Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Akinek van gyári telefon az autójában, szokta használni? Ha igen, mennyire használható?

Nekem van, könyöklőbe beépített Motorola. Amíg nem ment tönkre a benne lévő Domino-kártya, addig használtam. Aztán vettem egy másikat, de azzal nem megy, csak az ezeréves 5V-os kártyákkal müködik, olyan meg már évek óta nem kapható. Tökéletesen szólt, rádiót kikapcsolta. Azt átirányítás "manuális" volt, amikor beültem (hosszú útra), kikapcsoltam a telómat, ami úgy volt beállítva, ha nem elérhető, az autós Sim-kártyára irányított.

Most a CCRT700-on gondolkodom jó ideje, de ugye ahhoz kijelzőt iss kell cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Találtam egyet bontva, de ha nincs esély a működésre bírásra, akkor inkább meg sem veszem. Nem tudom, milyen típus.

Igen a CCRT700 nem egyszerű eset. De ha találsz olyat, amihez a saját kijelzője van, akkor nem hinném, hogy gond az átalakítás. Vmikor volt egy leírásom, amiben egy német srác egy G Astrába szerelt be utólag egy ilyen magnót (bár lehet hogy az NCR1500 volt) és részletesen leírta mit kell átkötözgetni.

Link to comment
Megosztás:

Informationsstand

30.07.2003

30.07.2003 Bilder hinzugefügt

25.02.2003 Anschlussbelegung CID hinzugefügt

13.01.2003 Steckerbelegung und Bild Navi hinzugefügt

05.11.2002 Seite erstellt

Noch ein Vorwort.

Ich mache das alles Hobbymäßig und arbeite daher sehr unregelmäßig an der Sache.

Einbau eines NCDR1100/1500 in ein

Opel Astra G oder Coupe

Beta-Version

Umbauanleitung CDR500/CCR600 ab MJ 00 auf NCDR1100 mit Farbdisplay (CID) bei vorhandensein eines Boardcomputers.

Hier wird der Einbau/Umbau für des Navi mit Adapter beschrieben, das hat den Vorteil das man beim späteren Fahrzeugverkauf problemlos

zurückrüsten kann.

folgende Teile werden benötigt

1x NCDR1100 mit Einbaurahmen

1x Farbdisplay (CID)

12 poligen Stecker für CID

36 poligen DIN-Iso-Stecker für NCDR1100

1 m geschirmtes 5adrigens Kabel

1x Mittelkonsole mit Aufnahme für Farbdisplay

1x GPS Antenne plus Anschlusskabel an das NCD1100

für den Andaperbau

10pol ISO-Buchse mit Open End Kabel

8pol ISO-LS-Buchse mit Open End Kabel

8pol ISO-Strom-Buchse mit Open End Kabel

diese Teile können behalten werden

Anschlußkabel für CD-Wechsler hinter dem Handschuhfach

32 poliger Boardcomputeranschluß

Lenkradfernbediehnung

Etv. vorhandene Freisprecheinrichtung

Hier das NCDR1500 das eingebaut werden soll

Hier ein Bild über den alten Stecker

Steckerbelegung des Navis

Und hier die Pinbelegung des Navis

Pin1 = Radiofernbedienung ( Lenkrad )

Pin2 = Klemme W

Pin3 = Frei

Pin4 = Masse ( Klemme31 )

Pin5 = Geschwindigkeitssignal

Pin6 = Frei

Pin7 = Klemme RC

Pin8 = DauerPlus ( Klemme30 )

Pin9 = Lautsprecher hinten rechts +

Pin10 = Lautsprecher vorne rechts +

Pin11 = Lautsprecher vorne links +

Pin12 = Lautsprecher hinten links +

Pin13 = Lautsprecher hinten rechts -

Pin14 = Lautsprecher vorne rechts -

Pin15 = Lautsprecher vorne links -

Pin16 = Lautsprecher hinten links -

Pin17 = CID ROT (RGB)

Pin18 = CID Sync

Pin19 = Frei

Pin20 = Frei

Pin21 = CD-Wechsler Audio links

Pin22 = CD-Wechsler Audio Masse

Pin23 = CD-Wechsler Audio rechts

Pin24 = CID GRÜN (RGB)

