Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fóliázás.....


Qpack

Recommended Posts

Szevasztok!

Nem tudtam pontosan hova tegyem, mert ezt mind1ik autót érintheti...jó lenne egy általános fórumrészt is fenntartani nem csak a típusspecikfikus problémáknak/kérdéseknek.... :oops:

Na szóval a kérdés biztos már több emberben felötlött, de még vagy nem lépte meg vagy nem igazán tudja milyen jogi szabályozása van ennek illetve ki és hogyan teheti fel, milyen papírok kellenek hozzá, hogy műszakin se keljen legyalúlni az autóról és a közrend éber őre se adjon a kezembe büntiből befizetetndő csekket! :evil:

A lényeg, hogy aki már ilyet meglépett illetve tud vmit ezekről a dolgokról legyen szíves megosztani velünk...Most szeretném fóliáztatni,de nekem azt mondták, hogy előírás szerint csak a két hátsó ajtón fóliázhatók az üvegek, annak meg semmi értelme.....igaz lenne olyan hely ahol lefóliáznák simán az egészet(kb 45pénzért), de nem garantálnak semmit..a kocsi meg szeptemberben műszakis lesz..nincs kedvem levakartatni 1 hónap múlva! :)

Na üdv.

Ne kíméljetek :twisted:

Link to comment
Megosztás:

úgy látom azért olvasgatjátok, de senki nem szól hozzá.... :roll:

Na szóval...írtam a Heves MKF -nek :

idézet a levelemből:

"Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a jelenlegi érvényben lévő szabályozás illetve az esetlegesen a jövőben változóak alapján ha szeptemberben szeretném vizsgáztatni a személygépjárművemet, akkor az üvegek közűl melyikre illetve milyen fóliát, milyen papírokkal szereltethetek fel illetve milyen igazolást kell magammal hordani a mindennapi életben."

A hivatalos választ ma kaptam meg:

A személygépkocsi ablaküveg fóliázásával kapcsolatos kérdésére az alábbiakat válaszoljuk:

1. Az 5/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelet 5. sz. melléklet IV. fejezet 4.1. a,b,c, pontjai alapján a személygépkocsi első szélvédőjének legalább 75%-os, a vezetőtéri oldalablakoknak és hátsó szélvédőnek pedig legalább 70% fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie. A 6/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelst 84.§. /2./ bekezdés alapján a „járműveken csak olyan szélvédő és vezetőtéri ablak lehet, amely átlátszó és torzítás mentes.”

2. A Magyarországon jelenleg forgalmazott úgynevezett sötétítő fóliák között nincs olyan, amely legalább a 70%-os fényáteresztő képességet teljesítené. Ennek figyelembe vételével csak a személygépkocsi hátsó utastéri oldal ablakait lehet fóliázni, amely fóliához nem kell semmilyen okmány, mivel a hivatkozott jogszabály erre nem ír elő átláthatósági határt. Az ide alkalmazott fólia sem lehet azonban úgynevezett „tükrös kivitelű” amely közlekedésbiztonságot veszélyeztető tényező.

Na szóval uraim akkor ezek alapján csak a gyári szinezett üveg az elfogadható elől és hátul... szóval csak ha furgont akarsz csinálni belőle akkor fóliázz megy (csak a hátsó ajtókon legális) :evil:

Link to comment
Megosztás:

Jól áll a gépednek! :twisted: De miért van ez a jogszabályi keverés? :roll: Akkor Te minden vizsgára letúrod róla vagy van olyan hely ahol ezzen nem erőlködnek? :?

Neked ez mibe fájt és mennyi idő volt?

nem tudom , hogy emléksze e rám, egy párszor beszéltünk telefonon.

ha igen akkor tudod, hogy egy picit közelebb vagyok a tüzhöz, mint a többi halandó :)

igy akkor rájössz magadtól, hogy leszedem e vizsga elött e vagy sem :D

amugy nekem 28-ért csinálták, 5 óra alatt, mert kivették az ajtó üvegeit.

nagyon szépen , és nagyon korrektül dolgoztak.

Link to comment
Megosztás:

nem tudom , hogy emléksze e rám, egy párszor beszéltünk telefonon.

ha igen akkor tudod, hogy egy picit közelebb vagyok a tüzhöz, mint a többi halandó :)

igy akkor rájössz magadtól, hogy leszedem e vizsga elött e vagy sem :D

amugy nekem 28-ért csinálták, 5 óra alatt, mert kivették az ajtó üvegeit.

nagyon szépen , és nagyon korrektül dolgoztak.

Persze hogy emlékszem, de vki azt terjesztette vmelyik topicban, hogy már nem vagy a "pálya márkánal"....akkor mégis.... :?

Az ár egész baráti és tényleg minden fóliájuk kff-es? mert azt hirdették...ahol Én próbáltam ott 3M-es fóliával csinálják az egész kocsit és 44 pénzt mondtak a verdámra...csak a hátsók esetén pedig tizen valahányezer... :roll:

Link to comment
Megosztás:

már ujra a pályán vagyok :D

csak nyaraltam 8)

nem adnak papirt fóliáról.

vagyis adnak, amin az szerepel, hogy "közúti forgalomba nem vehet részt"

Akkor jó 8)

Érdekes, hgy a honlapjukon meg ez van :

Autófóliáink a Közlekedési Főfelügyelet engedélyével, H-engedélyszámmal, rendelkeznek! (A szabályozást lásd: Magyar Közlöny)

:)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hgy a honlapjukon meg ez van :

Autófóliáink a Közlekedési Főfelügyelet engedélyével, H-engedélyszámmal, rendelkeznek! (A szabályozást lásd: Magyar Közlöny)

:)

Megoldás egyszerű : a fóliát bevizsgálták, van engedélye a KF-től, csak az nem mindegy, hogy hova ragasztják fel :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én is fóliázás előtt állok, a hátsó ajtók üvegeit szeretném fóliázni.

Tegnap nekiálltam, de másfél óra szenvedés után visszakerült az ajtókárpit :). Azt szeretném kérdezni, hogy a fenébe lehet kiszedni az üveget, F astra karaván hátsó ajtajából?

http://www.tar.hu/tivadar68/ablak%20005.jpg

Ez a műanyag bizbasz fogott meg. Mérgemben majdnem letörtem.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én is fóliázás előtt állok, a hátsó ajtók üvegeit szeretném fóliázni.

Tegnap nekiálltam, de másfél óra szenvedés után visszakerült az ajtókárpit :). Azt szeretném kérdezni, hogy a fenébe lehet kiszedni az üveget, F astra karaván hátsó ajtajából?

http://www.tar.hu/tivadar68/ablak%20005.jpg

Ez a műanyag bizbasz fogott meg. Mérgemben majdnem letörtem.

Üdv. Tiv.

azt nem kipattintani kell, hame, a felső müanyagot a sinből kicsusztatni ugy, gogy az oldalsó sineket kiveszed, és az ablakot eldöntöd valamelyik oldalra, és ferdén kicsusztatod a sinből a müanyagot.

ha eltöröd, akkor ablakemelő csere lesz....

remélem értetted....

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.