Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra tuning


FABRO

Recommended Posts

Köszönöm.

Azt hittem itthon is van ilyen. Pedig biztos jó hozzá valami más típusé is.

Csak próbálgatni meg méricskélni kell.

Asszem itt is lehet kapni - http://www.auto-sun.hu - 2x_es áron.

Ha minden igaz, akkor Tomiék - http://www.opelforum.hu/profile.php?mode=v...iewprofile&u=14 - mennek a Blitz Hits-re is, kérdezd meg tőle, hogy hozna-e esetleg neked is :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Itt vannak a fotók a telóról. Mint 1-2 képen látszik is, először méregettem és alkoholista fíccel jelölgettem, és ez alapján kijött, hogy csak egy helyre lehet feltenni. Fúrni-faragni nem kellett.

Az alsó pont 2 sárvédő felfogató lemezcsavar közötti üres luk, alulról pont úgy van kiképezve, hogy a nagy fakötésű alátét és az anyacsavar elfér. Igaz, jobboldalon a kiegyenlítő tartályt nem árt arrébb tolni, hogy hozzáférj. Egy acél kengyelt kell lehúzni a műszerfal felőli oldalon, utána le lehet pattintani. Csöveket nem kell bántani. Baloldalt pedig a légszűrőházról lehúzni azt a tanklevegőztető francot, utána szabad a pálya.

A felső gömbfej lemezét pedig a felső tetőzsanér-csavar alá kell tenni. Ennél a típusnál tettem a lemez és a zsanér közé egy vastagabb fakötésű alátétet, mert különben a lemez lehajtott éle hozzáért egy picit a motorház-tetőhöz, Így van kb. 1mm lauf. Lehet, más gyártmánynál ez nem kell.

Egyébként elég feszes a beférés, éppen hogy rámegy a két gömbfejre. Utána még be kell játszani a gömbfej-biztosító acél "sasszegeket" is. Nem vészes. Anélkül simán lepattanhat a teló a gömbfejről.

Ja, még van az a szivacsos bigyó a motorház-tető szélén, ami ahhoz a szigetelő gumihoz csatlakozik, ha lecsukod a tetőt. Na ebből kivágtam egy darabot - mert pont a teló vastagrészére feszül rá - és ezt a darabot beragasztottam a vízlevezető csatornába, gyakorlatilag a teló alá, persze ugyanabba a vonalba, ahol eredetileg is volt. Így, ha lecsukom a tetőt, a teló alatt és fölött is van szivacs és gyakorlatilag ugyanabban az alakban találkozik, mint előtte volt, csak közte van a rúd.

Kb. 15 perc kényelmesen(sör+Uncas) előadva a munka.

image.jsp?ID=992024&SIZE=2

http://fototar.t-online.hu/pages/albumlist...w.jsp?id=858342

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Itt vannak a fotók a telóról. Mint 1-2 képen látszik is, először méregettem és alkoholista fíccel jelölgettem, és ez alapján kijött, hogy csak egy helyre lehet feltenni.

Király vagy!

Még a telókról ír jvalamit. Pl. milyen hosszúak, hol lehet beszerezni, mennyi az ára? Azt az "L"-alakú konzolt ami a motorháztetőn van te gyártottad vagy pedig így lehet kapni?

Köszi a fotókat is! :oops:

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót én is nézegettem és így gondoltam.

Van nekem is itthon három garnitúra, de nem tudom hány cm-es kell, meg a Nm se mindegy, a gépháztető súlya miatt.

Én is megkérdezem, a motorháztetőhöz történő felfogatásnál az L alakú "lemezt" adták hozzá?

Ebayen 17-18 euróért nyomatják.

Link to comment
Megosztás:

Az az L-alakú lemez az adott. Bele is van nittelve gyárilag a felső gömbfej szára. Az alsó gömbfej pedig egy M8 menetű csavarban végződik vállal, amit alul-felül fakötésű alátéttel és anyával rögzítesz a sárvédő, doblemez összelapolásán található furatba.

Ára cca. 5000-5500, Gsi. Tomi hozta az utolsó Opel-Blitzről. Nm-t nem tudok, de semmi gondja nincs a felemeléssel, már egy is felemelte úgy, hogy baloldalt adtam neki balanszot, és meg is tartotta.

Link to comment
Megosztás:

Csáó!abban szeretném kérni a segítségeteket hogy Astrámra hűtőrácsot szeretnék venni!Hol kaphatok olcsón?és mi az az olcsó?meg hallottam hogy Boombasstik-ba is van ilyesmi!ott milyen árban van? :roll:

Talán kérdezd meg a Boombasstikot, hogy náluk mennyibe kerül. Szerintem nem olyan nehéz dolog telefonálni...

Ezen felül megkérdezheted a www.lexmaul.hu -t is.

Link to comment
Megosztás:

Csáó!abban szeretném kérni a segítségeteket hogy Astrámra hűtőrácsot szeretnék venni!Hol kaphatok olcsón?és mi az az olcsó?meg hallottam hogy Boombasstik-ba is van ilyesmi!ott milyen árban van? :roll:

olyan 15 és 20 között vannak

vagy veszel csak rácsot (kb 3.000) és Te magad kivágod és meghajtogatot

Link to comment
Megosztás:

a Te kocsidhoz szerintem az első jobban illik.

De a másik meg az én kocsimnak állna nagyon jól, szülinapomra elfogadom, köszönöm  :smt003

Én is a pirosra gondoltam magamnak.

Szülinapod mikor van? :wink:

Dolgozol ma?

Egyébként szerintem karácsonyra lepem meg magame egy hátsó lámpával. Ha érdekel rendelhetünk együtt és akkor postaköltség feleződik.

Link to comment
Megosztás:

Én is a pirosra gondoltam magamnak.

Szülinapod mikor van? :wink:

Dolgozol ma?

Egyébként szerintem karácsonyra lepem meg magame egy hátsó lámpával. Ha érdekel rendelhetünk együtt és akkor postaköltség feleződik.

Attól függ mennyiért osztogatják, nem melózok ma, majd csak holnap, gyere majd be és meglátod a szép kipufogómat :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözletem!

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy tervezem valami jó kipufogó-dob feltételét!Ki milyet ajánl?ilyen dupla kerek csövü-re gondoltam konkrétan,de nem mennék el csak max 30 ezerig!Aki tud azt kérem segítsen!és a megvételét pedig Pesten tervezném tehát ha lehet akkor ne Nyíregyházai címet adjatok :lol: köszönöm előre is!Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy tervezem valami jó kipufogó-dob feltételét!Ki milyet ajánl?ilyen dupla kerek csövü-re gondoltam konkrétan,de nem mennék el csak max 30 ezerig!Aki tud azt kérem segítsen!és a megvételét pedig Pesten tervezném tehát ha lehet akkor ne Nyíregyházai címet adjatok :lol: köszönöm előre is!Üdv

Itt legyen kedves művelődni: http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=299

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.