Pin25 = E-Bus DLL (CAN-BUS Low)

Pin26 = Masse ( Klemme31)

Pin27 = Diagnose

Pin28 = Frei

Pin29 = Rückwärtsgangsignal

Pin30 = CID BLAU (RGB)

Pin31 = Geschaltetes Massesignal für CID

Pin32 = E-Bus DLH (CAN-BUS High )

Pin33 = E-Bus DLL (CAN-BUS Low)

Pin34 = Stummschaltung für Telefon

Pin35 = Telefon Audio in symetrisch

Pin36 = Telefon Audio in symetrisch Ground

Die Belegung des CID

De r 32 Pin Stecker ( XC19 )

Pin 1 = Klemme 31 Masse

Pin 2 = Sensor Außentemperaturfühler masse

Pin 3 = Sensor Außentemperaturfühler Signal ( Fühler 5kOhm NTC bei 25 Grad)

Pin 4 = Klemme 15 Zündung

Pin 5 = Klemme 30 Dauerplus

Pin 6 = Motor Drehzahl Signal

Pin 7 = Lichtdimmersignal

Pin 8 = NC

Pin 9 = NC

Pin 10 = CAN-BUS High

Pin 11 = CAN-BUS Low

Pin 12 = Wegstreckensignal

Pin 13 = Sensor Motorölstand

Pin 14 = Diagnostikleitung ( Tech2 )

Pin 15 = Bremslichtschalter Signal

Pin 16 = Sensor Bremslichtsicherung

Pin 17 = Sensor Scheinwerfer und Rücklicht

Pin 18 = Sensor Bremslicht

Pin 19 = Sensor Bremsbeläge

Pin 20 = Sensor Bremsflüssigkeit stand

Pin 21 = Sensor Automatik Getriebe

Pin 22 = Sensor Wischwasser stand

Pin 23 = NC

Pin 24 = NC

Pin 25 = NC

Pin 26 = Tankgeber

Pin 27 = Benzinverbrauchssignal

Pin 28 = Bremslichtschalter negativ

Pin 29 = Sensor Lichtweitenreglung ( Zusatz )

Pin 30 = Zusatzheizung ( Zusatz )

Pin 31 = Kühlwassertemperatur

Pin 32 = NC

Der 12 Pin Stecker ( XC20 )

Pin 1 = CSYNC ( H und V Sync ) KEIN Bildinhalt !

Pin 2 = Analog Eingang Rot

Pin 3 = Analog Eingang Grün

Pin 4 = Analog Eingang Blau

Pin 5 = Video Masse

Pin 6 = NC

Pin 7 = Drehencodersignal links ( rechter Knopf am NCDR1100/1500 )

Pin 8 = Drehencodersignal rechts

Pin 9 = Drehencodersignal Taster

Pin 10 = NC

Pin 11 = NC

Pin 12 = NC

NC= Keine Verbindung

Das komplette Kabel im Selbstbau

So siehst aus wenn es komplett eingebaut ist

REST FOLGT !!!

Vielen Dank auch an "Tigramie"

der die Bilder zu Verfügung gestellt hat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Diesel motorban járatosokhoz /pl TD / lenne egy kérdésem. Mostanában elkezdett valami csattogni a motoromban. Olyan hangja van, mintha valamelyik hidrotőke szólna, fordulatszám emelkedéssel emelkedik a hang erőssége és sebessége is, viszont nem fentről jön, hanem a jobb oldali keréknél a motor aljától hallom.

Csak ötletet kérnék, hogy szerintetek merre kéne kutakodni?

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Diesel motorban járatosokhoz /pl TD / lenne egy kérdésem. Mostanában elkezdett valami csattogni a motoromban. Olyan hangja van, mintha valamelyik hidrotőke szólna, fordulatszám emelkedéssel emelkedik a hang erőssége és sebessége is, viszont nem fentről jön, hanem a jobb oldali keréknél a motor aljától hallom.

Csak ötletet kérnék, hogy szerintetek merre kéne kutakodni?

Köszönöm előre is.

