Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ilyen jól fizet a malév? :P

Még jó hogy....

Csakmert a Lufthansánál dolgozom :lol: :D :D Amúgy nem fizet jól, csak gondoltam meglepem magam vele :P Amúgy igazad van az értékállósággal kapcsolatban, de engem nem 6 meg :D Egy ilyen kocsi legyem olcsó :D :D

Link to comment
Megosztás:

Rohadt egy mocsok idő van odakint. Gondoltam, dobok még egy utolsó polírt a gépre, így tél elött. De nincs az az Isten hogy én ilyen mocsok időjárásban dörzsizzek odakint.

Remélem holnap jobb lesz.

Te hol lax? :dontknow: Itt Bp-től délre majdnem 10 fok van, napközben volt is annyi. Pakolásztam az udvaron, és levert a víz. Én is akartam polírozni, de nem volt időm. Pedig abban aztán tényleg ki lehet melegedni. :?
Link to comment
Megosztás:

Te hol lax? :dontknow: Itt Bp-től délre majdnem 10 fok van, napközben volt is annyi. Pakolásztam az udvaron, és levert a víz. Én is akartam polírozni, de nem volt időm. Pedig abban aztán tényleg ki lehet melegedni. :?
Bp 13. De Budakeszi telekre járok ki kocsit bütykölni.

Valahogy az kúltúráltabb mint itt a "kutyaszarban" büvészkedni.

Egésznap a városban autókáztam,de nem ment a hőm 8c' főlé. B.keszin meg mindig, 1-2 fokkal hűvösebb van, mint a városban. Ezért, meg se próbáltam kijutni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tippet kérnék tőletek. Vajon mitől nőhetett meg hirtelen a fogyasztásom, kb 2 literrel? Eddig 9.5 körül volt, mostanában 11.5 az átlagfogyim. Ugyanugy nyomom neki mint eddig. Jó, lehet kicsit több a város mint eddig, de nem ennyivel. Amugy nem veszek észre semmi különbséget, ugyanugy megy a kocsi mint eddig. Mit érdemes megnézni? Vagy ez természetes lenne a hidegebb időben, és téli gunival? :P X20XEV automata.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Biiztos hogy csak a hideg. Ilyenkor tovább "szivatózik".

Viszont nekem is lenne egy kérdés:

-Nem tud valaki injectror diagnosztikát valahol? De valami olyat, ahol korhű müszerekkel végzik a dolgot. És nem úgy kezdenek el "esztergálni" rá, valami csodát, hogy ez "biztos jó lesz".

Becsöpög az egyik fejem. (vagy több is) És megbontás nélkül kellene rájönnöm, hogy melyik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali.

Ma reggel megvolt az első téli élményem az Omegával.:lol:

Ekkora szélvédőről lekaparni a jeget, nagyon durva. :lol:  :lol:

Én már napok óta kapirgálnám, de nem teszem.. jó az ha leolvasztja a fűtés.. :D

(Halkan, csendben megjegyezném, garázs a tuti :D ;) )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

EGY NAGYON FONTOS ÜZENETET SZERETNÉK KÖZZÉ TENNI!

MINDENKI KERŰLJE AZ ÜRÖMÖN DOLGOZÓ OPEL OMEGA SZERELŐNEK TITULÁLT MIKLÓS NEVEZETŰ EMBERKÉT ,MERT TÖBB AUTÓT ELCSESZETT TÖBBEK KÖZÖTT AZ ENYÉMET IS.

NEKEM A VEZÉRLÉST TETTE TÖNKRE AMINEK A VONZATÁT NEM AKAROM LEÍRNI MERT NAGYON SIRALMAS+HIHETETLEN ÁRAKON DOLGOZIK.

EZ EGY JÓ KÍVÁNSÁG MINDEN OMEGÁS SZÁMÁRA. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma (végre) okozott kellemes meglepetést az Omegám...

Kezdődött azzal hogy veszett a hűtővíz. Kicserélték az egyik másodlagos elektromos keringetőszivattyút (leállítás után a motor visszahűtése a feladata), de sajnos tovább vezett a víz... Ekkor kiderült, hogy a hűtőm is lyukas. Ekkor következett a hűtő cseréje, sajnos az olajhűtőt is ki kellett cserélni (alumíiniumből van, vas hollandi anyával, ami "levette" a menetet, amikor leszerelték), és az egész műveletet egybekötöttük a vezérlés cseréjével. Már ekkor úgy éreztem, hogy alapjáraton kicsit nyugtalanabbul jár a motor, aztán azzal nyugtattam magam, hogy paranoiás vagyok. De a víz tovább veszett (100 km-ként 1l víz)... Ekkor kiderült, hogy a másik másodlagos szivattyú is szivárog. Ezt is kicserélték. Ekkor már elég furcsa hangja volt a motornak... Leautóztam vele kb 80 km-t, ezután állt két napig az autó. Beindítottam, és iszonyatosan csattogott valami a motortérből, a motor jobb oldaláról. Ekkor eszembe jutottak a rémmesék a V6-os motor kipufogó tömítés/csonk meghibásodásról. Ráadásul az egyik oldalon csak úgy lehet leszedni, hogy motor ki vagy hengerfej le...

Aztán kiderült, hogy csak az AGR szelep gumicsöve repedt ki!

Most már szeretem az Omegát! :lol: :lol: :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

És hova a rákba tünt a víz??

Mert attól hogy az Agr (kipufgáz vissza vezető) szelep csöve szétreped, még nem folyik el a víz....????

Most OK? Nem folyik? Vagy ez a jellegü problem megszünt, a hütö cserénél???

a kipuf tömitést ne is emlitsd....én folyamatosan ettöl rettegek. Ha nekem ki kell vennem a mocit, egy ilyen mutatványhoz, az biztos hogy nem rakom vissza!!!!! Kap egy mezei x20xe -t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.