteket.
Mire kell oda figyelni ennél a tipusnál ?
Milyen a szervizelése?
Alkatrész ellátás?
Illetve elektronika?

Lenne egy olyan kérdésem hogy a computer alatt mi az a vissza jelző? (tegnap még nem jelent meg,ma márigen) csatolom a linket.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=93810947584_8931883740450.jpg

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

A váltó pedig szépen teszi a dolgát, szépen vált! Egy kis bibit vettem észre, sport fokozatnál a 4.ket nehezebben veszi a fordulat tílt, picit visszább veszem a gázt és utána bevált, utána megy megint szépen. Ilyenkor ebben az esetbe mit kell megnézetnem a váltón?

Link to comment
Megosztás:

A váltó pedig szépen teszi a dolgát, szépen vált! Egy kis bibit vettem észre, sport fokozatnál a 4.ket nehezebben veszi a fordulat tílt, picit visszább veszem a gázt és utána bevált, utána megy megint szépen. Ilyenkor ebben az esetbe mit kell megnézetnem a váltón?

Ki kellene olvastatni a hibát. Pl Opcommal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.