Láncod nincs megnyúlva?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3 napja vettem egy 2000-es évjáratú omegát és hát bajok vannak a kijelzővel. Annyi a lényege, hogy ha nincs kínja akkor rendesen üzemel a gps meg minden. De egyszer csak fogja magát és szét esik a kép, kis csíkokba a szürke minden árnyalata látszik, vagy csak a egy zavaros kép ugrálgat rajta. A hibát egy jól irányzott ütéssel a műszerfal tetején vagy a műszer csoport plexijének jó helyen való nyomkodásával meg lehet szüntetni. Ez mitől lehet? Mert ok, hogy megszüntethető a probléma, de ez kicsit zavaró tud lenni menet közbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3 napja vettem egy 2000-es évjáratú omegát és hát bajok vannak a kijelzővel. Annyi a lényege, hogy ha nincs kínja akkor rendesen üzemel a gps meg minden. De egyszer csak fogja magát és szét esik a kép, kis csíkokba a szürke minden árnyalata látszik, vagy csak a egy zavaros kép ugrálgat rajta. A hibát egy jól irányzott ütéssel a műszerfal tetején vagy a műszer csoport plexijének jó helyen való nyomkodásával meg lehet szüntetni. Ez mitől lehet? Mert ok, hogy megszüntethető a probléma, de ez kicsit zavaró tud lenni menet közbe.

Szia.

Átvezető fólia problémád van, sajnos Omega kijelzőnél állandó probléma.

Nem is tudom, hogy a szines kijelzőt vállalja-e valaki javitásra.

A normál kijelzőt egy ember csinálja, Budapesten, azért kér 20 ezer forintot.

Link to comment
Megosztás:

Ha beleolvasol a kijelzőjavításos topicba itt, választ is kapsz rá.. meg Oldjawás is megmondta a franküt :devlish:

Sziasztok!

Kb 3 napja vettem egy 2000-es évjáratú omegát és hát bajok vannak a kijelzővel. Annyi a lényege, hogy ha nincs kínja akkor rendesen üzemel a gps meg minden. De egyszer csak fogja magát és szét esik a kép, kis csíkokba a szürke minden árnyalata látszik, vagy csak a egy zavaros kép ugrálgat rajta. A hibát egy jól irányzott ütéssel a műszerfal tetején vagy a műszer csoport plexijének jó helyen való nyomkodásával meg lehet szüntetni. Ez mitől lehet? Mert ok, hogy megszüntethető a probléma, de ez kicsit zavaró tud lenni menet közbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3 napja vettem egy 2000-es évjáratú omegát és hát bajok vannak a kijelzővel. Annyi a lényege, hogy ha nincs kínja akkor rendesen üzemel a gps meg minden. De egyszer csak fogja magát és szét esik a kép, kis csíkokba a szürke minden árnyalata látszik, vagy csak a egy zavaros kép ugrálgat rajta. A hibát egy jól irányzott ütéssel a műszerfal tetején vagy a műszer csoport plexijének jó helyen való nyomkodásával meg lehet szüntetni. Ez mitől lehet? Mert ok, hogy megszüntethető a probléma, de ez kicsit zavaró tud lenni menet közbe.

Nekem van LCD kijelzőm hozzá amennyibena a CID színes kijelzőről beszélünk..Dobj PÜ-t ha érdekel.

A hiba az hogy az LCD panelban a fólia elenged, az enyémnek is ez volt a baja, csere óta OKÉ.

Link to comment
Megosztás:

No most meg adokveszek rovat lett... ki fognak minket innen utálni az offért :devlish: :lol: :lol:

Nekem van LCD kijelzőm hozzá amennyibena a CID színes kijelzőről beszélünk..Dobj PÜ-t ha érdekel.

A hiba az hogy az LCD panelban a fólia elenged, az enyémnek is ez volt a baja, csere óta OKÉ.

Link to comment
Megosztás:

No most meg adokveszek rovat lett... ki fognak minket innen utálni az offért :lol: :lol: :lol:

Én örültem volna amikor behányt az enyém ha valaki beír egy ilyet, egy új CID ára még használtan is 45-60eFT, és persze ha nincs nullázva akkor használhatatlan. Az LCD panel cserét megcsinálom helyszínen, kipróbálható és nagy valószínűséggel az is lesz a kijelző baja. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ha beleolvasol a kijelzőjavításos topicba itt, választ is kapsz rá.. meg Oldjawás is megmondta a franküt :devlish:

Köszönöm mindkettőtöknek a válasz. Keresgélek és gsizolinak dobtam egy pü-t !

Van még egy két hibája az autónak csak sajnos a faceliftes omegából nagyon kevés van a bontókban... Az új alkatrész meg hát... igen... :lol:

A régi gazdájától meg muszáj volt megvennem, mert sajnáltam otthagyni az autót :lol: Bár elég kedvező volt az ára :lol:

Link to comment
Megosztás:

No most meg adokveszek rovat lett... ki fognak minket innen utálni az offért :lol: :lol: :lol:

Azért azt nem, de tényleg ne csináljatok ebből rendszert.

Én örültem volna amikor behányt az enyém ha valaki beír egy ilyet, egy új CID ára még használtan is 45-60eFT, és persze ha nincs nullázva akkor használhatatlan. Az LCD panel cserét megcsinálom helyszínen, kipróbálható és nagy valószínűséggel az is lesz a kijelző baja. :lol:

Én meg annak örülnék, ha nem ide kerülnének az adok-veszek dolgai. Simán írhattál volna neki PÜ-t is, akár. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm Bögölynek is az alkatrész felajánlást.. Lassan egy másik autót is összerakhatnék ha lenne elég pénzem :lol: Viszont beleütköztem egy olyan próblémába amit kicsit kínos leírni is.Nem szól a dudám. A biztosítékot kicseréltem (amibe a szál el is volt szakadva), de még most sem működik. Az lenne a kérdésem, hogy a faceliftes B omegába hol a túróba van a duda? Nem nagyon látom a motortérbe, és most bontani nem akarok. Vagy egyszerűen jól látható helyen van és az én omegámat könnyítették meg ezzel? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm Bögölynek is az alkatrész felajánlást.. Lassan egy másik autót is összerakhatnék ha lenne elég pénzem :lol: Viszont beleütköztem egy olyan próblémába amit kicsit kínos leírni is.Nem szól a dudám. A biztosítékot kicseréltem (amibe a szál el is volt szakadva), de még most sem működik. Az lenne a kérdésem, hogy a faceliftes B omegába hol a túróba van a duda? Nem nagyon látom a motortérbe, és most bontani nem akarok. Vagy egyszerűen jól látható helyen van és az én omegámat könnyítették meg ezzel? :devlish:

Vezető oldalon a lökös mögött, a msáodlagos légbefúvás porszívó motorjára szerelve. Nem eképzelhetetlen hogy rossz, akkor tudok segíteni.Elvileg 2 duda/kürt van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Vezető oldalon a lökös mögött, a msáodlagos légbefúvás porszívó motorjára szerelve. Nem eképzelhetetlen hogy rossz, akkor tudok segíteni.Elvileg 2 duda/kürt van rajta.

Megtaláltam a dudát...Furcsa de a saru levolt húzva...De nem működik, mivel megtaláltam kábel másik végét szabadon... Gondoltam megkeresem a másik véget, hogy összeforasszam, de találtam helyette újabb két szabad kábelt... Az egyik barna a másik szürke alapon sárga csíkos és mindkettőn saru van.Pont a lökös közepén van, ahol az ablakmosófolyadék tartályának a szenzora(?) van. Nem merek tovább keresni ;) :D Következő kábelnél lehet kiesik a motor úgy ahogy van...:D Ha így neten keresztül tudnál valami jót mondani, akkor azt megköszönném :rolleyes: Egy Fiat bravot csukott szemmel szétszedek, de ez az omega nekem kemény dió :D

Szerk.: A duda/kürt kábele milyen színű lehet? mert ahol a kürtbe csatlakozik ott nem látom a színét a másik végén viszont van egy barna fekte meg mellé fűzve egy kék és kék-fehér csíkos.

Vagy ha valakinek van a kábelezésről egy rajza azt is megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.